topspravy.sk mať prehľad
streda, 25.4.2018 | Meniny má Marek

25.04.2018 15:10 Pluska.sk pochovala policajta, ten však vtedy ležal v nemocnici (O médiách.com)

Pluska.sk pochovala policajta, ten však vtedy ležal v nemocnici

V ranných hodinách došlo pri Galante k zrážke policajného auta s autobusom, pri nehode zahynul jeden policajt a druhý bol ťažko zranený, informovala o nehode ráno na facebooku polícia.


25.04.2018 14:20 Eva Mihočková má vlastnú diskusnú reláciu Otvorene (O médiách.com)

Eva Mihočková má vlastnú diskusnú reláciu Otvorene

Bývalá redaktorka Slovenskej televízie a neskôr týždenníka Plus 7 dní Eva Mihočková je opäť na obraze.


25.04.2018 13:30 Konštruktéra Madsena odsúdili za vraždu novinárky na doživotie (O médiách.com)

Konštruktéra Madsena odsúdili za vraždu novinárky na doživotie

V Dánsku bol dnes k doživotnému trestu väzenia odsúdený konštruktér Peter Madsen, ktorý bol uznaný vinným, že na svojej ponorke vlani v auguste mučil a potom zavraždil švédsku novinárku Kim Wallovú.


25.04.2018 13:20 Ján Benčík: Kotlebovskí ostrostrelci (O médiách.com)

 Je známe, že mnoho ľudí, najmä mužov, priťahujú z rôznych dôvodov zbrane. Výnimkou určite nie sú ani členovia či priaznivci rôznych politických strán. Ale množstvo milovníkov, najmä strelných zbraní, aké je medzi funkcionármi, členmi a priaznivcami Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko, je skutočne zarážajúce. A pozoruhodné je, ako radi sa so zbraňami predvádzajú na sociálnej sieti. Zanedbateľné nie je ani to, akým spôsobom to robia. Či už ide o funkčné guľové zbrane, alebo zbrane airsoftové, vzduchové, či expanzné.

 


25.04.2018 10:30 Slovensko kleslo v rebríčku Slobody tlače, pre vraždu novinára, aj správanie sa Fica či Rezníka (O médiách.com)

Slovensko kleslo v rebríčku Slobody tlače, pre vraždu novinára, aj správanie sa Fica či Rezníka

Miera slobody tlače sa na Slovensku za posledný rok výrazne znížila, vyplýva to z každoročnej správy medzinárodnej mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF).


25.04.2018 10:00 Slovensko sa prepadlo v rebríčku Slobody tlače, pre vraždu novinára, aj správanie sa Fica či Rezníka (O médiách.com)

Slovensko sa prepadlo v rebríčku Slobody tlače, pre vraždu novinára, aj správanie sa Fica či Rezníka

Miera slobody tlače sa na Slovensku za posledný rok výrazne znížila, vyplýva to z každoročnej správy medzinárodnej mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF).


25.04.2018 08:50 Český premiér žaluje Nový Čas o milión eur (O médiách.com)

Český premiér žaluje Nový Čas o milión eur

Podnikateľovi a českému premiérovi Andrejovi Babišovi sa nepáči rozhovor Nového Času s bývalým príslušníkom ŠtB Jánom Sarkocym, ktorý v ňom tvrdil, že Babiš bol agentom ŠtB a za svoje udavačské správy poberal nemalé peniaze.


24.04.2018 17:15 Zmeňte operátora, nie číslo – ušetríte na účtoch (O médiách.com)

Zmeňte operátora, nie číslo – ušetríte na účtoch

Zbytočný strach, že navždy stratia svoje telefónne číslo, odrádza mnohých ľudí od zmeny mobilného operátora. Zbytočne tak často platia za niečo, čo nepoužívajú, keďže u konkurencie by mohli mať služby lacnejšie alebo lepšie vystavaný paušál. Pritom prenos čísla je už dnes tak jednoduchou záležitosťou, a navyše váš nový operátor to vybaví celé úplne za vás.


24.04.2018 16:40 RTVS v súvislosti s úmrtím Petra Krštúfka mení program (O médiách.com)
V súvislosti s úmrtím spisovateľa, scenáristu a režiséra Petra Krištúfka RTVS zaradila do vysielania tituly, ktorými si pripomenie jeho prínos pre literárnu, filmovú a rozhlasovú tvorbu.   Dnes večer odvysiela na Dvojke o 22:20 jeho film Dlhá krátka noc. Režisér svoj celovečerný televízny debut nakrútil podľa scenára matky Zory Krištúfkovej a zároveň k nemu zložil hudbu. Peter Krištúfek bol spolupracovníkom Rádia Devín, kam pravidelne prispieval aj svojimi glosami a esejami. Rádio Devín dnes o 15:30 odvysielalo jeho poviedku „Pánska jazda 2. časť – Hviezda vystrihnutého záberu“. Poslucháči si o 17:00 môžu vypočuť reprízu relácie „Ars litera – rozhlasový antikvariát“ s Petrom Krištúfkom z 21. marca, ktorú redakčne pripravila Eva Reiselová. Do štúdia vtedy priniesol knihu z roku 1502 - dielo sv. Augustína, rozprával tiež o Jurajovi Fándlym a jeho knihe Piľný domajší a poľný hospodár či o poézii Ivana Kraska. „Knihy Petra Krištúfka sú mnohým čitateľom známe nielen u nás. D...

24.04.2018 14:25 Markíza chystá mimoriadnu politickú talkshow s premiérom (O médiách.com)

Markíza chystá mimoriadnu politickú talkshow s premiérom

Televízia Markíza pripravila mimoriadnu televíznu talkšou s názvom 25 - mimoriadna relácia. Odvysiela ju v nedeľu o 13:00.


24.04.2018 14:00 Bývalý šéf televízneho spravodajstva RTVS je opäť hovorcom (O médiách.com)

Bývalý šéf televízneho spravodajstva RTVS je opäť hovorcom

Boris Chmel sa vrátil k pôvodnej profesii, ktorú robil pred nástupom do RTVS. Je hovorca a opäť v zdravotníctve.


24.04.2018 09:10 Pri vážnej nehode zomrel spisovateľ, filmár a bývalý moderátor Peter Krištúfek (O médiách.com)

Pri vážnej nehode zomrel spisovateľ, filmár a bývalý moderátor Peter Krištúfek

Pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 23. apríla na ceste R1 pri obci Badín, zomrel aj spisovateľ a filmár Peter Krištúfek, mal 44 rokov.


24.04.2018 08:30 Celoeurópske pravidlá ochránia informátorov (O médiách.com)


24.04.2018 07:30 Fínsky novinár odhalil korupciu v Slovinsku a premiér skončil za mrežami, teraz nakrúca o nákupe SNS (O médiách.com)

 Prečo fínskeho investigatívneho novinára zaujíma nákup slovenského ministerstva obrany?


23.04.2018 22:00 Za vraždu novinárky v ponorke žiada prokuratúra doživotie (O médiách.com)

Za vraždu novinárky v ponorke žiada prokuratúra doživotie

Dánska prokuratúra žiada doživotie pre dánskeho konštruktéra Petra Madsena, ktorý čelí obžalobe, že vlani v auguste na svojej ponorke "beštiálne" zavraždil švédsku novinárku Kim Wallovú. Dnes za prítomnosti rodičov a brata Wallovej podľa agentúry AFP skončili v procese s Madsenom záverečné reči obžaloby a obhajoby. Rozsudok má padnúť v stredu.


23.04.2018 21:50 Trnavské Rádio bude mať koncerty Naživo. Odštartuje koncertom Fallgrapp (O médiách.com)

Trnavské Rádio bude mať koncerty Naživo. Odštartuje koncertom Fallgrapp

Trnavské Rádio má ako jedno z mála slovenských rádií k dispozícii modernú sálu, v ktorej môže zaznamenať alebo odvysielať živé vystúpenia v štúdiovej kvalite.


23.04.2018 19:00 Trnavské Rádio mať koncerty Naživo. Odštartuje koncertom Fallgrapp (O médiách.com)

Trnavské Rádio mať koncerty Naživo. Odštartuje koncertom Fallgrapp

Trnavské Rádio má ako jedno z mála slovenských rádií k dispozícii modernú sálu, v ktorej môže zaznamenať alebo odvysielať živé vystúpenia v štúdiovej kvalite.


23.04.2018 18:00 Noviny sa musia ospravedlniť. Súd potvrdil, že Vondráčková nepodpísala Antichartu (O médiách.com)
  Obvodní soud pro Prahu 5 dnes schválil návrh smíru mezi Helenou Vondráčkovou a společností Krajské listy ohledně žaloby zpěvačky kvůli nepravdivé informaci o tom, že podepsala Antichartu. Obsahem smíru je závazek žalované vydavatelské společnosti uveřejnit na svém serveru omluvu žalobkyni a odškodnit jí nemajetkovou újmu. Výši odškodnění nebude soud s ohledem na soukromé zájmy účastníků zveřejňovat. ČTK o tom informoval mluvčí soudu Vladimír Lajsek. "Protože má schválený smír účinky pravomocného rozsudku, tak se jedná o rozhodnutí konečné," uvedl Lajsek. Podpisová kampaň Za nové tvůrčí činy ve jménu socialismu a míru, známější jako Anticharta, byla reakcí na zveřejnění prohlášení Charty 77. Při cílené propagandistické kampani komunistického režimu měla sehrát jednu z rozhodujících rolí v tažení proti Chartě, mezi jejímiž signatáři byla řada umělců. Vrcholem bylo shromáždění umělců a kulturních pracovníků v pražském Národním divadle 28. ledna 1977. "Má klientka považuj...

23.04.2018 17:50 Vo vedení Visibility sú zmeny (O médiách.com)

V online marketingovej agentúre Visibility nastávajú personálne zmeny vo vedení.


23.04.2018 15:35 V RTVS nečakane skončil Ján Mečiar, na jeho miesto prišiel Murín - obľúbenec konšpirátorov (O médiách.com)

V RTVS nečakane skončil Ján Mečiar, na jeho miesto prišiel Murín - obľúbenec konšpirátorov

Moderátor Novín televízie JOJ Ján Mečiar dlhé roky mal vlastnú reláciu aj v RTVS - v Slovenskom rozhlase. RTVS ho však z vysielania stiahla, aby na jeho miesto dosadila obľúbenca konšpiráčných a dezinformačných webov.


23.04.2018 14:30 Vojvodkyňa Kate porodila syna, oznámil kráľovský dvor na twitteri (O médiách.com)


23.04.2018 14:25 Miliardár Křetínský: Médiá kupujem z občianskej povinnosti (O médiách.com)

Miliardár Křetínský: Médiá kupujem z občianskej povinnosti

Investície do médií považuje český miliardár Daniel Křetínský za svoju občiansku povinnosť vzhľadom na ťažkosti, ktorým čelia v súčasnosti tradičné médiá.


23.04.2018 14:05 Seznam.cz spustí nový video portál s televíziou (O médiách.com)

Seznam.cz spustí nový video portál s televíziou

Česká internetová jednička Seznam.cz plánuje letos spustit zcela nový video portál. Ten by měl zahrnovat všechny video aktivity firmy a zároveň nabídnout i prostor pro videa z webů jiných produkcí. V rozhovoru s ČTK to dnes uvedl místopředseda představenstva Pavel Zima.


23.04.2018 12:05 Do RTVS sa vrátil niekdajší šéf spravodajstva, ktorého moderátori O 5 minút 12 obvinili z politického tlaku (O médiách.com)

Do RTVS sa vrátil niekdajší šéf spravodajstva, ktorého moderátori O 5 minút 12 obvinili z politického tlaku

V RTVS pokračujú personálne zmeny.


23.04.2018 10:35 Zomrel bývalý hovorca HZDS a novinár Jozef Šucha (O médiách.com)

Zomrel bývalý hovorca HZDS a novinár Jozef Šucha

Vo veku 74 rokov zomrel novinár a bývalý hovorca HZDS Jozef Šucha.


23.04.2018 09:45 Tri ženy a boj za dôstojný život (O médiách.com)

Tri ženy a boj za dôstojný život

Príbeh o troch rozdielnych ženách – jedna patrí k najnižšej spoločenskej vrstve, druhá zdedí rodinnú firmu a tretia má skvelú kariéru v právnickej firme...a predsa ich čosi spája. A trápi, sužuje, gniavi. Všetky tri túžia po dôstojnom živote a hoci sa nikdy nestretnú, dokonca o sebe ani netušia, jednako sa medzi nimi vytvorí puto. Symbolické puto vzbury proti nepriazni osudu...


23.04.2018 09:30 S optickou sieťou od Orangeu vyrástol aj kvetinový záhon (O médiách.com)

S optickou sieťou od Orangeu vyrástol aj kvetinový záhon

Dubnica nad Váhom je ďalším mestom, v ktorom môžu zákazníci využívať super rýchly internet a digitálnu televíziu na optike od Orangeu. Optická sieť Orangeu je tak aktuálne dostupná v 36 obciach Slovenska.


21.04.2018 15:56 Reportéri Reuters boli v Barme vlákaný do pasce, povedal policajt (O médiách.com)

 


21.04.2018 15:50 Chlapca liečila slinami besného psa. Lekári sú zhrození (O médiách.com)


21.04.2018 14:50 Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe (O médiách.com)


21.04.2018 12:10 Herečka Natalie Portman sa rozhodla, že si nepreberie prestížne ocenenie (O médiách.com)
Slávnostného júnového udeľovania prestížnej izraelskej ceny Genesis sa nezúčastní tohtoročná laureátka, herečka Natalie Portman. Umelkyňa, ktorá sa narodila v Jeruzaleme a má americké aj izraelské občianstvo, svoje rozhodnutie zdôvodnila tým, že účasť na verejnej udalosti v Izraeli by jej vzhľadom k súčasným okolnostiam bola nepríjemná. Konkrétnejšia ale nebola. S odkazom na oznámenie jej amerického zástupcu a izraelských organizátorov akcie to uviedla agentúra AP. Portman oznámila, že nedávne udalosti v Izraeli ju "veľmi rozrušili". Konkrétne prípady nezmienila. Izrael sa stretol v uplynulých týždňoch s kritikou za reakciu na hromadné palestínske protesty na hranici Pásma Gazy, pri ktorých od 30. marca izraelské bezpečnostné zložky zabili 28 Palestínčanov a niekoľko sto ďalších zranili. Palestínčania protestujú za vrátenie územia niekdajšej Palestíny, kde je teraz Izrael, a za ukončenie izraelskej blokády Pásma Gazy. Izraelská vláda tvrdí, že iba chráni svoje hranice. Nadác...

21.04.2018 11:05 Slovensko má na súťaži SABRE Awards EMEA osem shortlistov (O médiách.com)
O prestížne ocenenie SABRE Awards EMEA 2018 bojujú opäť aj agentúry zo Slovenska. V takmer stovke shortlistovaných kampaní majú svoje projekty aj tri agentúry zo Slovenska. Najviac, päť, ich aj tento rok získala komunikačná agentúra SEESAME Communication Experts. Medzi nominovanými sú aj dve kampane od agentúry SKPR STRATEGIES za kampaň pre Slovenský olympijský výbor a kampaň Triad Advertising pre O2 Slovensko a O2 ČR a kampaň agentúry PR Clinic za kampaň Cesta je cieľom: Úprimne na stavbe. „Do finále sa dostali aj projekty, ktoré boli pod taktovkou dvoch našich nových tímov. Tie pokrývajú produktovú komunikáciu pre Lifestyle & Fashion značky a Employer Branding kampane pre našich klientov,“ povedala Michaela Benedigová, Managing Director & Partner Seesame. „Potvrdzuje sa tiež, že tak zákazníci, ako aj porotcovia na medzinárodných súťažiach na značkách čoraz viac oceňujú ich angažovanosť a odvahu vystúpiť zo svojej bezpečnej zóny. To je príklad kampane Youtuberi boju...

21.04.2018 10:50 Do domu známej speváčky vnikol stalker, chvíľu tam aj prespal (O médiách.com)

Do newyorského domu speváčky Taylor Swiftovej v jej neprítomnosti v piatok vnikol človek, ktorý ju prenasledoval. Než ho zatkla polícia, chvíľu na mieste spal. S odkazom na oznámenie úradov o tom dnes informovala agentúra AP.

Stalker, ktorého polícia označila za dvadsaťdvaročného Rogera Alvarado z Floridy, ešte spal, keď polícia do domu v štvrti Tribeca dorazila. Muž bol zatknutý a čelí obvineniu zo stalkingu, vlámania sa do domu a vniknutia na cudzí pozemok.

Podľa polície to nie je prvýkrát, čo Alvarada zadržala polícia. Zatknutý bol 13. februára, keď na rovnakej adrese rozbil dvere lopatou.

Svetoznáma speváčka sa potýkala s prenasledovateľmi tiež na západnom pobreží USA. Muž z Colorada sa 14. apríla pohyboval pred jej domom v Beverly Hills v Kalifornii a podľa polície pri sebe mal nôž, povraz a náboje.


21.04.2018 09:35 O frekvencie z jarného výberového konania má záujem deväť uchádzačov (O médiách.com)


21.04.2018 08:20 Africké kráľovstvo Svazijsko nečakane zmenilo meno (O médiách.com)


20.04.2018 22:30 Alexej Fulmek: Spoločenská dohoda, že novinári sa nevraždia, bola porušená (VIDEO) (O médiách.com)

Riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek na diskusnom večeri Pražskej kaviarne v Prahe:


20.04.2018 22:15 Alexej Fulmek: Médiá v prvej línii (VIDEO) (O médiách.com)

Riaditeľ vydavateľstva Petit Press Alexej Fulmek na diskusnom večeri Pražskej kaviarne v Prahe:


20.04.2018 21:55 Otvára sa druhý ročník O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, umožní vznik akadémií na ďalších 40 školách (O médiách.com)

Otvára sa druhý ročník O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, umožní vznik akadémií na ďalších 40 školách

Popri tvrdej príprave na majstrovstvá Európy sa olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi na 50 kilometrov Matej Tóth venuje aj športovej príprave mladej generácie v O2 Športovej akadémii Mateja Tótha.


20.04.2018 21:25 Knižný kompas. Nový projekt pre milovníkov kníh (O médiách.com)

Knižný kompas. Nový projekt pre milovníkov kníh

Máte radi knihy? Nezostáva vám však veľa času, keďže každodenných povinností pribúda?


20.04.2018 20:55 Daniel Krajcer mieri do médií (O médiách.com)

Daniel Krajcer mieri do médií

Bývalý redaktor a moderátor televízie Markíza a bývalý minister kultúry Daniel Krajcer sa vracia do médií.


20.04.2018 20:25 V Ománe našli mŕtveho známeho DJ Aviciiho, mal 28 rokov (O médiách.com)


20.04.2018 19:35 Kontroverzný a nenásytný, píšu francúzske médiá o Křetínskom (O médiách.com)

Kontroverzný a nenásytný, píšu francúzske médiá o Křetínskom

Přívlastkem "nenasytný" označují francouzská média českého miliardáře Daniela Křetínského, který se tento týden těší jejich nebývalému zájmu v důsledku snah své společnosti Czech Media Invest (CMI) převzít francouzské časopisy Elle, Marianne a další.


20.04.2018 19:05 Hostia a témy víkendových diskusných relácií (O médiách.com)

Sobotné dialógy (sobota 21.4. o 12:10 v Rádiu Slovensko)


 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad