topspravy.sk mať prehľad
utorok, 27.6.2017 | Meniny má Ladislav/Ladislava

Éra divokého internetového obchodu sa na Slovensku pomaly končí (eTREND)
Panelákové e-shopy, cenové vojny a rozvrat trhu s elektronikou. Obchodovanie cez internet vtrhlo na Slovensko pred koncom milénia a dôkladne prevetralo trh, ktorému vládli veľké obchodné siete. Doba „divokého“ e-commerce sa však pomaly končí a veľkí hráči opäť získavajú navrch.

Oproti Kauflandu na Trnavskej ceste vyrastie dvojica vežiakov Green Atrium (eTREND)
V bratislavskom Ružinove sa pripravuje nový komplex. Spoločnosť JAGR predložila úradom zámer postaviť polyfunkčný projekt Green Atrium, ktorý počíta s vybudovaním bytov, obchodov a kancelárií.

Ak je štrajk vo Volkswagene víťazstvom odborov, ako potom vyzerá prehra? (eTREND)
Názor | Historicky prvý štrajk v automobilke Volkswagen Slovakia a zároveň najväčší v slovenskom priemysle sa oficiálne skončil. S tým prišiel klasický boj o to, ktorá zo strán lepšie predá výsledky kolektívneho vyjednávania. Aj keď sa môže zdať, že vo finále obidve strany museli ustúpiť, nemožno sa ubrániť pocitu, že sú to práve odbory, ktoré aj napriek obrovskej podpore medzi zamestnancami počas štrajku, výrazne zľavili zo svojich pôvodných požiadaviek.

Vek odchodu do dôchodku sa budúci rok opäť predĺži (eTREND)
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR predložilo do pripomienkového konania návrh opatrenia, ktorým sa vek odchodu do dôchodku od 1. januára 2018 zvyšuje o 63 dní. Dôchodkový vek tak na budúci rok bude 62 rokov a 139 dní.

Na západe Slovenska zasahuje 210 policajtov z NAKA (eTREND)
Národná jednotka finančnej polície NAKA práve zasahuje v 29 objektoch. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Nové energetické štítky dostali zelenú (eTREND)
Opatrenie, podľa ktorého sa výrobcovia vrátia ku škále s písmenami od A do G, už odsúhlasil europarlament.

Na Cypre postavia najväčšie európske kasíno (eTREND)
V gréckej časti Cypru vznikne do roku 2018 najväčšie kasíno v Európe. Jeho cieľom je povzbudiť miestnu ekonomiku. Vytvoriť má 4-tisíc pracovných miest a ročne krajine priniesť 100 miliónov eur, napísala agentúra AFP.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad