topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 21.3.2019 | Meniny má Blahoslav

Mercedes vysvetľuje, prečo Bottasa v závere nepovolal do boxov (Formula 1)
Valtteri Bottas mal tesne pred koncom Veľkej ceny Austrálie taký náskok, že mohol prísť do boxov, obuť nové pneumatiky a na trať sa vrátiť na prvom mieste. Sám si žiadal takýto dodatočný pitstop, pretože chcel zaznamenať najrýchlejšie kolo. Mercedes mu však nevyhovel.

Izolované tímy musia reagovať na tvorbu "béčok" (Formula 1)
Red Bull si už pred rokmi vybudoval alianciu s Toro Rosso, z ktorej profitujú obe strany, aby k nej v posledných rokoch pribudla aj spolupráca Ferrari/Haas a Ferrari/Alfa Romeo.

S Albonom v Toro Rosso zatiaľ vládne spokojnosť (Formula 1)
Alex Albon má za sebou premiérový víkend vo Formule 1. Zvládol ho celkom dobre, v kvalifikácii bol lepší ako jeho kolega Daniil Kvjat a do cieľa pretekov napokon prišiel na štrnástom mieste. Mal však problém s prehrievaním bŕzd a nebolo to ideálne.

Rosberg: Bottas môže byť majstrom sveta (Formula 1)
Nicovi Rosbergovi sa v roku 2016 podaril husársky kúsok. V majstrovskom boji zdolal svojho uznávaného kolegu Lewisa Hamiltona a keďže si splnil životný cieľ, následne ukončil kariéru. Teraz sa v jeho šľapajách pokúša vybrať Valtteri Bottas.

Räikkönen priznal, že zmluvu s Ferrari podpísal už v roku 2005 (Formula 1)
Kimi Räikkönen začal svoju kariéru v tíme Sauber, ale na výslnie vystúpil s McLarenom. V tejto stajni sa presadil natoľko, že mu od roku 2007 dalo príležitosť Ferrari. Ako však prezradil, zmluvu podpísal omnoho skôr.

Häkkinen verí, že Bottas sa presadí: Ja som na prvé víťazstvo čakal sedem rokov (Formula 1)
Valtteri Bottas čakal na víťazstvo viac ako rok, ale počas úvodného víkendu aktuálnej sezóny sa dočkal. V Melbourne bol celkom dominantný a nárok nemal ani jeho kolega Lewis Hamilton, aj keď ten možno zvoľnil len preto, lebo na okruhu v Albert Parku je predbiehanie takmer nemožné.

Marko priznal komunikačnú bariéru, s Japoncami to nie je jednoduché (Formula 1)
Honda sa v roku 2015 vrátila do Formuly 1 a začala spolupracovať s McLarenom. Táto kooperácia však vôbec nefungovala a problémov bolo viacero. McLaren bol podľa niektorých zdrojov arogantný a svojmu partnerovi nechcel vyjsť v ničom v ústrety, ale hovorilo sa aj o komunikačnej bariére.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad