topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 20.6.2019 | Meniny má Valéria

Nová scénická esej Pastierska symfónia mieri do SND (Pravda)
Divadlo Pôtoň uvedie v Slovenskom národnom divadle novú inscenáciu. V piatok (21. 6.) sa v Štúdiu SND uskutoční bratislavská repríza titulu Pastierska symfónia.

O New York súťažia až piati slovenskí videoumelci (Pravda)
Nie štyria, ako bývalo zvykom, ale až piati výtvarníci postúpili do finále súťaže Cena Oskára Čepana. Aj keď porota hodnotila prihlásené práce dlhých deväť hodín, zúžiť výber už nedokázala.

Posledný júnový víkend oslávte v Podhorí - folklórom (Pravda)
Len 6 kilometrov od Banskej Štiavnice leží obec Podhorie, ktorá organizuje Folklórne slávnosti už od roku 1976. Začnú sa v piatok 28. júna.

Začnite plánovať. Pohoda zverejnila kompletný line-up (Pravda)
Necelý mesiac pred otvorením brán 23. ročníka Pohody zverejňujú organizátori na webe line-up s programom festivalu. Ten sa na letisku v Trenčíne uskutoční v dňoch 11. - 13. júla.

Recenzia: Dokedy bude fénix vstávať z popola? (Pravda)
Ak sa má filmová séria o X-Menoch posunúť, mala by zabudnúť na recyklovanie starej látky. Čo sa týka najnovšej časti X-Men: Dark Phoenix, platí, že tento fénix mal radšej zostať ležať popolom.

Zelené desatoro za kamerou. Filmári chcú ísť príkladom (Pravda)
Tvorcovia road movie Stand up počas nakrúcania ako prví na Slovensku dodržiavali pravidlá udržateľnosti a usilovali sa všetky procesy upraviť tak, aby pri tom čo možno najviac šetrili prírodu.

Ondrej Sliacky: Turecká studnička (povesti z osmanských čias) (Pravda)
Viac ako jeden a pol storočia ohrozoval územia dnešného Slovenska krvavý tieň osmanského polmesiaca. K tomuto obdobiu sa vracia aj spisovateľ a literárny vedec Ondrej Sliacky.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad