topspravy.sk mať prehľad
streda, 29.3.2017 | Meniny má Miroslav

Seat ohlásil tretie SUV. Stáť bude nad Atecou (Pravda)
Rodina španielskych SUV sa rozrastie oboma smermi. Pod Atecou pribudne Seat Arona a nad ňou zatiaľ nepomenovaný väčší model. Každopádne odvezie až sedem cestujúcich.

Aston Martin Rapide AMR: Najrýchlejší sedan planéty (Pravda)
Britská automobilka predstavila na ženevskom autosalóne model Rapide AMR, ktorý je priekopníkom novej kategórie v ponuke značky. Ide totiž o športovú verziu luxusného sedanu, ktorá sa môže pýšiť titulom najrýchlejšieho produkčného sedanu na svete.

Pôst je pomocníkom v boji proti cukrovke (Pravda)
Môže byť pôst cestou, ako prekonať cukrovku? Možno áno, ak sa potvrdia výsledky pokusov na myšiach a na ľudských bunkách.

Fiľakovský hrad sa otvoril turistom (Pravda)
Hradné múzeum pripravilo novinky: možnosť navštíviť expozície v Bebekovej bašte na prízemí a štyroch poschodiach bez sprievodcu, čo vlani nebolo možné.

Toto je sci-fi: Plánujú mrakodrap letiaci nad mestami. Bude visieť z asteroidu (Pravda)
Stavba bude pevnými káblami zavesená na asteroide obiehajúcom Zem vo výške 50 000 km. Vďaka tomuto pohybu by aj mrakodrap neustále menil svoju polohu.

Lisabon: Kachličky, kam sa len pozrieš (Pravda)
Čerešničkou na torte je kachličková panoráma Lisabonu, ktorá zobrazuje mesto pred zemetrasením. Podobne zdevastovane vyzeral manžel: "Dnes už by kachličiek stačilo."

Zriedkavé choroby: O čo ide? (Pravda)
Cítite sa zle, navštívite lekára, ale ten vám nedokáže pomôcť. Alebo vašu chorobu síce diagnostikuje, ale zároveň vám povie, že na ňu neexistuje liek.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad