topspravy.sk mať prehľad
piatok, 22.2.2019 | Meniny má Etela

Ministerstvo školstva má novú hovorkyňu (Mediálne)
Ministerstvo školstva má od februára novú hovorkyňu. Na tento nastúpila Andrea Pivarčiová. Za rezort doteraz hovorila poverená šéfka tlačového odboru Ria Feik Achbergerová.

Jožin z bažin je "hovadina", zložil som ju za demižón slivovice, spomína na hit Ivan Mládek (Hospodárske Noviny online)
Spevák, textár a maliar Ivan Mládek porozprával o Neworleanskom jazze, kľučkovaní v období komunizmu a o tom, ako sa vo vlaku cestou do Paríža naučil hrať na balalajku.

Harabinov synovec, Vallovi ľudia aj kandidát komunistov: Kto stojí za prezidentskými kampaňami (Mediálne)
Harabin zapriahol rodinu, Čaputovej radí Vallov konzultant, ktorého firma pracovala aj pre Stracheho. Šefčovičov manažér začínal ako líder študentov bojujúcich proti spoplatneniu vysokých škôl.

Skupina Elán oslávila 50. výročie veľkolepo, nechýbali emócie a spomienky (Pravda)
Najslávnejšia a najúspešnejšia československá rocková skupina Elán naplnila každý jeden koncert výročného turné Elán 50 rokov Tour v Českej republike i na Slovensku.

RTVS chystá od marca zmeny v relácii 5 proti 5 (Mediálne)
Súťažnú reláciu 5 proti 5, ktorú RTVS vysiela na Jednotke, čakajú od marca zmeny. Pribudne štartovacie kolo „1 proti 1“, do ktorého budú zapojení všetci súťažiaci. Novinkou bude aj súťaž pre divákov, ktorej výherca získa automobil.

Novinári, buďte kubánskym tornádom. Fúkajte tú špinu preč (Reportáž) (Mediálne)
„Alternatíva k polícii neexistuje, musíme a chceme jej veriť.“ Peter Bárdy, Monika Tódová, Zuzana Petková, Marek Vagovič, Dag Daniš a Juraj Šeliga si pripomenuli, čo sa na Slovensku stalo rok po smrti dvoch mladých ľudí.

Najtransparentnejšiu kampaň má Čaputová, najmenej Švec (Mediálne)
Najtransparentnejšiu prezidentskú kampaň má podľa organizácie Transparency International Slovensko (TIS) Zuzana Čaputová. Za ňou nasledujú kampane Roberta Mistríka a Eduarda Chmelára. Zo štvorky najväčších favoritov je najmenej transparentný Maroš Šefčovič, celkovo Róbert Švec a Martin Daňo.

Prezident Andrej Kiska o obvineniach a vyhrážkach Roberta Fica (VIDEO) (O médiách.com)

Prezident Andrej Kiska reaguje na obvinenia a vyhrážky predsedu Smeru Roberta Fica.


Pomsta chutí najlepšie ľadovo vychladená (Topky)
Kehoe je luxusné lyžiarske stredisko, kde sa teplota drží na -10 °C a polícia tu nemá toho veľa na práci. Až kým vodičovi snežného pluhu Nelsovi Coxmanovi (Liam Neeson) nezavraždia syna. Stane sa tak na objednávku drogového bossa menom Viking (Tom Bateman). Smútok sa postupne mení na hnev a Nels nedokáže myslieť na nič iné, len na pomstu. Vyzbrojený ťažkou technikou a vedomosťami z detektívnych románov začne po jednom likvidovať členov kartelu. A sneh na svahoch okolo mesta postupne mení svoju farbu zo žiarivo bielej na krvavo červenú…

Markíza dala zelenú aj ďalšej novinke Klamal by som ti? (Mediálne)
Televízia Markíza počíta vo vysielaní aj s ďalšou novou zábavnou reláciou, ktorú plánuje uviesť s názvom Klamal by som ti?. Ide o lokalizovanú verziu pôvodom britskej panelovej šou, ktorú v minulosti vysielala aj Česká televízia.

Novým šéfom komunikácie ŽSR bude dlhoročný novinár (O médiách.com)

Novým šéfom komunikácie ŽSR bude dlhoročný novinár

Bývalý zástupca šéfredaktora denníka si to namieril do Železníc SR.


Úspešná talk show Evy Černej vás donúti k zamysleniu aj zabaví (Topky)
Na ďalší diel výnimočnej talk show „Nad oblakmi je vždy slnko, alebo žiť život s vášňou“ si Eva Černá pozvala opäť zaujímavých hostí. Okrem stáleho hosťa, spisovateľa a motivátora, Mikuláša Štefana prijala pozvanie aj spevácka legenda Marcela Lajferová, košický kňaz Peter Gombita a miláčik divákov Milan “Junior” Zimnýkoval. Eva Černá nahliadne do života svojich hostí 7.4. v Košiciach.

Tibor Búza bude spolupracovať s HN televíziou (O médiách.com)

Tibor Búza bude spolupracovať s HN televíziou

Bývalý programový riaditeľ RTVS Tibor Búza bude spolupracovať s vydavateľstvom Mafra Slovakia.


Poslušne hlásim, som späť! Divadlo Aréna siahlo po legende (SME online)
Dobrého vojaka Švejka hrá Marián Labuda mladší.

Nicki Minaj chce potvrdiť status kráľovnej (Pravda)
O tejto šou sa budú písať knihy, hrdí sa Nicki Minaj v súvislosti so svojím svetovým turné The Nicki WRLD Tour, ktoré odštartovalo v Mníchove.

Česko-slovenská hudba – koncertné večery pre dva klavíry (Webnoviny)
Česko-slovenská hudba – koncertné večery pre dva klavíry
Hudobná a tanečná fakulta VŠMU pozýva dňa 26. februára a 2. marca 2019 o 19.00 h do Koncertnej siene <a href="https://www.webnoviny.sk/cesko-slovenska-hudba-koncertne-vecery-pre-dva-klaviry/">Čítať ďalej</a>

Film Ostrým nožom mal byť príbehom o skorumpovanom policajtovi (Teraz.sk)
Film voľne inšpirovaný doposiaľ nevyriešeným prípadom vraždy študenta Daniela Tupého z novembra 2005 je celovečerným debutom Teodora Kuhna.

Komplexné riešenie zabezpečenia verejného osvetlenia (O médiách.com)

Komplexné riešenie zabezpečenia verejného osvetlenia

Verejné osvetlenie je v súčasnosti štandardom každej obce či mesta, pričom povinnosť poskytovania tejto služby zo strany samospráv vyplýva zo Zákona o obecnom zriadení. Verejné osvetlenie je významným prvkom pasívnej bezpečnosti obyvateľstva, bezpečnosti prepravy na komunikáciách a v značnej miere vizitkou turistickej atraktívnosti mesta či obce.

 


Kto siahne na Oscara? Tu sú tipy od filmových znalcov (Pravda)
Filmy Roma, Favoritka či Zrodila sa hviezda sú favoritmi tohtoročného udeľovania Oscarov. Prestížne ocenenia sa budú odovzdávať už túto nedeľu v hollywoodskom Dolby Theatre.

Celeste Buckingham a kapela O5 a Radeček naspievali duet k filmu LOVEnie (Pravda)
Speváčka Celeste Buckingham a skupina O5 a Radeček naspievali ľúbostný duet s názvom Lovení k novej českej romantickej komédii LOVEnie.

HBO čelí žalobe. Za dokument o Jacksonovi a sexuálnom zneužívaní (Mediálne)
HBO začiatkom marca odvysiela dokumentárny film Leaving Neverland o Michaelovi Jacksonovi. Prehovoria v ňom dvaja muži, ktorých mal kráľ popu v detstve sexuálne zneužívať. Proti scenáru rázne vystúpili pozostalí, ktorí spravujú jeho majetok. Televíziu sa rozhodli žalovať.

Opil sa a všetko zahodil, aj slávu. Od Marka Ronsona máme čakať jeho najlepší album (SME online)
Amy Winehouse považuje za anomáliu.

Film Ostrým nožom mal byť príbehom o skorumpovanom policajtovi (Dobré noviny)
Film voľne inšpirovaný doposiaľ nevyriešeným prípadom vraždy študenta Daniela Tupého z novembra 2005 je celovečerným debutom Teodora Kuhna.

Na organovom recitáli v Redute sa predstaví rakúsky virtuóz K. Reymaie (Dobré noviny)
V interpretácii umelca si návštevníci koncertu vypočujú diela Johanna Sebastiana Bacha, Edwarda Elgara, Antona Brucknera a Iaina Farringtona.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad