topspravy.sk mať prehľad
piatok, 19.7.2019 | Meniny má Dušana

Turecko bez rezortov (II.) (Denník N)
... sľúbil som pokračovať v Side, tak teda vitajte v Side - po Antalyi zrejme druhom najväčšom výletnom mieste rezortistov. Ale oplatí sa, staré mesto má svoju atmošku. Zo Side zez antický Aspendos pôjdeme okolo Antalye a cez horu Tahtali v pohorí Olympos a cez "chimérske ohne" do mikulášskej Myri, resp, dedinky Ucigaz pri ostrove Kekova. Potom už "len" Efez, Pamukkale a Istanbul. To všetko aj s rôznymy odbočkami bolo asi 1600 km. Ilustračný obrázok je opäť z Kekovy.

Stratifikácia nemocníc po belgicky (Denník N)
Neutíchajúci trend zefektívniť nemocničný sektor má silné politické väzby aj v Belgicku, avšak s rozdielnym priebehom ako u nás.

Facebooková libra: bublina alebo úsvit novej svetovej meny? (Denník N)
Finančné inovácie nemôžeme odmietať len preto, že sú to inovácie. Ale keď si kúpime nové auto, okrem motora by sme mali skontrolovať aj brzdy.

Vzdelávanie zdravotných sestier včera a dnes (Denník N)
Povolanie zdravotnej sestry ako jedno z piatich regulovaných povolaní spadá pod odbor ošetrovateľstva. Jeho cieľom nie je len rutinný sled prác, resp. praktických ošetrovateľských postupov. V tomto povolaní ide o komplexné poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti, ktorú pacient vyžaduje. Úlohy ošetrovateľstva siahajú od prevencie ochorení, poskytovanie rehabilitácií, poradenstva až po liečbu pacienta a množstvo ďalších úloh, ktoré zdravotná sestra plní. Preto […]

Hodnota za peniaze po slovensky (Denník N)
Uhorková sezóna na ministerstve školstva sa iba začína, no zdá sa, že aj napriek tomu sa môžeme tešiť na ďalšiu vlnu nezmyselných ministerských aktivít.

Bitka o Dukliansky priesmyk (1. diel) – štyri kóty na zapamätanie (Denník N)
Volyň, Krosno, Nešťastná Machnówka a Wrocanka, Krvavá kóta 534, Dukla a Hyrowa Góra, Kóta 578, Obšár, Ondava a Jaslo

Faktem ostává, že skúsnút to, namúdušu, vúbec nevjedzeu. (Denník N)
A já sem to fťipné suovíčko v záhoráckém suovňíku nenašeu!

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad