topspravy.sk mať prehľad
utorok, 24. 1. 2017 | Meniny má Timotej

Rekonštrukciu Židovskej ulice zdržali nečakané prekážky (eTREND)
Nedostatok transparentnosti, nedodržanie termínu ukončenia a nevhodne zvolená dlažba. To sú najčastejšie argumenty, ktoré zazneli posledné mesiace vo verejných diskusiách na adresu rekonštrukcie Mikulášskej a Židovskej ulice v bratislavskom Starom Meste.

Ako Grék zdvojnásobil slovenské tržby japonským tabakárom (eTREND)
Takmer celý slovenský trh s cigaretami a tabakovými výrobkami mali v roku 2009 rozdelený dve spoločnosti – americký Philip Morris a britský Imperial Tobacco. Dnes sa medzi tieto koncerny vklinila aj japonská tabaková spoločnosť Japan Tobacco International (JTI).

Arktický samit: Fínsko neváha hostiť Putina a Trumpa (eTREND)
Fínsko je pripravené hostiť samit Arktickej rady (AC) za účasti ruského prezidenta Vladimira Putina a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Vyhlásil to v pondelok fínsky premiér Juha Sipilä.

Trump podpísal príkaz na odstúpenie od zmluvy TTP (eTREND)
Americký prezident Donald Trump v pondelok podpísal exekutívny príkaz o odchode Spojených štátov z Transpacifického partnerstva (TPP). Obchodnú dohodu 12 tichomorských krajín uzatvorila vláda Baracka Obamu ešte pred rokom, Kongres Spojených štátov však dokument ešte neratifikoval.

Tomáš Peťovský: Nadchla ma vízia Uberu zlepšiť fungovanie miest (eTREND)
Kontroverzný priekopník zdieľanej ekonomiky vo svete – Uber – je na Slovensku už pol druha roka. Najdrahšiemu start-upu sveta sa za ten čas podarilo rozhnevať taxikárov, ale aj výrazne zvýšiť kvalitu osobnej dopravy v hlavnom meste. O nových plánoch sa TREND rozprával s novým riaditeľom pre slovenský a český trh Tomášom Peťovským.

S príchodom Uberu odišiel taxikársky stredovek (eTREND)
Revolúcia v doprave alebo podnikanie za hranicami zákona? Uber je na slovenskom trhu už rok a pol. Nabúral obraz o taxi preprave a otestoval prístup štátu a samosprávy k zdieľanej ekonomike. Taxikári však nevzdávajú boj proti technologickému rivalovi a najväčší start-up sveta aj na Slovensku hľadá nový – efektívnejší model biznisu.

Lipšic čelí obvineniu z prečinu usmrtenia (eTREND)
Polícia už obvinila Daniela Lipšica, ktorý 19. septembra 2016 večer v Bratislave zrazil 72-ročného muža. Informuje o tom internetový portál televízie Markíza tvnoviny.sk.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad