topspravy.sk mať prehľad
utorok, 25. 10. 2016 | Meniny má Aurel

Rozšírenie outletu v Parndorfe dokončuje hrubú stavbu, otvorí na jar (eTREND)
Po piatich mesiacoch od začiatku výstavby rozšírenia outletového centra v rakúskom Parndorfe je takmer hotová hrubá stavba. Stavebné práce a rokovania so značkami pokračujú podľa plánu, otvorenie je naplánované na jar 2017.

Ako môže získať hypotéku konateľ eseročky (eTREND)
Financovanie bývania: Percento z obratu obchodnej spoločnosti z posledného daňového priznania môže pomôcť

Daňová politika vlády: Jeden krok vpred a dva kroky vzad (eTREND)
Zmeny dňových zákonov zlepšia podnikateľské prostredie. Tak predpokladali podnikatelia a firmy, keď ich vláda schválila. Oceňovali zvýšenie maximálneho limitu paušálnych výdavkov živnostníkov, zníženie firemnej dane a sadzby dane z dividend.

Fabriky by sa nemali báť zamestnávať cudzincov, hovorí štúdia (eTREND)
Mnoho firiem na Slovensku už začína pociťovať problém pri hľadaní ľudí do svojich prevádzok, či už ide o priemysel, služby, IT, dopravu, zdravotníctvo alebo obchod. Tento nedostatok pracovníkov ohrozuje rozvoj ekonomiky. Preto by sa podniky nemali báť hľadať zamestnancov z cudziny. Taký je záver štúdie Nová krv pre slovenskú ekonomiku, ktorú pripravila Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) v spolupráci s inštitútom INEKO.

Praktická príručka pokrokového politika o tom, že niekedy stačí ľudí „poštuchnúť“ (eTREND)
V roku 1921 riešil britský Birmingham podobné problémy ako veľa iných veľkých miest v priemyselných krajinách: za jedinú dekádu sa v ňom zdesaťnásobil počet automobilov, ktoré sa čoraz častejšie dostávali do tragických stretov. Niekto si všimol, že veľa havárií v ostrej zákrute zvanej Maney Corner spôsobujú čoraz rýchlejšie autá, ktoré nedostatočne vyberú oblúk a narazia do protiidúceho vozidla. A napadlo mu, že spraví jednoduchú zmenu.

Rakúska ekonomika sa pomaly prebúdza (eTREND)
Rakúska ekonomika sa po štyroch rokoch prešľapovania na mieste znovu prebúdza. Od roku 2012, keď do eurozóny vtrhla druhá vlna hospodárskeho poklesu, rástlo hospodárstvo západných susedov vždy len o niekoľko desatín percenta ročne. Ekonomickej recesii sa tak Rakúsko síce vyhlo, ale nijako výraznejšie nenapredovalo.

V problémoch s alkoholom už dosiahli ženy rovnoprávnosť s mužmi (eTREND)
V konzumácii alkoholu a súvisiacich problémoch sa ženy v ostatných rokoch výrazne priblížili mužom, uvádza štúdia zverejnená lekárskym časopisom BMJ Open, na ktorý sa odvoláva stanica BBC.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad