topspravy.sk mať prehľad
streda, 22.5.2019 | Meniny má Júlia/Juliana

Preklad správ Hillary Clinton ktoré písala v roku 2012 ako minister zahraničných vecí USA. Objasňujú ciele rozpútania občianskej vojny v Sýrii a terajšieho napätia s Iránom. (Pravda)
Hillary Clinton bola od 21.január 2009 do 1. februára 2013 Ministrom zahraničných vecí USA. Bolo to obdobie pokračujúcej „Arabskej jari“ (2010-2012) keď padali režimy jeden za druhým v Tunisku, Egypte, Líbyi a napokon aj vyvolanie občianskej vojny Sýrii. Na WikiLeaks sú zverejnené dve správy Hillary, ktoré nám ukazujú ako to bolo a prečo to bolo v Sýrii. Nerozhodol [...]

Koho podporuje M. Lasica, J. Filc, O. Feldeková, či E. Kukan? (jozefsimko1) (SME online)
Odpoveď je jednoduchá: Ivana Štefanca – lídra kandidátky KDH. Nie sú to však len tieto štyri osobnosti. 

Žena vyskočila z idúceho vozidla po tom, čo zbadala pavúka na svojom notebooku (Pravda)
Neznáma žena bola na ceste so svojim vozidlom, keď sa k jej notebooku dostal pavúk. A čo urobila? Vyskočila z idúceho vozidla, pričom sledovala, ako sa prevracia až napokon skončilo v rieke. Všetko sa to udialo v meste Kingston, ktoré sa nachádza v Gruzínsku. Dodávka sa následne držala na hladine pár sekúnd, no pomaly, ale isto sa celá ponorila. Príslušníci [...]

Hrdlorezi medzi elitou (SME online)
Proti Mečiarovi bojovali aj zločinci.

Falošné zjavenia: Medžugorie (Pravda)
Obrázok: socha, falošné zjavenie z medžugoria, zdroj wiki Z jednej strany sa tlačí falošné zjavenie Medžugorie – podporované falošnou vatikán II sektou, z druhej strany sa valí dekadentý západ a bezbožná EU. Čo je Vatikán II sekta? Multireligiózna ekumenická sekta ovládaná antipápežmi, s falošnou ústavou Vatikán II. Čo katolícka cirkev? Neomylná [...]

Eubaróni – kreslený vtip (Pravda)

Za debratislavizáciu (martinkasarda) (SME online)
Mali by sme, Slovač, oprášiť ideu vybudovania nového hlavného mesta, najlepšie medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Mali by sme Slovensko debratislavizovať.

Saková počas súťaže mení stomiliónový tender, vraj len odpovedali uchádzačom (Denník N)
Viditeľné úpravy v súťaži na nákup kamier pre políciu naznačuje ministerstvo vnútra. A to päť mesiacov odvtedy, čo tender vyhlásilo. Deje sa tak cez odpovede pre záujemcov, ktorí si pýtali viac detailov. Ministerstvo v odpovediach spomína napríklad cloudové riešenie, inteligentný výdaj kamier a pridalo aj nové funkcie. Tieto veci v pôvodnom zadaní neboli.

Newsfilter: Rybníček 2.0. Kiska vytiahol evergreen o zmene volebného systému (Denník N)
1. Už aj Kiska prišiel s prevratnou myšlienkou. 2. V eurovoľbách hrozí prehra Smeru, ktorá nás môže bolieť. 3. Koalícia zamakala a zvolila ešte jedného kandidáta na ústavného sudcu.

Politikárčenie s voľbou ústavných sudcov (Pravda)
MARTIN KRNO: Prečo Kiska v polovici apríla vybral z ôsmich zvolených kandidátov na ústavných sudcov iba troch, hoci mu ústava ukladá vymenovať polovicu z navrhnutých?

Tak ako, pán Kotleba? Je najvyšší čas vystúpiť Z EÚ, alebo kandidovať do Európskeho parlamentu? (Denník N)
Kotleba a jeho strana dlhodobo presadzovali okamžité vystúpenie Slovenska z Európskej únie. Vypočuli a prečítali sme si na túto tému mnoho plamenných slov a tradične zavádzajúcich pseudoargumentov. O čo menej v nich bolo pravdy, o to boli hlasitejšie. Vystúpiť vraj treba čím skôr a zachrániť sa z potápajúceho sa Titanicu. Inak nás čaká skaza. A odrazu, čuduj sa svete, je všetko inak. Na vystúpenie nie je teraz pravá chvíľa a úniu treba zreparovať zvnútra. Samozrejme s pomocou poslancov Kotlebovej ĽSNS.

Zásady vodárne (Sliacky) (SME online)
Karikatúra denníka SME (kreslí Mikuláš Sliacky).

Príbeh o každodennosti počas Slovenského štátu (Denník N)
Vo fiktívnom mestečku Himberany niekde pri Bratislave žije právnik Albert Mráz, o ktorom vyjde v ľudáckom Gardistovi článok od anonymného autora, v ktorom ho napáda ako židovského prekrstenca, ktorý si napochytre zmenil meno len preto, aby aj ďalej zdieral úbohých Slovákov. Keďže je rok 1939, doktor Mráz si uvedomí, že to pre neho a jeho rodinu nič dobré neznamená. […]

Stavba domu 2 – Financovanie, zmluvy a kataster (Pravda)
V tejto časti Vám popíšem ako som riešil: Financovanie pozemku Kúpnu zmluvu a návštevu notára Podanie vkladu na kataster Financovanie pozemku Nakoľko si chcem nejaké financie ktoré mám ušetriť na stavbu domu, rozhodol som sa financovať kúpu cez hypotéku. Tu však nastáva menší problém. Banky na pozemok bez nehnuteľnosti poskytujú obmedzenú výšku hypoték, tieto sa [...]

Liberálne monštrum (Pravda)
Mnohí sa zhodneme na tom, že vieme, koho zaručene nevoliť. Síce každý to má iné, ale rozhodne vie, koho zaručene nevoliť. Vždy mi bola v politike cudzia nenávisť a nikdy som nezdieľala ani na SME taký odpor voči Smeru alebo Ficovi, aký tam celý čas, čo som tam bola, vládol. Iste zohralo veľkú rolu, že ma politika nikdy nezaujímala a preto ma vždy prekvapovalo, [...]

Dve strany plynovej mince (Pravda)
PETER JAVŮREK: Európa potrebuje ruský plyn a Rusi potrebujú európske peniaze. Energetická infraštruktúra sa nebuduje na to, aby sa využívala v politicky ohraničenom období.

Vrah, ktorý má sklony vraždiť, to je velice podobné takému, že ja mám sklony k homosexualite. (Denník N)
Aj toto povedal v závere svojej prednášky vraj najvplyvnejší slovenský europoslanec Branislav Škripek.

Voľby do EP: Ktorá strana má záujem na riešení globálneho otepľovania? (Denník N)
V sobotu budeme voliť. Pozrite si, aký dôraz kladú slovenské politické strany na zastavenie zmeny podnebia. Primeraný postoj k zmene podnebia má len PS-Spolu. Nie úplne zle vychádza Smer-SD. Tradične zle vychádzajú všetky pravicové strany.

Kto nám to vládol? (pavelpospisil) (SME online)
Pokračujem v čítaní. (Aj zabudnutých knižiek). Čomaj, Blaha a kol.: „Pyžamová revolúcia“. V roku 1956 v Januári – februári sa u nás diali veci. V tomto roku som bol ako študent FGGV – Fakulta geologicko – geografických vied 

Macronov B team na Slovensku (SME online)
PS/Spolu gestami v kampani (zbytočne) hecujú pravicových identitariánov.

Prestaňte sa vyhovárať na našu výlučnosť (SME online)
Naši zástupcovia by mohli odvážnejšie kritizovať aj vlastných, keď podvádzajú.

Len tak som sa prešiel (pedrooravec) (SME online)
Len tak som sa v čase vrcholiacich MS v hokeji prešiel z bratislavskej Hlavnej stanice k Zimnému štadiónu po trase, ktorú si vyberajú tí návštevníci, ktorí sa chcú dostať zo stanice na zápas pešo.

Kto bude novým lídrom Európy? (ivanstefanec) (SME online)
Voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia už túto sobotu nebudú len o slovenských stranách a poslancoch, ale aj o tom, kto bude najbližších 5 rokov Európsku úniu reprezentovať a určovať jej smer. 

Deň otvorených dverí (antonkaiser) (SME online)
Pri príležitosti Medzinárodného dňa Noc múzeí a galérií pripravila pobočka Ponitrianskeho múzea v Zlatých Moravciach v spolupráci s MSKŠ v piatok 17. mája 2019 Deň otvorených dverí s bohatým kultúrnym programom.

Súťaž o 5 kníh Nový muž s podpisom a venovaním (stanislavlicko) (SME online)
Chceš sa zapojiť do súťaže o 1 z 5 kníh Nový muž s podpisom a venovaním? Ak áno pozorne si prečítaj tento článok

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad