topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 18.6.2018 | Meniny má Vratislav

VIDEO: Otrasný pohľad na mŕtveho bobra v Jarovskom ramene, aktivisti už žiadajú o stretnutie ministra (Bratislavské noviny)
Zatiaľ neznámy páchateľ vyváža stavebný odpad do vôd Jarovského ramena v Bratislave. Polícia už v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Ako sa môžete presvedčiť na videu, neumierajú už iba ryby, ale aj iné chránené živočíchy.

Viete, ktoré sú typické bratislavské priezviská? Patria k nim aj tie s chorvátskym rodokmeňom (Bratislavské noviny)
Aj keď Bratislava bola vždy multikulturálnym priestorom, v ktorom sa miešali národnosti, konfesie a jazyky, priezviská starousadlíkov prezrádzajú, že hlavné mesto Slovenska výrazne poznačil chorvátsky element.

V Dúbravke obnovujú ďalšiu sochu. Páči sa vám? (Bratislavské noviny)
Farebný kvet na námestíčku pri Obchodnom dome Saratov v bratislavskej Dúbravke postupne chradol,, praskal, menil farbu. Uplynulý týždeň ho začali oživovať reštaurátori a umelci.

Petržalka pokračuje v odstraňovaní autovrakov z parkovísk (Bratislavské noviny)
Bratislavská Petržalka naďalej pokračuje v odstraňovaní vrakov áut. Od januára do konca mája tohto roka sa mestskej časti podarilo z verejných priestranstiev odstrániť takmer 30 vozidiel, ktoré ohrozovali alebo poškodzovali životné prostredie. Ďalších 27 nepojazdných vozidiel odstránili ich vlastníci, ktorí tak zareagovali na výzvu samosprávy.

Dovolanie v prípade vlámania do domu M. Kňažka Najvyšší súd prejedná až v júli (Bratislavské noviny)
Pojednávanie v trestnej veci Pavla N., ktorý sa vlámal do domu expolitika a herca Milana Kňažka naplánované na Najvyššom súde na 27. júna bolo zrušené. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

Zaujímavosti: Viete, prečo je futbal najobľúbenejším športom na svete? (Bratislavské noviny)
(pr) Futbal je globálny šport. Predpokladá sa, že jeho korene siahajú do Anglicka v 12. storočí. Odvtedy sa však stal sa tak populárnou hrou, že králi Henrich II a Henry IV ho museli na čas zakázať.

Politická špina (Bratislavské noviny)
(pr) Máte nepriateľov? Výborne. To znamená, že ste v živote za niečo bojovali. Na tento výrok Winstona Churchilla si spomeniem pred každými voľbami, keď sa vynorí politická špina.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad