topspravy.sk mať prehľad
sobota, 15.12.2018 | Meniny má Ivica

Zachráni životy domácich miláčikov? Tento špeciálny policajný pes dokáže nájsť otravu (Bratislavské noviny)
Policajný zbor získal prvého špeciálne vycvičeného psa zameraného na vyhľadávanie vysoko rizikových chemických látok, ktoré sú používané na výrobu otrávených návnad. Opatrením chcú policajti obmedziť nárastu environmentálnej kriminality.

Bratislava upozorňuje na ťažkosti s chodníkovou novelou (Bratislavské noviny)
Bratislava a jej mestské časti upozorňujú na ťažkosti, ktoré im spôsobuje novela zákona o pozemných komunikáciách. Takzvaná chodníková novela samosprávam zvyšuje starostlivosť o zimnú údržbu chodníkov a niektorým spôsobuje aj procesné problémy.

Kraj bude hospodáriť s rozpočtom vyše 190 miliónov eur. Kam pôjdu peniaze? (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávy kraj(BSK) bude v roku 2019 hospodáriť v rámci vyrovnaného rozpočtu so sumou 190.430.232 eur, čo je nárast o 13 percent oproti roku 2018. Návrh rozpočtu na budúci rok v piatok schválili poslanci kraja.

VIDEO: Na bezpečnosť návštevníkov vianočných trhov dohliada oveľa viac policajtov - v uniformách aj v civile (Bratislavské noviny)
Po nedávnych útokoch na vianočných trhoch vo francúzskom Štrasburgu prijala zvýšené bezpečnostné opatrenia aj slovenská polícia v našom hlavnom meste. V centre Bratislavy sú chránené vianočné trhy pred prípadným vjazdom áut už tradične betónovými zátarasami, ale nasadených bolo oveľa viac policajných hliadok.

V Dúbravke sa dnes začínajú vianočné trhy a vystúpi na nich aj Richard Müller (Bratislavské noviny)
Na tohtoročných vianočných trhoch v bratislavskej Dúbravke nájdu návštevníci približne 20 stánkov ponúkajúcich tradičné remeselné výrobky, darčeky, ozdoby aj jedlo. Trhy, ktoré budú mať sídlo pred dúbravským Domom kultúry, organizuje mestská časť už štvrtý rok.

V nedeľu uzatvoria pre dopravu Námestie SNP - v okolí tržnice sa bude konať vianočný Dobrý trh (Bratislavské noviny)
V priestoroch Starej tržnice a Námestia SNP v Bratislave sa bude v nedeľu (16.12.) od 10. do 20. hodiny konať vianočný Dobrý trh. Námestie SNP bude preto uzavreté pre automobilovú i mestskú hromadnú dopravu. Do programu sa zapoja aj okolité prevádzky a pripravených bude vyše 150 stánkov, ktoré sľubujú kvalitné produkty.

FOTO: Takto vyzerajú vianočné električky v Európe. Hlasuje sa aj za bratislavskú (Bratislavské noviny)
Český portál mhd86.cz, ktorý sa venuje mestskej hromadnej doprave, zozbieral aj tento rok fotografie vianočných električiek z rôznych krajín Európy. Čitatelia si môžu v ankete zvoliť tú najkrajšiu a nechýba medi nimi ani tá naša, bratislavská.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad