topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 4. 12. 2016 | Meniny má Barbora

Fidel vydal rozkaz zo záhrobia. Ulice nesmú niesť jeho meno (eTREND)
Kubánsky prezident Raúl Castro v sobotu vyhlásil, že jeho vláda zakáže pomenovanie ulíc a iných verejných miest po jeho bratovi Fidelovi. Zosnulý vodca si totiž neželal, aby došlo k vzniku kultu osobnosti.

Japonci oznámili cenu svojej vesmírnej letenky, budú o polovicu lacnejší ako Branson (eTREND)
Najväčšie japonské aerolinky ANA a cestovná agentúra H.I.S. vo štvrtok oznámili, že plánujú posielať turistov do vesmíru v priebehu siedmich rokov. Obidve spoločnosti v októbri investovali celkovo 50 miliónov jenov (asi 412-tisíc eur) na urýchlenie vývoja kozmickej lode, ktorá by mala dopraviť dvoch pilotov a šiestich pasažierov.

Battlefield 1: Akčná séria konečne zamierila do prvej svetovej (eTREND)
Recenzia | Prvá svetová vojna je fascinujúce obdobie histórie, ktoré si herní vývojári s výnimkou pár stratégií doteraz nevšímali. Druhá svetová, Vietnam a sci-fi konflikty podchycujú pravidelne, no WWI akoby nebola dostatočne zaujímavá, hoci takisto obsahuje zaujímavé pasáže. Battlefield 1 sa tejto šance chopil.

Vďaka Dobrému anjelovi tritisíc rodín dostáva pomoc každý mesiac (eTREND)
Inzercia | Keď v lete 2006 zaplavili Slovensko žlté bilbordy, ešte nikto netušil, že o desať rokov budú symbolom najväčšej nefiremnej charity na Slovensku. A dokonca aj slovenského prezidenta. Andrej Kiska sa vtedy spolu s Igorom Brossmannom rozhodli zanechať ruch podnikateľského prostredia a chceli vrátiť životu to, čo im dal, podeliť sa o úspech a energiu. Tak vznikol DOBRÝ ANJEL.

Trumpove telefonáty do sveta spôsobili menší diplomatický chaos (eTREND)
Novozvolený prezident Spojených štátov Donald Trump v sobotu absolvoval sériu telefonických rozhovorov so svojimi budúcimi zahraničnými náprotivkami. V noci z piatka na sobotu sa uskutočnil aj Trumpov bezprecedentný telefonát s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen.

Žena, ktorá prišla na svet v 19. storočí, stále žije (eTREND)
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania)

Koncert v Oaklande ukončili plamene, úrady hlásia mŕtvych a desiatky nezvestných ľudí (eTREND)
Najmenej deväť mŕtvych si vyžiadal požiar na koncerte v kalifornskom Oaklande. Podľa miestnej televízie KTVU je nezvestných ďalších až 25 ľudí. Počty nezvestných sa však rozchádzajú, pretože informácie preživších sa rôznia. Médiá aj hasiči o požiari hovoria ako o jednom z najtragickejších v Oaklande, príčina zatiaľ známa nie je.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad