topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.11.2017 | Meniny má Emília

Srbov je tu veľmi veľa a utláčajú nás, protestujú Slováci v Seredi (Aktuality)
Odborári protestovali pred firmou v Seredi, podľa nich agentúrni robotníci zo Srbska vytláčajú Slovákov z ich pracovných miest.

Čelnú zrážku na západe Slovenska neprežili dvaja ľudia (Aktuality)
Po vážnej dopravnej nehode sú dvaja mŕtvi a troch ošetrujú zdravotníci.

Irán sa chystá vyslať do Mexického zálivu vojenské lode (Aktuality)
Irán už čoskoro vyšle do Mexického zálivu vojenské lode. Oznámil to nový veliteľ iránskeho námorníctva Hosejn Chánzádí, ktorého v stredu citovala agentúra Tasním.

Komentár Ľubomíra Jaška: Prezident lieta hore a premiér tvrdo pristál (Aktuality)
Nevyšlo to. Výčitky prezidentovi za jeho lietanie do Popradu nezafungovali. Rebríček dôveryhodnosti vedie práve Andrej Kiska. Autor ťaženia - premiér Fico - spadol na 6. miesto a v rebríčku nedôveryhodnosti sa vyšplhal na „krásne“ druhé miesto hneď za Mariána Kotlebu.

V Taliansku zadržali tri učiteľky, fyzicky týrali škôlkarov (Aktuality)
Tri učiteľky z materskej školy na severozápade Talianska, ktoré terorizovali deti vo veku od troch do piatich rokov, umiestnili do domáceho väzenia. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA s odvolaním sa na taliansku políciu.

Nemeckí sociálni demokrati z SPD stoja pred veľkou dilemou (Aktuality)
Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) si v plnej miere uvedomuje svoju zodpovednosť v momentálnej ťažkej (vnútropolitickej) situácii, vyhlásil vo štvrtok pre tlačovú agentúru DPA líder strany, expredseda Európskeho parlamentu (EP) Martin Schulz. Súčasne ubezpečil o konštruktívnom prístupe sociálnych demokratov.

Na inauguráciu Mugabeho nástupcu nepozvali zástupcov opozície (Aktuality)
Na piatkovú inauguráciu nového prezidenta Zimbabwe Emmersona Mnangagwu neboli pozvaní predstavitelia opozície. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Kosovo vyhlásilo deň nezávislosti Albánska za štátny sviatok (Aktuality)
Kosovská vláda sa rozhodla vyhlásiť 28. november, deň nezávislosti susedného Albánska, za štátny sviatok. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s tým, že tento krok môže vyvolať rozhorčenú reakciu zo strany Srbska.

Rumunský ústavný súd dal zelenú stíhaniu dvoch bývalých členiek vlády (Aktuality)
Rumunský ústavný súd vo štvrtok konštatoval, že protikorupčná prokuratúra DNA môže vyšetrovať dvoch niekdajších členov vlády a tento postup nie je v rozpore s platnou rumunskou legislatívou.

Vianočné trhy vo Francúzsku sú pod dohľadom polície (Aktuality)
Vo Francúzsku sa tento týždeň otvárajú tradičné vianočné trhy, ktoré budú vzhľadom na pretrvávajúcu teroristickú hrozbu v krajine sprevádzať prísne bezpečnostné opatrenia.

Island vydal evakuačné plány pre prípad erupcie sopky (Aktuality)
Islandskí predstavitelia zverejnili vo štvrtok krízové evakuačné plány v dôsledku zvýšenej seizmickej aktivity najväčšej sopky v krajine. Informovala o tom agentúra DPA.

Je to definitívne: Maďarič končí vo vedení Smeru-SD (Aktuality)
Nepočká na stranícky snem ani na rozhodnutie predsedu strany Roberta Fica. Podpredseda Smeru-SD Marek Maďarič sa rozhodol pre rázny krok už teraz.

Matovič o mandát zrejme nepríde. Danko má naložené v gatiach, tvrdí (Aktuality)
Predseda národnej rady Andrej Danko zatiaľ hlasovanie o mandáte Igora Matoviča ani raz nezaradil do programu schôdze. „Keď to urobia, mne to iba pomôže,“ tvrdí Matovič.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad