topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 21.3.2019 | Meniny má Blahoslav

Koniec nedotknuteľných. Kuciakova vražda rozviazala polícii ruky (eTREND)
Daňový podvodník Ladislav Bašternák príde zrejme len o malú časť nahanobeného majetku, ale aspoň sedí vo väzení. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka zasa polícia z jej objednávky obvinila Mariána Kočnera. Na ďalších možných objednávateľoch ešte pracuje. Padá aspoň beztrestnosť týchto donedávna nedotknuteľných mužov temnej tváre Slovenska. K ideálnemu stavu však ešte vedie dlhá cesta.

Prečo sa mnohé kauzy pohli: Vyšetrovateľov zhora nikto neovplyvňoval (eTREND)
Vyšetrovanie viacerých závažných káuz zrazu prináša výsledky. Podľa riaditeľky Nadácie Zastavme korupciu Zuzany Petkovej je to kombinácia viacerých faktorov. Verejného tlaku na vyšetrovanie, záujmu zo zahraničia a aj mierneho chaosu, ktorý nastal v polícii, keď sa po výmene policajného prezidenta preskupovali mocenské sily.

Ulica sňala polícii náhubky (eTREND)
Názor | Beztrestnosť niektorých dlho nedotknuteľných ľudí žijúcich za hranou zákonnosti i slušnosti len vďaka kontaktom s krivými politikmi i úradníkmi sa končí.

Projekt Finepu mesto odobrilo. V Dúbravke postaví stovku bytov (eTREND)
Projekt Na lúke, za ktorým stojí developerská skupina Finep, má prvé dôležité povolenie. Mesto odobrilo polyfunkčný komplex, ktorý na trh prinesie stovku bytových jednotiek. Developer na stanovisko mesta čakal takmer dva roky.

Šéf školského výboru NR SR: Rozumné by bolo odmeňovať učiteľov podľa kvality práce (eTREND)
Parlament bude koncom mesiaca rozhodovať o nových pravidlách pre pedagógov. Ministerstvo školstva pod vedením Martiny Lubyovej (nom. SNS) presadzuje zákon o pedagogických a odborných zamestnancoch, ktorý nahrádza doterajší systém vzdelávania učiteľov novým.

Prečo Žilinčania nemusia opúšťať cez víkendy mesto (eTREND)
Reštaurácia Human

Moderná IT infraštruktúra sa prispôsobuje potrebám podniku (eTREND)
Inzercia | V súčasnosti pracovníci IT oddelení stoja pred neľahkou úlohou neustále rýchlejšieho zavádzania inovácií pre podporu podnikového biznisu.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad