topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 17.1.2019 | Meniny má Nataša

17.01.2019 15:20 Novinár sa kvôli práci stretával so zločincami. Súd ho za to poslal za mreže (Mediálne)
V Čiernej Hore odsúdili investigatívneho novinára Jova Martinoviča na 18 mesiacov väzenia za údajné napojenie na priekupníkov drog a členstvo v zločineckej skupine. Žurnalista tvrdí, že tieto kontakty súviseli výlučne s jeho novinárskou profesiou.

17.01.2019 14:20 Markíza nasadí The Voice na nedeľné večery (Mediálne)
Televízia Markíza nasadí nový ročník šou The Voice Česko Slovensko do vysielania 10. februára. V prípade ťažiskového zábavného formátu sa tak v jarnej sezóne spoľahne na nedeľný slot. V ňom konkurenčná Joj od konca januára bude vysielať V siedmom nebi.

16.01.2019 16:20 Spoločnosť Pelikán má od januára nového PR manažéra (Mediálne)
Predajca leteniek Pelikán má novú posilu na marketingovom oddelení. Nastúpil doň Jozef Rybár, ktorý zastáva pozíciu PR manažéra. Na starosti má komunikáciu a vzťahy s verejnosťou.

16.01.2019 14:20 RTVS opäť mení organizačnú štruktúru, pridáva aj vlastné vydavateľstvo (Mediálne)
V organizačnej štruktúre telerozhlasu vzniknú pri zachovaní súčasného personálneho stavu dve samostatné jednotky. V sekcii generálneho riaditeľa zriadi odbor verejného obstarávania (VO) a obnoví aj Vydavateľstvo RTVS. Vyplýva to z novelizovaného organizačného poriadku, ktorý s účinnosťou od prvého februára schválila na stredajšom rokovaní Rada RTVS.

16.01.2019 12:20 SaS kritizuje spravodajstvo RTVS. Nech si založia vlastnú televíziu, zaznelo na Rade (Mediálne)
Rada RTVS sa na svojom ostatnom zasadnutí venovala aj otvorenému listu, ktorý k nej smeroval v utorok od strany Sloboda a solidarita (SaS). Podľa opozičných politikov sa telerozhlas po odchode viacerých redaktorov spravodajstva zmenil na provládne médium. Rada takúto kritiku odmieta.

16.01.2019 11:20 Štofaník končí na čele Reportérov (Mediálne)
Šéf investigatívnej relácie RTVS Reportéri Vincent Štofaník nebude pokračovať vo funkcii. Podľa vedenia telerozhlasu sa tak rozhodol sám. S manažmentom RTVS nesúhlasil koncom minulého roka pri riešení konfliktu s redaktorom Lacom Ďurkovičom. V telerozhlase má zostať pôsobiť na inej pozícii.

16.01.2019 08:20 Stáže Európskeho parlamentu pre novinárov pomenujú po Jánovi Kuciakovi (Mediálne)
Predsedníctvo Európskeho parlamentu (EP) v utorok v Štrasburgu potvrdilo rozhodnutie, že program stáží pre investigatívnych novinárov v zákonodarnom zbore EÚ bude pomenovaný po zavraždenom slovenskom novinárovi Jánovi Kuciakovi. TASR o tom informoval slovenský europoslanec Ivan Štefanec.

16.01.2019 00:20 L'Oréal opäť rozdelí slovenským vedkyniam 10 000 EUR (Mediálne)
Inzercia | Štartuje tretí ročník projektu L´Oréal - UNESCO Pre ženy vo vede.

15.01.2019 16:15 U vydavateľa webov Emefka, Startitup a Interez sú zmeny vo vlastníckej štruktúre (Mediálne)
Vo vydavateľstve Startitup Group nastali na prelome rokov zmeny v majiteľskej štruktúre. Celá firma patrí už len dvojici zakladateľov Lukášovi Gašparíkovi a Marekovi Šándorovi, ktorí odkúpili spätne podiely investorov z IT spoločností.

15.01.2019 15:20 OĽaNO navrhuje zmeny pri reklame na alkohol (Mediálne)
Umiestňovanie reklamy na alkohol v blízkosti budov, v ktorých sa zdržujú deti, mladiství či závislí, chce zakázať skupina poslancov parlamentu za OĽaNO. Vyplýva to z návrhu novely zákona o reklame, ktorý predkladajú na najbližšiu schôdzu Národnej rady (NR) SR. Zároveň chcú obmedziť vysielanie tohto typu reklamy.

15.01.2019 14:20 ZľavaDňa má nového investora, sústrediť sa chce na nový biznis (Mediálne)
V slovenskom zľavovom portáli ZľavaDňa.sk sa opäť mení majiteľská štruktúra. Od januára je novým spolumajiteľom Martin Nemčík, ktorý tak nadobudol podiely aj v českej SlevaDne a portáli Boomer. Spoločnosť Creative Web, ktorá weby zastrešuje, zároveň hovorí o snahe rozvíjať nový biznis.

15.01.2019 13:20 S Dobrým anjelom sa od nového roka spojila aj Slovenská sporiteľňa (Mediálne)
Nezisková organizácia Dobrý anjel a Slovenská sporiteľňa spojili sily. Banka vo svojom internetovom bankovníctve najnovšie ponúkne možnosť „vyklikať“ si trvalý príkaz a posielať tak príspevky rodinám, ktorej členovia trpia ťažkou chorobou. Podpora Dobrého anjela je súčasťou kampane Dobrý a zodpovedný nový rok.

15.01.2019 13:20 Oteckovia sa vrátili ako najsledovanejší program dňa u mladých (Mediálne)
Pondelkový večer priniesol vyrovnaný súboj komerčných staníc, kde boli bok po boku Autoškola a Inkognita s miernym náskokom v prospech Joj. Markíza sa mohla pri návrate spoľahnúť na podvečerný seriál Oteckovia, ktorý sa stal v komerčnej cieľovke najsledovanejším programom dňa.

15.01.2019 12:20 ANRTS reaguje na neudelenie výnimiek z kvót. Obracia sa na ministerstvo (Mediálne)
Asociácia nezávislých rozhlasových a televíznych staníc (ANRTS) reaguje na rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) neudeliť výnimky z kvót na domácu hudbu. Z pohľadu ANRTS ide o ďalší dôsledok zlej zákonnej úpravy.

15.01.2019 10:20 Prispievať Dobrému anjelovi pomáha aj Slovenská sporiteľňa (Mediálne)
Nezisková organizácia Dobrý anjel a Slovenská sporiteľňa spojili sily. Banka vo svojom internetovom bankovníctve najnovšie ponúkne možnosť „vyklikať“ si trvalý príkaz a posielať tak príspevky rodinám, ktorej členovia trpia ťažkou chorobou. Podpora Dobrého anjela je súčasťou kampane Dobrý a zodpovedný nový rok.

14.01.2019 19:20 Pozrite si najnovšie reklamy: Veľa zábavy s hrncami Delimano/Coop Jednota, Na ďalších 150 ... (Mediálne)

14.01.2019 18:20 Na Super Bowle použijú 8K kamery, reklamný priestor je už skoro vypredaný (Mediálne)
Reklamný priestor na blížiaci sa športový sviatok v USA Super Bowl je už skoro celý vypredaný. Tento rok sá 30-sekundové spoty predávajú v cenách od 5 miliónov dolárov vyššie. Prenos bude tento rok 3. februára vysielať televízna sieť CBS – Super Bowl si celoplošné americké televízie pravidelne striedajú.

14.01.2019 17:20 Televízia extvorcov Slobodného vysielača definitívne prišla o licenciu (Mediálne)
Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na svojom ostatnom zasadnutí rozhodla o odňatí licencie televízie IN TV, ktorá sa prezentovala alternatívnym obsahom. Okrem toho rozhodla aj o pokute pre verejnoprávnu RTVS.

14.01.2019 14:20 Mobilná 365.bank si vo svojej prvej kampani „kopla“ do konšpirátorov (Mediálne)
Digitálna banka 365.bank, ktorá patrí pod Poštovú banku, spustila svoju prvú veľkú mediálnu kampaň. Poukazuje v nej na nezmyselnosť konšpiračných teórií, ktoré podľa nej nie sú „dnešné“. Koncept bude v online sprevádzať aj kampaň Dnešný Slovák, ktorá sa opiera sa prieskum na prvých betatesteroch banky. Z ich výsledkov vytvorila predstaviteľa dnešného moderného človeka.

14.01.2019 13:20 Sociálne siete v decembri: Ktorým slovenským médiám a postom sa darilo najviac (Mediálne)
Zábavný portál Emefka bol aj v uplynulom mesiaci na čele rebríčka médií podľa zásahov na sociálnych sieťach a patrila mu prvá deviatka najvirálnejších príspevkov. V decembri sa v rebríčku ocitlo aj novo zaradené médium, ktorému pri premiére patrila tretia priečka.

14.01.2019 11:20 Rádio_FM spustilo hlasovanie v 11. ročníku Rádiohláv (Mediálne)
Album roka, Skladba roka, Debut roka a Objav roka – o víťazoch týchto kategórií Rádiohláv za rok 2018 budú opäť rozhodovať fanúšikovia a poslucháči Rádia_FM. Za svojich favoritov môžu hlasovať už teraz na internete.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad