topspravy.sk mať prehľad
utorok, 23.5.2017 | Meniny má Želmíra

Železiarne Podbrezová po ťažkom roku naberajú stovky ľudí, pripravujú nájomné byty (eTREND)
Výrobca rúr Železiarne Podbrezová, ktorý patrí veľkopodnikateľovi Vladimírovi Sotákovi, má za sebou podobne ako celý hutnícky priemysel ďalší náročný rok. Ceny výrobkov železiarní vlani dosiahli historicky najnižšie hodnoty ako na európskych, tak aj na svetových trhoch.

Soros stavil milióny na pád amerických búrz a Trumpov odchod (eTREND)
Miliardár George Soros stavil stámilióny na pád amerických akcií. Ak Donald Trump predčasne skončí v prezidentskom úrade, zarobí viac ako miliardu dolárov. Na svojom webe o tom píše nemecký týždenník Der Spiegel.

Na cestovanie štátnym osobákom bude stačiť mobil (eTREND)
Dlhé rady pred pokladňami na vlakových staniciach by sa mohli stať minulosťou. Železničná spoločnosť Slovensko od 11. júna zavádza na celom Slovensku SMS lístok na cestovanie vlakom. Nanešťastie, zatiaľ len vo všetkých osobných vlakoch.

Vladimír Lukáč: Šéf financií v troch krajinách (eTREND)
Vladimír Lukáč pracuje v OMV Slovensko od roku 1991, keď rakúsky ropný koncern vstúpil na slovenský trh. Prešiel všetkými základnými pozíciami podnikových financií od účtovníctva a analytiky cez controlling, správu pohľadávok, risk manažment až po treasury.

Babiš hrozí premiérovi súdom (eTREND)
Písomný apel na českého premiéra Bohuslava Sobotku podaný už 18. mája, aby prestal s verejnými vyjadreniami v zmysle, že sa vyhýbal plateniu daní alebo zneužíval finančnú správu, zverejnil v utorok, deň pred odvolaním z funkcie, na sociálnej sieti minister financií a líder hnutia ANO Andrej Babiš.

Ako pri každom rozvode, aj v brexite ide najmä o peniaze (eTREND)
Keď stály britský veľvyslanec pri Európskej únii Sir Tim Barrow doručil predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi posolstvo, ktorým aktivoval článok 50, aby spustil sériu rokovaní o podmienkach vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ a z Európskeho spoločenstva pre atómovú energiu (EURATOM), vyvolal na starom svetadiele zmiešané pocity.

Liberáli chcú meniť školský zákon, plánujú rozšíriť domáce vzdelávanie (eTREND)
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Štáty v únii by mali prestať súperiť v daniach, tvrdí Kažimír

Číňania chcú vyvinúť dron, ktorý unesie tonu nákladu (eTREND)
Jeden z najväčších čínskych internetových predajcov JD.com oznámil, že sa chystá vyvinúť bezpilotné lietadlo, ktoré dokáže premiestniť na veľké vzdialenosti vyše tonu nákladu. Spoločnosť bude najprv drony testovať v rámci distribučnej siete v severočínskej provincii Šen-si. JD.com plánuje, že bezpilotné lietadlá budú prepravovať spotrebný tovar do odľahlých oblastí a poľnohospodárske produkty do miest, informovala agentúra AP.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad