topspravy.sk mať prehľad
sobota, 25.3.2017 | Meniny má Marián

Dráma vo Vrakuni: Policajti postrelili muža, vyhrážal sa im mačetou (Bratislavské noviny)
Policajti postrelili na Toplianskej ulici v Bratislave počas zákroku do nohy muža, ktorý sa im mal vyhrážať mačetou. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

V Dúbravke a Rači plánujú investori výstavbu polyfunkčných komplexov (Bratislavské noviny)
V bratislavských mestských častiach Dúbravka a Rača plánujú developeri výstavbu polyfunkčných komplexov. Projekt Čerešne 2 chce postaviť spoločnosť ITIS v Dúbravke. V Rači plánuje ďalší investor komplex Rendez Vous. Vyplýva to zo zverejnených zámerov, ktoré sú momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA.

Na Kolibe predstavujú meteorológovia svoju prácu verejnosti (Bratislavské noviny)
Ukážky práce meteorológov, hydrológov, klimatológov či meranie kvality ovzdušia a vody si môžu dnes pozrieť návštevníci Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) na bratislavskej Kolibe v rámci Dňa otvorených dverí.

VIDEO: Proti výstavbe nájomných bytov v Dúbravke vystúpil aj Markovič (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal neprišiel do mestskej časti Dúbravka osobne vysvetliť spustenie výstavby náhradných nájomných bytov v lokalite Pri kríži. O objasnenie celej situácie priamo na miestne obyvateľom ho požiadal starosta Dúbravky Martin Zaťovič. Primátor tvrdí, že mesto postupuje len v súlade so zákonom a celou situáciou je znepokojený.

Unikátny dokument E. Baláža Nesmrteľný les má dnes premiéru (Bratislavské noviny)
Štvrtým dňom dnes v Bratislave pokračuje 18. ročník Medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto. V zhruba päťdesiatke snímok z celého sveta figuruje až 12 nových slovenských filmov. Režisér a ochranár Erik Baláž, ktorý ukazuje Slovensko tak, ako ho nepoznáme, práve dnes uvádza premiéru svojho najnovšieho filmu Nesmrteľný les, druhej časti trilógie Tajomné Karpaty.

Katedrálu Povýšenia sv. kríža navštívi arcibiskup Arbach zo Sýrie (Bratislavské noviny)
Bratislavskú gréckokatolícku Katedrálu Povýšenia svätého kríža (Ulica 29. augusta) navštívi v nedeľu Mons. Jean-Abdo Arbach (na fotografii), arcibiskup gréckokatolíckej melchitskej cirkvi v Homse v Sýrii. Bude prítomný na sv. liturgii o 10.30 h a po jej skončení sa v priestoroch Eparchiálneho úradu stretne s veriacimi a priblíži im situáciu kresťanov vo vojnou zmietanej Sýrii.

Pripomíname si 29. výročie Sviečkovej manifestácie (Bratislavské noviny)
Nielen Bratislavčania si pripomínajú výročie jedného z míľnikov boja za slobodu na Slovensku - Sviečkovej manifestácie z 25. marca 1988.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad