topspravy.sk mať prehľad
streda, 24.5.2017 | Meniny má Ela

Obchodník Labaš sa spája s developerom, vzniknú obchody i byty (eTREND)
Na východe Slovenska vzniká zaujímavá spolupráca. Sily spájajú prevádzkovateľ obchodov Fresh, spoločnosť Labaš a developerská firma BC Building. Kým prvá dodáva pozemky, druhá sa chce na košickom trhu presadiť novými projektmi, ktoré poskytnú byty, obchody i kancelárie.

Reťazec supermarketov môže priviesť Chorvátsko do krízy (SME online)
Chorvátska vláda vymenovala reštrukturalizačný tím, aby prevzal kontrolu nad podnikaním firmy a zachránil, čo môže.


Poisťovne majú svoju prax. Bez kamery čelné sklo nepreplatia (Hospodárske Noviny online)
Častý prípad zo slovenských ciest. Z auta pred vami odskočí kameň rovno do čelného skla a vytvorí puklinu. Tá sa následne nedá opraviť, jedinou možnosťou je jeho výmena. V pobočke poisťovne vám oznámia, že ak nemáte videozáznam, žiadnu opravu nepreplatia. Konajú však správne?

Železiarne Podbrezová po ťažkom roku naberajú stovky ľudí, pripravujú nájomné byty (eTREND)
Výrobca rúr Železiarne Podbrezová, ktorý patrí veľkopodnikateľovi Vladimírovi Sotákovi, má za sebou podobne ako celý hutnícky priemysel ďalší náročný rok. Ceny výrobkov železiarní vlani dosiahli historicky najnižšie hodnoty ako na európskych, tak aj na svetových trhoch.

Soros stavil stámilióny na Trumpov pád. Zopakuje svoje konanie, ktoré ho preslávilo? (Hospodárske Noviny online)
Americký miliardár pred rokmi stavil na prepad libry. Teraz stavil na pád amerických akcií.

Žiadne roamingové poplatky? Operátori začali špekulovať (eTREND)
Deň D sa blíži. Od polovice júna by v EÚ nemali platiť žiadne roamingové poplatky. V praxi by to malo znamenať asi to, že ak od 15. júna vycestujete do krajiny EÚ, nebudete sa musieť báť vysokých cien za poplatky za telefón. Váš operátor vám nebude môcť naúčtovať za telefonovanie v zahraničí viac ako doma.

Zelenina z Lidla pohorela v amatérskom teste. Dá sa mu veriť? (SME online)
Internetom sa šíri video, v ktorom neznámy muž meria dusičnany v zelenine a ovocí.


Soros stavil stámilióny dolárov na pád amerických akcií (Pravda)
Miliardár George Soros stavil stámilióny na pád amerických akcií. Ak Donald Trump predčasne skončí v prezidentskom úrade, zarobí viac ako miliardu dolárov.

Exekúcia je vyplatená. Dostanem hypotéku? (eTREND)
Financovanie bývania: Nesplácanie predchádzajúceho bankového úveru posudzujú banky prísnejšie

Smerák Varga si podlomil Biotiku (eTREND)
Prezradenie údajných sponzorských darov pre vlastnú stranu Smer-SD od najbohatšieho Slováka Andreja Babiša. To bol pred pár rokmi najväčší politický prešľap biznismena a politika Ivana Vargu. Veľa už na tom nezmenili ani jeho neskoršie vysvetlenia, že médiá to iba vytrhli z kontextu. A bitka s Igorom Matovičom o maketu premiéra Roberta Fica pri parlamentnej schôdzi o jeho odvolávaní bola zasa najväčším spoločenským prešľapom I. Vargu. O to väčším, že sa po nej riešilo, či nebol vtedy v parlamente pod vplyvom alkoholu.

Priamy prenos: HB Reavis chystá ďalší veľký projekt. Zmení Námestie slobody v Bratislave (Hospodárske Noviny online)

Tesco na Slovensku škrtalo obchody, tržby mu tu rástli takmer najviac (eTREND)
Britský obchodný reťazec Tesco vlani zveľadil svoj biznis na Slovensku. Tržby mu stúpli medziročne zhruba o dve a pol percenta na 1,41 miliardy eur aj napriek tomu, že sieť sa zmenšila o sedem maloobchodných prevádzok. Informácie zverejnila materská spoločnosť Tesco PLC vo výročnej správe. Údaj o výsledku hospodárenia v jednotlivých krajinách neuviedla.

Nevraživosť, ktorá stojí stovky miliónov. Takto vyzerajú spory miliardárov (Hospodárske Noviny online)

Merkelová: Euro je prislabé, na vine je Európska centrálna banka (SME online)
Za obrovským obchodným prebytkom Nemecka majú byť ceny ropy a kurz eura.


Ryanair predstavil novinku. Ponúka letenky do USA i na Kubu (Hospodárske Noviny online)
V spolupráci so španielskym partnerom ponúkne Ryanair lety do zaujímavých destinácií.

Soros stavil milióny na pád amerických búrz a Trumpov odchod (eTREND)
Miliardár George Soros stavil stámilióny na pád amerických akcií. Ak Donald Trump predčasne skončí v prezidentskom úrade, zarobí viac ako miliardu dolárov. Na svojom webe o tom píše nemecký týždenník Der Spiegel.

Na Slovensku vznikne nový operátor. Bude najväčším alternatívnym hráčom (SME online)
Spoločnosti Sandberg Capital a Danubiatel, ktorý prevádzkuje operátora Swan, sa rozhodli spojiť do jednej firmy


Ako sa z lacnej bižutérie stal luxusný prsteň za státisíce (eTREND)
O náhodnom zhodnotení dávnej investície môže hovoriť britský občan, ktorý si pred tridsiatimi rokmi na blšom trhu kúpil za desať libier (približne 11,58 eur) prsteň, ktorý predajca ponúkal ako bižutériu.

Eurozóna sa nedohodla na pomoci Grécku (eTREND)
Ministri financií členských štátov eurozóny v pondelok neschválili Grécku uvoľnenie ďalšej časti finančnej pomoci a nedohodli sa ani na zmiernení podmienok splácania gréckeho dlhu. Šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem ocenil pokrok Grécka pri zavádzaní reforiem a úsporných opatrení, hoci niekoľko otázok zostáva otvorených.

Vodohospodári reštartovali veľký biznis od Lazára, zrenovujú Gabčíkovo za 140 miliónov eur (Denník N)
Plavba po Dunaji má po roku 2020 byť plynulá a bezpečnejšia, na opravu vodného diela štát chce využiť aj peniaze z eurofondov.

Posudkoví lekári urobili za štyri mesiace takmer 16.000 prehliadok (Teraz.sk)
Účelom kontrolných lekárskych prehliadok je preskúmanie, či poberateľ invalidného dôchodku naďalej spĺňa podmienku zdravotného stavu na účely poberania dávky.

Pri explózii na koncerte v Manchestri zomrelo najmenej 19 ľudí (eTREND)
Devätnásť mŕtvych a niekoľko desiatok zranených si v pondelok večer vyžiadala explózia v multifunkčnej hale v anglickom Manchestri, kde koncertovala americká speváčka Ariana Grande. Oznámila to miestna polícia, ktorá výbuch do zistenia ďalších podrobností vyšetruje ako „teroristický incident“.

SOCIÁLNY BALÍČEK VLÁDY: Aké sú názory zamestnávateľov a odborárov? (Teraz.sk)
Pozrite si diskusnú reláciu s hosťami Rastislavom Machunkom, viceprezidentom AZZZ SR a Monikou UHLEROVÁ, viceprezidentka KOZ SR.

Trump zaskočil ropné trhy. Žiada rozpredanie polovice strategických rezerv (Hospodárske Noviny online)
Americký prezident tak môže skomplikovať snahy kartelu OPEC o stabilizáciu trhu.

Eurozóna neschválila uvoľnenie ďalšej finančnej pomoci Grécku (Webnoviny)
Eurozóna neschválila uvoľnenie ďalšej finančnej pomoci Grécku
Šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem naznačil, že širokú zhodu na otvorených otázkach by mohol priniesť summit <a href="https://www.webnoviny.sk/eurozona-neschvalila-uvolnenie-dalsej-financnej-pomoci-grecku/">Čítať ďalej</a>

Námestie slobody v Bratislave dostane novú tvár. Hlavným investorom bude HB Reavis (Hospodárske Noviny online)
Hlavným investorom projektu bude developer HB Reavis, ktorý poskytne investíciu 500-tisíc eur.

Vladimír Lukáč: Šéf financií v troch krajinách (eTREND)
Vladimír Lukáč pracuje v OMV Slovensko od roku 1991, keď rakúsky ropný koncern vstúpil na slovenský trh. Prešiel všetkými základnými pozíciami podnikových financií od účtovníctva a analytiky cez controlling, správu pohľadávok, risk manažment až po treasury.

Expartner J&T zväčšuje stopu v telekomunikačnom biznise. Vstupuje do Swanu (eTREND)
Akvizičné ambície investičnej skupiny Sandberg Capital, za ktorou stojí expartner J&T Martin Fedor, sú známe, odkedy vlani kúpil spoločnosť Benestra. A už od jesene sa hovorilo o tom, že má namierené do Swanu, ktorého majitelia do svojich projektov hľadajú nových investorov. Spojením Benestry a Swanu má teraz vzniknúť najväčší alternatívny operátor na slovenskom trhu.

Volvo zvažuje ukončenie produkcie naftových agregátov (eTREND)
Švédska automobilka Volvo s čínskym vlastníkom už dlhé roky používa naftové motory s technológiou Common-Rail. Už v prvých implementáciach v sedane S80 slávil motor úspechy a inak tomu nie je ani teraz.

K útoku v Manchestri sa prihlásil Islamský štát (eTREND)
Teroristické hnutie Islamský štát (IS) sa prihlásilo k nočnému samovražednému atentátu v Manchestri, pri ktorom zahynulo 22 ľudí a ďalších približne 60 bolo zranených.

Na cestovanie štátnym osobákom bude stačiť mobil (eTREND)
Dlhé rady pred pokladňami na vlakových staniciach by sa mohli stať minulosťou. Železničná spoločnosť Slovensko od 11. júna zavádza na celom Slovensku SMS lístok na cestovanie vlakom. Nanešťastie, zatiaľ len vo všetkých osobných vlakoch.

Babiš hrozí premiérovi súdom (eTREND)
Písomný apel na českého premiéra Bohuslava Sobotku podaný už 18. mája, aby prestal s verejnými vyjadreniami v zmysle, že sa vyhýbal plateniu daní alebo zneužíval finančnú správu, zverejnil v utorok, deň pred odvolaním z funkcie, na sociálnej sieti minister financií a líder hnutia ANO Andrej Babiš.

V Nemecku objavili nový spôsob školenia pre manažérov. Ak zvládnete somára, dokážete pracovať s kýmkoľvek (Dobré noviny)
Ak dokážete zvládnuť somára, už môžete pracovať hocikde a s kýmkoľvek. Za novú metódu školenia sú Nemci ochotní nechať nemalé peniaze. Podľa nich totiž funguje perfektne.

Mesto a HB Reavis sa zbližujú, developer zaplatí opravu námestia (eTREND)
Námestie slobody zmení svoju podobu. Rekonštrukcii územia, ktorému sa v posledných rokoch vyhýbali investície, sa rozhodol pomôcť developer HB Reavis. Že podpora projektu môže súvisieť s povoľovacími procesmi chystanej lanovky, obe strany odmietajú.

Top fabrikám chýba 50-tisíc ľudí (Pravda)
Veľké zahraničné koncerny na Slovensku sú schopné okamžite obsadiť až 50-tisíc voľných pracovných miest. Tvrdia však, že v praxi nemajú kým.

Po výbuchu na koncerte v Manchestri zahynulo niekoľko ľudí (Pravda)
Britská polícia hlási mŕtvych a zranených pri "vážnom incidente" v multifunkčnej hale v Manchestri, kde v pondelok večer koncertovala americká speváčka Ariana Grande.

Ústavný súd rozhodol v prospech Carrefouru. Reťazec vrátil veriteľom tri percentá z dlhov (Hospodárske Noviny online)
Carrefour sa dlhodobo trápil. Nevyplácal svojich dodávateľov a z jeho regálov postupne mizol tovar.

Nezamestnanosť by mohli znížiť farmárske sociálne podniky (Dobré noviny)
Kandidát na predsedu BBSK Ján Lunter to povedal v Rimavskej Sobote, kde predstavil svoj plán na riešenie dlhodobej nezamestnanosti v kraji.

Výluky obmedzia železničnú a cestnú dopravu na viacerých miestach (Teraz.sk)
Železnice robia práce v Bratislave, Nových Zámkoch, v úseku Sládkovičovo - Senec a tiež na železničnej trati medzi Michaľanmi a Slovenským Novým Mestom.

Eurozóna sa nedohodla na uvoľnení pomoci Grécku (SME online)
Ďalšiu tranžu z medzinárodného úverového programu by Atény mohli čerpať ešte pred nástupom leta.


Svetová banka veští lepší rok pre Rusko. Krajina sa dostane z recesie a vráti sa k rastu, tvrdí (Hospodárske Noviny online)

Ministri financií eurozóny sa o Grécku nedohodli (Pravda)
Ministri financií členských krajín eurozóny sa v pondelok nedokázali dohodnúť na uvoľnení ďalšej časti finančnej pomoci pre vysoko zadlžené Grécko.

Investori sa trhajú o nemecké firmy (Pravda)
Záujem o prevzatie nemeckých firiem zo strany zahraničných investorov je znovu rekordný.

VIDEO: Po novom železničnom moste v Trenčíne prešiel dnes prvý vlak (Teraz.sk)
Most je súčasťou modernizácie železničnej trate v úseku Zlatovce – Trenčianska Teplá.

VIDEO: Nezamestnanosť by mohli znížiť farmárske sociálne podniky (Teraz.sk)
Kandidát na predsedu BBSK Ján Lunter to povedal v Rimavskej Sobote, kde predstavil svoj plán na riešenie dlhodobej nezamestnanosti v kraji.

Briti sú špička, na Slovensku to veľmi podceňujeme, kritizuje bezpečnostný manažér (Hospodárske Noviny online)
Pozrite si v HNtelevízii rozhovor s manažérom bezpečnosti podujatí.

Bankár: Polovica hypoték už čoskoro zdražie (SME online)
Opatrenia Národnej banky Slovenska môžu podľa Martina Techmana, riaditeľa retailového bankovníctva vo VÚB banke, znížiť dostupnosť spotrebných úverov ...


Trhy očakávajú stretnutie ropných gigantov, ceny čierneho zlata rastú (Hospodárske Noviny online)

Kapské mesto sužuje katastrofálne sucho, úrady obmedzujú spotrebu vody (Hospodárske Noviny online)

Čína chce lepšie preskúmať Antarktídu, ťažiarske ambície nemá (Hospodárske Noviny online)

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad