topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 19.11.2018 | Meniny má Alžbeta

Vedci prezradili, ako pribrzdíte starnutie: Kombinujte tieto potraviny a máte vraj vyhraté! (Topky)
ALABAMA/NORIMBERG – Výsledky štúdie, ktorá spojila vedcov z University of Erlangen v Norimbergu a Auburn University v Alabame, potešia všetkých, ktorí nedokážu odolať čokoláde, káve a čaju. Ak ste ich milovníkmi, pokojne si ich doprajte, koľko chcete. A nezabúdajte pri tom na zinok. Práve tento prvok sa totiž v budúcnosti pravdepodobne stane súčasťou týchto potravín.

Škandál na mafiánskom procese: Harabin kopal za bossa sýkoriek, vyhadzov z Najvyššieho súdu? (Topky)
BRATISLAVA - Predsedníčka Najvyššieho súdu SR Daniela Švecová podala návrh na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi Najvyššieho súdu SR Štefanovi Harabinovi. Dospela k záveru, že jeho konanie v trestnej veci Róberta Lališa alias Kýbla a spol. jednoznačne smerovalo k zmareniu verejného zasadnutia vo veci obzvlášť závažného trestného činu.

Rytmus po STOPke od Markízy stiahol chvost: Radikálny krok... Kvôli trestnému oznámeniu?! (Topky)
BRATISLAVA - Žeby sa zľakol? Len pred pár dňami Patrik Rytmus Vrbovský (41) na svojej sociálnej sieti zverejnil fotografie s vulgárnymi textami, ktoré totálne zosmiešňovali moderátorov Telerána - Adrianu Polákovú a Dara Richtera. Televízia Markíza bola pripravená celú vec riešiť právnou cestou a teraz... Aha, čo urobil!

Zabudnite na magnetky: Toto sú najlepšie darčeky pre hostí zo zahraničia (Topky)
Spoznali ste skvelých ľudí v zahraniční, pozvali ste sa navzájom na návštevy a teraz riešite dilemu, čo pekného im podarovať ako pamiatku na Slovensko? Ak ste sa ocitli v takejto situácii, najdôležitejšia je jedna rada - robte všetko od srdca.

Zo svadby Martina Jakubca FIASKO? Mladomanžel sa vyjadril: Na fanúšikoch zarobil vyše 30-tisíc eur! (Topky)
BRATISLAVA - V sobotu večer celé Slovensko sledovalo svadbu Martina Jakubca (35) a jeho o 30 rokov staršej partnerky Božanky (65). Dvojica si svoje áno síce povedala už vo štvrtok, no práve počas víkendu ich veľkolepé oslavy vyvrcholili. Písali sme, že to celé dopadlo fiaskom - po 18-tej hodine, na kedy bol začiatok žúrky naplánovaný, totiž na Bratislavský hrad dorazilo len 5 fanúšikov. Neskôr sa k nim pridalo ďalších 10. No a reakcia nahnevaného mladomanžela na seba nenechala dlho čakať. Prezradil, koľko na platiacich hosťoch zarobil.

Únos štátu po poľovnícky: Ako papaláši cez úrady obrali urbárnikov o revír (eTREND)
Poľuje iba každý stý Slovák, a tak väčšinu ľudí súboje poľovníckych partií o revíry nijako zvlášť nezaujímajú. Úplne iný rozmer však tieto boje nadobúdajú, ak v nich niekto prichádza o revír aj vďaka zneužitiu právomocí úradov a štátnych lesných podnikov, ktoré ich spravujú. Vtedy už ide o „únos štátu“ v prospech oponenta, a ten sa môže zopakovať v ktorejkoľvek oblasti života. Slušným ľuďom tak ostáva iba veľká nechuť, lebo spravodlivosť majú zasa hľadať len u toho istého štátu.

Výboh predal kancelársky komplex Stein v Bratislave (eTREND)
Na realitnom trhu v Bratislave došlo v závere roka k zaujímavej transakcii. Spoločnosť MiddleCap Real Estate Ltd., za ktorou stojí Miroslav Výboh, predala administratívnu budovu v komplexe New Stein Prvému realitnému fondu spravovanému spoločnosťou IAD Investments.

FOTOgaléria z poslednej rozlúčky s Mariánom Geišbergom (†64): Herci v slzách... Zbohom, pán umelec! (Topky)
BRATISLAVA - Pred pár dňami Slovensko zasiahla smutná správa. Do neba odišiel fenomenálny herec Marián Geišberg (†64). Po dlhom zápase s rakovinou, bohužiaľ, svoj ťažký boj prehral. Posledná rozlúčka so slovenskou legendou sa konala v nedeľu o 11:00 v priestoroch Nového SND. Pozrite sa, ako to tam vyzeralo a ktorí známi herci prišli dať Mariánovi posledné zbohom.

Babiš i jeho exmanželka prehovorili: Tvrdý odkaz novinárom, chorého syna zneužili (Topky)
Bývalá manželka českého premiéra Andreja Babiša Beata vo videu odvysielanom v nedeľu večer TV Nova odsúdila novinárov servera Seznam Zprávy Sabinu Slonkovú a Jiřího Kubíka za to, že skrytou kamerou natáčali vo Švajčiarsku rozhovor s jej chorým synom. Ich reportáž považuje za útok na ich súkromie. Premiér Andrej Babiš ten istý deň na svojom facebookovom profile uviedol, že so synom sa stretol v sobotu v Ženeve, informovali Novinky.cz.

Hotel, v ktorom točili Fontánu pre Zuzanu, mieri do dražby (eTREND)
Aj keď sa z otvárania diaľničných úsekov pod Tatrami tešili takmer všetci cestujúci či miestni obyvatelia, našli sa aj takí, ktorí smútili. Medzi nich patrili aj majitelia hotela Sosna. Ten lákal na svoju polohu medzi Mengusovcami a Važcom. Keď otvorili diaľnicu, hotel stratil výhodu. Aj spleť ďalších udalostí spôsobila, že dnes putuje ubytovacie zariadenie do dražby.

Manželka Roberta Fica si môže užívať luxus, o akom sa väčšine ani nesníva: Prichytená s obedovým menu za 4,50 €! (Čas.sk)
Do koča aj do voza! Manželku expremiéra Roberta Fica Svetlanu Nový Čas nedávno prichytil v luxusnom SUV v hodnote minimálne 60 000 eur. O advokátke a profesorke je známe, že zarába viac, než je plat premiéra.

Muž (†42) si odišiel zaplávať do mora: Nečakaný útok, vo vlnách si ho našla krutá smrť (Topky)
MELBOURNE - Muž kúpajúci sa pri pobreží Tasmánie sa stal obeťou raje. Plavec (42), ktorého bodla v sobotu popoludní do podbruška, zomrel na zástavu srdca. Informovala o tom miestna polícia.

Babiš s exmanželkou sa vyjadrili ku kauze ich syna (Aktuality)
Bývalá manželka českého premiéra Andreja Babiša Beata vo videu odvysielanom v nedeľu večer TV Nova odsúdila novinárov servera Seznam Zprávy Sabinu Slonkovú a Jiřího Kubíka za to, že skrytou kamerou natáčali vo Švajčiarsku rozhovor s jej chorým synom.

Veľký podvod, kvôli ktorému míňate peniaze: Dr. Bukovský odkrýva pravdu o bunkových soliach! (Topky)
BRATISLAVA - Spôsobujú tráviace problémy, sú zbytočné, drahé a pritom ide o klamstvo! Reč je o výživových doplnkoch s obsahom tzv. bunkových solí, ktoré môžu zamávať s vaším zdravím. Dr. Igor Bukovský vyšiel s pravdou von, prečo by sme od takýchto doplnkov výživy mali dať ruky preč!

Obhajcovia zločincov! Historicky prví ministri idú do väzenia: Takto ich bránil Fico a Slota (Topky)
BRATISLAVA - Kauza Nástenkový tender sa ťahala dlhé roky. Najvyšší súd vo štvrtok definitívne poslal za mreže exministrov Igora Štefanova a Mariána Janušeka. Kauza sa ťahá od roku 2007, no novinári o nej prvýkrát informovali v novembri 2009. Premérom bol vtedy Robert Fico, ktorý používal rovnakú rétoriku ako dnes.

SNS: bývalí ministri sú v base, bývalý predseda hulvát a ten súčasný podvodník. Po 29 rokoch by sme mohli byť aj ďalej (Denník N)
Andrej Danko chce na Ústavnom súde napadnúť výsledky komunálnych volieb. Roberta Kaliňáka už nevyšetrujú za to, že zmenožnil vyšterovanie vlastnej kauzy, Z neskartovaných dokumentov vyplýva, že jeho 15-miliónový tender bol predražený o 5 miliónov eur. Deň pred 17. novembrom si bývalý disident Ján Čarnogurský priateľsky potriasol rukou s bývalým šefom komunistickej kontrarozviedky, generálom Alojzom Lorencom. Zo zahraničia: Českí […]

Nezobral vás lekár? O tejto povinnosti zdravotných poisťovní voči klientom vie málokto (TV Noviny)
Platíme si za to a často o tom ani nevieme.

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom (Pravda)
Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

Maltská polícia pozná identitu objednávateľov vraždy novinárky (Hospodárske Noviny online)
Galiziová prišla o život 16. októbra 2017 pri explózii neďaleko svojho domu v dedine Bidnija.

Známu dovolenkovú destináciu zasiahla prudká búrka. Obrovské vlny strhávali balkóny (TV Noviny)
Z apartmánov museli evakuovať približne 39 ľudí.

Historicky prvý pár z Farmy to dotiahne pred oltár: Zásnuby na poslednú chvíľu! (Topky)
BALI – Ich láska vzplanula v markizáckej šou Farma. Neboli ani prví, ani poslední, čo k sebe prejavovali na statku vzájomné sympatie aj napriek tomu, že ona mala doma priateľa. Veronika Pavlíková (23) a Pavol „Paco“ Styk (25) sú dôkazom toho, že aj láska z pred kamier môže vydržať. Dvojica má za sebou zásnuby, ktoré stihol víťaz Farmy na poslednú chvíľu!

Posila pre Skylink? Na jeho pozícii odštartuje nová satelitná služba (Živé)

Od providera sme zisťovali, či bude spolupracovať s novým zahraničným hráčom.

Slušné Slovensko! Strata morálneho práva organizovať protesty! (Pravda)
Som si vedomý toho, že v dnešnej dobe bezohľadnej nemorálnosti je zvláštne apelovať čímsi takým, ako je morálne právo. Ale predsa len tak činím, lebo verím, že ešte existuje dostatočné množstvo ľudí, pre ktorých slovo morálka niečo znamená. Jedine títo ľudia sú si totiž ešte schopní uvedomiť do očí bijúcu nemorálnosť každého nového protestu, [...]

Sopka vydala svoje desivé tajomstvo na FOTO: Po 60 rokoch vyšla pravda najavo?! (Topky)
PUEBLA/VERACRUZ - Armádna misia zameraná na hľadanie mŕtvych tiel horolezcov, ktorí zostali uväznení pod vrstvou snehu a ľadu v roku 1959 pod vrcholom sopky v Mexiku, splnila svoje poslanie. Nájdené pozostatky sú momentálne podrobené testovaniu DNA.

Tl;dr: Čo keby si Francúzi namiesto používania bidetu umyli celé telo? (Denník N)
Dnes: čitateľský denník.

FOTO NA VLASTNÉ OČI Namiesto oviec tony bordelu. Firma NDD si na štátnom pozemku robí, čo chce (Topky)
MOST PRI BRATISLAVE – Neďaleko Bratislavy na štátnych pozemkoch má prekvitať poľnohoposdársky biznis. Odpadkový kráľ Michal Grebeči sa v marci 2016 podujal, že rozšíri svoj predmet podnikania a začne chovať poľnohospodárske zvieratá. Aspoň takto to vyplýva zo zmluvy, ktorú podpísala jeho firma NDD,s.r.o. so Slovenským pozemkovým fondom. Z materiálov, ktoré Glob.sk dostal nedávno do redakcie, však vyplýva, že štátny pozemok sa pomaly ale iste mení na čiernu skládku.

Slovenská akadémia vied reaguje na plagiátorstvo politikov (Aktuality)
Stanovisko zverejnila v čase, keď ostrej kritike čelí predseda parlamentu Andrej Danko.

Slováci sa konečne dočkali. Prichádza veľký kaviarenský reťazec (Aktuality)
Priaznivci reťazcov majú ďalší dôvod na radosť. Potom, čo už pred niekoľkými rokmi otvoril prvé pobočky kaviarenský koncept Starbucks, teraz prichádza jeho najväčší konkurent.

Pred 6 000 rokmi predpovedaný koniec! (Pravda)
Pred viac ako 2 500 rokmi Boží prorok Izaiáš potvrdil schopnosť Stvoriteľa predpovedať udalosti v živote pozemského človeka mnoho tisíc rokov v predstihu! Pod inšpiráciou napísal, že Stvoriteľ celého vesmíru a všetkého života v ňom je: „Ten, ktorý od začiatku hovorí o konci a oddávna veci, ktoré sa ešte nestali! Ten, ktorý hovorí: ‘Moja rada bude [...]

Hovorca Andreja Kisku: Penta prechádza cez Plusku na praktiky konšpiračných webov (O médiách.com)

Hovorca Andreja Kisku: Penta prechádza cez Plusku na praktiky konšpiračných webov

Hovorca prezidenta kritizuje praktiky denníka z vydavateľstva News and Media holding, ktorý patrí finančnej skupine Penta.


Je rozhodnuté, štát prestane dotovať ťažbu uhlia na Hornej Nitre. Ušetrí sto miliónov ročne (Hospodárske Noviny online)
Sledujte brífing ministra hospodárstva Petra Žigu.

Vynikajúci zázvorový! Pripravte si doma sirup z ďumbiera (Pluska)
Ďumbier lekársky, ktorý je prevažne nazývaný zázvor sa výborne hodí k chladnejšiemu a sychravému počasiu. Svojou jemne pikantnou chuťou totiž príjemne zahraje. Vyskúšajte si z neho pripraviť domáci sirup, ktorým môžete ochutiť horúce aj studené nápoje.

Lajčákovo ministerstvo reaguje na Ficove slová o migračnom pakte (Aktuality)
Ministerstvo zahraničných vecí reagovalo na kritické výroky Roberta Fica na tému migračného paktu.

Sulíkovci podajú trestné oznámenie na Kalavskú. Je to hrubé osočovanie, reaguje ministerka (Hospodárske Noviny online)
Strana SaS podáva trestné oznámenie z podozrenia marenia úlohy verejného činiteľa.

Analfabeta za prezidenta – nechceme ! (Pravda)
Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení funkčného obdobia podnikateľa A.Kisku v kresle prezidenta. Akoby sme nemali zákony a pravidlá, stanovujúce spôsob voľby prezidenta a povinnosti kandidátov. V zmysle § 15 ods.1 [...]

Zničená dovolenka na Tenerife: Evakuácia turistov, VIDEO obrovské vlny zmietli balkóny (Topky)
TENERIFE - Zábery z letoviska Mesa del Mar na severozápade španielskeho ostrova Tenerife ukazujú obrovské vlny, ktoré pri nárazoch dosahujú až do výšky tretieho poschodia hotela. V dôsledku nepriaznivého počasia a zachovania bezpečnosti museli turistov zo 65 apartmánov otočených smerom k moru evakuovať. Išlo o 39 ľudí z dvoch budov, ktorí našťastie pri náhlom odchode neutrpeli žiadne zranenia. Vyčíňanie živlu si však odniesli zničené balkóny.

Je Lady Gaga tehotná? Toto ju malo definitívne prezradiť (TV Noviny)
Po fotkách z večera je len otázkou času, kedy začnú zahraničné médiá špekulovať o tom, či za jej úsmevom nestojí práve fakt, že je v radostnom očakávaní.

SaS vyzýva ministerku zdravotníctva na odstúpenie, podáva trestné oznámenie (Pravda)
Ministerka podľa SaS berie nepodpísaním revízie úhrad za lieky pacientom od 64 do 72 miliónov eur.

Podpásovka pre Tomáša. Lindu pristihol s jedným z Oteckov (TV Noviny)
Lindina mama jej dohodla ďalšie rande. Nanešťastie, je to Tomášov kamarát...

Nemecké tankery prevážajú len polovičný náklad, na benzínkach chýba palivo (SME online)
Rýn nemá dostatok vody.

Dve facky, ktoré by som potrebovala každý týždeň (Ženy v meste)
Kráčala som, zahĺbená do svojich myšlienok. Premýšľala som, že by som to mohla mať aj jednoduchšie, že by som mohla mať viac peňazí, a šťastia a kamarátov, a keďže sa mi opäť ozvala platnička, že by ma mohlo v tridsiatke aj nebolieť celé telo. Zahĺbená do nezmyselnej sebaľútosti som zahla za roh a v podchode stála staručká babička.

Predsedníčka Najvyššieho súdu navrhuje preloženie Harabina (SME online)
Daniela Švecová podala návrh na začatie disciplinárneho konania proti Harabinovi

Malý princ Louis sa podal na mamu. Tu je dôkaz (TV Noviny)
Kým princ George a princezná Charlotte sa podobajú viac na otca Williama, najmladší Louis je celá mama.

Spotrebitelia to už pri reklamácii nebudú mať také ľahké. Rozhodol o tom Najvyšší súd (banos) (SME online)
Na vybavenie reklamácie má predávajúci 30 dňovú lehotu. Pokiaľ ju nestihne, za tovar musí vrátiť peniaze. Na takýto postup bol doposiaľ zvyknutý každý spotrebiteľ.

Stravujte sa ako Slovenky podľa veku: V tridsiatke to začína, po 40-tke sa inšpirujte Darou Rolins a budete fit (Topky)
BRATISLAVA - Mladosť nestojí pri každej z nás neustále. Na týchto Slovenkách však vek vôbec nie je vidieť. Ich stravovacie návyky vymenili práve preto, aby si zachovali tip top postavičky, ktoré im môžu mnohé závidieť.

Prezidentské voľby by boli jasnou záležitosťou: Veľký prieskum ukázal, kto nemá šancu (Topky)
BRATISLAVA - Jednoznačným favoritom medzi prezidentskými kandidátmi je podľa posledného prieskumu Miroslav Lajčák. Ten však dlhodobo kandidatúru odmieta. Smer zatiaľ svojho prezidentského kandidáta stále nepredstavil, no z radov jeho členov sa stále ozýva meno Lajčáka. Prvú trojicu favoritov uzavreli Robert Mistrík a Štefan Harabin.

Kúzelník (28) očaril celý svet svojím magickým číslom: Pozriete VIDEO a ostanete v nemom úžase (Topky)
LAS VEGAS - Mladý Číňan očaril porotcov na Svetových majstrovstvách kúzelníckych trikov s neuveriteľným kartovým číslom. Ľudia jeho vystúpenie nedokážu prestať sledovať a nikto nevie prísť na to, ako to tento kúzelník urobil. Pozrite si video a presvedčte sa na vlastné oči.

Ste na péenke? Pozor na kontrolu! (Pravda)
Ak človek ochorie a lekár ho uzná za dočasne práceneschopného, je povinný dodržiavať stanovený liečebný režim.

Tomi Kid triumfoval pri návrate do ringu: Bolo vidieť, že je na mne hrdza (SME online)
Štyridsaťjedenročný Galanťan triumfoval nad Maďarom Andrásom Sulákom.

Migračný pakt OSN nie je v súlade s politikou ministerstva zahraničia (SME online)
Minister Lajčák viedol OSN, keď dokument vznikal.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad