topspravy.sk mať prehľad
utorok, 20.2.2018 | Meniny má Lívia

Požiar v Petržalke: Oheň zachvátil sklad s alkoholom (Bratislavské noviny)
V bratislavskej mestskej časti Petržalka na Panónskej ceste horí sklad s alkoholom.

Aupark sa bude rozširovať na úkor vonkajšieho parkoviska... (Bratislavské noviny)
Známe nákupné centrum Aupark, ktoré sa nachádza pri Sade Janka Kráľa v Petržalke sa bude rozširovať. Spoločnosť UR P6 už požiadala o vydanie stavebného povolenia. Zastavať by chcela vonkajšie parkovisko vedľa pobočky McDonaldu – kúsok od hlavného vchodu.

Tragédia: Žena spadla z lezeckej steny, je v kritickom stave (Bratislavské noviny)
Z lezeckej steny v Bratislave spadla dnes poobede mladá žena. Utrpela pri tom úraz hlavy.

Bratislavskí starostovia hovorili o mestských lesoch aj o správe majetku na ich území (Bratislavské noviny)
Regionálne združenie mestských častí hlavného mesta SR na svojom zasadnutí (16.2.) otvorilo niekoľko aktuálnych tém. Starostovia diskutovali o skúsenostiach s prevádzkou Integrovaných obslužných miest občana na miestnych úradoch, prebrali aktuálnu problematiku ťažby v lesoch na území a v okolí hlavného mesta, venovali sa tiež schválenej novele zákona o obecnom zriadení, ale aj problémom so starostlivosťou o majetok hlavného mesta na území mestských častí.

Petržalská prepravná služba má za sebou stovku výjazdov (Bratislavské noviny)
Stredisko sociálnych služieb Petržalka od októbra minulého roka poskytuje aj prepravnú službu. Slúži nielen zariadeniam sociálnych služieb, ale všetkým občanom, ktorí majú trvalé bydlisko v Petržalke a ktorí sú na túto sociálnu službu odkázaní.

Český spolok Bratislava má novú čestnú členku: Líviu Klausovú (Bratislavské noviny)
Veľvyslankyňa ČR na Slovensku Livia Klausová sa stala čestnou členkou Českého spolku Bratislava (ČSB). Zástupcovia jedného z najstarších regionálnych združení českej národnostnej menšiny u nás ocenili ambasádorku za prínos o rozvoj česko-slovenských vzťahov, života českej národnostnej menšiny na Slovensku i rozvoj ČSB.

O využití budovy bývalej Konskej železnice sa bude opäť diskutovať (Bratislavské noviny)
O budove Konskej železnice na Krížnej ulici pri Trnavskom mýte sa bude opäť hovoriť. Po neúspešnej verejnej obchodnej súťaži na prenájom jej nevyužitých priestorov, ktorú mestská časť vyhlásila vlani v lete a do ktorej sa nikto neprihlásil, sa samospráva rozhodla pre stretnutie s občanmi, ktoré je naplánované na túto stredu o 17-tej hodine.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad