topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 1.5.2017 | Dnes je Sviatok práce

Krásna a zdravá s balneoterapiou (Zzz)
Ak by sme mali vybrať jednu aktivitu, ktorá je typická pre 21. storočie a zároveň vôbec neprospieva ženskej kráse a zdraviu, rozhodne by ňou bolo sedavé zamestnanie. Je dokázané, že spôsobuje celý rad civilizačných ochorení. Vyžaduje si len minimum pohybu, v dôsledku čoho spomaľuje spaľovanie kalórií a tým sa významne podieľa na nezdravom zaobľovaní našich kriviek. Taktiež sa spája s dvojnásobne vyšším rizikom ochorení srdca a prispieva k ochabovaniu svalstva, ktoré my ženy túžime mať práve naopak, čo najpevnejšie. Je tiež významnou príčinou bolestí chrbtice a jedným z najčastejších spúšťacích faktorov ischiasu – zápalu sedacieho nervu.

Nátierka Notella z lieskových orieškov (Zzz)
Táto verzia hrejivej a olejnatej čokoládovej nátierky si dáva záležať na ľahkosti. Pri jej príprave sa namiesto rafinovaných tukov a plnotučného sušeného mlieka používajú mandle a kokosové mlieko. Namáčanie a olúpanie mandlí z nej urobí pochúťku, ktorá sa jednoduchšie trávi a metabolizuje. Lúpanie orechov je namáhavé, a to vám zabráni zjesť ju príliš rýchlo. Keď vás pochytí chuť na sladké, je vynikajúca na hrianke z chleba z naklíčeného obilia. Nezabúdajte však na umiernenosť, a to hlavne na jar. Na jednu porciu zjedzte iba 1 polievkovú lyžicu.

Detoxikačná fazuľová polievka (Zzz)
Táto polievka je redšia a ľahšia ako jej verzia do chladného počasia – hrejivá paradajková polievka. Obsahuje chladivé koreniny, letnú zeleninu a dostatok limetky na osviežujúce, no pritom výdatné jedlo. Uvarí sa rýchlo, aby ste počas horúceho dňa nemuseli pri sporáku tráviť veľa času.

Raňajková polievka pho (Zzz)
Tento recept je obmenou tradičných raňajok na juhu Vietnamu. Prenikavosť slanej a mierne pikantnej chuti na raňajky (v porovnaní so sladkosťou a chladom, na ktoré sme zvyknutí pri studených cereáliách) počas vlhkej sezóny naštartuje tráviaci oheň, ktorý má vtedy tendenciu slabnúť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad