topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.1.2018 | Meniny má Bohdana

USA postavili luxusnú ambasádu za miliardu. Urazený Trump ju nechcel otvoriť (eTREND)
Americký minister zahraničia Rex Tillerson vyrazí budúci týždeň do Londýna, kde by rád navštívil nové veľvyslanectvo USA. Ambasáda, ktorej predražený projekt mal kritizovať prezident Donald Trump, bola tento týždeň uvedená do prevádzky bez pôvodne plánovanej účasti šéfa Bieleho domu.

Prešovský futbalový štadión pýta prvé povolenia (eTREND)
Projekt výstavby nového futbalového štadióna v Prešova sa posúva do ďalšej fázy. Spoločnosť Futbal Tatran Aréna, za ktorou stojí mesto a samosprávny kraj, už žiada prvé povolenia potrebné na rozbehnutie stavebných prác.

Airbus získal kľúčovú objednávku za 16 miliárd dolárov (eTREND)
Spoločnosť Emirates kúpi od európskeho výrobcu lietadiel Airbus 20 strojov typu A380 s opciou na kúpu ďalších šestnástich. Najväčší letecký prepravca v regióne Blízkeho východu to oznámil vo štvrtok.

Buďme radi, že sú Česi za Moravou, vyhlásil v Matici slovenskej Hrnko z SNS (eTREND)
Matica slovenská zorganizovala historické kolokvium na tému rozdelenia Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR) a vzniku samostatného Slovenska. Rečnili na ňom aj Anton Hrnko, poslanec s povesťou ideológa SNS či kontroverzný člen ÚPN.

Nemecký študent zažaloval univerzitu pre povinné prednášky. A uspel (eTREND)
Vyžadovať stopercentnú účasť na prednáškach je neprimeraný zásah do slobody štúdia. S takýmto argumentom šiel na súd nemecký študent Stephan Fuhrman, ktorého podporovala celá študentská rada. Súd mu vyhovel a škola musí nastaviť nové a hlavne jasné pravidlá.

Kauza Spartany: Vždy keď sa ponúka iba jeden, je za tým niečo nekalé (eTREND)
Kým sa začneme tešiť, ako sme zarobili, pripomeňme si, ako veľmi sme Spartany preplatili. Obstarávali sa nie preto, lebo to bola najlepšia ponuka. Bola to jediná ponuka. A dodnes nikto nevie, za čo toľké peniaze platíme.

Doprave v Bratislave môže uľaviť aj vlak z Rajky. Ministerstvo ho ešte posilniť nechce (eTREND)
Slováci v prihraničných obciach majú záujem o rozšírenie vlakovej dopravy medzi Bratislavou a Rajkou v takom rozsahu, ako je medzi Viedňou a Bratislavou. Vyplýva to z ankety TASR medzi obyvateľmi prihraničných obcí.

Čínu odsunuli z rokovaní o Kórei. Nahnevane hovorí o Studenej vojne (eTREND)
Čínske ministerstvo zahraničných vecí v stredu protestovalo proti tomu, že Peking nebol pozvaný na rokovanie dvadsiatich štátov sveta o situácii v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR), ktoré sa konalo v utorok v kanadskom Vancouvri.

AMG odteraz ponúka ostré hybridy s číslom 53 (eTREND)
Mercedes na autosalóne v Detroite ukázal okrem novej triedy E aj úplne novú líniu výkonných modelov AMG. Nové modely budú označené číslom 53. Nová verzia bude dostupná pre kupé a kabriolet triedy E a tiež pre nové CLS.

Hospodársky rast Číny zrýchlil prvýkrát za 7 rokov. Analytikov to prekvapilo (eTREND)
Svojimi výsledkami za štvrtý kvartál aj za celý rok 2017 čínska ekonomika prekonala odhady analytikov. Pomohol jej väčší nárast zahraničného obchodu a maloobchodného predaja.

Bratislavská Ikea má nového šéfa (eTREND)
Novým riaditeľom obchodného domu Ikea v Bratislave sa stal od 1. januára 2018 Richard Citnar. Na poste vystriedal Soňu Knaiflovú, ktorá prijala pozíciu Ikea Food manažérky pre región Čechy, Maďarsko a Slovensko.

Na Marse by sa darilo chmeľu, ukázal experiment amerických študentov (eTREND)
Rastlina kľúčová pre výrobu piva sa možno dá vypestovať aj na Marse. Zistili to študenti vysokej školy Villanova University v Pensylvánii, ktorí počas uplynulého semestra v kurze astrobiológie pestovali niekoľko plodín vrátane chmeľu v podmienkach kopírujúcich tie na červenej planéte.

Výplata dividend firme a zdanenie (eTREND)
Slovenský rezident s neobmedzenou daňovou povinnosťou vypláca dividendy za rok 2017 spoločnosti, ktorá je slovenským daňovým rezidentom s neobmedzenou daňovou povinnosťou. Je takýto príjem súčasťou základu dane tejto právnickej osoby? Alebo možno považovať tento príjem ako tzv. neutrálny a zdaňuje ho konečný vlastník akcií pri výplate akcii dividend?

Poradíme vám, kde nájdete nové daňové tlačivá (eTREND)
Januárom sa začína pre podnikateľov stresujúce obdobie podávania daňových priznaní. Keďže v závere roka sa opäť menila daňová legislatíva, zmenili sa aj tlačivá, na ktorých sa podávajú.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad