topspravy.sk mať prehľad
piatok, 16.11.2018 | Meniny má Agnesa

Kubica čoraz bližšie k definitíve: Teraz už nezávisí všetko odo mňa (Formula 1)
Vyzerá to tak, že Robert Kubica je veľmi blízko k obsadeniu druhého miesta vo Williamse. Jeho aktuálne slová naznačujú, že rozhodnutie už padlo a čaká sa na dotiahnutie posledných detailov.

F3 v Makau: Pole pre Ticktuma, Schumacher deviaty (Formula 1)
Pole position do kvalifikačných pretekov pred Veľkou cenou Makau vybojoval mladík z kádra Red Bullu Dan Ticktum. Ten odjazdil v závere kvalifikácie dve fantastické kolá a zdolal juniora Ferrari Calluma Ilotta.

Štatistiky a fakty: Alonso - Vandoorne 20:0, Verstappen - Ricciardo 10:2 (Formula 1)
Prinášame vám súhrn najzaujímavejších štatistík a faktov po VC Brazílie tak, ako ich zosumarizoval Auto Motor und Sport.

Gasly kritizuje pneumatiky: Tri zákruty za iným autom a je hotovo (Formula 1)
Pirelli sa pokúsilo vyrobiť také pneumatiky, ktoré toho veľa nevydržia. Cieľom tohto kroku bola variabilita stratégií a uľahčenie predbiehania; veď ak má niekto nové gumy, dokáže byť aj o dve sekundy na kolo rýchlejší a na súpera vie zaútočiť.

Grosjean naznačuje: Nebyť troch top tímov, bola by to skvelá šou (Formula 1)
Tri top tímy si jazdia svoju ligu. Mercedes, Ferrari a Red Bull sú často aj o sekundu a pol na kolo pred ostatnými, takže prvých šesť pozícií v pretekoch si zväčša rozdelia oni. Ostatní sú odkázaní len na boj o ostatné bodované pozície, teda o siedmu až desiatu priečku.

Calderonová počas víkendu opäť zasadne do monopostu Sauberu (Formula 1)
Tatiana Calderónová, ktorá je testovacou jazdkyňou Sauberu, sa počas víkendu dočká ďalšej zaujímavej príležitosti. Na okruhu vo Fiorane zasadne do monopostu Sauber C32 z roku 2013 a absolvuje s ním dva testovacie dni.

Mercedes priznal, že Bottas mal v Brazílii úlohu brzdiť Ferrari (Formula 1)
Valtteri Bottas bol po Veľkej cene Brazílie nahnevaný a otvorene povedal, že ho už nebaví jazdiť defenzívne. Pravdepodobne dúfal, že po majstrovskom rozhodnutí to Mercedes zahrá na neho a pomôže mu vybojovať víťazstvo, ale nestalo sa.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad