topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 17.1.2019 | Meniny má Nataša

Trabelssie: S budovou Tesca nemusím robiť nič 20 rokov, neprerobím (eTREND)
Obchodný dom My má od tohto týždňa oficiálne nového majiteľa. Komplex, ktorý vlani oslávil 50 rokov od svojho otvorenia, kúpila Slovenská investičná a realitná spoločnosť na čele s Georgeom Trabelssiem. Ten priznáva, že ešte nemá konkrétne plány s touto kultovou stavbou v centre Bratislavy.

Vysokoškolskí funkcionári Dankov plagiát a Lubyovej zľahčovanie nevidia (eTREND)
Oficiálni reprezentanti vysokých škôl neprotestovali proti plagiátorstvu Andreja Danka a jeho zotrvaniu na poste predsedu Národnej rady SR napriek tomu, že získal akademický titul podvodom. Slovenská rektorská konferencia, Rada vysokých škôl ani Študentská rada vysokých škôl neprotestovali ani proti vyjadreniam ministerky školstva Martiny Lubyovej, ktorými podvod svojho straníckeho šéfa zľahčovala.

Ako odborári zavádzajú o dĺžke pracovného života: ani sa na ňu nepozreli (eTREND)
Graf týždňa | „V Holandsku zamestnanci odpracujú v priemere o jedenásť rokov menej ako zamestnanci Slovenska,“ hovorí Monika Uhlerová z Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) v správach televízie Markíza. Nie je to síce pravda, Holanďania pracujú počas života v priemere o šesť rokov viac ako Slováci, ale odbory s týmto argumentom vyšli v snahe skracovať na Slovensku pracovný čas.

Developer Hájparku ukázal nový projekt pri Centrale, prinesie 40 bytov (eTREND)
Pri bratislavskom OC Central chce začať tento rok investor realizovať svoj avizovaný projekt Ludwigov mlyn, ktorý v lokalite na hranici Ružinova a Nového Mesta prinesie 40 nových bytov. Ide o ďalšiu premenu bývalého priemyselného objektu v hlavnom meste na rezidenčný objekt.

Starostovi Marianky zhorelo auto, myslí si, že pre svoj postoj k developerom (eTREND)
Úmyselné podpálenie auta môže byť reakciou na boj proti neregulovanej výstavbe a oznámenie o štátnom stavebnom dozore, ktoré stavebný úrad v Marianke pri Bratislave poslal v predchádzajúcich dňoch stavebníkom. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to pripustil starosta obce Dušan Statelov (nezávislý). V stredu (16. 1.) nadránom mu zhorelo auto, podľa zistení polície a hasičov išlo o úmysel.

Shelby GT500 bude mať šialený výkon viac ako 700 koní (eTREND)
Shelby pripravil novú verziu športového modelu GT500. To, čo by malo začať svoj život ako obyčajný Mustang, možno so štvorvalcom sa v rannom štádiu vydá trochu inou cestou. Zmeny nie sú len výkonové, ale auto je ako iný celok.

Letisko v Bratislave vybavilo vlani navyšší počet cestujúcich v histórii (eTREND)
Letisko M. R. Štefánika vybavilo v uplynulom roku spolu na prílete aj odlete 2 292 712 pasažierov, čo predstavuje 18-percentný nárast oproti roku 2017. Zároveň ide o najvyšší počet cestujúcich v histórii bratislavského letiska. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedol predseda predstavenstva letiska Jozef Pojedinec.

Japonci zastavili projekty jadrových elektrární v Británii (eTREND)
Japonský koncern Hitachi zastavil práce na projektoch výstavby jadrových elektrární vo Veľkej Británii.

Do Polusu sa nasťahuje reťazec Lidl (eTREND)
Nástupcom skrachovaného hypermarketu Carrefour v bratislavskom nákupnom centre Polus bude diskontný reťazec Lidl. Jedno z najstarších obchodných centier na Slovensku je bez veľkého predajcu potravín od konca roka 2017.

Francúzsko chce nové vedenie Renaultu. Ghosna by mohol nahradiť šéf Michelinu (eTREND)
Francúzska vláda požiadala o zasadnutie predstavenstva automobilky Renault v nadchádzajúcich dňoch, aby nahradila predsedu a generálneho riaditeľa spoločnosti Carlosa Ghosna, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe v Japonsku. Uviedol to minister financií Bruno Le Maire.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad