topspravy.sk mať prehľad
piatok, 19.7.2019 | Meniny má Dušana

Ktorý Slovan je väčšia hanba? (SME online)
Bez pravidiel republiku nevybudujeme.

Čečensko alebo ako to tam dnes vyzerá (martinnavratil) (SME online)
Počul si niekedy niečo pozitívne o Čečensku? Ako sa cestuje do tejto oblasti, kde bola ešte pred nedávnom vojna? Ako to tam vyzerá?

Dvetisíc ročná modlitba Otče náš sa má zmeniť. Stane sa? (evagallova) (SME online)
Pani Elena Antalová napísala článok, že pápež František si myslí o starej modlitbe, že je chybný preklad určitého slovného spojenia a treba ho napraviť.

Tretia ukrajinská revolúcia (SME online)
Je Zelenskyj sluha alebo nepriateľ oligarchov?

Appka, ktorá môže zmeniť naše zdravotníctvo (Denník N)
Elektronické zdravotníctvo funguje pod záštitou Ministerstva zdravotníctva SR na stránke ezdravotnictvo.sk. Momentálne sa chystá nová reforma zdravotníctva, médiá používajú aj označenie stratifikácia. Je to práve to, čo občanovi pomôže pochopiť naše zdravotníctvo?

Ďalšie bludy komárňansko-policajno prokurátorskej inkvizície (Pravda)
Ďalej píšeme o postupe a „spravodlivom“ vyšetrovaní Mgr. Norberta Kukodu, ktorý Vám budem postupe opisovať. Tento „elitný vyšetrovateľ“ sa ani len nepokúsil vysporiadať s nutnou obranou, krajnou núdzou alebo prípadnou neprimeranou obranou, ale tvrdo išiel proti môjmu synovi. Dozorujúcim prokurátorom v tomto podľa môjho názoru umelo vykonštruovanom [...]

Alojz Hlina: Nulový svet Fica či Danka (Hospodárske Noviny online)
Mňa do tohto porazeneckého sveta neťahajte, mňa inšpirujú iné príbehy.

Očakávaný blbý ťah vedenia futbalového Slovana. Kmotrík vyrazil trénera. (Pravda)
Keď som sa včera popoludní bavil s mojím kamarátom, ten bol po slovanistickom výbuchu hanby poriadne roztrpčený nad konaním Kmotríka. Ak by on bol na mieste šéfa klubu, tak by nariadil okamžite opustiť štadión realizačnému tímu, nehrajúcim hráčom a šoférovi autobusu a hneď po poslednej penalte odísť bez hrajúcich hráčov na letisko, kde by im mali stornovať letenky a [...]

Slušné Slovensko ? Bez Sulíka a jemu podobných . . . (Pravda)
Áno, aj bez Fica, Danka a spol. Ale v prvom rade bez tých, ktorí nikdy a nič nevedia a teda nie sú spôsobilí riadiť ani prevádzku verejnej latriny … Nevedel Sulík, že pred voľbami 2010 oslovil množstvo voličov odmietnutím spolupráce s Dzurindom a Miklošom ? Nevedel Sulík, že Kočner je na mafiánskych zoznamoch ? Nevedel Sulík, s kým bol Kollár na dovolenke ? Nevedel [...]

Ako chcel liberálny aktivista znemožniť Harabina, no precenil svoj intelekt, právne znalosti a nakoniec znemožnil len sám seba. (Pravda)
Do relácie v Slobodnom vysielači s názvom s Harabinom o práve sa dovolal nejaký Ivan z Bratislavy ktorý chcel znemožniť Harabina a tak mu odrapotal pripravený komentár o tom, ako ústavný súd nemal čo odkladať inauguráciu prezidentky kvôli jeho sťažnosti, lebo aj tak jeneopodstatnená. Zacitujem: Ja by som sa vrátil k tej vašej ústavnej sťažnosti. Opakovane tvrdíte, [...]

Bitka o Dukliansky priesmyk (1. diel) – štyri kóty na zapamätanie (Denník N)
Volyň, Krosno, Nešťastná Machnówka a Wrocanka, Krvavá kóta 534, Dukla a Hyrowa Góra, Kóta 578, Obšár, Ondava a Jaslo

Kto zo zamestnávateľov by robil za minimálnu mzdu? (Pravda)
JÁN KOŠČ: Ako každý rok, aj teraz sa rozprúdila debata o zvyšovaní minimálnej mzdy. Hlavne zo strany zamestnávateľov, je však prísne ideologická a neodborná.

Hackeri ohrozili dodávky vody v Česku. Ututlávanie takýchto incidentov nás môže vyjsť draho (eTREND)
Takmer polovici slovenských organizácií rozpočty na prevádzku a bezpečnosť IT v posledných dvoch rokoch klesali alebo stagnovali. Na vine môže byť prakticky nulová medializácia hackerských útokov.

Hodnota za peniaze po slovensky (Denník N)
Uhorková sezóna na ministerstve školstva sa iba začína, no zdá sa, že aj napriek tomu sa môžeme tešiť na ďalšiu vlnu nezmyselných ministerských aktivít.

Keď vyvážame bravčové, nepoznáme brata (SME online)
Andrej Danko nevie o hrdosti nič.

Starhrad (chmurny) (SME online)
Väčšina návštevníkov Strečna sa vyberie na zachovalejší hrad strážiaci asfaltovú cestu. No kto má dostatok síl a času, môže prejsť na druhú stranu Váhu a navštíviť i starší hrad. Je to pekná prechádzka. Neveríte?

„Politické bľabotanie“ (Pravda)
Malý krok pre Slovensko, ale veľký skok pre EÚ. Aj takouto voľnou parafrázou známeho výroku, by sa dalo nazvať zvolenie pani Nicholsonovej za predsedníčku výboru europarlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL). Malým krokom pre Slovensko je, že pani Nicholsonová už nebude zapĺňať médiá svojimi duchaplnými vystúpeniami. Za jedno pamätné, si vyslúžila od [...]

Pomôže futbalistom Slovana svokra Gizka Oňová?? (martincko) (SME online)
        Majiteľ futbalového Slovana sa môže smelo zaradiť medzi extrémistov spolu so svojimi extrémistickými futbalistami, lebo to, čo spolu vyviedli v pohárovej Európe je extrémna hanba!

Prvý krok k odchodu Trumpa (SME online)
Správa Roberta Muellera je zdrvujúca.

Posudok – kreslený vtip (Pravda)

Faktem ostává, že skúsnút to, namúdušu, vúbec nevjedzeu. (Denník N)
A já sem to fťipné suovíčko v záhoráckém suovňíku nenašeu!

Turecko bez rezortov (II.) (Denník N)
... sľúbil som pokračovať v Side, tak teda vitajte v Side - po Antalyi zrejme druhom najväčšom výletnom mieste rezortistov. Ale oplatí sa, staré mesto má svoju atmošku. Zo Side zez antický Aspendos pôjdeme okolo Antalye a cez horu Tahtali v pohorí Olympos a cez "chimérske ohne" do mikulášskej Myri, resp, dedinky Ucigaz pri ostrove Kekova. Potom už "len" Efez, Pamukkale a Istanbul. To všetko aj s rôznymy odbočkami bolo asi 1600 km. Ilustračný obrázok je opäť z Kekovy.

Komárňansko policajno-prokurátorská inkvizícia (Pravda)
V roku 2013 bol napadnutý môj syn v pohostinstve Šariš Komárno, vtedy nám neznámymi dvoma útočníkmi, ktorí ho kopali, bili a nadávali mu do židov. Proti odvráteniu tohto agresívneho útoku použil špeciálny, obranný slzný plyn. Od tejto nešťastnej noci, musíme znášať takzvanú komárňansko-policajno-prokurátorskú inkvizíciu, ktorú začala policajtka skráteného [...]

Sociálny balíček a jeho dopad na verejné financie (iz) (SME online)
Po výmene ministra Kažimíra v kresle ministra financií za ministra Kamenického jestvovali obavy, že v predvolebnom roku sociálny balíček výrazne narastie. Nestalo sa tak, hodnota balíčka zostala na úrovni 500 – 550 miliónov eur.

7.Cestujem prstom na mape - Kežmarok - sakrálna architektúra (annacunderlikova) (SME online)
Cieľom  mojej dnešnej cesty bude najmä artikulárny kostol v Kežmarku. Poďme sa  zastaviť v čase!  Keď sa vrátime v reálnom čase, tak tu bude  pre vás  pozvánka na Letný divadelný festival na Kežmarskom hrade.

Stratifikácia nemocníc po belgicky (Denník N)
Neutíchajúci trend zefektívniť nemocničný sektor má silné politické väzby aj v Belgicku, avšak s rozdielnym priebehom ako u nás.

Americký dolár nedokáže poraziť juan z Čínskej Ľudovej rep. (Pravda)
Americký dolár má dominantné postavenie vo svete ako petrodolár. Čo znamená petrodolár som vysvetlil názorne v mojom predchádzajúcom blogu https://stan021.blog.pravda.sk/2019/05/05/padne-celosvetovy-kapitalizmus-oprety-o-americky-dolar/ ako to vlastne vyzerá v skutočnosti s americkým dolárom a čínskym juanom, tu je graf ukazujúci posledných 10 rokov Pred 20 rokmi sa dolár [...]

Potopa sveta – odkiaľ toľko vody? (Pravda)
Dnes keby sa uvoľnila všetka vlhkosť v atmosfére a rozliala sa rovnomerne po celej Zemi, nepokryla by ju ani do výšky 5 centimetrov! A preto sa mnohí pýtajú, že odkiaľ sa zobralo toľko vody aby zaplavila celú Zem? Tu nám príde na pomoc opis ako Boh pripravoval túto planétu pre ľudské obývanie. Už v prvej kapitole sa hovorí, že Boh urobil priestor a oddelil vody, [...]

Láska a väzenie (dabor) (SME online)
Väzenie často lásku rozbíja, ale občas nie. Ja vám viem o tom dlhšie rozprávať alebo písať. No napísal som iba kratší článok. Takto som to mal ja. 

Skutočná hĺbka visegrádskeho víťazstva (Pravda)
RADOVAN GEIST: Rodová rovnosť, ochrana menšín, posilnenie integrácie v sociálnej oblasti - všetko dobré správy pre Stredoeurópanov, no horšie pre ich aktuálne vlády.

02 S vyšším sebavedomím za lepším bývaním (flajs) (SME online)
Bývanie v podnájme je hlúposť, ktorú si uvedomuje snáď každý človek, ale napriek tomu ju množstvo ľudí robí. Niekedy človek nemá na výber...teda zrejme vôbec nemá na výber, keďže sa na také niečo dá, inak by si kúpil vlastný byt.

Ako hlboko ešte vie padnúť nefunkčnosť colnej únie? Je už na dne, alebo ju treba ešte doraziť ranou z milosti ? (Pravda)
Ako ten kto sleduje Twitter EU Tax & Customs mňa zaujalo pekne pripravené video. Komisia tu prostredníctvom Generálneho riaditeľstva pre dane a clo, predstavuje niektoré funkcie colnej únie. Podľa uvedeného colná únia nám : šetrí peniaze šetrí čas chráni nás chráni naše podnikanie chráni naše životné prostredie Ak by aj toto chcela colná únia vykonávať – [...]

Mala Zem len jeden Mesiac? Za 15 rokov budeme na mesiaci Titan! (Pravda)
Skupina izraelských astrofyzikov je presvedčená, že pred niekoľkými miliardami rokov obiehalo Zem niekoľko mesiacov. Dosiaľ platila teória, že naša Zem mala vždy len jeden Mesiac. Podľa nej prišlo pred štyrmi miliardami rokov ku katastrofickej kolízii medzi Zemou a veľkým kozmickým objektom. Pri zrážke s týmto objektom bolo zo Zeme odštiepené veľké množstvo hmoty, [...]

Nový článok (SME online)
Možno budú o päťdesiat rokov znovu na Liptove vinohrady a na Šafranici šafran.

Slovenský progresivizmus musí byť sociálny (SME online)
Nespúšťajme sa dedičstva Masaryka a Dérera.

Človek bez vlády je ako ryba bez bicykla – 1 (Pravda)
Titul som si ukradol z diskusného príspevku k originálu predošlého článku. Takže som sa rozhodol trochu vŕtať do užitočnosti vlády pre bežného človeka, a budem pritom používať k blogom na túto tému ako titulok ten dokonalý komentár. Nie som pritom anarchista, aby som navrhoval zrušiť súčasný spôsob organizácie spoločnosti. Ale idem pokračovať vo vŕtaní sa v [...]

1000 rokov českej Moravy (ivanrumanek) (SME online)
R. 1019 bola Morava definitívne pripojená k Čechám. Toto výročie sa zatiaľ v Česku nejako neoslavuje. Možno preto, lebo postavenie Moravy je stále dosť ožehavou kapitolou, ale možno proste len preto, že ide o

Spanilé jazdy bez hraníc (Pravda)
IGOR GREXA: Po zrušení vízovej povinnosti sa začalo obdobie spanilých jázd na Západ. Bulváry európskych metropol sa zaplnili čmudiacimi karosami.

Pochod a protipochod (SME online)
Vzniká očný klam, že človek si má vybrať. Či je za rodinu alebo proti nej.

Hodnota za peniaze po slovensky (slovenskychucitelov) (SME online)
Uhorková sezóna na ministerstve školstva sa iba začína, no zdá sa, že aj napriek tomu sa môžeme tešiť na ďalšiu vlnu nezmyselných ministerských aktivít.

Ako sa to všetko začalo / OCD story (terezaszalaiova) (SME online)
Nasledujúce riadky obsahujú začiatok môjho príbehu, ktorý je navždy poznačený OCD. Snáď jeho rozprávaním pomôžem niekomu, kto je na podobnej ceste, no cíti sa byť stratený.

Civilné manželstvo nie je sviatosť (SME online)
Občania homosexuálnej orientácie sa nedožadujú, aby im cirkvi vysluhovali sviatosť manželstva.

Spamätajme sa už! !! (Pravda)
. Z nebies zahrmel mohutný hlas: „desivé zlo sa tu činí, už dosť mám vás“! Mňa, Vášho Boha, viac neurážajte, bo večný trest vás čaká – tak bdejte! . Akú neprávosť táto generácia zasiala, také tresty na seba pritiahla. Či márna to bola obeť Ježišova na kríži, keď nekráčali ste s Ním verne všetci? . Len vtedy príde pokoj do rodín, do našich [...]

Ako človek stvoril Boha (SME online)
Nie je to revolučná myšlienka, ale Reza Aslan jej pomocou prerozprával celý príbeh evolúcie náboženských tradícií sveta.

Vzdelávanie zdravotných sestier včera a dnes (Denník N)
Povolanie zdravotnej sestry ako jedno z piatich regulovaných povolaní spadá pod odbor ošetrovateľstva. Jeho cieľom nie je len rutinný sled prác, resp. praktických ošetrovateľských postupov. V tomto povolaní ide o komplexné poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti, ktorú pacient vyžaduje. Úlohy ošetrovateľstva siahajú od prevencie ochorení, poskytovanie rehabilitácií, poradenstva až po liečbu pacienta a množstvo ďalších úloh, ktoré zdravotná sestra plní. Preto […]

Facebooková libra: bublina alebo úsvit novej svetovej meny? (Denník N)
Finančné inovácie nemôžeme odmietať len preto, že sú to inovácie. Ale keď si kúpime nové auto, okrem motora by sme mali skontrolovať aj brzdy.

Pohyby na burzách dokazujú disrupciu tradičného bankovníctva (kristoff) (SME online)
Na trhoch v poslednom čase vidíme disrupciu tradičného bankového sektor v priamom prenose. Okrem technologických gigantov k tomu prispieva aj hi-tech mánia s príležitosťou pre dravých hráčov segmentu spotrebiteľských financií

Medvedia služba dobovej tlače (SME online)
Kruté medveďobijstvo je súčasťou našej histórie.

Novela o slovenských nemocniciach (lepesova) (SME online)
Jedného rána som sa vybrala do nemenovanej bratislavskej nemocnice na sonografiu štítnej žľazy. Termín som mala daný na 7:45. Na miesto som dorazila o 7:25. Mala som info, že sonografia sa robí v suteréne, číslo dverí 24.

Hodnota za peniaze po slovensky (Pravda)
Uhorková sezóna na ministerstve školstva sa iba začína, no zdá sa, že aj napriek tomu sa môžeme tešiť na ďalšiu vlnu nezmyselných ministerských aktivít. Keď som koncom júna dostala záhadne vyzerajúcu informáciu o pripravovanej konferencii „Európsky učiteľ 21. storočia“ organizovanú Metodicko – pedagogickým centrom (MPC) v spolupráci s ministerstvom [...]

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad