topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 18.8.2019 | Meniny má Elena/Helena

Kedy môžete dostať odchodné (Pravda)
Zamestnancovi patrí odchodné po vzniku nároku na starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %.

Združenie miest a obcí nesúhlasí so zvýšením minimálnej mzdy na 580 eur (SME online)
ZMOS navrhuje sumu 552,20 eura.

Vysokú minimálnu mzdu odmietajú aj obce (Pravda)
Zástupcovia miest a obcí spolu so zamestnávateľskými zväzmi navrhujú, aby sa najnižšie hrubé mesačné zárobky od budúceho roka zvýšili na 552,20 eura.

Johnson bude na schôdzkach s Merkelovou a Macronom hroziť tvrdým brexitom (eTREND)
Britský premiér Boris Johnson bude na budúci týždeň rokovať o brexite s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Na schôdzkach v Berlíne a Paríži chce zdôrazniť, že britský parlament nedokáže zabrániť brexitu bez dohody.

O zákazníka sa bojuje aj ekológiou (Pravda)
Ochrana životného prostredia sa stáva prioritami pre reťazce. Tie sa predbiehajú v tom, kto ponúkne pre spotrebiteľov viac ekologických "vychytávok“.

Diplomatická kríza vo vodách Pacifiku, ostrovné štáty bojujú proti zmene klímy (eTREND)
Záver 50. fóra tichomorských štátov v hlavnom meste ostrovného štátu Tuvalu vo Funafuti vyvolal výrazne pobúrenie obyvateľov tichomorských ostrovov. Intenzívne rokovania medzi ostrovnými štátmi a Austráliou ohľadom boja proti zmene klímy neskončili tak, ako sa očakávalo. Mnohé štáty sa v akte zúfalosti začínajú obracať smerom k Pekingu.

Varovanie pre Britániu. Pri brexite bez dohody jej hrozí nedostatok potravín a liekov (Hospodárske Noviny online)
?Spojené kráľovstvo smeruje k ústavnej kríze a konfrontácii s EÚ, keď premiér Boris Johnson opakovane vyhlásil, že krajina 31. októbra odíde z Únie bez dohody, pokiaľ nebude EÚ súhlasiť s opätovným prerokovaním podmienok vystúpenia

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad