topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 23.9.2018 | Meniny má Zdenka

Boom bratislavských satelitov: tisíce ľudí načierno. Kde ich pribudlo najviac? (eTREND)
Počet obyvateľov obcí a miest v okolí Bratislavy rastie a na tomto stave sa nič nezmení ani v najbližších rokoch. Východísk, ako zlepšiť situáciu, je mnoho

Šéfovi Tesly sa firma psychicky vymyká z rúk. V práci trávi dni (eTREND)
Keď sa reportér denníka The New York Times David Gelles zhovára so šéfmi firiem, v podstate vie, ako to dopadne. „Sú naprogramovaní, aby nehovorili nič, čo by mohlo byť zraniteľné a vyvolať podozrenia o ich schopnosti viesť firmu,“ tvrdí novinár.

V Bratislave bude ďalší pochod Za slušné Slovensko (eTREND)
Aktivisti z iniciatívy Za slušné Slovensko plánujú v Bratislave ďalší protest na piatok 28. septembra.

Mayová údajne tajne pripravuje predčasné voľby (eTREND)
Poradcovia britskej premiérky Theresy Mayovej pripravujú v tajnosti plán krokov pre prípad, že by sa v novembri v Británii konali predčasné parlamentné voľby. S odvolaním sa na vlastné zdroje o tom napísal nedeľník The Sunday Times.

Švajčiari podporili rozvoj cyklotrás, odmietli zmeny potravinovej politiky (eTREND)
Voliči vo Švajčiarsku v nedeľu rozhodovali v troch celoštátnych referendách: dve sa týkali potravinovej bezpečnosti a jedno bolo venované podpore cyklistiky a jej zakotvenia do ústavy.

Odchod Žitňanskej Bugára neteší, ale dal sa predpokladať (eTREND)
Odchod exministerky spravodlivosti a poslankyne Národnej rady SR Lucie Žitňanskej z Mosta-Híd síce neteší, ale dalo sa to predpokladať. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to skonštatoval predseda koaličnej strany Most-Híd a podpredseda parlamentu Béla Bugár.

Dosah obedov zadarmo je podľa Fica zanedbateľný (eTREND)
Vlaky zadarmo pre seniorov a študentov, ale aj pripravované obedy pre žiakov v školách, ktoré majú byť rovnako zadarmo, majú svoje opodstatnenie. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V politike poslanec a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Porsche už viac nebude vyrábať dieselové autá (eTREND)
Nemecká automobilka Porsche nebude viac vyrábať dieselové vozidlá. Povedal to generálny riaditeľ Oliver Blume v rozhovore pre nemecké noviny Bild am Sonntag.

Zeman prijal bývalého Trumpovho stratéga a ultrapravičiara Bannona (eTREND)
Americký podnikateľ Steve Bannon, ktorý v minulosti pôsobil ako poradca a hlavný, ultrapravicový stratég prezidenta USA Donalda Trumpa, prišiel v nedeľu do zámku v Lánoch, kde ho prijal český prezident Miloš Zeman. Hrad to oznámil v nedeľu podvečer na sociálnej sieti Twitter.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad