topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.5.2019 | Meniny má Ela

Tost o tom, či Mick Schumacher podvádzal: Vylúčené! (Formula 1)
Mickovi Schumacherovi sa podarilo získať vlaňajší titul vo Formule 3 obdivuhodným spôsobom. Zatiaľ čo v prvej polovici ročníka podával podpriemerné výkony a na pódiu sa ukázal len trikrát, zvyšok sezóny doslova dominoval. Vyhral sedem pretekov a na ďalších štyroch skončil na pódiu. Rázny vzostup jeho výkonov vyvolal otázniky o férovosti konania Schumacherovho tímu Prema, no Franz Tost "nemá pochybnosti" o tom, že všetko bolo v poriadku.

Ferrari neplánuje meniť predné krídlo (Formula 1)
Dvaja najväčší kandidáti na tohtoročný titul sa pri návrhu svojich áut vybrali dvoma diametrálne rozdielnymi smermi. Zatiaľ čo Mercedes stavil na tradičnejšie vyzerajúce riešenie predného krídla, Ferrari prišlo s nečakanou novinkou. Po prvej časti sezóny však možno zhodnotiť, že výkonnostne je na tom oveľa lepšie Mercedes s ich alternatívnou filozofiou. Vo Ferrari aj napriek tomu tvrdia, že sa nechcú svojej koncepcie vzdať.

Sainz má obavy, že bude kvôli problémom s motorom celý víkend zaostávať (Formula 1)
Carlos Sainz v prvom monackom tréningu prakticky nejazdil. Na jeho pohonnej jednotke sa objavil problém, kvôli ktorému bolo potrebné vymeniť batériu. Mechanici to stihli ešte pred skončením prvej 90-minútovky, no Sainzovi zostal čas len na štyri kolá. Obáva sa, že v Monaku ho nedostatok jázd vyjde dosť draho.

Ricciardo nie je spokojný s tým, ako jeho auto zvláda obrubníky (Formula 1)
Minuloročný víťaz Veľkej ceny Monaka nebol počas štvrtkových tréningov oslnivo rýchly. Zajazdil len sedemnásty najrýchlejší čas a skončil aj za svojím tímovým kolegom. Značný prepad pripisuje nastaveniam auta, ktoré nezvláda dobre obrubníky a hrboľatú monackú trať.

Porovnanie rýchlostí z tréningu: Mercedes nezaostal ani v jednej zákrute (Formula 1)
O tom, že Ferrari nedokáže ideálne pracovať s pneumatikami, už vo štvrtok hovoril Mattia Binotto, šéf Maranella. Jedným z jeho popísaných riešení by mohlo byť zvýšenie prítlaku monopostu, no podľa všetkého ho inžinieri nenachádzajú dostatok. V Monaku, do ktorého tímy už tradične nosia autá s maximálnym prítlakom, je totižto jasne vidieť, že Ferrari stráca.

Stewart očakáva, že sa Hamilton dostane cez stratu Nikiho Laudu a opäť podá skvelý výkon (Formula 1)
Smrť Nikiho Laudu zasiahla celý svet motoršportu, azda o to viac jeho kolegov z Mercedesu, medzi ktorých patrí aj Lewis Hamilton. Jackie Stewart však od najúspešnejšieho britského jazdca všetkých čias očakáva, že sa v nedeľu dokáže koncentrovať len na preteky a podať štandardný výkon.

Mercedes má problém: Gumy nevie prinútiť pracovať už v prvom kole (Formula 1)
Po štvrtkových tréningoch to vyzerá na ďalší dominantný víkend Mercedesu, ale strieborní sú zatiaľ opatrní. Prvých 180 minút jázd im ukázalo aj problém, ktorý potrebujú vyriešiť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad