topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 17.1.2019 | Meniny má Nataša

Kehmová o Schumacherovi: V súkromí bol celkom iný (Formula 1)
Michael Schumacher priniesol do Formuly 1 celkom nový prístup. Všetkému venoval absolútnych sto percent, bol dokonale fyzicky pripravený, vedel motivovať ľudí okolo seba a byť správnym lídrom, bol to absolútny profesionál. Miestami sme ho poznali ako takmer strojovo dokonalého človeka, ale mal aj inú stránku.

McLaren omylom prezradil dohodu s Coca-Colou (Formula 1)
McLaren na svojom Facebooku uverejnil upútavku na predstavenie nového monopostu MCL34. Niekto v oddelení zodpovednom za sociálne siete tak však pravdepodobne spravil omylom a promo po chvíli stiahol.

Brown pred sezónou 2019: S Renaultom sme veľmi spokojní (Formula 1)
Keď si zaspomíname na začiatok minuloročných predsezónnych testov v Barcelone, tak sa nám v pamäti vynorí pohľad aj na trojkolesový McLaren, ktorý krátko po rozbehu skončil v štrku. Spoľahlivosť nebola vyladená tak, ako by mala byť a nestalo sa to prvýkrát.

Čandhok: Max je dostatočne vyzretý na to, aby sa stal majstrom sveta (Formula 1)
Znie to neuveriteľne, ale Max Verstappen má za sebou už štyri sezóny v "efjednotke". V konečnom poradí jednotlivcov skončil najskôr dvanásty, potom piaty, šiesty a štvrtý. Nuž a ak Honda dokáže postaviť dosť dobrý motor, teraz by mohol zabojovať aj o majstrovský titul.

Pérez považuje za najlepšíeho zo svojich kolegov Hülkenberga (Formula 1)
Sergio Pérez nebol so svojim kolegom Estebanom Oconom práve najlepší kamarát. Z jeho strany cítil veľký tlak a napríklad v kvalifikáciách bol v porovnaní s ním výrazne horší. V pretekoch sa aj preto zrodilo niekoľko kolízií, pri ktorých sa zdalo, že Pérez to psychicky príliš nezvláda.

Lowe: Williams si myslel, že stačí opraviť dve alebo tri veci... (Formula 1)
Technický riaditeľ Williamsu Paddy Lowe priznal, že neočakával taký rozsah problémov tohto tímu a veľkosť zmeny, akú bude potrebné vykonať. Do stajne prišiel na začiatku roku 2017 z Mercedesu, kde patril medzi kľúčových hráčov.

Chester: F1 predchádza omnoho väčšími zmenami ako pred rokom so svätožiarou (Formula 1)
Od roku 2019 budú vo Formule 1 platiť nové pravidlá. Autá budú mať širšie predné krídla, upravené budú aj tie zadné, nuž a nové budú aj mnohé štruktúry po bočných stranách monopostov, ktoré pomáhajú korigovať tok vzduchu. Aerodynamickí experti sa zapotia.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad