topspravy.sk mať prehľad
piatok, 24.5.2019 | Meniny má Ela

24.05.2019 10:20 Zvieratá zo slovenskej prírody v pokračovaní večerníčkového seriálu RTVS (Mediálne)
Zo slovenskej prírody priamo na televízne obrazovky. RTVS k blížiacemu Medzinárodnému dňu detí prinesie pokračovanie večerníčkového seriálu Mláďatá. Sedem nových epizód uvedie v premiére Dvojka denne o 18:30 už od pondelka 27. mája.

24.05.2019 01:20 Počúvanosť rádií: Päť najpočúvanejších staníc v prieskume kleslo (Mediálne)
Poradie v rebríčku desiatich najpočúvanejších rozhlasových staníc sa po mesiacoch zmenilo. Ako ukázal prieskum MML-TGI agentúry Median SK, na deviatu pozíciu sa po vyše roku vrátilo Rádio_FM, ktoré tak na chvost top 10 posunulo Lumen. Mierny pokles poslucháčov zaznamenali takmer všetci.

23.05.2019 18:15 Pozrite si najnovšie reklamy: Podpora lokálnych komunít/Coop Jednota, Výpredaj spotrebného ... (Mediálne)

23.05.2019 15:15 Filmári využili MS na Slovensku, vzniká dokument o hokejistoch zlatej generácie (Mediálne)
Filmová spoločnosť Attack Film začala nakrúcať dokument Zlatí chlapci. Priblížiť má príbehy slovenských hokejistov zlatej generácie s bohatou reprezentačnou kariérou aj skúsenosťami v zahraničí. Projekt koprodukuje verejnoprávna RTVS, na ktorej obrazovky by sa mal dostať na budúci rok.

23.05.2019 15:15 RTVS prinesie v nedeľu výsledky volieb do EP (Mediálne)
RTVS bude počas víkendu podrobne sledovať priebeh a výsledky volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 25. mája.

23.05.2019 14:15 Markíza prinesie výsledky eurovolieb naživo v mimoriadnej relácii (Mediálne)
Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú riaditeľa agentúry Focus Martina Slosiarika a sociológa Michala Vašečku.

23.05.2019 14:15 S novinkou Rozum v hrsti Joj pri štarte viedla (Mediálne)
Komerčné televízie mali v stredu večer po dlhšom čase voľné pole, keďže na prebiehajúcich majstrovstvách sveta bol voľný deň. Joj to využila na premiéru svojej novej šou Rozum v hrsti. V čase jej vysielania bola lídrom trhu.

23.05.2019 13:15 RTVS pripravuje nový televízny film, režisérom je programový riaditeľ (Mediálne)
RTVS začala vo štvrtok s natáčaním televízneho filmu Nero a Seneca, ktorý odvysiela v novembri tohto roka. Po takmer desiatich rokoch ide o televízne dielo, ktoré vyrába výlučne v jednom zo svojich štúdií. Adaptáciu divadelnej hry Nero a Seneca súčasného ruského dramatika Edvarda Radzinského režíruje programový riaditeľ televíznej časti RTVS Marek Ťapák.

22.05.2019 21:15 Rada bude skúmať vystúpenie Pellegriniho v RTVS pred voľbami aj omšu s Oroschom (Mediálne)
Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) sa bude bližšie venovať vystúpeniu premiéra Petra Pellegriniho v RTVS pred prvým kolom marcových prezidentských volieb. Skúmať bude, či nedošlo k ovplyvňovaniu voličov, ktoré je v rozpore so zákonom. Rovnakému porušeniu zákona mohlo dôjsť aj vo vysielaní Ta3 či na katolíckej televízii Lux.

22.05.2019 19:20 Sajfa chce byť starostom mestskej štvrte. V kampani Eurovea City (Mediálne)
Pripravovaný bratislavský projekt na nábreží Dunaja Eurovea City prichádza s kampaňou, do ktorej povolal moderátora a youtubera Mateja „Sajfu“ Cifru. V teasingovom spote aj celej komunikácii vystupuje ako „kandidát na starostu novej mestskej štvrte“. O kreatívu sa postarala agentúra MUW Saatchi & Saatchi.

22.05.2019 18:16 Rada udelila rádiám nové licencie, niektoré frekvencie zostali voľné (Mediálne)
Rada pre vysielanie a retransmisiu v stredu rozhodovala o pridelení voľných rozhlasových frekvencií. Získali ich aj dva nové subjekty, ktoré sa tak stali aj držiteľmi licencie na vysielanie. Viacero kmitočtov zostalo nepridelených.

22.05.2019 14:15 Hra o tróny sa skončila s rekordom, nespokojných divákov je stále viac (Mediálne)
Kultový seriál z produkcie HBO sa dostal do finále. Pri poslednej časti Hry o tróny sa podarilo dosiahnuť rekord v sledovanosti, v televízii si ju totiž v nedeľu večer zaplo 13,6 milióna divákov. Počet ľudí však narástol aj v petícii, ktorou vyjadrujú svoju nespokojnosť s ôsmou sériou.

22.05.2019 14:15 Facebook zablokoval pred eurovoľbami ďalšie desiatky účtov, šírili nepravdy (Mediálne)
Medzinárodná mimovládna organizácia Avaaz nahlásila v období pred voľbami do Európskeho parlamentu (EP), ktoré sa konajú v dňoch 23. až 26. mája, viac ako 500 strán a skupín na Facebooku podozrivých zo šírenia nepravdivých informácií v členských krajinách Európskej únie. Uviedla to v stredu tlačová agentúra AFP.

22.05.2019 00:20 Fond Generačnej výmeny získal ďalších 10 miliónov eur (Mediálne)
Inzercia | Známy slovenský investor Peter Bálint investoval prostredníctvom spoločnosti Infinity Capital Strategies 10 miliónov eur do fondu generačnej výmeny SKGT Fund investiční fond SICAV. Pridal sa tak k skupine IS Capital Group, ktorá je spolutvorcom myšlienky založenia tohto fondu a ako prvá doň investovala 20 miliónov eur.

21.05.2019 19:20 Na proces s Ruskom v kauze prípravy vraždy sa akreditovalo 45 novinárov (Mediálne)
Na prvé hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej, v ktorej figurujú ako obžalovaní exminister hospodárstva a bývalý riaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko, na doživotne odsúdený banskobystrický bos Mikuláš Černák, jeho komplic Miloš Kaštan a rovnako na doživotie odsúdený bos bratislavskej skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel sa akreditovalo 45 zástupcov médií.

21.05.2019 19:20 Rodina, ženy, garáž. Velitsovci a ďalší lákajú v kampani na návrat z cudziny (Mediálne)
Novovzniknutá iniciatíva Vráťsa.sk spustila kampaň, ktorou chce prilákať Slovákov žijúcich v zahraničí naspäť domov. Súčasťou sú aj spoty s úspešnými krajanmi. Tí pripomínajú dôvody, pre ktoré sa oplatí odísť z cudziny a znova žiť v rodnej krajine. Za komunikáciou aj kampaňou stojí agentúra Seesame.

21.05.2019 18:20 Pozrite si najnovšie reklamy: Mladnúť sa dá zvládnuť/Axa, Šikovné poistenie vozidiel/Union (Mediálne)

21.05.2019 12:20 Vláda schválila 9 miliónov pre RTVS, kompenzuje znížené príjmy z koncesií (Mediálne)
RTVS dostane zo štátneho rozpočtu dodatočne 9 miliónov eur ako čiastočnú kompenzáciu za výpadok v príjmoch, ktoré jej spôsobili sociálne opatrenia oslobodzujúce, respektíve zvýhodňujúce niektoré skupiny osôb pri úhradách tzv. koncesionárskych poplatkov.

21.05.2019 12:20 Rádiá žiadajú o frekvencie. Čo odznelo na ich verejnom vypočutí (Mediálne)
V utorok vypočúva Rada pre vysielanie a retransmisiu žiadateľov o rozhlasové frekvencie, ktorí sú prihlásení do jarného výberového konania. Dokopy je ich desať, v siedmich prípadoch ide o súčasných vysielateľov a traja žiadajú o novú licenciu. Spolu prejavili záujem o 16 z celkovo 20 voľných frekvencií.

21.05.2019 09:20 Redaktori denníka Kommersant protestujú. Podali hromadnú výpoveď (Mediálne)
Novinári ruského denníka Kommersant upozornili svojich čitateľov, že v dohľadnom čase nebudú schopní informovať svojich čitateľov o vývoji na domáckej politickej scéne. Dôvodom je hromadná výpoveď 11 novinárov z vnútropolitickej redakcie.

21.05.2019 07:20 RTVS sa púšťa do príprav nového seriálu. Inšpiráciou je titul z Netflixu (Mediálne)
Kam vedie civilizáciou závislosť od moderných technológií? Odpoveď sa pokúša dať satirický sci-fi seriál Black Mirror, ktorý sa najprv vysielal v Spojenom kráľovstve a neskôr ho pod svoje krídla zobral Netflix. Jeho dejová schéma je čiastočne inšpiráciou aj pre slovenských tvorcov, ktorí aktuálne chystajú nový seriál RTVS.

20.05.2019 18:20 Britská kráľovná Alžbeta hľadá posilu. Na spravovanie sociálnych sietí (Mediálne)
Britský kráľovský dvor zverejnil pracovnú ponuku, v ktorej hľadá nového správcu sociálnych sietí. Úspešný kandidát alebo kandidátka bude mať za úlohu mapovať verejné výstupy kráľovnej Alžbety II., pravidelne informovať o novinkách z Buckinghamského paláca a približovať ho miliónom fanúšikom po celom svete.

20.05.2019 14:15 RTVS dostane od štátu ďalšie prostriedky, dokopy vyše pol milióna eur (Mediálne)
Verejnoprávna RTVS dostane od štátu ďalších 675-tisíc eur, takmer polovicu zo zvýšených prostriedkov použije na nákup nových hudobných nástrojov pre Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SRo). Vedenie telerozhlasu o zvýšení prostredníctvom dodatku zmluvy so štátom informovalo Radu RTVS na jej pondelkovom rokovaní.

20.05.2019 13:15 Televízia Joj predstavila novú aplikáciu (Mediálne)
Joj predstavila úplne novú mobilnú aplikáciu, kde si každý nájde svoj obľúbený program, kdekoľvek sa bude nachádzať. Televízia prináša svojim divákom aplikáciu dostupnú v operačných systémoch pre iOS aj Android.

20.05.2019 11:20 Trump kritizoval Fox News, nepáči sa mu spravodajstvo o demokratoch (Mediálne)
Nestáva sa často, aby americký prezident Donald Trump kritizoval spravodajskú televíziu Fox News, v ktorej býva opakovane hosťom. V nedeľu jej však na Twitteri vyčítal to, ako informuje o opozičných demokratoch, uviedla agentúra DPA.

19.05.2019 15:20 Energizer prišiel o šťavu. Jeho smartfón sa skončil fiaskom (Mediálne)
Digitálny týždeň | A tiež: Zmažte sa z Googlu / Slack mieri vysoko / Facebook blokuje fake účty / ADMA a víťazi Digital Pie 2019

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad