topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.10.2018 | Meniny má Lukáš

Pošta kúpila od rodiny Andreja Danka budovu, teraz ju núka so stratou (eTREND)
Keď v roku 2008 kupovala Slovenská pošta administratívnu budovu od rodiny Andreja Danka v Revúcej, sľubovala jej nové využitie. Nestalo sa tak ani po desiatich rokoch a nič na tom nezmení ani budúcnosť. Štátny zamestnávateľský gigant sa totiž nevyužívanú budovu rozhodol predať.

Ako sa penzistom prilepší od nového roka. Vianočný dôchodok pre viacerých (Hospodárske Noviny online)
Dôchodcom sa od nového roka budú dôchodky zvyšovať dvomi spôsobmi. Buď dostanú pevnú sumu 8,70 eur. To platí pre penzistov s penziami menšími ako 340 eur a pre penzistov s vyššími dôchodkami sa budú dôchodkové dávky valorizovať o 2,6 percenta.

Hanbite sa, odkázal Mihál Vážnemu a obvinil kontrolórov Sociálnej poisťovne zo šikanovania otcov (Webnoviny)
Hanbite sa, odkázal Mihál Vážnemu a obvinil kontrolórov Sociálnej poisťovne zo šikanovania otcov
Nezaradený poslanec Jozef Mihál v parlamentnej rozprave adresoval aj výzvu ministrovi Jánovi Richterovi.

Už aj Penta dáva ruky preč od Kočnera, jej banka mu milióny nepreplatí (eTREND)
„Skupina Penta vyhlasuje, že nikdy s  Mariánom Kočnerom nepodnikala a nemala s ním ani žiadne spoločné podnikateľské záujmy či projekty,“ uvádza sa v stanovisku finančnej skupiny, ktorú spolu so svojou Privatbankou vydala vo štvrtok doobeda.

Penta nevyplatí Kočnerove zmenky za 11 miliónov (SME online)
Nie je známe, kde sú zmenky a kto je ich majiteľom.

Hotel s kritizovanou fasádou môžu zavrieť. Rozhodnúť má stavebný úrad (eTREND)
Či bude zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta otvorený aj v novembri, alebo ho zatvoria, rozhodne stavebný úrad Starého Mesta. Ten by mal do konca mesiaca rozhodnúť, či stavebníkovi predĺži predčasné užívanie hotela na ďalších päť mesiacov, kým sa nepodarí obnoviť kritizovanú fasádu hotela. Pôvodný termín totiž vyprší 31. októbra.

Luxusné SUV prestanú jazdiť do šrotu. Nitrianska automobilka ohlásila oficiálne spustenie výroby (Hospodárske Noviny online)
Jaguar Land Rover sa na Slovensku rozhodol preinvestovať 1,4 miliardy eur.

Lidl: Predávame potraviny o polovicu lacnejšie než tvrdí ministerstvo (Webmagazin.sk)
Za päť produktov zaplatia zákazníci podľa agrorezortu 8,84 €, v Lidli však rovnaký nákup stojí 4,65 €.

Šejkovia hrozia ropnou krízou (Pravda)
Jeden z najväčších exportérov ropy na svete pohrozil priškrtením kohútikov. Zníženou ťažbou ropy spôsobený nedostatok pohonných hmôt môže otriasť svetovou ekonomikou.

Škoda predstavila nové SUV-kupé, Kodiaq GT (eTREND)
Škoda ukázala novú verziu Kodiaqu. Má karosériu kupé-SUV ako BMW X4, či Mercedes GLC Coupe. Veľké SUV tak získalo naviac imidž a stratilo trochu praktickosti. Kodiaq GT, ako sa bude auto s novou karosériou volať má jednu, v týchto geografických končinách, výraznú nevýhodu.

Slováci by mohli ušetriť až stovku mesačne, míňajú peniaze na veci, ktoré nepotrebujú (Hospodárske Noviny online)
Tretina ľudí si myslí, že po zredukovaní nepotrebných výdavkov by mesačne dokázala ušetriť od 50 do 100 eur.

Odborári sa dohodli s vedením Jaguaru, platy navýšia (SME online)
Jaguar ešte nespustil výrobu, plánuje to v najbližších týždňoch.

Nanomarkery v pohonných hmotách znížia podľa Kažimíra únik na dani, Heger žiada hlbšiu analýzu (Webnoviny)
Nanomarkery v pohonných hmotách znížia podľa Kažimíra únik na dani, Heger žiada hlbšiu analýzu
Podľa ministra financií Petra Kažimíra nie je normálne, že v niektorých mestách na Slovensku jazdí <a href="https://www.webnoviny.sk/nanomarkery-v-pohonnych-hmotach-znizia-podla-kazimira-unik-na-dani-heger-ziada-hlbsiu-analyzu/">Čítať ďalej</a>

Luxusné SUV prestanú púšťať do šrotu. Nitrianska automobilka ohlásila oficiálne spustenie výroby (Hospodárske Noviny online)
Jaguar Land Rover sa na Slovensku rozhodol preinvestovať 1,4 miliardy eur.

V Jaguari si vyrokovali nové nástupné platy, viac dostanú operátori aj koučovia (eTREND)
Moderné odbory Aios Jaguar Land Rover Slovensko vyrokovali s vedením firmy zvýšenie platov pre zamestnancov automobilky v Nitre. Kolektívna zmluva medzi vedením spoločnosti a odborovou organizáciou bola podpísaná 13. októbra tohto roka a platiť bude do konca budúceho roka.

Podnikateľov čakajú zmeny. Ich cieľom je znížiť byrokraciu (Hospodárske Noviny online)
Systém e-Kasa má vstúpiť do platnosti v júli budúceho roka.

Keď Andrej miluje Vjačeslava (eTREND)
Názor | Časy, keď vyjadrenia Andreja Danka k zahraničnopolitickým témam bolo možné považovať za trápnu, ale inak neškodnú zábavu, sa definitívne skončili. Keď predseda Národnej rady SR robí a hovorí to, čo šéf SNS, už nejde o žiadne insitné umenie ani o exces, ale o bezpečnostnú hrozbu pre krajinu.

Ako zaúčtovať kúpu stromov (eTREND)
Spoločnosť predložila na zaúčtovanie faktúru za kúpu 6 ks listnatých stromov (javor) v hodnote do 1200 €. V areáli firmy bol totiž vyrúbaný veľký strom a miestnym úradom bola nariadená náhradná výsadba, inak by spoločnosť platila pokutu, resp. vyššiu finančnú náhradu. Hodnota stromov bude vekom rásť, preto sa nevieme zhodnúť, ako správne zaúčtovať kúpu týchto stromov. Kolegyňa tvrdí, že do 025-pestovateľské celky trvalých porastov to nepatrí. Na aký účet správne zaúčtovať kúpu stromov?

Práca doma je čoraz populárnejšia (Pravda)
Dnes neprídete do práce? Budete robiť z domu? Okej, žiadny problém. Aj šéfovia na Slovensku sa otvárajú novým trendom a zamestnancom nechávajú viac slobody.

Radíme: Mnoho Slovákov má zbytočné výdavky (Teraz.sk)
Najviac nepotrebných výdavkov, viac ako 40 % z nich, smeruje na nákup potravín.

Jaguar Land Rover v Nitre zvyšuje platy zamestnancom, odborári sa dohodli s vedením závodu (Webnoviny)
Jaguar Land Rover v Nitre zvyšuje platy zamestnancom, odborári sa dohodli s vedením závodu
Priemerná mzda výrobných pracovníkov v automobilke, ktorá sa začínala na úrovni 900 eur, sa mení na sumu od 997 eur <a href="https://www.webnoviny.sk/jaguar-land-rover-v-nitre-zvysuje-platy-zamestnancom-odborari-sa-dohodli-s-vedenim-zavodu/">Čítať ďalej</a>

Najväčšie omyly odvodu SNS. Namiesto zahraničných môže poškodiť skôr domáce siete (eTREND)
Názor | Slovenská národná strana a jej ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná už tento týždeň oznámili, že kontroverzný odvod z obratu pre obchodníkov s potravinami ešte nejako upravia. Najmä v zmysle množiacich sa námietok. Mali by ho však úplne zmiesť zo stola. Nielen preto, že akékoľvek selektívne oberanie nejakého sektora o ním získané zdroje nemá v zdravej trhovej ekonomike čo robiť. Ale aj preto, že SNS i rezort pôdohospodárstva môžu nakoniec v rozpore s vlastnými cieľmi odvodom najviac ublížiť tým obchodníkom, ktorí predávajú viac domácich potravín.

Americký biznis s ropou prevalcuje vraždu novinára (Pravda)
Profesor Katedry medzinárodného obchodu Ekonomickej univerzity v Bratislave Peter Baláž odkrýva pozadie ďalších okolností vraždy saudského novinára.

Odborári sa dohodli s vedením nitrianskeho Jaguaru na zvýšení platov (Pravda)
Priemerná mzda výrobných pracovníkov v automobilke, ktorá sa začínala na úrovni 900 eur, sa mení na sumu od 997 eur – 1 744 eur.

Čapované aviváže budú v DM u nás o niekoľko mesiacov, sieť uvažuje aj o predaji liekov (Denník N)
Dvanásť predajní dm – drogerie markt v Rakúsku už testuje čapovanie čistiacich prostriedkov do vlastných nádob zákazníkov, obchody u nás by takýto ekologickejší nákup mohli zaviesť už v prvej polovici budúceho roka. Potvrdil to konateľ dm drogerie markt na Slovensku Martin Podhradský. V Rakúsku aj u nás chce reťazec týmto krokom prispieť k znižovaniu spotreby plastov. Na slovenskom trhu umožnia načapovať […]

REZORT DOPRAVY:Úsek D1 Budimír – Bidovce bude financovaný z eurofondov (Teraz.sk)
Minulý týždeň dala Európska komisia definitívne zelenú ďalším dvom dôležitým projektom – diaľničnému úseku D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala a úseku D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec.

Podnikatelia majú od júla budúceho roka používať systém e-Kasa (Teraz.sk)
Po novom sa budú musieť všetky údaje z pokladníc ukladať v chránenom dátovom úložisku, ktoré je súčasťou on-line registračnej pokladnice a následne sa budú zasielať do systému e-Kasa.

Vorarlberg netrápia cudzie obchodné reťazce. Vystačia si s vlastným (eTREND)
Na rozdiel od Slovenska v hornatej najzápadnejšej rakúskej spolkovej krajine Vorarlberg sa nik nesťažuje, že nadnárodné obchodné reťazce dusia domácich producentov a predajcov. Rozlohou po Viedni je to najmenšia a počtom 391 tisíc obyvateľov druhá najmenšia z deviatich rakúskych spolkových krajín a bezkonkurenčne v nej kraľuje miestny rodinný reťazec Sutterlüty Handels z triapoltisícového mestečka Egg. Patrí mu 23 supermarketov s regionálnymi výrobkami a vo väčšine nich má aj vlastné reštaurácie.

Návrh novely o e-kase sa bude upravovať, Heger z OĽaNO a ďalší poslanci v nej vidia nedostatky (Webnoviny)
Návrh novely o e-kase sa bude upravovať, Heger z OĽaNO a ďalší poslanci v nej vidia nedostatky
Opozičný poslanec z hnutia OĽaNO Eduard Heger tvrdí, že sa s finančnou správou dohodol na <a href="https://www.webnoviny.sk/navrh-novely-o-e-kase-sa-bude-upravovat-heger-z-olano-a-dalsi-poslanci-v-nej-vidia-nedostatky/">Čítať ďalej</a>

Staré za nové. Volkswagen motivuje majiteľov starších dízlov (Pravda)
Volkswagen v 14 nemeckých mestách odštartoval program, ktorým chce povzbudiť majiteľov starších dízlových vozidiel, aby ich vymenili za nové.

Radíme: Mnoho Slovákov má zbytočné výdavky (Dobré noviny)
Najviac nepotrebných výdavkov, viac ako 40 % z nich, smeruje na nákup potravín.

Pomôže Bill Gates aj baniam na Slovensku? (Pravda)
Americký miliardár je práve na návšteve Európy a dnes sa stretol aj so slovenským podpredsedom Európskej komisie pre Energetickú úniu Marošom Šefčovičom.

Spustili projekt, ktorý má zmeniť centrum Bratislavy. Takto to tam vyzerá (Hospodárske Noviny online)
Pradiareň 1900 sa podľa developera zmení na modernú, nízkoenergetickú administratívnu budovu.

Ľudia sa najviac zaujímajú o zvýšenie penzií a exekúcie (Pravda)
Sociálna poisťovňa poskytuje poistencom široký bezplatný poradenský servis a konzultácie.

Parlament pokračuje návrhmi z dielne rezortu financií (SME online)
Medzi najvýraznejšie zmeny patrí zavedenie e-kasy.

Mimoriadne kolo Zelenej domácnostiam vyhlásia 24. októbra (Teraz.sk)
Kolo je určené pre tie domácnosti z mimobratislavských regiónov, ktoré budú mať zariadenia na výrobu tepla nainštalované do jedného mesiaca.

Čerstvá slovenská zelenina: Ako ju dostať na stôl spotrebiteľa (Pravda)
Čerstvá zelenina upevňuje zdravie. Človek by jej mal denne zjesť viac ako ovocia, ale realita je taká, že zelenina stále nie je v strave Slovákov prioritou.

Čína je terčom špeciálneho monitorovania, USA ich však neoznačili za „menového manipulátora“ (Webnoviny)
Čína je terčom špeciálneho monitorovania, USA ich však neoznačili za &#8222;menového manipulátora&#8220;
Čína a ďalších päť krajín sú však terčom špeciálneho monitorovania, pretože podľa americkej vlády ich <a href="https://www.webnoviny.sk/cina-je-tercom-specialneho-monitorovania-usa-ich-vsak-neoznacili-za-menoveho-manipulatora/">Čítať ďalej</a>

Podnikatelia majú od júla budúceho roka používať systém e-Kasa (Dobré noviny)
Po novom sa budú musieť všetky údaje z pokladníc ukladať v chránenom dátovom úložisku, ktoré je súčasťou on-line registračnej pokladnice a následne sa budú zasielať do systému e-Kasa.

Korupcia prestáva byť celonárodná hra (Hospodárske Noviny online)
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.

Minimálnu mzdu ponúka v inzerátoch málo zamestnávateľov (Pravda)
Minimálna mzda pre rok 2019 porastie s najväčšou pravdepodobnosťou o 40 eur. Zamestnávatelia na pracovnom portáli Profesia.sk ju však do inzerátov uvádzajú len zriedka.

Donald Trump vyzval svoju vládu na šetrenie (Pravda)
Americký prezident Donald Trump vyzval členov svojho kabinetu, aby predložili návrhy na zníženie výdavkov svojich úradov o päť percent.

Volkswagen ponúkne v Nemecku stimuly na výmenu starších dieselov za nové (SME online)
Nemecká vláda sa začiatkom októbra dohodla na plánoch redukcie emisií z dieselových vozidiel.

Energetický biznis sa prudko mení, uviedol Gates. Jeho fond investuje v EÚ (Hospodárske Noviny online)
Zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates prišiel do Bruselu.

Európska únia preplatí väčšinu výdavkov výstavby úseku D1 pri Košiciach (SME online)
Zo zdrojov EÚ bude preplatených 85 percent výdavkov.

BMW X7 je najväčším crossoverom výrobcu, je väčší ako konkurenti (eTREND)
BMW začalo o veľkom SUV hovoriť už pred dvomi rokmi. Ale finálna verzia, po minuloročnom koncepte, prichádza až teraz. BMW X7 sa bude vyrábať v americkom Spartanburgu. Na trhoch sa objaví v marci budúceho roka.

Jaguar spustí výrobu v nitrianskom závode už o týždeň (SME online)
Jaguar investuje do výstavby závodu na Slovensku 1,4 miliardy eur.

OĽaNO chce rokovať so Smerom o dochôdkoch. Prihliadať by sa malo aj na odpracované roky (SME online)
OĽaNO kritizuje návrh Smeru pre nespravodlivosť v zákone.

Tri najmenej rozvinuté kraje spolupracujú na spoločných projektoch (Dobré noviny)
Pre každú tému spolupráce je vytvorený pracovný odborný tím, ktorý sa danou témou zaoberá, analyzuje existujúce problémy a navrhuje riešenia pre aktualizáciu regionálnych politík.

Ľahká americká ropa si odpísala tri percentá, znížili sa aj cena ropy Brent (Webnoviny)
Ľahká americká ropa si odpísala tri percentá, znížili sa aj cena ropy Brent
Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu oslabila o tri percentá.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad