topspravy.sk mať prehľad
piatok, 21.7.2017 | Meniny má Daniel

Prečo EasyJet presúva do Schwechatu 110 lietadiel (eTREND)
Prvý airbus A320 pre 180 cestujúcich vo farbách lowcostovej spoločnosti easyJet, ktorý bol prevedený z britskej do rakúskej registrácie priletel za veľkej slávy vo štvrtok predpoludním z Londýna na viedenské letisko Schwechat.

Miláno sa rozhodlo skoncovať so selfie tyčami (eTREND)
Aký bol život pred prepuknutím epidémie „selfičok“ zverejňovaných na sociálnych sieťach, začínajú zisťovať turisti prichádzajúci do talianskeho Milána. Mesto, známe ako svetová metropola módy, prijalo nové pravidlá, ktoré sú namierené proti nevhodnému správaniu turistov.

Akt silného vlastenectva: Nóri dobrovoľne platia extra daň (eTREND)
Nórska stredopravá vláda vzbudila pozornosť, keď prišla s unikátnym daňovým návrhom. Každý Nór, ktorý má dojem, že odvádza na daniach málo, môže pre lepší pocit odviesť ešte dodatočnú dobrovoľnú daň.

Na kancelársky trh v Bratislave mieria dlho očakávané projekty (eTREND)
Kancelársky trh v Bratislave čakajú turbulentné mesiace. Dokončenia sa totiž dočká viacero dlho očakávaných projektov. Záujem o nové priestory stále je. Dokazujú to aj aktuálne štatistiky Bratislava Research Forum, ktoré zaznamenali v druhom štvrťroku pokles neobsadenosti.

Grécky ostrov Kos zasiahlo zemetrasenie, zahynuli dvaja ľudia (eTREND)
Pri silnom zemetrasení, ktoré v noci zasiahlo turecké pobrežie a grécke ostrovy v Egejskom mori, zahynuli minimálne dvaja ľudia. Z ostrova Kos, ktorý je najviac postihnutou oblasťou, hlásia aj viac ako 120 zranených.

Rusov baví robiť nám zle, vyhlásil šéf CIA (eTREND)
Rusi budú vždy pátrať po tom, ako by nám mohli skomplikovať život. Sú presvedčení, že je to takto správne, vyhlásil na bezpečnostnom diskusnom fóre v Aspene šéf americkej CIA Mike Pompeo.

Váhostavu zrazili pokutu za Širokého na zlomok pôvodnej. Aj tak sa ide súdiť (eTREND)
Úrad pre verejné obstarávania (ÚVO), ktorý od Váhostavu v súvislosti s Jurajom Širokým žiadal potvrdenie o jeho skutočných vlastníkoch, udelil spoločnosti za skrývanie podnikateľa pokutu 100-tisíc eur. Tú napokon výrazne znížili na 20-tisíc eur, píše web denníka Nový čas. Váhostav však ani s nižšou pokutou nesúhlasí a podal na súd žalobu.

Investícia v Žiline za 5 miliónov: Schweiter rozšíri výroba plexiskiel o polovicu (eTREND)
Švajčiarsky výrobca plexiskiel Schweiter Technologies plánuje rozšírenie výroby svojej žilinskej dcéry Polycasa Slovakia o takmer polovicu. Produkciu fabriky, ktorá je jedným z viacerých pokračovateľov bývalých Považských chemických závodov, chce investor posunúť z terajších necelých 11-tisíc ton ročne až na 16-tisíc ton. Podnik k trom existujúcim linkám na výrobu doskového plexiskla totiž pridá štvrtú.

Jaguar Land Rover bude motory vyrábať aj v Číne (eTREND)
Britský výrobca luxusných áut Jaguar Land Rover (JLR) otvoril v Číne svoj prvý zahraničný závod na výrobu motorov. Automobilka už v Číne spolupracuje s miestnou firmou Chery a nový závod je súčasťou plánovanej investície v objeme 10,9 miliardy jüanov (1,4 miliardy eur). Uviedla to agentúra Reuters.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad