topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 19.11.2018 | Meniny má Alžbeta

Výboh predal kancelársky komplex Stein v Bratislave (eTREND)
Na realitnom trhu v Bratislave došlo v závere roka k zaujímavej transakcii. Spoločnosť MiddleCap Real Estate Ltd., za ktorou stojí Miroslav Výboh, predala administratívnu budovu v komplexe New Stein Prvému realitnému fondu spravovanému spoločnosťou IAD Investments.

Proti Harabinovi bol podaný návrh na disciplinárne konanie (eTREND)
Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová podala návrh na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi Najvyššieho súdu SR Štefanovi Harabinovi. D. Švecová navrhuje preloženie Harabina na súd nižšieho stupňa.

V susedstve Koliby vznikajú Vily Krahulčia. Lákajú na vyhrievanú cestu (eTREND)
V Bratislave sa pripravuje nový rezidenčný projekt, ktorý bude cieliť na najnáročnejšieho klienta. Na kopci v tesnom susedstve Koliby pripravuje spoločnosť Sliačska projekt Vily Krahulčia.

Príbeh od konca. Kniha o Janovi a Martine pripomína, prečo chodíme na námestia (eTREND)
Kniha Umlčaní začína trochu ako niektorý z príbehov s Columbom: hneď na začiatku sa dozvieme, čo sa stane. Ale to vlastne vieme aj bez otvorenia knihy.

Prezidentský prieskum: Lajčák jednoznačne vedie, šancu majú aj Mistrík a Harabin (eTREND)
Ak by sa prezidentské voľby konali v novembri, ľudia by najviac volili ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, získal by 32,3 percenta. Za ním by nasledoval vedec Robert Mistrík (11,7 percenta) a sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin (10 percent). Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke 1012 respondentov robila agentúra Focus 7. až 14. novembra.

SaS podáva trestné oznámenie na Kalavskú. Chce, aby odstúpila (eTREND)
Opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzvala ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby odstúpila. Zároveň na ňu podáva trestné oznámenie za marenie úlohy verejného činiteľa. Tvrdí, že ministerka obohacuje zisk farmafiriem. Na tlačovej konferencii to v pondelok uviedli predseda SaS a europoslanec Richard Sulík a poslankyňa NR SR Jana Cigániková (SaS).

Kosík je stále vo väzení, tvrdí malijská polícia (eTREND)
Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboš Kosík je stále vo väzení. Informuje o tom Polícia SR na sociálnej sieti.

Mobilná 365.bank začala fungovať naplno (eTREND)
Po polročnej prevádzke v beta verzii začala digitálna banka 365.bank fungovať naplno. Banka určená výlučne do mobilu patrí pod Poštovú banku a v prvej fáze ponúka osobný účet s možnosťou sporenia. Banka sa hrdí komplet digitálnym „onboardingom“, to znamená, že sa jej klientom môže stať človek na diaľku bez papierovačiek a po niekoľkých minútach môže začať účet používať.

Žiga: Jadro musí byť súčasťou európskeho nízkouhlíkového konceptu (eTREND)
Je nevyhnutné, aby jadrová energetika bola neoddeliteľnou súčasťou európskeho nízkouhlíkového energetického konceptu. Uviedol to v pondelok v Bratislave v rámci Stredoeurópskej energetickej konferencie CEEC 2018 šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga (Smer-SD).

Lajčák: Pakt OSN o migrácii zneužívajú populisti a xenofóbi (eTREND)
Nadchádzajúce predsedníctvo SR v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) od 1. januára 2019, ako aj dianie okolo Globálneho paktu OSN o migrácii boli hlavnými témami pondelňajších rokovaní ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka s vysokou predstaviteľkou EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Federicou Mogheriniovou.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad