topspravy.sk mať prehľad
piatok, 9. 12. 2016 | Meniny má Izabela

Aké podujatia sa chystajú počas tretieho adventného víkendu? (Bratislavské noviny)
Poriadne rušno bude tento víkend v našom hlavnom meste. Hlavnými lákadlami pre verejnosť by mal tradičný Vianočný bazár chalaňov pod patronátom známych slovenských hercov alebo príchod Betlehemského svetla, o ktorý sa zase postarajú naši skauti.

Račanov stále trápi hluk zo železničnej stanice (Bratislavské noviny)
Starosta Rače Peter Pilinský poslal vedúcemu hygienikovi rezortu dopravy list so žiadosťou o pokračovanie výkonu štátneho zdravotného dozoru a začatie konania o porušení paragrafu zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Dôvodom je nadmerný hluk na železničnej stanici Bratislava-Východ pri posunovaní vlakových súprav, a to v blízkosti obytných domov.

Zúčastnite sa prerokovania k pokračovaniu električkovej trate v Petržalke (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto organizuje v stredu 14. decembra 2016 verejné prerokovanie k pokračovaniu električkovej trate do Petržalky až po Janíkov dvor.

Vodič audiny unikal policajtom, nezastal ani po streľbe, ale skončil v putách! (Bratislavské noviny)
Policajti z Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave dnes v ranných hodinách počas ich bežného výkonu služby spozorovali na diaľnici D2 smerom na Most Lafranconi vozidlo zn. Audi A8 s prevoznými značkami Českej republiky, ktoré porušovalo dopravné predpisy.

Župan Pavol Frešo ocenil osobnosti bratislavského regiónu (Bratislavské noviny)
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja už po štrnásty raz ocenil osobnosti, ktoré svojou prácou výrazne prispeli a zaslúžili sa o spoločenský a ekonomický rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja. Osemnásti laureáti a ich zástupcovia si na slávnostnom galavečere prevzali Ceny Samuela Zocha, Pamätné listy predsedu BSK a Mimoriadnu cenu predsedu BSK.

Cipár prispel svojimi dielami k obnove domu Albrechtovcov na Kapitulskej ulici (Bratislavské noviny)
Akademický maliar Miroslav Cipár vytvoril grafiku na podporu obnovy jednej z pamiatok hudobných dejín Bratislavy, domu rodiny Albrechtovcov. Výtvarník daroval občianskemu združeniu Albrecht forum limitovaný náklad 150 kusov podpísaných grafických listov. Ich témou je hudba v Bratislave.

Bratislavské parkovanie: Vysvetľujeme nové nariadenie (Bratislavské noviny)
Bratislavskí poslanci schválili nové pravidlá parkovania. Viacerí čitatelia sa na nás obrátili s tým, že niektoré fakty sú im stále nejasné. O ich vysvetlenie sme požiadali mestského poslanca Jána Buocika.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad