topspravy.sk mať prehľad
sobota, 21.10.2017 | Meniny má Uršuľa

Trezor či stoličky: Pri čistení Štrkoveckého jazera našli naozaj všeličo (Bratislavské noviny)
Monitoringom a odstraňovaním nečistôt z dna Štrkoveckého jazera v bratislavskom Ružinove, ale aj čistením jeho okolia si mestská časť pripomenula 20. výročie jeho revitalizácie.

Zatancovali si s vami títo mladí cudzinci? Do podobných projektov po celej Európe sa môžete zapojiť i vy (Bratislavské noviny)
Začiatkom októbra sa konala v Bratislave mládežnícka výmena programu Erasmus+ „Health, may I have the next dance?“ (Smiem prosiť, zdravie?), na ktorej sa zúčastnilo 30 mladých ľudí z Grécka, Španielska, Litvy, Turecka a Slovenska. Ak sa chcete aj vy zapájať do podobných projektov, už budúci týždeň máte možnosť dozvedieť sa, ako na to.

Dopravný ruch na Dunajskej ulici sa po uzatvorení Špitálskej výrazne zvýšil! (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia električkovej trate viedla k čiastočnému uzavretiu Špitálskej ulice, ktorá je v smere od obchodného domu MY k policajnému riaditeľstvu U dvoch levov neprejazdná. Vodiči tak začali oveľa viac využívať Dunajskú ulicu, ktorá sa najmä v čase špičky mení na rušnú dopravnú tepnu.

Cesta bola autobusom MHD priúzka: Dve protiidúce vozidlá linky č. 29 sa navzájom „ťukli“ (Bratislavské noviny)
V bratislavskom Devíne došlo včera popoludní k pomerne nezvyčajnej situácii, pri ktorej sa naraz vyradili z prevádzky dva autobusy linky 29, ktorá spája centrum mesta s Devínskou Novou Vsou.

Na festivale Astorka 2017 sa predstavia aj talianski divadelníci s predstavením o imigrantoch (Bratislavské noviny)
Tohtoročný divadelný festival Astorka 2017 prinesie i predstavenie talianskeho súboru Teatro delle Albe z Ravenny.

Devínsku Kobylu čaká v sobotu veľké upratovanie (Bratislavské noviny)
Odstraňovanie nelegálnych ohnísk, spevňovanie lesných chodníkov či odstraňovanie náletových drevín. Aj takéto práce sú naplánované v rámci sobotného (21.10.) čistenia národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla.

Petržalka buduje nové chodníky aj streetworkoutové ihriská (Bratislavské noviny)
Až 45-tisíc eur preinvestuje tento rok Petržalka na výstavbu nových chodníkov a ďalších 40-tisíc na výstavbu streetworkoutových ihrísk.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad