topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 27.5.2018 | Meniny má Iveta

Mladí slovenskí dizajnéri navrhli „sexi“ traktor. Záujem o nový model výrazne stúpol (eTREND)
Na prvý pohľad nie je na traktore veľmi čo dizajnovať. Hlavné je, aby fungoval. To, ako vyzerá, keď chodí po poli, už väčšinu výrobcov nezaujíma. Najväčší slovinský producent traktorov Agromehanika sa však pred štyrmi rokmi rozhodol zmeniť tento prístup. V snahe odlíšiť sa od konkurencie chcel, aby mal jeho nový model aj atraktívny dizajn.

Šéfovia oboch kórejských štátov sa prekvapivo opäť stretli (eTREND)
Najvyšší predstavitelia oboch kórejských štátov sa v sobotu po mesiaci prekvapivo opäť stretli v demilitarizovanom pohraničnom pásme. Podľa médií o tom informoval úrad juhokórejského prezidenta. Vrcholná schôdzka sa uskutočnila po tom, čo americký prezident Donald Trump v minulých dňoch zrušil a potom opäť pripustil konania júnového samitu s vodcom KĽDR Kim Čong-unom.

Desaťtisíce ľudí demonštrovali vo Francúzsku proti Macronovým reformám (eTREND)
Desaťtisíce ľudí v sobotu demonštrovali v niekoľkých francúzskych mestách proti ekonomickým reformám prezidenta Emmanuela Macrona. Manifestáciu zvolali desiatky ľavicových organizácií vrátane parlamentného Nepodrobeného Francúzska neúspešného kandidáta na prezidenta Jeana-Luca Mélenchona.

Zákon o štátnom občianstve pripravil doteraz o slovenský pas vyše 2-tisíc ľudí (eTREND)
Zákon o štátnom občianstve pripravil doteraz od júla 2010 o slovenský pas 2 348 ľudí. Najčastejšie stratili slovenské občianstvo prijatím českého (596). Vyplýva to zo štatistík Ministerstva vnútra SR.

Chladiaca kríza: kde vo svete kupujú najviac klimatizácií (eTREND)
Ešte v roku 2016 platilo, že takmer polovica (40 percent) zo všetkých klimatizačných zariadení bola nainštalovaná v amerických domácnostiach či firmách. Vyše 320 miliónov Američanov na ňu spotrebovalo viac elektrickej energie ako všetci obyvatelia Afriky, Latinskej Ameriky, Stredného východu a veľkej časti Ázie, čo zahŕňa okolo 4,4 miliardy ľudí. V súčasnosti to vyzerá tak, že Spojené štáty, čo sa týka používania klimatizácie, čoskoro predbehne iná veľmoc.

Väčšina Írov v referende hlasovala za povolenie potratov (eTREND)
Katolícke Írsko smeruje k zrušeniu dlhoročného zákazu interrupcií, ako vyplýva z prvých odhadov výsledku piatkového referenda na základe prieskumu názorov voličov opúšťajúcich volebné miestnosti. Zatiaľ sa ukazuje, že najmenej 68 percent účastníkov hlasovania je pre zmenu.

Štát protiprávne vybral 40 miliónov eur na daniach z emisií (eTREND)
Minister financií Peter Kažimír už v roku 2012 v parlamente vyhlásil, že daň z nadbytočných emisných kvót bola „hochštaplerská“, v rozpore s európskym právom a štátu pre jej výber hrozila arbitráž a sankcie.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad