topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 19.11.2018 | Meniny má Alžbeta

Komentár Ľubomíra Jaška: Bugárove lekcie slovenčiny sú novým vrcholom trápnosti (Aktuality)
Dankova rigorózna práca sa postupne stáva textom s najväčším spoločenským dopadom. Najnovšie sa jej podarilo odhaliť skutočnú tvár toho, ktorý sa vyhlásil za Charaktera.

Primátor Nitry Hattas predstavil ambiciózny plán. Týkať sa má aj Bratislavy (Hospodárske Noviny online)
Nový nitriansky primátor chce rokovať s poslancami, aby mal v zastupiteľstve väčšinu.

FOTOgaléria z veľkého dňa Martina Jakubca: Pozrite, ako to na svadobnom žúre vyzeralo! (Topky)
BRATISLAVA - Ako sme na Topkách informovali, v stredu sa Martin Jakubec (35) oženil so svojou o 30 rokov staršou priateľkou Božankou. Na oslavu tohto vážneho životného kroku dvojica zorganizovala rovno niekoľko svadobných žúrov. Ten najveľkolepejší sa konal uplynulú sobotu. Zúčastnila sa ho len hŕstka fanúšikov, ktorí boli ochotní za svoju účasť vysoliť od 300 do 500 eur. Pozrite si kompletnú fotogalériu z večera!

Dedíte alebo predávate les či pôdu? Pozor, hrozia vám tieto riziká (Hospodárske Noviny online)
Zdedili ste kúsok lesa a lúky v hore po starých rodičoch? Myslíte si, aký lukratívny obchod urobíte, ak ich predáte? A poznáte všetky zákony, ktorými sa treba riadiť pri predaji lesa a lúk? Sú rozdielne. Pri ich neznalosti môžete urobiť viac škody, ako úžitku. O rozdieloch a o tom, aké doklady a potvrdenia potrebujete, si prečítate (v pondelok) 19.11. v Hospodárskych novinách.

Vedci prezradili, ako pribrzdíte starnutie: Kombinujte tieto potraviny a máte vraj vyhraté! (Topky)
ALABAMA/NORIMBERG – Výsledky štúdie, ktorá spojila vedcov z University of Erlangen v Norimbergu a Auburn University v Alabame, potešia všetkých, ktorí nedokážu odolať čokoláde, káve a čaju. Ak ste ich milovníkmi, pokojne si ich doprajte, koľko chcete. A nezabúdajte pri tom na zinok. Práve tento prvok sa totiž v budúcnosti pravdepodobne stane súčasťou týchto potravín.

Škandál na mafiánskom procese: Harabin kopal za bossa sýkoriek, vyhadzov z Najvyššieho súdu? (Topky)
BRATISLAVA - Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová podala návrh na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi Najvyššieho súdu SR Štefanovi Harabinovi. Dospela k záveru, že jeho konanie v trestnej veci Róberta Lališa alias Kýbla a spol. jednoznačne smerovalo k zmareniu verejného zasadnutia vo veci obzvlášť závažného trestného činu.

Američania vraj nikdy nepristali na Mesiaci, bol to výmysel. (Pravda)
Vraj v roku 1969 americký astronauti pristáli na Mesiaci. O tom je veľa konšpiračných teórií. Toto video vás určite presvedčí, že pristanie amerických astronautov mohol byť výmysel. Toto niekoľkosekundové video je toho dôkazom. Darmo, pravda tu na tomto videu vyšla najavo.

Matka Andreja Babiša mladšieho sa vyjadrila k jeho údajného únosu (Aktuality)
Ku kauze Čapí hnízdo a údajnému únosu syna sa vyjadrila jeho matka.

Rytmus po STOPke od Markízy stiahol chvost: Radikálny krok... Kvôli trestnému oznámeniu?! (Topky)
BRATISLAVA - Žeby sa zľakol? Len pred pár dňami Patrik Rytmus Vrbovský (41) na svojej sociálnej sieti zverejnil fotografie s vulgárnymi textami, ktoré totálne zosmiešňovali moderátorov Telerána - Adrianu Polákovú a Dara Richtera. Televízia Markíza bola pripravená celú vec riešiť právnou cestou a teraz... Aha, čo urobil!

Matka Andreja Babiša mladšieho sa vyjadrí k jeho údajnému únosu (Topky)
PRAHA - Matka Andreja Babiša mladšieho poslala prostredníctvom televízie Nova vyjadrenie ku kauze údajného únosu svojho syna na Krym. "Ako matka Andreja Babiša mladšieho cítim zásadnú povinnosť vyjadriť sa ku škandalóznemu útoku na súkromie môjho syna a mňa," povedala Beata Babišová vo vyjadrení, ktoré v nedeľu uverejnila webová stránka tn.nova.cz.

Drsná PREDPOVEĎ: Slováci, pripravte sa na radikálnu zmenu počasia, prvé sneženie už vyčíňa (Topky)
BRATISLAVA - Prvá polovica novembra bola mimoriadne teplá, no v tej druhej sa už o slovo definitívne prihlási zima. Predpovede meteorológov zo SHMÚ hovoria jasnou rečou - v najbližších dňoch môžeme očakávať poriadne ochladenie a dočkáme sa aj prvej snehovej nádielky. Tá už, najmä v horských oblastiach, komplikuje situáciu na cestách.

Zabudnite na magnetky: Toto sú najlepšie darčeky pre hostí zo zahraničia (Topky)
Spoznali ste skvelých ľudí v zahraniční, pozvali ste sa navzájom na návštevy a teraz riešite dilemu, čo pekného im podarovať ako pamiatku na Slovensko? Ak ste sa ocitli v takejto situácii, najdôležitejšia je jedna rada - robte všetko od srdca.

Týždňový Newsfilter: Sledujeme otvorenú vojnu Kaliňákovcov o vplyv v polícii (Denník N)
Kaliňákovci sa bijú o vplyv v polícii, Lučanský dostal výhodu. Bugára nejaká Dankova rigorózka len tak nevyruší. Kisku môže nahradiť Lajčák, ale iba ak predsedovi vypnú internety.

Zo svadby Martina Jakubca FIASKO? Mladomanžel sa vyjadril: Na fanúšikoch zarobil vyše 30-tisíc eur! (Topky)
BRATISLAVA - V sobotu večer celé Slovensko sledovalo svadbu Martina Jakubca (35) a jeho o 30 rokov staršej partnerky Božanky (65). Dvojica si svoje áno síce povedala už vo štvrtok, no práve počas víkendu ich veľkolepé oslavy vyvrcholili. Písali sme, že to celé dopadlo fiaskom - po 18-tej hodine, na kedy bol začiatok žúrky naplánovaný, totiž na Bratislavský hrad dorazilo len 5 fanúšikov. Neskôr sa k nim pridalo ďalších 10. No a reakcia nahnevaného mladomanžela na seba nenechala dlho čakať. Prezradil, koľko na platiacich hosťoch zarobil.

Ste vševed a expert na všeobecný rozhľad? Otestujte sa v pub kvíze (eTREND)
Barové kvízy sú v slovenských podnikoch čoraz populárnejšie, zákazníci môžu počas pití piva zistiť, čo všetko vedia a nevedia. Ako presne fungujú, sa môžete dočítať v článku Pub kvízy: Výzva pre hostí, peniaze pre podniky. Kvízmajsteri pripravujú otázky, ktoré testujú znalosti a pamäť z naozaj širokého spektra tém. Nie sú dovolené žiadne smartfóny, žiadne googlenie, väčšina otázok neponúka ani žiadne možné odpovede, len biele miesto na papieri na napísanie odpovede. Jednoducho to buď viete, alebo nie. Nasledujúci kvíz je v zjednodušenej forme, ponúka aj možnosti.

Únos štátu po poľovnícky: Ako papaláši cez úrady obrali urbárnikov o revír (eTREND)
Poľuje iba každý stý Slovák, a tak väčšinu ľudí súboje poľovníckych partií o revíry nijako zvlášť nezaujímajú. Úplne iný rozmer však tieto boje nadobúdajú, ak v nich niekto prichádza o revír aj vďaka zneužitiu právomocí úradov a štátnych lesných podnikov, ktoré ich spravujú. Vtedy už ide o „únos štátu“ v prospech oponenta, a ten sa môže zopakovať v ktorejkoľvek oblasti života. Slušným ľuďom tak ostáva iba veľká nechuť, lebo spravodlivosť majú zasa hľadať len u toho istého štátu.

Nežná debata pani Nicholsonovej (Pravda)
Dnes ma pani Nicholsonová v debate O päť minút dvanásť prekvapila. Nie tým, žeby obsah jej vyjadrení bol iný, stále hudie o tom istom. Ona bola iná. Vyjadrovala sa pokojne, neskákala do reči a na otázky reagovala nadmieru mierumilovne. Neviem, čo to spôsobilo. Možno oslavy výročia nežnej revolúcie. Napadlo mi slovo zamat, ktorý je taký mäkučký. Presne taká bola. Na [...]

FOTOgaléria z poslednej rozlúčky s Mariánom Geišbergom (†64): Herci v slzách... Zbohom, pán umelec! (Topky)
BRATISLAVA - Pred pár dňami Slovensko zasiahla smutná správa. Do neba odišiel fenomenálny herec Marián Geišberg (†64). Po dlhom zápase s rakovinou, bohužiaľ, svoj ťažký boj prehral. Posledná rozlúčka so slovenskou legendou sa konala v nedeľu o 11:00 v priestoroch Nového SND. Pozrite sa, ako to tam vyzeralo a ktorí známi herci prišli dať Mariánovi posledné zbohom.

Lučanský tvrdí, že ho šéf NAKA o vyšetrovaní organizátorov protestov klamal (eTREND)
Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško oklamal policajného prezidenta Milana Lučanského. Policajný prezident to povedal po tom, čo si podrobnejšie naštudoval prípad anonymného trestného oznámenia na organizátorov protestov Za slušné Slovensko, upozorňuje Denník N.

Výboh predal kancelársky komplex Stein v Bratislave (eTREND)
Na realitnom trhu v Bratislave došlo v závere roka k zaujímavej transakcii. Spoločnosť MiddleCap Real Estate Ltd., za ktorou stojí Miroslav Výboh, predala administratívnu budovu v komplexe New Stein Prvému realitnému fondu spravovanému spoločnosťou IAD Investments.

Matka Andreja Babiša mladšieho exkluzívne prehovorila k jeho údajnému únosu (TV Noviny)
Celé jej vyhlásenie TV Nova odvysiela v nedeľu večer. Uvidíte ho aj TV Markíza a na portáli TVNOVINY.sk po 19.30 hodine.

Babiš i jeho exmanželka prehovorili: Tvrdý odkaz novinárom, chorého syna zneužili (Topky)
Bývalá manželka českého premiéra Andreja Babiša Beata vo videu odvysielanom v nedeľu večer TV Nova odsúdila novinárov servera Seznam Zprávy Sabinu Slonkovú a Jiřího Kubíka za to, že skrytou kamerou natáčali vo Švajčiarsku rozhovor s jej chorým synom. Ich reportáž považuje za útok na ich súkromie. Premiér Andrej Babiš ten istý deň na svojom facebookovom profile uviedol, že so synom sa stretol v sobotu v Ženeve, informovali Novinky.cz.

Fico je testom vyzretosti novej generácie občanov (Denník N)
Fica neúspech prinútil odhodiť masku falošného demokrata a prejaviť sa vo svojej pravej podstate.

Slováci sa konečne dočkali. Prichádza veľký kaviarenský reťazec (Aktuality)
Priaznivci reťazcov majú ďalší dôvod na radosť. Potom, čo už pred niekoľkými rokmi otvoril prvé pobočky kaviarenský koncept Starbucks, teraz prichádza jeho najväčší konkurent.

Hotel, v ktorom točili Fontánu pre Zuzanu, mieri do dražby (eTREND)
Aj keď sa z otvárania diaľničných úsekov pod Tatrami tešili takmer všetci cestujúci či miestni obyvatelia, našli sa aj takí, ktorí smútili. Medzi nich patrili aj majitelia hotela Sosna. Ten lákal na svoju polohu medzi Mengusovcami a Važcom. Keď otvorili diaľnicu, hotel stratil výhodu. Aj spleť ďalších udalostí spôsobila, že dnes putuje ubytovacie zariadenie do dražby.

Tragédia neďaleko Košíc: Mladík (†28) opravoval auto, privalilo ho! (Topky)
BRATISLAVA - Napriek snahe záchranárov sa nepodarilo zachrániť dvadsaťosemročného muža, ktorého privalilo auto. Tragédia sa stala v obci Zlatá Idka v Košickom okrese.

Tragická dopravná nehoda: Život mladého muža vyhasol po prudkom náraze do stromu (TV Noviny)
Presné príčiny nehody preverujú policajti a dopravní znalci.

Manželka Roberta Fica si môže užívať luxus, o akom sa väčšine ani nesníva: Prichytená s obedovým menu za 4,50 €! (Čas.sk)
Do koča aj do voza! Manželku expremiéra Roberta Fica Svetlanu Nový Čas nedávno prichytil v luxusnom SUV v hodnote minimálne 60 000 eur. O advokátke a profesorke je známe, že zarába viac, než je plat premiéra.

Fatálny flirt: Mladík (†34) povedal tínedžerke, že má pekný zadok, strhlo sa krvavé peklo (Topky)
CHELMSFORD - Zložil kompliment dievčine, ktorá práve tankovala na pumpe. Tých pár slov ale mladíka stálo život. Mal totiž tú smolu, že na benzínke bol spolu s dievčinou aj jej kamarát, ktorému sa jeho poznámky nepáčili. A práve ten na neho vystrelil. Jednou ranou tak zobral život človeku len preto, že komentoval výzor dievčiny a zároveň zničil život aj sám sebe.

Komentár Petra Bárdyho: Otvorená vojna v polícii (Aktuality)
Policajný prezident Milan Lučanský je v otvorenej vojne so šéfom NAKA Petrom Hraškom.

Zoznámte sa s pražskou ex: Známy britský denník porovnal možnosti na Slovensku a v Česku (Hospodárske Noviny online)
Britský denník The Telegraph porovnal nielen Bratislavu a Prahu, ale aj Česko a Slovensko.

Muž (†42) si odišiel zaplávať do mora: Nečakaný útok, vo vlnách si ho našla krutá smrť (Topky)
MELBOURNE - Muž kúpajúci sa pri pobreží Tasmánie sa stal obeťou raje. Plavec (42), ktorého bodla v sobotu popoludní do podbruška, zomrel na zástavu srdca. Informovala o tom miestna polícia.

Babiš s exmanželkou sa vyjadrili ku kauze ich syna (Aktuality)
Bývalá manželka českého premiéra Andreja Babiša Beata vo videu odvysielanom v nedeľu večer TV Nova odsúdila novinárov servera Seznam Zprávy Sabinu Slonkovú a Jiřího Kubíka za to, že skrytou kamerou natáčali vo Švajčiarsku rozhovor s jej chorým synom.

Veľký podvod, kvôli ktorému míňate peniaze: Dr. Bukovský odkrýva pravdu o bunkových soliach! (Topky)
BRATISLAVA - Spôsobujú tráviace problémy, sú zbytočné, drahé a pritom ide o klamstvo! Reč je o výživových doplnkoch s obsahom tzv. bunkových solí, ktoré môžu zamávať s vaším zdravím. Dr. Igor Bukovský vyšiel s pravdou von, prečo by sme od takýchto doplnkov výživy mali dať ruky preč!

SNS: bývalí ministri sú v base, bývalý predseda hulvát a ten súčasný podvodník. Po 29 rokoch by sme mohli byť aj ďalej (Denník N)
Andrej Danko chce na Ústavnom súde napadnúť výsledky komunálnych volieb. Roberta Kaliňáka už nevyšetrujú za to, že zmenožnil vyšterovanie vlastnej kauzy, Z neskartovaných dokumentov vyplýva, že jeho 15-miliónový tender bol predražený o 5 miliónov eur. Deň pred 17. novembrom si bývalý disident Ján Čarnogurský priateľsky potriasol rukou s bývalým šefom komunistickej kontrarozviedky, generálom Alojzom Lorencom. Zo zahraničia: Českí […]

Grék, ktorý tu žije vyše 20 rokov: Medzi Slovákmi a Čechmi je obrovský rozdiel, máte blízko k Balkánu (Hospodárske Noviny online)
Pozrite si najnovší diel seriálu HNtelevízie Moja nová krajina.

Keď elitní policajti klamú (Pravda)
PETER JAVŮREK: Slová policajného prezidenta o tom, že ho NAKA zavádzala v súvislosti s trestným oznámením na aktivistov Za slušné Slovensko, sú príliš závažné na to, aby nenasledovali činy.

Matka Andreja Babiša mladšieho: Žiadam novinárov, aby nás neotravovali. Nemôžeme ani vyjsť na ulicu (Hospodárske Noviny online)
?Babišová reagovala na nový vývoj v kauze údajného dotačného podvodu ohľadom firmy Čapí hnízdo.

Obhajcovia zločincov! Historicky prví ministri idú do väzenia: Takto ich bránil Fico a Slota (Topky)
BRATISLAVA - Kauza Nástenkový tender sa ťahala dlhé roky. Najvyšší súd vo štvrtok definitívne poslal za mreže exministrov Igora Štefanova a Mariána Janušeka. Kauza sa ťahá od roku 2007, no novinári o nej prvýkrát informovali v novembri 2009. Premérom bol vtedy Robert Fico, ktorý používal rovnakú rétoriku ako dnes.

Operátorovi v Bratislave zavolal vystresovaný mladík: Detaily neuveriteľného prípadu (Topky)
BRATISLAVA - Práca operátora tiesňovej linky patrí k jednej z najťažších, no zároveň i k najkrajších. Potvrdzuje to bratislavský operátor Jaroslav, ktorý nedávno dokázal upokojiť vystresovaných rodičov, ktorým práve prichádzalo na svet dieťa. Najväčší strach však prišiel po narodení, lebo bábätko neplakalo. Jaro sa rozpovedal o detailoch pôrodu.

Nezobral vás lekár? O tejto povinnosti zdravotných poisťovní voči klientom vie málokto (TV Noviny)
Platíme si za to a často o tom ani nevieme.

Známu dovolenkovú destináciu zasiahla prudká búrka. Obrovské vlny strhávali balkóny (TV Noviny)
Z apartmánov museli evakuovať približne 39 ľudí.

Historicky prvý pár z Farmy to dotiahne pred oltár: Zásnuby na poslednú chvíľu! (Topky)
BALI – Ich láska vzplanula v markizáckej šou Farma. Neboli ani prví, ani poslední, čo k sebe prejavovali na statku vzájomné sympatie aj napriek tomu, že ona mala doma priateľa. Veronika Pavlíková (23) a Pavol „Paco“ Styk (25) sú dôkazom toho, že aj láska z pred kamier môže vydržať. Dvojica má za sebou zásnuby, ktoré stihol víťaz Farmy na poslednú chvíľu!

Hovorca Andreja Kisku: Penta prechádza cez Plusku na praktiky konšpiračných webov (O médiách.com)

Hovorca Andreja Kisku: Penta prechádza cez Plusku na praktiky konšpiračných webov

Hovorca prezidenta kritizuje praktiky denníka z vydavateľstva News and Media holding, ktorý patrí finančnej skupine Penta.


Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom (Pravda)
Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

Maltská polícia pozná identitu objednávateľov vraždy novinárky (Hospodárske Noviny online)
Galiziová prišla o život 16. októbra 2017 pri explózii neďaleko svojho domu v dedine Bidnija.

Odborník na rigorózne práce: Danko získal titul podvodným spôsobom (TV Noviny)
Profesor Katuščák má podozrenie, že predseda SNS zrejme ani nebol na rigoróznej skúške.

Búcha vám srdce nepravidelne? Hrozí vám mŕtvica a demecia! (Pluska)
Priložte si občas prst na zápästie a skontrolujte tlkot srdca. Je pravidelný? Ak si objavíte arytmiu, mali by ste sa nechať skontrolovať u lekára.

Analfabeta za prezidenta – nechceme ! (Pravda)
Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení funkčného obdobia podnikateľa A.Kisku v kresle prezidenta. Akoby sme nemali zákony a pravidlá, stanovujúce spôsob voľby prezidenta a povinnosti kandidátov. V zmysle § 15 ods.1 [...]

Syndróm takzvaného „zlomeného srdca“ môže byť smrteľný (Aktuality)
„Zlomené srdce“ väčšina z nás pozná ako označenie stavu nešťastnej lásky. Existuje však v medicíne aj syndróm „zlomeného srdca,“ ktorý môže byť dokonca smrteľný.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad