topspravy.sk mať prehľad
streda, 26. 10. 2016 | Meniny má Demeter

Požičanie auta na dovolenke sa môže zmeniť na nočnú moru. Pozrite sa, ako tomu predísť (Hospodárske Noviny online)
Prenajímate si autá v zahraničí? Nakoniec vás to môže stáť oveľa viac, ako ste si pôvodne mysleli. HN pre vás pripravili rady, ako si vozidlo požičať bezpečne a neprísť o peniaze.

Najlepšie sa podniká na Novom Zélande, Slovensko si pohoršilo (eTREND)
Nový Zéland je podľa Svetovej banky (SB) krajinou s najlepším podnikateľským prostredím na svete. Na čele každoročného rebríčka Doing Business vystriedal Singapur a ukončil tak jeho desaťročnú vládu. Slovensko si pohoršilo o štyri priečky, skončilo 33., Česká republika si zase o deväť priečok polepšila a jej 27. miesto je historicky najlepším výsledkom.

Rakúske wellness hotely podraželi (eTREND)
Ceny v štandardom porovnateľných zariadeniach sú v Rakúsku výrazne vyššie, ako na Slovensku – a stále sa zvyšujú. Podľa sprievodcu Relax Guide pre rok 2017, sú dokonca prvý krát vyššie, ako sú ceny v nemeckých wellness hoteloch.

Rodina poslanca Hlinu oživí Rotundu na Železnej studničke (eTREND)
V bratislavskej rekreačnej lokalite Železná studnička opäť ožije areál bývalého bufetu Rotunda. Spoločnosť patriaca rodine poslanca Alojza Hlinu prevádzkujúca viaceré reštaurácie v hlavnom meste už pripravila zámer výstavby záhradnej reštaurácie a pavilónu.

Ako uniesť štát správnym smerom (eTREND)
Všetci traja využili možnosti, ktoré im ponúkla doba – študovali nielen doma, ale i v zahraničí. Majú prácu, ktorá ich napĺňa a teší, ale zaujímajú sa aj o pomery na Slovensku i jeho verejný život.

Test Hyundai Santa Fe: Po facelifte len s chybičkou krásy (eTREND)
Keď sa okolo mňa mihne Hyundai Santa Fe z 90. rokov, kým ja sedím za volantom úplne novej generácie po facelifte, až sa mi to nechce veriť. Kým európski výrobcovia urobili odvtedy len zopár opatrných krokov vpred, kórejskí išli priam raketovým tempom. I keď je to podobné ako s pretekaním v autách. Kým jazdci na poslednom mieste sa každými pretekmi zlepšujú o celé sekundy, tí prví „sťahujú“ len stotinky. Santa Fe už túto skupinu dobieha.

České Tesco aj Kaufland sťahujú z predaja milióny vajec (SME online)
Či sa môžu problémové vajcia nachádzať aj v slovenských obchodoch, zatiaľ nie je jasné.


Kaliňák sa ozval poslancom, výboru dodá dokumenty ku kauze Bašternák (eTREND)
Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) poskytne potrebné dokumenty, ktoré súvisia s kúpou akcií firmy B.A.Haus, parlamentnému výboru pre nezlučiteľnosť funkcií. Povedal to na výbore jeho predseda Martin Poliačik (SaS), ktorý s R. Kaliňákom v danej veci komunikoval. R. Kaliňákovi hrozí pokuta vo výške troch mesačných platov, lebo vo svojich majetkových priznaniach neuviedol pohľadávku voči firme B.A. Haus, v ktorej kúpil podiel od podnikateľa Ladislava Bašternáka, vyšetrovaného z daňových podvodov.

Česi sťahujú z trhu milióny poľských vajec kvôli salmonelóze (eTREND)
Českí veterinári zakázali predaj približne 3,5 milióna kusov vajec z Poľska. Mohli by obsahovať baktérie salmonelózy. V ČR ich obdržal Kaufland, Tesco a Ahold a spracovateľská firma Miloša Minaříka z Opatovíc. Ide o vajcia od spoločnosti Fermy Drobiu Wozniak. Uviedol to v tlačovej správe hovorca Štátnej veterinárnej správy (SVS) Petr Pejchal. Všetky reťazce vajcia stiahli z predaja a ponúkajú klientom, že ich môžu vrátiť a dostanú za ne peniaze naspäť.

Fico pripustil zmeny vo vedení Smeru (eTREND)
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Ministerstvo dopravy vytklo RegioJetu nedostatky.

Záchranár, sanitár, lekár. V zdravotníctve čakajú možno práve na vás. U nás či vonku (Hospodárske Noviny online)
Aktuálne pracovné ponuky sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom istp.sk.

Európska komisia navrhla zásadnú zmenu zdaňovania firiem (SME online)
Spoločný konsolidovaný základ dane z príjmov právnických osôb má uľahčiť podnikanie na jednotnom trhu.


 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad