topspravy.sk mať prehľad
streda, 29.3.2017 | Meniny má Miroslav

Tatra banka ťahá do Senice dvoch nových automobilových subdodávateľov (eTREND)
Realitná vetva tuzemskej bankovej skupiny Tatra banka firma Tatra Residence je viditeľnejšia ponukou nových bytov zo svojich rezidenčných projektov, ukazuje však, že vie zmanažovať aj nové priemyselné projekty. Na okraji záhorskej Senice ide stavať pre svojich zatiaľ nespresnených klientov z oblasti automobilového priemyslu hneď dve fabriky, ktoré budú stáť v tamojšej lokalite Kaplínske pole na celkovej ploche skoro šesť hektárov.

Kiska letel medzi Bratislavou a Popradom 319-krát, tvrdí Kaliňák (eTREND)
Prezident Andrej Kiska letel podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka medzi Bratislavou a Popradom na vlastnú žiadosť 319-krát. Tieto lety nesúviseli s výkonom jeho funkcie. Ako R. Kaliňák informoval poslancov NR SR, tieto lety stáli 789 525 eur, pričom prezidentská kancelária za ne neplatila.

Univerzita založená Sorosom čelí vládnym snahám o zatvorenie (eTREND)
Študenti a učitelia Stredoeurópskej univerzity (CEU) v Budapešti protestujú proti plánom maďarskej vlády ukončiť činnosť tejto vzdelávacej inštitúcie. Vedenie univerzity tvrdí, že nová legislatíva, ktorú v utorok navrhla vláda premiéra Viktora Orbána, znemožňuje jej ďalšie fungovanie.

Nemecká banka rozposlala vyše 7 miliárd eur na zlé účty (eTREND)
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Fúzia nemeckej a londýnskej burzy stroskotala

Brexit môže Slovensko stáť 60 miliónov eur ročne (eTREND)
Vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie môže pre Slovensko znamenať dodatočné desiatky miliónov eur, ktorými bude musieť prispieť do rozpočtu únie. Konkrétne rozpočtové dopady však budú závisieť od viacerých faktorov. Podľa ministerstva financií najmä od formy dohody o prístupe na voľný trh, od rozhodnutia Veľkej Británie zúčastniť sa niektorých programov únie najmä v oblasti vedy a výskumu, ako aj od spôsobu, akým sa obe strany vysporiadajú s aktívami a pasívami.

Hannover čaká kvôli vojnovým bombám evakuácia až 50 000 ľudí (eTREND)
Severonemecký Hannover zrejme čaká kvôli nálezu niekoľkých nevybuchnutých bômb z druhej svetovej vojny rozsiahla evakuácia. Svoj domov bude možno musieť opustiť až desatina obyvateľov tejto polmiliónovej metropoly spolkovej krajiny Dolné Sasko. Dnes o tom informoval denník Neue Presse.

Nová ombudsmanka zložila sľub, bude očami a ušami právneho štátu (eTREND)
Slovensko má novú ombudsmanku. Po zložení slávnostného sľubu do rúk predsedu parlamentu Andreja Danka sa ňou stala Mária Patakyová, ktorú do tejto funkcie nominovala vládna strana Most-Híd. Na poste na ďalších päť rokov nahradí doterajšiu ochrankyňu ľudských práv Janu Dubovcovú.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad