topspravy.sk mať prehľad
utorok, 24.4.2018 | Meniny má Juraj

Jarné Bratislavské jazzové dni štartujú v sobotu (Pravda)
Návštevníci a návštevníčky podujatia sa môžu tešiť na estónsku speváčku, pianistku a skladateľku Kadri Voorand.

Z Tatier Jožo Kubáni. Pre milovníkov Tatier, turistiky a prírody (Pravda)
Reportér Jozef Kubáni napísal knižku o svojej práci v spravodajstve TV JOJ. Je to len krátky výsek z množstva hodín v teréne, v horách, nad nimi aj pod nimi.

Bára Basiková nahrala nový album Slzy (Pravda)
Od predchádzajúceho štúdiového počinu Belleville ho delí viac ako päť rokov, na jeho realizácii sa podieľal nový pracovný tím.

Viac ako 120 rokov nikto nevedel, že na slávnom obraze od Van Gogha je skrytý lúčny koník. Vidíte ho tam aj vy? (Dobré noviny)
Nečakaný objav. Zamestnancom múzea sa pri skúmaní jedného z obrazov slávneho maliara Vincenta van Gogha, podarilo vo vrstve farby nájsť 128 rokov ukryté tajomstvo.

V RTVS nečakane skončil Ján Mečiar, na jeho miesto prišiel Murín - obľúbenec konšpirátorov (O médiách.com)

V RTVS nečakane skončil Ján Mečiar, na jeho miesto prišiel Murín - obľúbenec konšpirátorov

Moderátor Novín televízie JOJ Ján Mečiar dlhé roky mal vlastnú reláciu aj v RTVS - v Slovenskom rozhlase. RTVS ho však z vysielania stiahla, aby na jeho miesto dosadila obľúbenca konšpiráčných a dezinformačných webov.


Noviny sa musia ospravedlniť. Súd potvrdil, že Vondráčková nepodpísala Antichartu (O médiách.com)
  Obvodní soud pro Prahu 5 dnes schválil návrh smíru mezi Helenou Vondráčkovou a společností Krajské listy ohledně žaloby zpěvačky kvůli nepravdivé informaci o tom, že podepsala Antichartu. Obsahem smíru je závazek žalované vydavatelské společnosti uveřejnit na svém serveru omluvu žalobkyni a odškodnit jí nemajetkovou újmu. Výši odškodnění nebude soud s ohledem na soukromé zájmy účastníků zveřejňovat. ČTK o tom informoval mluvčí soudu Vladimír Lajsek. "Protože má schválený smír účinky pravomocného rozsudku, tak se jedná o rozhodnutí konečné," uvedl Lajsek. Podpisová kampaň Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru, známější jako Anticharta, byla reakcí na zveřejnění prohlášení Charty 77. Při cílené propagandistické kampani komunistického režimu měla sehrát jednu z rozhodujících rolí v tažení proti Chartě, mezi jejímiž signatáři byla řada umělců. Vrcholem bylo shromáždění umělců a kulturních pracovníků v pražském Národním divadle 28. ledna 1977. "Má klientka považuj...

Bude ešte Sherlock? Populárny seriál je na bode mrazu, v pozadí sú spory (SME online)
Martin Freeman sa sťažuje na fanúšikov. Je to trápne, odkazuje mu Benedict Cumberbatch.

Joj opäť nasadí Všetko, čo mám rád. V novom slote (Mediálne)
Televízia Joj vráti v premiérach zábavnú reláciu Všetko, čo mám rád. Vysielať sa začne opäť v máji. Televízia tentoraz nepočíta s piatkovým nasadením ako v minulosti.

Seriály HBO sa vyznačujú nahotou a násilím. V novom Westworld dupli na plyn (SME online)
Hoci nové časti seriálu o robotoch ohurujú veľkou výpravou, majú svoje problémy.

Večera s Havranom bude o tom, aká má byť RTVS. Diskutovať bude aj Rezník (Mediálne)
Témou diskusie RTVS Večera s Havranom bude tento týždeň samotná RTVS. Najbližšie vydanie relácie pôjde naživo a zaoberať sa bude otázkami, akú verejnoprávnu televíziu a rozhlas potrebujeme.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad