topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 27.5.2018 | Meniny má Iveta

Životné tragédie Ladislava Chudíka: Nešťastné manželstvo, liečba na psychiatrii, odmietnutie od Vášáryovej (Topky)
BRATISLAVA - Herec Ladislav Chudík by sa dnes dožil 94 rokov. Všetci si navždy budeme pamätať jeho bravúrne výkony v divadle či pred kamerami, ktoré predvádzal aj napriek niekoľkým nešťastným udalostiam vo svojom súkromí.

Rodák zo Slovenska prerazil v USA ako šéfkuchár: Jeho reštaurácia žne úspechy, náhla smrť (Topky)
LODI - Kulinársky svet smúti za rodákom zo Slovenska, ktorý sa s dovtedy na tomto kontinente nevídanou koncepciou reštaurácie presadil aj v ďalekom New Yorku. Šéfkuchár Dano Hutnik podľa facebookovej stránky jeho podniku minulý piatok nečakane zomrel vo veku 69 rokov. V roku 2012 a 2104 bol nominovaný ako najlepší kuchár Severovýchodu na každoročnú Cenu Nadácie Jamesa Bearda, ktorá je považovaná za Oscara v gastronómii.

VIDEO Nádeje Liverpoolu pochovali kuriózne góly: Real skompletizoval zlatý hetrik! (Topky)
KYJEV - Futbalisti španielskeho Realu Madrid dovŕšili v Lige majstrov "zlatý hetrik". V sobotňajšom finále na Olympijskom štadióne v ukrajinskom Kyjeve zdolali hráčov anglického FC Liverpool 3:1 a tretíkrát po sebe získali "ušatú trofej".

V Tatrách našli ľudské telo: Najskôr ide o Čecha (†53), ktorý sa stratil pred mesiacmi (Topky)
VYSOKÉ TATRY - Ľudské pozostatky objavili tatranskí horskí záchranári na poľskej strane Rysov. S najväčšou pravdepodobnosťou patria 53-ročnému českému turistovi, nezvestnému už sedem mesiacov. Horskú záchrannú službu (HZS) o tom v sobotu informovali poľskí kolegovia.

Ľudové Mladistvá svojím debutom posúvajú hranice slovenskej hudby (Topky)
BRATISLAVA - Pre divákov Zem spieva boli až príliš inovatívni a "neľudoví", hoci folklór je jednoznačným východiskovým rámcom ich tvorby. Koncert Ľudových Mladistiev si však na typickom folklórnom festivale naozaj predstaviť ťažko. Namiesto toho vyhrávajú jazzové súťaže na Slovensku i v Čechách a stali sa objavom roka na minuloročných Radio_Head Awards v konkurencii žánrovo úplne iných, anglicky spievajúcich kapiel.

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode: Nová spolupráca a hovor do kozmu (Topky)
MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin a japonský premiér Šinzó Abe rokovali v sobotu v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov a uzavretia mierovej dohody medzi oboma krajinami.

Najdlhšia priama trasa na Zemi po šúši a po oceánoch (Topky)
BRATISLAVA - Aká je najdlhšia priama trasa po súši na Zemi? A aká je najdlhšia priama trasa cez oceány? Kde začínajú a kde končia?

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad