topspravy.sk mať prehľad
utorok, 24.10.2017 | Meniny má Kvetoslava

Prečo si vybrať prvý košický hotel na ceste z Bratislavy (eTREND)
Hotel Privilege v Košiciach

Aj suchá výstavba má svoj Atlas, teraz dokonca elektronický (eTREND)
Inzercia | Stavebný priemysel pravidelne prichádza s inováciami v oblasti stavebných konštrukcií a nových stavebných materiálov. Pozitívne sa to prejavuje na palete dostupných prvkov a dizajnových, či architektonických možností. Výzvou však môže byť orientácia medzi nimi.Líder na trhu v oblasti suchej výstavby, spoločnosť Rigips patriaca do koncernu Saint-Gobain, prišla s jedinečnou publikáciou – Atlasom suchej výstavby, ktorý je teraz dostupný aj v elektronickej podobe pod názvom Selektor – výber konštrukcií.

Automotive trápia nestabilné ceny (Hospodárske Noviny online)
Konateľ firmy Küster Vladimír Horváth v rozhovore pre Hospodárske noviny.

Česi čakajú na zmenu predvolebnej rétoriky (Hospodárske Noviny online)
Patovú situáciu pri skladaní koalície môže vyriešiť Babiš, ak sa rozhodne, že nebude premiérom.

Po voľbách prehralo euro. Koruna silnie (Hospodárske Noviny online)

Využite dostupnejšie podnikateľské úvery so zárukou EIF (eTREND)
Inzercia | Ak uvažujete nad rozšírením svojich podnikateľských aktivít, k dispozícii máte novú možnosť financovania vášho zabehnutého biznisu.

Babišova firma chce v centre Bratislavy postaviť nový hotel (eTREND)
Na hotelovú mapu v Bratislave pribudne v najbližších rokoch nové ubytovacie zariadenie. A bude mať zaujímavého vlastníka. V centre hlavného mesta chce svoj projekt realizovať spoločnosť Berg. Jej majiteľom je skupina bývalého českého ministra financií a víťaza aktuálnych volieb Andreja Babiša.

Trhový Oktoberfest (Hospodárske Noviny online)

O hodinu dlhšie si v nedeľu nadránom pospia aj cestujúci vo vlakoch (Hospodárske Noviny online)
Tri nočné vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko budú hodinu čakať vo vybraných staniciach.

Kde podáva daňové priznanie slovenský euroúradník (eTREND)
S manželkou pracujeme od roku 2004 ako euroúradníci v inštitúciách EÚ, najprv v Belgicku a potom v Luxembursku. Naše platy nie sú zdaňované ani v SR, ale ani v Luxembursku, kde momentálne pôsobíme. Vzťahuje sa na nás totiž protokol o výsadách a imunitách pre pracovníkov inštitúcií EÚ. V ňom sa o.i. uvádza, že našim daňovým domicilom je miesto, odkiaľ sme boli prijatí do pracovného pomeru v inštitúcii EÚ, teda SR. Na Slovensku, kde máme trvalý pobyt, sa v roku zdržujeme najviac 30 dní v roku. Z dôvodu centra našich záujmov by sme mali mať domicil v Luxembursku, kde máme byt, dieťa tu navštevuje školu. Lenže naša luxemburská banka nás núti prehlásiť za daňový domicil SR, kde nám majú podľa novej legislatívnej úpravy o transparentnosti a oznamovaní príjmov v zahraničí oznamovať všetky finančné údaje, napríklad príjem z úrokov v banke a pod. Kde máme daňový domicil s ohľadom na protokol a zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia? Máme podávať daňové priznanie v SR, aj keď tu nedosah...

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad