topspravy.sk mať prehľad
streda, 29.3.2017 | Meniny má Miroslav

Kyjev nedokázal súdu vysvetliť, prečo nesplatil Rusku pôžičku (Pravda)
Ukrajina nedokázala uspokojivo vysvetliť, prečo nesplatila Rusku dlh tri miliardy dolárov z roku 2013.

Zemetrasenie, obrovský požiar a potom vyvražďovanie. Toto je jedna z najväčších katastrof histórie (Hospodárske Noviny online)

Tatra banka ťahá do Senice dvoch nových automobilových subdodávateľov (eTREND)
Realitná vetva tuzemskej bankovej skupiny Tatra banka firma Tatra Residence je viditeľnejšia ponukou nových bytov zo svojich rezidenčných projektov, ukazuje však, že vie zmanažovať aj nové priemyselné projekty. Na okraji záhorskej Senice ide stavať pre svojich zatiaľ nespresnených klientov z oblasti automobilového priemyslu hneď dve fabriky, ktoré budú stáť v tamojšej lokalite Kaplínske pole na celkovej ploche skoro šesť hektárov.

Kiska letel medzi Bratislavou a Popradom 319-krát, tvrdí Kaliňák (eTREND)
Prezident Andrej Kiska letel podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka medzi Bratislavou a Popradom na vlastnú žiadosť 319-krát. Tieto lety nesúviseli s výkonom jeho funkcie. Ako R. Kaliňák informoval poslancov NR SR, tieto lety stáli 789 525 eur, pričom prezidentská kancelária za ne neplatila.

Univerzita založená Sorosom čelí vládnym snahám o zatvorenie (eTREND)
Študenti a učitelia Stredoeurópskej univerzity (CEU) v Budapešti protestujú proti plánom maďarskej vlády ukončiť činnosť tejto vzdelávacej inštitúcie. Vedenie univerzity tvrdí, že nová legislatíva, ktorú v utorok navrhla vláda premiéra Viktora Orbána, znemožňuje jej ďalšie fungovanie.

Nemecká banka rozposlala vyše 7 miliárd eur na zlé účty (eTREND)
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Fúzia nemeckej a londýnskej burzy stroskotala

Čerpanie eurofondov majú zjednodušiť zmeny v zákone (Pravda)
Zjednodušenie čerpania eurofondov a zníženie administratívy je zámerom novely zákona o príspevku poskytovanom z eurofondov-

Vo Volkswagene Slovakia obnovili kolektívne vyjednávanie (Dobré noviny)
Informovali o tom Moderné odbory Volkswagen, ktoré sú oprávnené zastupovať zamestnancov v rokovaniach o kolektívnej zmluve pre rok 2017.

Brexit môže obmedziť a zdražiť lietanie (SME online)
Letecké spoločnosti na to, aby splnili pravidlá a mohli lietať po európskom kontinente, si budú musieť na európskom kontinente založiť spoločnosti.


Brexit môže Slovensko stáť 60 miliónov eur ročne (eTREND)
Vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie môže pre Slovensko znamenať dodatočné desiatky miliónov eur, ktorými bude musieť prispieť do rozpočtu únie. Konkrétne rozpočtové dopady však budú závisieť od viacerých faktorov. Podľa ministerstva financií najmä od formy dohody o prístupe na voľný trh, od rozhodnutia Veľkej Británie zúčastniť sa niektorých programov únie najmä v oblasti vedy a výskumu, ako aj od spôsobu, akým sa obe strany vysporiadajú s aktívami a pasívami.

Poslanci zjednodušili čerpanie eurofondov (SME online)
Zmeny umožnia dvojkolový systém posudzovania žiadostí.


Hannover čaká kvôli vojnovým bombám evakuácia až 50 000 ľudí (eTREND)
Severonemecký Hannover zrejme čaká kvôli nálezu niekoľkých nevybuchnutých bômb z druhej svetovej vojny rozsiahla evakuácia. Svoj domov bude možno musieť opustiť až desatina obyvateľov tejto polmiliónovej metropoly spolkovej krajiny Dolné Sasko. Dnes o tom informoval denník Neue Presse.

Regionálne rozvojové agentúry sa budú môcť naďalej uchádzať o dotácie (Teraz.sk)
Tieto agentúry začali v SR vznikať v 90. rokoch vo forme záujmových združení právnických osôb. Vtedy na centrálnej úrovni nemalo regionálny rozvoj medzi kľúčovými kompetenciami žiadne z rezortov.

Poslanci schválili novelu zákona o eurofondoch. Má odbúrať byrokraciu (Dobré noviny)
Právna úprava zavádza možnosť pre riadiace orgány využívať systém zjednodušeného vykazovania výdavkov, ktorý so sebou prináša zjednodušenie procesu kontroly niektorých typov výdavkov.

Euro oslabilo voči doláru aj britskej libre (Webnoviny)
Euro oslabilo voči doláru aj britskej libre
Voči euru stúpla aj britská libra, ktorá krátko po tom, ako Británia formálne odštartovala proces <a href="https://www.webnoviny.sk/euro-oslabilo-voci-dolaru-aj-britskej-libre-2/">Čítať ďalej</a>

Počet dokončených bytov v Banskobystrickom kraji klesol (Teraz.sk)
Podľa údajov Štatistického úradu SR o bytovej výstavbe k 31. decembru 2016 sa v kraji dokončilo 1053 bytov, čo je oproti roku 2015 menej o 61 jednotiek.

Odhady o dopade brexitu na podnikateľov môžu byť predčasné (Teraz.sk)
Podľa Asociácie zamestnávateľských zväzov je dosah brexitu na podnikateľov individuálny a závisí aj od objemu, ktorý z krajiny importujú, či do nej exportujú.

Nemecká ministerka hospodárstva si nemyslí, že brexit poškodí Nemecko (Teraz.sk)
Teraz ide o to - urýchlene sa dohodnúť na odchode Británie, a potom sa uvidí, ako sa budú môcť nanovo vybudovať ekonomické vzťahy medzi Britániou a EÚ.

Vo Volkswagene Slovakia obnovili kolektívne vyjednávanie (Teraz.sk)
Informovali o tom Moderné odbory Volkswagen, ktoré sú oprávnené zastupovať zamestnancov v rokovaniach o kolektívnej zmluve pre rok 2017.

Vláda si schválila väčší dosah na nástupcu Holjenčíka, menovať ho nebude prezident (Denník N)
Desať rokov určoval ceny energií nominant Smeru, skončilo sa to cenovým škandálom. Koalícia pred nomináciou jeho nástupcu mení zákon.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad