topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 23. 10. 2016 | Meniny má Alojzia

Wehrlein vysvetlil štrkové extempóre (Formula 1)
"Teraz som toho v piatok veľa neodjazdil, pretože v prvom tréningu bol v mojom aute Jordan King. No a potom som dnes ráno spravil v druhom kole tretieho tréningu chybu a nemohol som tomu veriť. Dúfal som, že maršáli ma vytlačia späť na trať, ale bohužiaľ... nevyšlo to."

Nové antiverstappenovské pravidlo: Teraz sa možno dokážu dostať predo mňa... (Formula 1)
"Podľa mňa to Formulu 1 robilo zaujímavejšou a neprebiehalo sa len vďaka DRS alebo obídením nejakým ľahkým manévrom. Ale to už nie je na mne," reaguje Max Verstappen.

FIA doladila systém týkajúci udeľovania sa modrých vlajok (Formula 1)
V F1 dlhodobo platí pravidlo, že jazdec, ktorý je o kolo vzadu, nesmie lídrov nijako zdržovať. V priebehu jednotlivých pretekov však až veľmi často zažívame situácie, že to nefunguje celkom ideálne a pretekárom sa akosi nechce uvoľňovať pozíciu.

Hviezdy F1 schvaľujú antiverstappenovské pravidlo (Formula 1)
"Toto pravidlo je hlavne o zdravom rozume," hovorí Jenson Button. "Za pätnásť rokov v športe som s ním nemal žiadne problémy, ale v posledných rokoch sa to akosi objavuje..."

Hülkenberg v kvalifikácii zažiaril, dostal sa na dostrel Ferrari (Formula 1)
"Prekvapilo ma, aká malá bola naša strata na Ferrari a ako ďaleko bol za nami Williams," povedal Hulk, ktorý stratil na Sebastiana Vettela len 270 tisícin sekundy a Williamsu naopak nadelil 488 tisícin.

Button i Palmer nadávali: O čo to v kvalifikácii vlastne išlo? (VIDEO) (Formula 1)
"Opäť raz sme to zbabrali z hľadiska načasovania. Nestalo sa to prvýkrát. V poslednom sektore som musel predbiehať štyri autá, pričom to posledné si ma všimlo veľmi neskoro a ostalo na pretekárskej stope," sťažoval sa Jenson Button.

Hamilton sa na simulátore dve hodiny venoval len štartom (Formula 1)
"Minulý týždeň bol Lewis jeden deň v továrni a približne dve hodiny na simulátore trénoval čisto len štarty," prezradil jeden z inžinierov Mercedesu.

Häkkinen: Lewis sa venoval mnohým veciam mimo F1 (Formula 1)
Majster sveta z rokov 1998 a 1999 Mika Häkkinen sa v rozhovore zamýšľa nad aktuálnymi témami, hodnotí boj o titul, vyzdvihuje výkony Räikkönena a žiada návrat konkurencie medzi výrobcami pneumatík.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad