topspravy.sk mať prehľad
piatok, 28.7.2017 | Meniny má Krištof

Bude Fico opäť trhať faktúry? (Denník N)
Pamätáte si ešte na sľub Roberta Fica o stabilných cenách energií a ich nezvyšovaní v tomto roku? Žiaľ už ani tento neplatí, rovnako ako ten o diaľnici do Košíc do roku 2010, či ten o odvolaní ministra pri podozrení z korupcie do troch sekúnd, alebo ten o tom, že v roku 2014 v politike už nebude.

Keď sa Fico napcháva v reštaurácií Úradu vlády za peniaze občanov je mu jedno, aké drahé potraviny kupuješ ty ! (Pravda)
Daň v Nemecku , Francúzsku či Anglicku 5 až 7 percent. Na Slovensku 20 percent ! Fico a jeho účelové klamstvá o znižovaní DPH potravín : Rok 2004, súdruh Róbert Fico v opozícií : „Zaujímavé je to, že sme urobili na Slovensku nielen najdrahší nákup, ale máme aj najnižšie mzdy. Tak, prosím vás, aký tatranský tiger?“ pýtal sa vtedy Róbert Fico. Rok 2009, rok pred [...]

Stomy pri cestach su nebezpecie pre vodicov. (Pravda)
Vela vodicov je za vypilenie stromov pri cestach. Raz bola o tom diskusia na ČRo, kde sa na to vodici stazovali. Odpoved od kompetentnych bola, ze stromy pri cestach dotvaraju raz krajiny, preto sa nevypiluju. K tomu dopisem, ze ked bola diskusia o rychlovlaku na 350 km/h vo Velkej Britanii, nejaka skupina ludi sa ohradila, ze sa vystavbou pokazi malebny raz krajiny. Na ten nazor sa kompetentni [...]

Už nie je lacné a nevkusné povedať niečo ako milujem Poľsko (SME online)
Spiaca krásavica sa už zobudila. A ide si po svoje práva.

Pošepky 6. – Pár slov na obranu homeopatie. .. (Pravda)
Máme právo rozhodovať o tom, do čoho dáme svoje peniaze. Je to moje pevné presvedčenie. Moje peniaze – moja voľba. Žiaľ, tento štát nám toto právo upiera. Platí to v rôznych oblastiach, napríklad aj v zdravotníctve – kde nám určuje, akým spôsobom sa smieme za nami zaplatené zdravotné odvody liečiť. Ach, áno, takže dnes o homeopatii a o „tej správnej [...]

Ministerstvo financií vlády Smeru by chcelo zrušiť platový automat v zdravotníctve (Denník N)
MF SR: "Rýchly rast priemernej mzdy v najbližších rokoch povedie k neudržateľnému nárastu mzdových nákladov a bude mať negatívny vplyv na snahu o ozdravenie hospodárenia nemocníc. Nemocnice sa systematicky zadlžujú napriek niekoľkým kolám oddlženia zo strany štátu."

Jedno leto pätnásťročnej Juliany Vinczeovej (evagallova) (SME online)
Písal sa rok 1914. Vypočujte si rozprávanie o jednom lete, pred 103 rokmi, keď Juliana bola vybratá do žatevnej skupiny.  V to isté leto, bola práve dnes, 28. júla  vyhlásená mobilizácia, ktorá zničila život a sny miliónom ľudí.

Hliníkové fasády robia exkluzívne domy (okna-dvere) (SME online)
Keď sa povie „funkčné riešenie dnešnej doby“, mnohým napadne len jedno – hliníkové fasády, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších klientov! 

Osobní prožitek z MRI: Važme si každého dne, kdy je nám dobře (boehmova) (SME online)
Jsou zážitky, které si člověk chce uchovat, aby nezpychnul a nezapomněl. Takže proto vznikl tento velmi osobní blog. Byla jsem na magnetické rezonanci kvůli vyloučení roztroušené sklerózy a dopadlo to dobře. Ale...

Chátrajúca škola, bordel a bezdomovci kúsok od policajnej stanice? Vitajte v Ružinove. (Denník N)
V bratislavskom Ružinove, časti Trnávka, bola raz jedna škola, ktorá jedného dňa zanikla. O jej pozemok sa pobili developery, ale len o tú časť, ktorá mala priamy prístup ku komunikáciám. Mesto teda časť pozemku kde bol športový areál školy predalo a napriek dlhým prieťahom a odporu miestneho obyvateľstva postavil obytný dom. Samozrejme to nebolo v súlade s kostolným poriadkom, t.j. developer mal […]

Autorov (nielen) eurovalu zatknúť a postaviť pred súd (Pravda)
Realita je krutá – euroval nič nevyriešil, nemohol vyriešiť a nikdy ani nebol plánom na riešenie problémov. Bol plánom na okradnutie daňových poplatníkov východnej a strednej Európy v záujme ochrany záujmov podvodníkov z bankového a politického sektoru. Ak teda M.Schultz volá po potrestaní tých, ktorí nie sú ochotní niesť následky nezodpovednej politiky, tak EÚ [...]

Co se to s těma ženskýma dneska děje? (davidvlk) (SME online)
Oněměle jsem stál u otevřené prázdné lednice a hlavou mi prolítlo, že tenhle svět se neodvratně řítí do propasti. Kde je moje pivo?

24. časť: Veľkomoravská ríša a jej mudrc; moje románovo-faktografické rozprávanie (Pravda)
Priatelia, dnes vás pozývam do „veľkomoravskej Byzancie“:… Aj v tomto prípade, ako i v mnohých iných, išlo v podstate o rivalitu medzi hlavným mestom a odľahlými provinciami ríše, kde prevažne žilo obyvateľstvo cudzieho negréckeho pôvodu. Oficiálne síce boli Byzantíncami, ale občianstvo Byzancie získali ako cudzinci. Veľmi mnohí z nich nosili v sebe [...]

Moja letná hudba pre vás (IV.) (martindroppa) (SME online)
• Leto je ako rozkvitnutá lúka, sad ktorý zarodil; nájdeme v nich pestrofarebné suknice tancov a čierne klobúky s pierkami spevov, kvietky štyroch strún huslí, bodliaky tvrdých strún kontrabasu i sviežu rosu cimbalu. •

Rozenbergová tvrdí, že aj lúzri sa vedia zmobilizovať (SME online)
Zuzana Belková o knihe Muž z jamy a deti z lásky.


Šiluva (lisinovic) (SME online)
Národná svätyňa Panny Márie zo Šiluvy - jedno z najvýznamnejších pútnických miest Litvy i celého Pobaltia sa nachádza v malej a tichej dedinke.

Prof. Ing. Štefan Nosáľ (Denník N)
* 20. január 1927, Hriňová – † 22. júl 2017 V sobotu zomrel zakladateľ umeleckého súboru Lúčnica, umelecký vedúci a choreograf Lúčnice Štefan Nosáľ.

Česť a zdravie (Pravda)
JOZEF SEDLÁK: Téma dvojakých potravín známych i menej známych značiek, teda takých, ktoré majú rovnaký obal, ale rozdielny obsah, a teda aj kvalitu, vstupuje do druhého dejstva.

O blahodarných účinkoch odtrhnutia od reality (SME online)
Uliať milión je pre nich to isté ako pre ich voliča ukradnúť v robote solvinu. Prirodzenosť sama.


Čas sa nezadržateľne kráti: 7 hráčov, ktorí čoskoro zavesia kopačky na klinec (katarinavanisova) (SME online)
Pozrime sa dnes do futbalového sveta. Každý len čaká, kedy bude ten najdrahší transfer, neustále sleduje mladé hviezdy. No málokto z nás si spomenie na hviezdy, ktorým sa aktívna kariéra pomaly vzďaľuje.

Privítajte postamerický svet (Denník N)
Aj keď bola americká zahraničná politika nepopulárna, ľudia po celom svete stále verili v Ameriku ako v miesto a myšlienku. Dnes to tak už nie je. 

Prehliadaný verejný záujem (Pravda)
PETER GANDL: Hodnota za peniaze je vládny projekt, ktorý má znižovať verejné výdavky a hľadať najlepšie riešenia pre štát. Nie vždy to tak však je.

Z Vrátnej do Štefanovej (urda) (SME online)
Bola to len taká vychádzka do prírody na pivo: výstup spod výťahu vo Vrátnej na chatu pod Grúňon a zostup do Štefanovej.

Sledujeme súmrak ľudských práv? (Denník N)
Ľudské práva chápané optikou medzinárodného práva narážajú na svoje limity. Rozvoju ich ochrany bráni nevšímavosť politických elít.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad