topspravy.sk mať prehľad
utorok, 19.3.2019 | Meniny má Jozef

19.03.2019 00:10 Oceliari prežili klinickú smrť. Podľa Šedivého sa prebudila sila (Hokej)
Vyše sedem tisíc divákov v Steel aréne zažilo v pondelok večer najväčšiu drámu aktuálnej sezóny. S nožom na krku hrajúci košickí hokejisti v piatom štvrťfinálovom súboji proti Popradu trikrát prehrávali a v predĺžení sa po góle Justina Buzzea ocitli na okamih v pozícii vypadávajúceho tímu. Rozhodcovia však gól pre posunutú bránku neuznali a rozuzlenie neuveriteľnej drámy tak priniesol až gól Eduarda Šedivého zo 77. minúty.

18.03.2019 22:45 Fehérváryho asistencia pri postupe HV71 do štvrťfinále (Hokej)
Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry prispel jednou asistenciou k triumfu HV 71 v druhom zápase predkola play off švédskej SHL na ľade Rögle BK 4:3 po predĺžení. Jeho tím tak vyhral celú sériu 2:0 a postúpil do štvrťfinále.

18.03.2019 22:00 Čerešňák s tromi asistenciami pri demolácií Olomoucu (Hokej)
V prvom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazil úradujúci majster Kometa Brno na ľade Hradca Králové 3:1. Hráči Plzne si schuti zastrieľali proti Olomoucu, ktorý zdolali vysoko 8:1.

18.03.2019 21:25 Košice zvrátili vlastný koniec v play off a zvíťazili nad Popradom po predĺžení (Hokej)
Výsledok po prvej tretine piateho štvrťfinálového zápasu play off Tipsport Ligy 2018/19

18.03.2019 20:55 V Košiciach sa predlžuje, stav po tretej tretine 3:3 (Hokej)

18.03.2019 20:55 Nitra po dvojgólovej tretej tretine zdolala Trenčín (Hokej)
Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom zápase štvrťfinále play off Tipsport ligy na domácom ľade nad Duklou Trenčín 2:0 a v sérii vedú 3:2. Ďalší duel je na programe v stredu 20. marca o 18.00 h v Trenčíne.

18.03.2019 20:30 Ufa po víťazstve v predlžení vedie sériu, Omsk zdemoloval Astanu (Hokej)
V treťom stretnutí semifinále Východnej konferencie hokejovej KHL medzi Ufou a Jekaterinburgom rozhodlo o víťazstve domácich 2:1 predĺženie. Ufa tak vedie rovnakým pomerom aj sériu na zápasy. Omsk zvíťazil nad Astanou vysoko 5:0 a v sérii vedie 2:1.

18.03.2019 20:15 Baranka asistoval pri víťazstve Brna nad Hradcom Králové (Hokej)
V prvom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazil úradujúci majster Kometa Brno na ľade Hradca Králové 3:1.

18.03.2019 20:15 Fasel: Šampionát na Slovensku bude mať úspech (Hokej)
Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel je spokojný s prípravami majstrovstiev sveta 2019, ktoré sa o necelé dva mesiace uskutočnia v Bratislave a Košiciach. Povedal to počas pondelkovej návštevy, počas ktorej si pozrel aj Zimný štadión Ondreja Nepelu a stretol sa so slovenským premiérom Petrom Pellegrinim, primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a predsedom bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom.

18.03.2019 19:55 Kamzíci po druhej tretine vedú nad Košicami (Hokej)

18.03.2019 19:55 Cháru čakalo na tréningu narodeninové prekvapenie (Hokej)
Kapitán tímu zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins Zdeno Chára oslávil v pondelok 42. narodeniny a spoluhráči mu pripravili na tréningu prekvapenie.

18.03.2019 19:40 Conor McDavid a Greiss medzi hráčmi týždna NHL (Hokej)
Hráčmi uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa stali brankár New Yorku Islanders Thomas Greiss, krídelník Chicaga Blackhawks Brendan Perlini a center Edmontonu Oilers Connor McDavid.

18.03.2019 19:15 Nitra proti Trenčínu po prvej tretine bezgólovo (Hokej)

18.03.2019 19:15 Kamzíci sa ujali v Košiciach vedenia (Hokej)

18.03.2019 18:55 Košice po prvej tretine so šancou zvrátiť dianie v sérií (Hokej)

18.03.2019 18:55 Ufa po víťazstve v predlžení nad vedie sériu nad Jekaterinburgom (Hokej)

18.03.2019 18:30 R. Fasel: Slovensko je hokejová krajina, pri šampionáte nebudeme čeliť problémom (Hokej)
Slovensko je hokejová krajina. Pri májových majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji určite nebudeme čeliť žiadnym problémom. Na tlačovej konferencii v Bratislave to v pondelok vyhlásil prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel, ktorý prišiel na Slovensko spolu so svojimi kolegami skontrolovať prípravy na hokejový šampionát. Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, je podľa neho útulný a panuje tu dobrá atmosféra.

18.03.2019 17:45 V NHL oslávili Deň svätého Patrika (Hokej)
Íri na celom svete oslavovali Deň svätého Patrika a v NHL neostali bokom. V ?typických zelených farbách a s írskymi motívmi sa na ľade objavili hokejisti viacerých tímov.

18.03.2019 14:25 Trenčan by nechcel byť v žilinskej koži: Pôsobí na nich obrovský tlak! (Hokej)
Po štyroch zápasoch bojov o poslednú miestenku do tipsportligovej sezóny 2019-20 je stav medzi Žilinou a Michalovcami vyrovnaný - 2:2. Víťazstvom v prvej lige namlsaná Dukla odhodila po dvoch prehrách pod Dubňom rešpekt a svoje štvortisícové publikum potešila dvoma víťazstvami.

18.03.2019 12:55 Blackwater spoznal trest za faul na Hlinku (Hokej)
Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja (DK SZĽH) potrestala hráča HK Nitra Judda Blackwatera zastavením športovej činnosti na 4 zápasy za faul na hráča HK Dukla Trenčín Michala Hlinku.

18.03.2019 10:15 V Kežmarku zavŕšili sezónu II. hokejovej ligy zápasom hviezd (Hokej)
Z tesného víťazstva sa po zápase tešil tím Západu, no výsledok exhibície nebol podstatný. V drese Východu sa nakoniec predstavili aj štyria hráči domáceho MHK Kežmarok.

18.03.2019 09:55 Podceňovaný nováčik to dotiahol do štvrťfinále, Klempa: Podmienky v Budapešti boli vynikajúce (Hokej)
Na konečnom siedmom mieste skončia hokejisti MAC Budapešť vo svojej historicky prvej sezóne v Tipsport lige. Po hrozivom úvode sezóny sa dokázali hokejisti z metropoly Maďarska pozbierať, v predkole play off vyradili Miškovec prekvapujúco hladko. Vo štvrťfinále stroskotali na Zvolene, druhý tím základnej časti zvíťazil 4:1 na zápasy.

18.03.2019 09:15 Bryndziari po postupe do semifinále zdôrazňujú: Je to len prvý krok, vieme, na čo máme (Hokej)
Prvý krok na ceste za vytúženým úspechom majú za sebou hokejisti Zvolena. V štvrťfinálovej sérii Tipsport ligy zdolali Budapešť 4:1 na zápasy. Postup potvrdili v nedeľu domácou výhrou 3:1. Druhý tím tabuľky bude teraz čakať na svojho semifinálového súpera, ktorý vzíde z trojice Nitra, Košice a Poprad.

18.03.2019 09:15 Podľa Bártu padali Michalovčania ako hrušky, inzultáciu rozhodcu nevidel (Hokej)
Po dvoch domácich víťazstvách boli žilinskí hokejisti odhodlaní predviesť tipsportligovú kvalitu aj na Zemplíne. Namiesto definitívy zotrvania v najvyššej súťaži sa však ich situácia naopak výrazne skomplikovala a od vyradenia z ligy ich delia dve prehry.

18.03.2019 08:55 Bryndziari spečatili postup do semifinále, no zdôrazňujú: Je to len prvý krok (Hokej)

18.03.2019 07:10 Výsledky zápasov NHL 18.03.2019 (Hokej)
Výsledky zápasov NHL 18.03.2019: Colorado : New Jersey (3:0) Buffalo : St. Louis (4:3) Minnesota : NY Islanders (2:3) Dallas : Vancouver (2:3) Pittsburgh : Philadelphia (1:2) Anaheim : Florida (3:2) Las Vegas : Edmonton (6:3)

18.03.2019 06:45 Calgary prvým tímom na západe s miestenkou v play off (Hokej)
Hokejisti Edmontonu v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom prehrali v nočnom zápase zámorskej NHL s Vegas Golden Knights 3:6. Prehra Minnesoty s New York Islanders (2:3 pp) zahrala do kariet Calgary, ktoré ako prvý tím Západnej konferencie získalo miestenku v play off. Na východe už má istú účasť vo vyraďovačke Tampa Bay.

17.03.2019 23:40 Gladiators Trenčín prvým semifinalistom EUHL (Hokej)
Vysokoškoláci z Trenčína si dokázali poradiť s Olomoucom aj v druhom štvrťfinálovom zápase a stali sa tak prvým postupujúcim do ďalšieho kola playoff. Tím spod hradu Matúša Čáka, ktorý vyhral základnú časť, svojho súpera doslova zničil – v prvom zápase zvíťazil 10:0, dnes na domácom ľade uštedril súperovi debakel 16:1. Gladiátori tak v dvoch štvrťfinálových zápasoch nastrieľali Olomoucu neuveriteľných 26 gólov!

17.03.2019 22:15 Mníchov si poradil s Berlínom, triumf Mannheimu (Hokej)
Výsledky nedeľňajších tretích zápasov štvrťfinále play off nemeckej ligy:

17.03.2019 21:25 Banská Bystrica nepripustila prekvapenie, Detve zasadila rozhodujúci úder (Hokej)
Tipsport liga 2018/2019 - 5. štvrťfinále:

17.03.2019 20:40 Banská Bystrica zvyšuje náskok, Detva na pokraji vypadnutia (Hokej)

17.03.2019 20:25 Michalovce doma opäť nezaváhali, Žilina sa nezmohla ani na gól (Hokej)
Tipsport liga 2018/2019 - 4. zápas baráže:

17.03.2019 20:25 Zvolen spečatil postup do semifinále, Budapešť dorazil Handlovský (Hokej)

17.03.2019 20:00 Banská Bystrica odštartovala lepšie, Detva musí doťahovať (Hokej)

17.03.2019 20:00 Skalický asistoval pri postupe Mladej Boleslavi, góly Grígera a Mikúša (Hokej)
Hokejisti BK Mladá Boleslav zvíťazili v 5. zápase série o postup do štvrťfinále play off na domácom ľade nad Zlínom 4:1. V drese domácich sa asistenciou prezentoval slovenský útočník Pavol Skalický. Mladá Boleslav ovládla sériu pomerom 3:2 a postúpila do štvrťfinále.

17.03.2019 19:40 Michalovce si v súboji so Žilinou udržiavajú náskok (Hokej)

17.03.2019 19:40 Jyväskylä zdolala Lukko Rauma a vyrovnala stav série (Hokej)
Hokejisti JYP Jyväskylä zvíťazili v nedeľňajšom druhom stretnutí predkola play off fínskej Liigy na domácom ľade nad Lukko Rauma 4:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

17.03.2019 19:00 Zvolen po dvoch presných zásahoch vedie nad Budapešťou (Hokej)

17.03.2019 18:40 Čajkovského Dinamo schytalo od CSKA tvrdú lekciu, prehra Petrohradu (Hokej)
Hráči Dinama Moskva so slovenským obrancom Michalom Čajkovským prehrali v nedeľňajšom 3. zápase semifinále play off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade proti CSKA Moskva 0:4. Hostia sa tak ujali vedenia 2:1 v sérií.

17.03.2019 18:40 Michalovce si v súboji so Žilinou vytvárajú náskok (Hokej)

17.03.2019 16:45 Popradské líšky získali titul majsteriek Slovenska! (Hokej)
Popradské líšky zvíťazili v nedeľu vo štvrtom finálovom zápase hokejovej extraligy žien nad MHK Martin 5:3 a získali titul majsteriek Slovenska. V sérii hranej na tri víťazstvá triumfovali 3:1.

17.03.2019 12:15 Máme za sebou prvé štvrťfinálové súboje EUHL (Hokej)
Všetky tímy majú za sebou prvé štvrťfinálové stretnutia. Akademici na domácom ľade prekvapili Masarykovu univerzitu a ujali sa vedenia v sérii hranej na dva víťazné zápasy. Trenčín si z Olomouca odniesol na pomery play-off až príliš vysoké víťazstvo. Rovnako sa ujala vedenia aj Banská Bystrica v sérii s Ostravou a v pražskom derby sa viac darilo Inžinierom. Podrobnejšie informácie o výsledkoch nájdete v článku.

17.03.2019 09:45 Zug postúpil do semifinále, Bern vyrovnal stav série so Ženevou (Hokej)
Hokejisti Zugu postúpili do semifinále play off švajčiarskej hokejovej ligy, keď v sobotu vyhrali na ľade Lugana 5:4 po predĺžení a v sérii dominovali 4:0 na zápasy.

17.03.2019 09:45 Súper nepoloží hokejky na modrú čiaru, upozorňuje Bortňák (Hokej)
Dukla pred vypredaným hľadiskom na vysnívaný štvrťfinálový mečbal nedosiahla. Štvrtý duel napínavej série s Nitrou prehrala (1:4).

17.03.2019 09:30 Černák s víťazným gólom a bitkou, Halák vychytal Bostonu víťazstvo nad Columbusom (Hokej)
Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v stretnutí NHL na domácom ľade nad Washingtonom 6:3 aj vďaka gólu slovenského obrancu Erika Černáka 6:3. Pre 21-ročného slovenského zadáka to bol už 4. gól v sezóne a celkovo 14 bod. Líder profiligy vytvoril klubový rekord v počte výhier (55) a bodov (114) v ročníku.

17.03.2019 09:00 Ideme dobyť Steel arénu a ukončiť Košiciam sezónu - velí Mlynarovič (Hokej)
Po troch víťazstvách bolo popradské publikum v ďalšom víťaznom očakávaní a domáci fanklub adresoval svojim súperom jasný pokrik: „Dneska sa vám končí sezóna“.

17.03.2019 08:00 Líšky zahodili rešpekt, proti Žiline predviedli veľký obrat znamenajúci návrat do série (Hokej)
Po dvoch domácich víťazstvách nastúpili Žilinčania do tretieho barážového duelu v Michalovciach s pohodou na hokejkách a keď vyhrali prvú tretinu 2:0, vyzeralo byť všetko jasné. Obzvlášť, ak svoj druhý gól strelili zásluhou Rudolfa Hunu v čase 19:59. Takýto gól do šatne zvykne súperom otriasť, no na Zemplíne sa stal pravý opak.

17.03.2019 07:25 Černák prispel gólom k triumfu nad obhajcom, Halák s výhrou nad Columbusom (Hokej)

17.03.2019 07:25 Chára odovzdal puk McGregorovi (Hokej)
Íri na celom svete slávili Deň svätého Patrika a keďže žije v Bostone silná komunita Írov, rozhodli sa Bruins venovať zápas proti Columbusu Blue Jackets práve im.

17.03.2019 07:10 Výsledky zápasov NHL 17.03.2019 (Hokej)
Výsledky zápasov NHL 17.03.2019: Detroit : NY Islanders (2:1) Pittsburgh : St. Louis (1:5) Los Angeles : Florida (3:4) Montreal : Chicago (0:2) Boston : Columbus (2:1) Tampa Bay : Washington (6:3) Ottawa : Toronto (6:2) Winnipeg Jets : Calgary (2:1) Carolina : Buffalo (4:2) Minnesota : NY Rangers (5:2) Arizona : Edmonton (2:3) San Jose : Nashville (0:0)

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory