topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.10.2018 | Meniny má Lukáš

FOTO: Rekonštrukcia bratislavskej Pradiarne oficiálne odštartovala (Bratislavské noviny)
Obnova národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne v Bratislave sa oficiálne začala. Slávnostným vložením tehál do steny budovy ju vo štvrtok potvrdili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, starosta mestskej časti Ružinov Dušan Pekár a generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia Milan Murcko.

ROZHOVOR Martin Borguľa: Je potrebné veci meniť, nie rozprávať, ako sa to nedá (Bratislavské noviny)
Je najväčším vyzývateľom súčasného starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka. Dlhé roky pôsobí v komunálnej politike ako poslanec miestneho a mestského zastupiteľstva. Mnohí ho považujú skôr za podnikateľa. On sám sa tomuto označeniu nebráni a tvrdí, že práve podnikanie ho naučilo orientovať sa na výsledok. Prečo naozaj odišiel zo Smeru – SD? Čo chce robiť s chátrajúcimi budovami v Starom Meste? Viac Martin Borguľa.

Bratislavský kraj mal koncom roka 2017 o takmer 9000 obyvateľov viac (Bratislavské noviny)
Počet obyvateľov Bratislavského kraja koncom minulého roka dosiahol 650.838 ľudí a na celkovej populácii Slovenska sa podieľal 12 percentami (%). Medziročne množstvo obyvateľov tohto kraja vzrástlo o 8946 osôb. 

Kauza zbabraná fasáda: Budú musieť v novembri hotel Danube zatvoriť? (Bratislavské noviny)
Či bude zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta otvorený aj v novembri, alebo ho zatvoria, rozhodne stavebný úrad Starého Mesta.

Staré Mesto má stavebnú uzáveru pre lokalitu Brnianska - Patrónka (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto má vyhlásenú stavebnú uzáveru pre zónu Brnianska – Patrónka. Rozhodnutie o jej vyhlásení podpísal staromestský starosta Radoslav Števčík. Dôvodom uzávery je spracovávanie územného plánu zóny (ÚPZ) pre predmetnú lokalitu.

5 tipov ako ušetriť na pôžičke (Bratislavské noviny)
(pr) Život v Bratislave je dynamický, občas stresujúci a niekedy aj finančne náročný. Zvlášť v prípade, že medzi termínom vašej výplaty a termínom úhrady poplatkov je určitý časový rozdiel. V takom prípade logicky vstupuje do hry otázka pôžičky.

Miroslav Dragun: Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená! (Bratislavské noviny)
(pr) Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená! Vo svojom komentári o tom píše Miroslav Dragun, ktorý zastavil ropovod cez Žitný ostrov a Petržalku, upozornil na skládku CHZJD vo Vrakuni, odhalil navážanie stavebného odpadu na stavbu bratislavského obchvatu a je jeden z hlavných iniciátorov národného parku Podunajsko.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad