topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 20.1.2019 | Meniny má Dalibor

Helena Vondráčková si cez víkend prevzala v Nemecku cenu za celoživotný prínos (Topky)
Prestížne ocenenie, ktorú nemecký online magazín udeľuje od roku 2011 si cez víkend v Berlíne prevzala česká speváčka Helena Vondráčková. Spolu s Karlom Gottom patrí k najpopulárnejším českým umelcom v Nemecku.

Habera a TEAM vyrážajú po troch rokoch na turné (Topky)
Ostatné turné Paľa Haberu a skupiny TEAM bolo absolútne vypredané, preto fanúšikovia s napätím očakávali ohlásenie ďalších koncertov. Dočkali sa a v máji štartuje turné po Českej republike a Slovensku. V domovskej krajine absolvuje skupina šesť koncertov, pričom prvých päť v júni a júli, koncert v Bratislave je naplánovaný na november 2019.

V košickom divadle preniesli Moliera do Abova (Topky)
Prvou novoročnou premiérou Štátneho divadla Košice bude v piatok 18. januára klasická komédia Škola žien. Viac ako 350 rokov starý text klasickej komédie Jeana B. Moliera preniesli tvorcovia pod vedením režisérky Adriany Totikovej do Abova. Pre herca Ivana Krúpu je postava žiarlivého Arnolfa darčekom k májovému životnému jubileu.

Viktor Horján vyspovedá Milku Vášáryovú a Zuzanu Kronerovú vo svojom Coming Oute (Topky)
Je ešte niečo, čo neviete o stáliciach slovenského herectva Milke Vášáryovej a Zuzane Kronerovej? Divadelný a muzikálový herec Viktor Horján nadväzuje na tradíciu svojej talk show vo vynovenej verzii Coming Out, v ktorej postupne vyobracia v otvorených rozhovoroch viaceré popredné slovenské osobnosti a rád ich prinúti prezradiť o sebe čosi viac.

Pozor na to, kam si sadnete, môže vás to stáť život - Peterhof na vlastné oči na Bratislavskom hrade (Topky)
SNM - Historické múzeum v spolupráci so Štátnym múzeom Peterhof prinieslo na Slovensko unikátnu výstavu Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. Výstava predstavuje život na cárskom dvore v Peterhofe, ktorý začal budovať Peter I. a pôsobili na ňom mnohí významní ruskí panovníci. Medzi nimi aj legendárna Katarína II., už za svojho života nazývaná Katarína Veľká.

Karmen Pál-Baláž predstavuje singel Anjel s rozprávkovým videoklipom (Topky)
Talentovaná rodáčka z Rožňavy Karmen Pál-Baláž predstavuje emotívnu skladbu Anjel. Hudbu jej zložil Adam Ďurica. Jej signifikantný chraplák tejto inak jemnej pesničke dodal ráznosť a šmrnc. Karmen vo videu pôsobí ako princezná v zasneženej rozpávke.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad