topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 30.4.2017 | Meniny má Anastázia

Nová Cvernovka pozýva 1.mája na Deň otvorených ateliérov (Bratislavské noviny)
Na novú Cvernovku, ktorá v týchto dňoch vzniká v priestoroch bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej, sa už predstavitelia samosprávy i ľudia Nového Mesta veľmi tešia. Keďže miestnych obyvateľov veľmi zaujíma, čo všetko Cvernovka chystá, tak sa pred niekoľkými dňami konalo spoločné stretnutie so zástupcami tejto umeleckej komunity.

VIDEO: Za vernosť futbalovému Slovanu dostal doživotnú pernamentku (Bratislavské noviny)
František Palkovič z Dudiniec je príkladom obdivuhodnej vernosti k svojmu milovanému klubu. Od svojich pätnástich rokov, keď začal v Bratislave navštevovať priemyslovku, drží palce Slovanu a cestuje za ním nielen na domáce i vonkajšie zápasy. A bratislavský klub si ho uctil dresom s podpismi hráčov a doživotnou permanentkou.

Vinníka poškodených stromov na Karloveskej ulici zatiaľ nezistili (Bratislavské noviny)
Prípad stromov na Karloveskej ulici, ktoré niekto poškodil jedovatou chemikáliou, stále nie je uzavretý. TASR to potvrdil Branislav Heldes, hovorca mestskej časti Bratislava-Karlova Ves. „Polícia prerušila trestné stíhanie, keďže sa ešte nepodarilo zistiť páchateľa. Po páchateľovi bude polícia naďalej pátrať, keď zistí, kto to je, bude pokračovať v trestnom stíhaní," uviedol hovorca mestskej časti.

Od začiatku mája bude premávať nová autobusová linka č. 97 (Bratislavské noviny)
Nová autobusová linka MHD s číslom 97 začne v Bratislave premávať už od začiatku mája. Spojí mestskú časť Petržalka s autobusovou stanicou na Mlynských nivách na skúšobné obdobie troch mesiacov. Táto linka má byť alternatívou ku skrátenej linke 95, ktorá spájala ešte nedávno Petržalku so Starým Mestom. Jej spustenie potvrdzuje aj Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej webovej stránke.

Premenovanie Námestia hraničiarov v Petržalke je zatiaľ v nedohľadne (Bratislavské noviny)
Možné premenovanie ulíc Námestie hraničiarov a Čapajevova ulica v bratislavskej Petržalke je stále v nedohľadne a mená ulíc ostávajú aj po vyše polroku bez zmeny. Myšlienku ich premenovania totiž opätovne ešte v auguste minulého roka otvorila mestská poslankyňa Iveta Plšeková na pietnom podujatí odhaľovania pamätníka 18-ročnému Hartmutovi Tautzovi. Išlo o obeť bývalého komunistického režimu, ktorý pred vyše 30 rokmi tragicky zahynul na československo-rakúskej hranici na úteku za slobodou.

VIDEO: V Devínskej Novej Vsi uhynuli tisícky včiel (Bratislavské noviny)
V Devínskej Novej Vsi zaznamenali masívny úhyn – asi stotisíc včiel. Na svedomí ich zrejme má poľnohospodársky postrek. Podobných prípadov je podľa včelárov čoraz viac a zabrániť im nedokážu.

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý prepadol banku v Auparku (Bratislavské noviny)
Policajti vyšetrujú okolnosti lúpežného prepadnutia, ktoré sa odohralo včera (dňa 29.04.2017) vo večerných hodinách v priestoroch nákupného centra Aupark na Einsteinovej ulici v mestskej časti Bratislava – Petržalka.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad