topspravy.sk mať prehľad
piatok, 19.4.2019 | Meniny má Jela

Vedenie národného divadla stoplo plagáty, na ktorých mala byť fotka z protestov Za slušné Slovensko (Denník N)
„Považujem to za zásah do umeleckej tvorby,“ hovorí o nedávnom rozhodnutí vedenia Slovenského národného divadla režisér Michal Vajdička, šéf činohry. Tento rok pripravuje medzinárodný festival Eurokontext.sk, na ktorý prídu začiatkom júna súbory zo šiestich európskych krajín. Témou tohto ročníka majú byť limity v rôznych smeroch – limity demokracie, kapitalizmu, globalizácie či životného prostredia, s čím súvisí aj výber […]

Chátrajúce historické klenoty Slovenska: Postavte sa za ten, ktorý podľa vás potrebuje záchranu najviac (Hospodárske Noviny online)
Začína sa verejné hlasovanie o záchranu kultúrnej pamiatky.

Práve vyšla pieseň, na ktorej pracoval Avicii tesne pred smrťou. Nesie v sebe dôležitý odkaz (Dobré noviny)
Celý album sa na svetlo sveta dostane už onedlho. 

Vinczeovej Trochu inak sa sťahuje. SND s tvorcami ukončilo spoluprácu (Mediálne)
Talkšou Trochu inak Adely Vinczeovej sa sťahuje. Kým dosiaľ sa program nakrúcal v priestoroch Slovenského národného divadla, najnovšie bude moderátorka vítať svojich hostí v Koncertnej sále Slovenského rozhlasu. O zmenách rozhodlo vedenie Činohry SND.

Ohúril aj dojal: Pozvanie tohto hosťa Adela rozhodne nemôže ľutovať (Topky)
Najlepší diel, aký si pamätajú? Husľový virtuóz Filip Jančík prijal v uplynulý pondelok pozvanie Adely Vinczeovej do talkšou Trochu inak. Podľa reakcií divákov v sále, ktorí mladého hudobníka odmenili standing ovation, sa dá povedať, že boli z Jančíka nadšení.

Telekom je v novom spote s Bekimom na plnom futbalovom štadióne (Mediálne)
Slovak Telekom prišiel s ďalšou kampaňou s Bekimom v hlavnej úlohe z dielne agentúry MUW Saatchi and Saatchi. V novom spote sa ocitol na futbalovom štadióne, kde sú nielen plné tribúny, ale aj trávnik. Operátor tak promuje svoju ponuku, ktorá nikoho nenechá „mimo hry“.

Expres vo veľkonočnom vysielaní pripomenie televíznu hitparádu Triangel (Mediálne)
Rádio Expres si pre poslucháčov pripravilo sviatočný playlist. Od piatka do pondelka bude hrať cez deň iba retro hity 80. a 90. rokov. Pri tejto príležitosti odvysiela aj špeciálnu reláciu Veľkonočný Triangel. Jeho moderátorom bude Dano Junas, ktorý tento formát uvádzal na Československej televízii.

V Cannes ocenia Alaina Delona, o Zlatú palmu bojujú Almodóvar aj Dolan (Pravda)
Organizátori Medzinárodného filmového festivalu v Cannes zverejnili 19 titulov, ktoré sa uchádzajú o hlavnú cenu - Zlatú palmu. Festival sa začne 14. mája.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad