topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 23.4.2018 | Meniny má Vojtech

22.04.2018 16:15 Strávili sme noc so signalistkou, ktorá na železniciach pracuje 40 rokov (Ženy v meste)
Začínala ako operátorka pri výpravcovi, hlásila vlaky, predávala lístky, pripravovala nákladné listy. Potom robila operátorku, tranziterku. Do Ľubochne sa vrátila, aby prijala, ako tvrdí – najťažšiu výzvu – prácu signalistky. Viera Lovásová začala pre Železnice Slovenskej republiky pracovať pred 40 rokmi. Dnes je jednou z 214 žien, ktoré tam pracujú ako signalistky.

22.04.2018 06:15 Žena vypadla z raftu na rieke Belá a zomrela. Na splave bola s mužom a troma deťmi (Ženy v meste)
Raft s päťčlennou posádkou sa prevrhol počas splavovania rieky, viezli sa na ňom tri malé deti, muž a žena. Podľa informácií z riaditeľstva HaZZ ide o slovenskú rodinu z Bratislavy.

22.04.2018 06:00 Ako žiť so smútkom (Ženy v meste)
Smútok je bežnou súčasťou našej emočnej výbavy a tým aj nášho života. Poznáme ho od malička, v zásade už veľmi malé deti pociťujú smútok, keď práve nemajú v okolí to, čo potrebujú, to čo majú radi, to, čo je pre nich životne dôležité.

21.04.2018 09:00 Chcú spomaliť život na ulici a vyhnať z nej autá (Ženy v meste)
Korzovanie je symbolický návrat do obdobia, keď ľudia neutekali s pohárom instantnej kávy v ruke zo stretnutia na stretnutie ani neboli nervózni kvôli tomu, že chodec pred nimi je príliš pomalý. Jednoducho sa prechádzali a užívali si mesto. V Bratislave rastie iniciatíva, ktorá sa chce k tomuto konceptu vrátiť.

21.04.2018 08:25 Celý svet dnes oslavuje tvorivosť (Ženy v meste)
Kreativita, tvorivosť a kultúra význame prispievajú k vzájomnému porozumeniu medzi národmi. Práve dnes táto myšlienka rezonuje svetom silnejšie. 

21.04.2018 05:25 Sadíte alebo trháte? (Ženy v meste)
Už dva mesiace bojujeme na námestiach za slušné Slovensko. Ibaže chcieť slušnosť len po politikoch je strašne málo. Slušný musí byť každý jeden z nás. Pretože slušnosť nie je len o tom, že nepokradnem zo štátnej kasy, ale aj o tom, že neukradnem kvet zo sídliskovej predzáhradky, že nezničím prácu niekoho druhého.

20.04.2018 22:35 Zomrel slávny hudobník. Hrával aj s Madonnou (Ženy v meste)
Mladý švédsky hudobník Tim Bergling tvoriaci pod umeleckým aliasom DJ Avicii dnes náhle zomrel. Mal iba 28 rokov. Smutnú správu pre CNN potvrdila hudobníkova PR manažérka Diane Baron.

20.04.2018 06:40 Bratislava je tento víkend opäť zadarmo, šou sa začína dnes večer (Ženy v meste)

Vyhliadkové plavby na Dunaji, obľúbené lesnícke dni na Železnej studienke a Kamzíku, tematické prehliadky po Bratislave so sprievodcami v rôznych jazykoch a pre deti ZOO. Od dnes do nedele je Bratislava zadarmo, novinkou budú trhy na Primaciálnom námestí.


19.04.2018 12:20 Intímny telocvik pomáha ženám cítiť sa lepšie (Ženy v meste)


 

Trápi totiž mnohé ženy...a nemusela by. Inkontinencia je v spoločnosti tabu a to je škoda. Metóda Andrey Kristonovej - Kristonovej intímny telocvik - vyliečila v priebehu posledných tridsiatich rokov státisíce žien.


19.04.2018 08:05 V Saudskej Arábii otvorili prvé verejné kino, akčný film pozerali muži a ženy spoločne (Ženy v meste)
V saudskoarabskej metropole Rijád otvorili v stredu po vyše 35 rokoch prvé kino pre verejnosť.

18.04.2018 19:45 Skúste to s módou tento rok pomalšie, zodpovedne a férovo (Ženy v meste)
Už niekoľko rokov po sebe editujem a píšem články o hnutí Módnej revolúcie a o kampani Týždeň módnej revolúcie. Presnejšie od 24. apríla 2013, keď sa zrútila budova ilegálne postavenej textilnej továrne Rana Plaza v Bangladéši a pod svojimi troskami pochovala 1134 ľudí. Práve pre tieto zmarené životy a tisícky ďalších je tento typ aktivizmu a “revolucionárstva” dôležitý. Každoročne je na mesiac apríl naplánované celosvetové podujatie Fashion Revolution Week. V posledný aprílový týždeň môžete byť aj vy jeho súčasťou. Stačí sa zapojiť do aktivít mimovládok, bojujúcich za transparentnú výrobu nášho oblečenia a za férové pracovné podmienky tých, ktorí ich pre nás šijú.

18.04.2018 09:40 Finančník Béreš zrejme nebude kandidovať za prezidenta, obvinenie z útoku na manželku neustál (Ženy v meste)
V petičnom tíme mal Béreš emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka a Milana Kňažka, ktorý sa v minulosti tiež uchádzal o post prezidenta. Tí v utorok oznámili, že vzhľadom na medializované informácie týkajúce sa Bérešovho osobného života, ktoré podľa ich úsudku nie sú uspokojivo vysvetlené, z petičného výboru odstupujú.

18.04.2018 08:35 Exprezident George W. Bush: Naša matka Barbara Bushová bola žena, ako žiadna iná (Ženy v meste)
Vďaka priamosti a správaniu bez pretvárky bola Bushová v čase vládnutia svojho manžela ešte populárnejšia než on. Do upätého Washingtonu priniesla babičkovský štýl - často sa objavovala so svojím typickým tesným náhrdelníkom z falošných perál a svoje šediny a vrásky vôbec neskrývala. Bushová vychovala päť detí, šieste dieťa, trojročná dcéra Robin, zomrela na leukémiu v roku 1953.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad