topspravy.sk mať prehľad
piatok, 23.3.2018 | Meniny má Adrián

Live: Tichý pochod študentov v Bratislave (eTREND)
Vysokoškoláci si v piatok v Bratislave zapálením sviečky uctia pamiatku zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Pochodom zo Šafárikovho námestia na Námestie SNP a zapálením sviečok chceme tichým, pokojným a najmä nenásilným spôsobom vyjadriť, že my nezabúdame a nie je nám to jedno. Naďalej čakáme nielen na vyšetrenie vraždy dvoch mladých ľudí, ale aj na dôsledné a spoľahlivé kroky politikov k prinavráteniu dôvery v slušnú, bezpečnú a spravodlivú spoločnosť,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré poskytli študenti z iniciatívy #niejenamtojedno.

Prečo zrušili protest? Na ťahu sú politici, treba im dať šancu, vraví organizátorka Farská (eTREND)
Slováci nie sú národ, ktorý by obľuboval verejné demonštrácie. Za slušné Slovensko však priviedlo do ulíc vyše 60-tisíc ľudí, najviac od pádu komunistického režimu. Verejný tlak prispel k odstúpeniu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a demisii predsedu vlády Roberta Fica, ktorí po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odmietali priznať politickú zodpovednosť. TREND.sk sa zhováral so spoluorganizátorkou pochodov Za slušné Slovensko Karolínou Farskou.

Eshop mal porušiť daňové predpisy. Colníci zaistili účtovníctvo (eTREND)
Internetový obchod, ktorý sa špecializoval najmä na predaj elektroniky, je podozrivý z porušovania daňových predpisov v oblasti DPH. Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) zaistili v uplynulých dňoch účtovné doklady spoločnosti. Finančný únik na DPH predbežne vyčíslili na viac ako 700-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Ivana Skokanová.

Mrakodrap porastený pralesom naplní predstavy architektov až o 20 rokov (eTREND)
Singapurský komplex Marina One, jedno z ocenených diel na nedávnom realitnom veľtrhu MIPIM, má šancu stať sa onedlho svetovou výškovou budovou roka, prípadne výškovou budovou roka Ázie a Australázie ako finalista ocenenia udeľovaného celosvetovou organizáciou Rada pre výškové budovy a mestské prostredie (CTBUH).

Pri Nitre vyrastie továreň na zemiakové lupienky (eTREND)
V Čechynciach neďaleko Nitry chce slovenský investor postaviť závod na výrobu zemiakových lupienkov. Na pozemkoch s rozlohou 13 027 metrov štvorcových v extraviláne obce vyrastie výrobná hala, administratívna budova, skladovacie priestory, prístrešky a príslušná infraštruktúra. Investícia dosiahne štyri milióny eur.

Na klesajúcej nezamestnanosti sa podľa NKÚ podieľa veľký počet dohodárov (eTREND)
Na klesajúcej nezamestnanosti na Slovensku sa podľa zistení Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ) podieľa veľký počet zamestnaných na dohodu.

V Kyjeve sa Ryanair cenami pobije s Wizz Airom (eTREND)
Z Bratislavy ohlásil najväčší európsky lowcost Ryanair ďalšiu novú linku. Od 2. novembra bude lietať trikrát týždenne na hlavné kyjevské letisko Boryspil. V súčasnosti má už Bratislava štyrikrát týždenne a od leta bude mať päťkrát týždenne spojenie na menšie kyjevské mestské letisko Žuljany, kam lieta maďarský lowcost Wizz Air.

Je to vláda ako cez kopirák, ale už bez Fica a Kaliňáka (eTREND)
Názor | Bývalý premiér Robert Fico a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák sa s úsmevom vrátili do poslaneckých ľavíc. A s nimi aj staronové spôsoby nášho parlamentu.

Bojnická nemocnica už mesiace nemá kde uskladňovať mŕtvych. Nikoho o tom neinformovala (eTREND)
Predstavte si, že čakáte na vyšetrenie pred ambulanciou a pomedzi vás pohrebná služba odváža telá mŕtvych pacientov rovno z nemocničnej postele. Takýto obraz sa miestnym v bojnickej nemocnici naskytá už niekoľko mesiacov.

Odmeny pre finančných sprostredkovateľov sú pre klienta záťažou. Kažimír chystá zmeny (eTREND)
Ministerstvo financií SR chce stanoviť pravidlá finančným sprostredkovateľom a finančný trh tak čakajú viaceré novinky. Novelizovať by sa mali zákony o poisťovníctve, o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve, o dohľade nad finančným trhom, o spotrebiteľských úveroch a iných úveroch a pôžičkách pre spotrebiteľov, ako aj zákon o úveroch na bývanie.

Air France ruší lety, zamestnanci štrajkujú (eTREND)
Francúzska letecká spoločnosť Air France informovala, že tridsať percent jej diaľkových letov a letov do stredne vzdialených destinácií z Paríža a do Paríža sa v piatok neuskutoční pre štrajk týkajúci sa mzdových požiadaviek.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad