topspravy.sk mať prehľad
utorok, 24.4.2018 | Meniny má Juraj

Stavebník sa bráni: Materiál na D4 a R7 disponuje platnými certifikátmi kvality (Bratislavské noviny)
Materiál používaný na stavbu bratislavského obchvatu disponuje platnými certifikátmi kvality zohľadňujúcimi všetky príslušné normy jeho použitia. Uviedlo to konzorcium, ktoré stavia diaľnicu D4 a rýchlostnú cestu R7.

Staré Mesto pozýva verejnosť do otvorenej Františkánskej záhrady (Bratislavské noviny)
Františkánska záhrada, resp. parčík na Uršulínskej ulici v bratislavskom Starom Meste, je opäť otvorená pre verejnosť, a to až do 20.00 h. Milovníci oddychu v prírode tak majú ďalšie miesto na krátky relax v centre mesta.

V pešej zóne začiatkom mája zatvoria aj ďalšiu obľúbenú predajňu Bratislavčanov! (Bratislavské noviny)
Po predajni zahraničnej tlače na Sedlárskej ulici, ktorej magistrát nepredĺžil nájomnú zmluvu platnú do konca augusta, bude musieť skončiť aj obchod s hudobninami Victory Music na Michalskej ulici č.3. Majiteľ ho definitívne zavrie už 4. mája 2018! Naozaj nám hrozí, že všetky obľúbené obchodíky z centra Bratislavy navždy zmiznú?

Pri budovaní obchvatu pri Jarovskom ramene sa podľa aktivistu používa aj stavebný odpad (Bratislavské noviny)
Pri budovaní bratislavského obchvatu v okolí Jarovského ramena sa používa aj stavebný odpad, ktorý sa následne zakrýva zeminou z neznámeho zdroja. Upozorňuje na to občiansky aktivista Miroslav Dragun, podľa ktorého tak existuje hrozba kontaminácie podzemných vôd a blízkeho vodárenského zdroja Rusovce – Ostrovné lúčky – Mokraď.

Hollého ulica v centre v novom šate (Bratislavské noviny)
Vodiči v centre budú spokojnejší. Hollého ulica v centre dostala nový ráz vďaka novému hladkému asfaltu.

Starší muž na invalidnom vozíku pri konflikte na ceste dorezal iného vodiča a zaútočil sklom aj na policajtov! (Bratislavské noviny)
Hliadka Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III spozorovala dnes v čase o 07.30 h v blízkosti Račianskeho mýta, v ľavom jazdnom pruhu na vozovke fyzický konflikt dvoch osôb. Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o dvoch mužov, ktorí spolu zápasili, pričom jeden z nich bol na invalidnom vozíku...

VIDEO: Nočnou Bratislavou blúdil bobor. Pomôcť sa mu snažili záchranári, narazili však na nečakaný problém (Bratislavské noviny)
Bratislava zažila za uplynulú noc ďalšiu zvieraciu drámu. Po diviakovi behajúcom na Dunajskej ulici a zúfalej srnke pri River Parku bol hlavným aktérom tentokrát bobor. Bezradné zviera sa túlalo Ružinovom. Pomôcť sa mu uprostred noci snažili záchranári, no za celé hodiny sa nenašiel nik, kto by sa zvieraťa ujal.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad