topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 20.8.2018 | Meniny má Anabela

Neviete, ako ukončiť prázdniny? Príďte si užiť piatkovú večernú jazdu Petržalkou (Bratislavské noviny)
Bratislava-inline, to sú organizované prejazdy mestom na kolieskových korčuliach a bicykloch, ktoré sa konajú každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Akcia je vhodná pre všetkých a tá najbližšia bude v piatok a uzatvára prázdninové obdobie.

V Bratislave prevláda prízemný ozón, spôsobil zhoršenie ovzdušia (Bratislavské noviny)
Meteorológovia v pondelok upozornili na zhoršenú kvalitu ovzdušia v hlavnom meste. Smogová situácia spôsobená prízemným ozónom trvá od 14.00 h do odvolania.

Zaberie betónový trojuholníkv Landererovom parku parkovacie miesta? (Bratislavské noviny)
V rámci kompletnej revitalizácie Landererovho parku sme si všimli vystavaný nový betónový trojuholník. Stojí na mieste, kde bol pred rekonštrukciou parku chodník a sčasti aj cesta, kde parkovali autá. Nebol nám celkom jasný zámer výstavby tohto betónového „trojuholníka“, v ktorom stojí podľa vizualizácií jediný strom. Navyše, obyvatelia majú v súvislosti s revitalizáciou parku obavy o parkovacie miesta.

RADÍME: Liečba nákazy kliešťom môže trvať mesiace, nepodceňujte prevenciu (Bratislavské noviny)
Kliešte sú prenášačmi lymskej boreliózy a kliešťovej encefalitídy, najrozšírenejšie sú počas letnej sezóny. Nákaza má v posledných rokoch stúpajúci trend a počet pacientov medziročne narastá nielen na celom území Slovenska, ale aj v susedných krajinách.

V lesoparku sa chystá Medový deň! Program je pripravený pre celé rodiny (Bratislavské noviny)
Včelárstvo, ktorému sa Mestské lesy v Bratislave venujú od roku 2015, je naozaj skvelý projekt. Zhodnú sa na tom aj najvehementnejší kritici Mestských lesov. Bohužiaľ, len štyria pracovníci, ktorí sa venujú rozvoju lesoparku, nemajú čas robiť si vlastnú pozitívnu propagáciu, a tak sa Bratislavské noviny rozhodli im pomôcť. Navyše sa čoskoro v našom meste koná Medový deń, kde sa o včelách dozviete oveľa viac.

Projekt [fjúžn] walks bude v Depe metra Petržalka, sprevádzať vás bude novinárka Anca Dragu (Bratislavské noviny)
Zaujíma vás, ako Bratislavu vidia ľudia, ktorí sa tu nenarodili a pochádzajú z iných krajín? Ak by ste sa chceli dozvedieť aký má vzťah k Bratislave, konkrétne Petržalky, novinárka, ktorá pôsobí v RTVS, v Rádiu Slovakia International, Anca Dragu, prejdite sa s ňou rôznymi kútmi Petržalky a objavte miesta, ktoré sú pre Ancu zaujímavé.

Pozor, horúčavy dnes vyvrcholia. Kedy sa ochladí? (Bratislavské noviny)
Horúce letné počasie v týchto dňoch graduje a práve v dnešný deň by malo dosiahnuť svoj vrchol. Meteorológovia na dnes vydali pre Bratislavu a okolie výstrahu druhého stupňa.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad