topspravy.sk mať prehľad
streda, 20.9.2017 | Meniny má Ľuboslav/Ľuboslava

Termínovaný vklad vs. sporiaci účet: Ktorý zarába lepšie? (eTREND)
Úroky z úverov išli v posledných rokoch výrazne dole a s nimi automaticky klesli aj výnosy z úrokov klasických bankových produktov, ako sú termínované vklady, vkladné knižky, sporiace a bežné účty. Dôvodom sú hlavne nízke úroky od ECB, ktoré sú takmer na nulovej úrovni.

Kúpa jazdeného auta bez platnej technickej kontroly (eTREND)
Kúpil som v autobazáre päťročné osobné motorové vozidlo na splátky. Pri predaji mi predajca tvrdil, že vozidlo má platnú STK. Aj v preberacom protokole je uvedené, že STK je platná do 3.10.2018. Zistil som však, že auto už nemá platnú STK, pričom pôvodnému majiteľovi v bazári povedali, že oni to vybavia. Kúpnu zmluvu som uzatvoril na základe § 588 a nasl. zákona č. 40/1964 Zb. Môžem požadovať od predajcu vybavenie STK na jeho náklady, keďže ma uviedol do omylu? Prípadne môžem odstúpiť od zmluvy, ak by s vybavením STK nesúhlasil?

Trump: Ak budeme musieť, Severnú Kóreu nadobro zničíme (eTREND)
Americký prezident Donald Trump opäť pohrozil komunistickej Severnej Kórei, že ak neprestane provokovať jadrovými testami a konfrontačnými vyhláseniami, bude čeliť odplate zo strany Spojených štátov. „Pre raketového muža je to samovražedná misia, preňho aj pre jeho režim,“ odkázal D. Trump v prejave pred Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov (OSN) severokórejskému vodcoci Kimovi Čong-unovi. Severokórejská delegácia opustila rokovaciu miestnosť už na začiatku Trumpovho prejavu.

Nedajú si pokoj. Dankovci to opäť skúšajú s veľkým biznisom na úkor Slovenska (eTREND)
Názor | Keď koncom júna vysoký úradník na ministerstve obrany Ján Hoľko, blízky človek Andreja Danka, tvrdil, že švédske bojové lietadlá Gripen nie sú vhodné pre Slovensko kvôli tunajším vtákom, znelo to smiešne. Ale bol to jasný signál, že záujmy SNS sa nezhodujú s plánom, ktorý vzišiel po niekoľkoročných rokovaniach so zahraničnými výrobcami.

Mexiko zasiahlo silné zemetrasenie: desiatky obetí, v metropole padali budovy (eTREND)
Viac ako 60 ľudí zomrelo pri zemetrasení, ktoré postihlo mexickú metropolu a okolité štáty. Otrasy so silou 7,1 stupňa mali epicentrum v štáte Puebla, ale najviac obetí hlásil guvernér susedného štátu Morelos, kde zomrelo 42 ľudí. Živel zničil viac ako dve desiatky budov v hlavnom meste, veľa ľudí ostalo bez domova tiež v okolitých štátoch.

Kúpa nového auta: na čo si dať pozor a ako ho zabezpečiť proti krádeži? (eTREND)
Inzercia | Je to tu: prišiel čas na nové auto. Do vrecka hlboko nemáte, takže sa rozhodnete pre čisto nové. Pozriete si zopár modelov na internete, nájdete najbližšiu predajňu, z testovacej jazdy ste nadšení a zastavíte sa už len pri dopade pera na podpisové miesto na zmluve s myšlienkou, či ste si vybrali naozaj dobre.

Kiska v OSN kritizoval Rusko, KĽDR označil za megahrozbu (eTREND)
Zatiaľ čo sa hlavy štátov počas prvého dňa všeobecnej rozpravy 72. Valného zhromaždenia OSN prihovárali svetu, každú jednu minútu niekde vo svete zomrelo hladom 12 detí, každú minútu sa viac ako sto detí narodilo do extrémnej chudoby. A ľudia zomierali aj na choroby, ktoré vieme liečiť. Vo svojom prejave v OSN to uviedol slovenský prezident Andrej Kiska, informuje o tom na svojej facebookovej stránke. Vo svojom prejave okrem toho odsúdil použitie chemických zbraní zo strany Asadovho režimu a to, že Rusko napáda iné štáty.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad