topspravy.sk mať prehľad
utorok, 22.8.2017 | Meniny má Tichomír

Starú električku pri Tržnici ešte nestihli zrekonštruovať a už im ju niekto postriekal grafitmi (Bratislavské noviny)
Vo vyradenej električke T3, ktorá je už niekoľko týždňov súčasťou priestoru medzi budovou Konskej železnice a Tržnicou na Trnavskom mýte by mal vzniknúť nový kultúrny priestor, o čo sa snaží partia dobrovoľníkov s podporou samosprávy Nového Mesta. Cez víkend električku postriekali vandali sprejmi, takže namiesto rekonštrukcie museli odstraňovať grafity...

Električenku si už môžete kúpiť už aj na pošte (Bratislavské noviny)
Ak využívate v Bratislave verejnú dopravu, tak po novom si môžete kúpiť električenku či dobiť elektronickú peňaženku Dopravného podniku Bratislava na každej pošte v kraji.

FOTO: Námestie slobody po „revitalizácii“: Zdevastované, neútulné, zničené vandalmi (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia bratislavského Námestia slobody sa zrejme vyvíja inak, ako sa pôvodne hovorilo. Námestie, ktoré si vzali na mušku vandali, ani po ohlásenom ukončení prvej etapy revitalizácie nevyzerá ako miesto, kde by ste chceli tráviť svoj čas.

Prázdniny využili na rekonštrukciu materských škôl aj v Dúbravke (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia kúpeľní a toaliet, výmena podláh, premena celej budovy. Bratislavská Dúbravka využíva letné prázdniny na opravy a práce v budovách svojich materských a základných škôl.

Pád motorkára: Letiaci stroj zasiahol starčeka na priechode pre chodcov (Bratislavské noviny)
Dopravní policajti vyšetrujú nezvyčajnú nehodu, ku ktorej došlo dnes krátko po 14.00 h na Prievozskej v bratislavskom Ružinove.

Župa je proti výstavbe križovatky Triblavina bez kolektorov (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) je proti výstavbe križovatky Triblavina bez kolektorov a v tomto zmysle vydá nesúhlasné stanovisko k žiadosti Národnej diaľničnej spoločnosti o zmenu stavby pred dokončením.

K nosorožcom pohodlne aj s kočíkom. V ZOO zrekonštruovali cestičku (Bratislavské noviny)
Ak vám v Zoologickej záhrade Bratislava robila problém rozbitá 500 metrov dlhá cestička vedúca k nosorožcom, teraz je to už minulosťou.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad