topspravy.sk mať prehľad
utorok, 22.8.2017 | Meniny má Tichomír

22.08.2017 16:15 Lidl v Británii posilňuje na úkor domácich hráčov (eTREND)
Nemecký diskontný reťazec Lidl zvýšil svoj podiel na britskom trhu Lidl a jeho nemecký rival Aldi zvýšili svoje podiely na veľmi konkurenčnom ostrovnom trhu, a to aj na úkor štyroch najväčších britských hráčov, ktorými sú Tesco, Sainsbury, Asda a Morrisons. Oba nemecké reťazce totiž otvárajú množstvo nových obchodov, čo im pomáha zvyšovať predaj.

22.08.2017 16:15 Trump a teroristi vystrelili zlato do nebies (eTREND)
Týždeň v komoditách: Cenu ropu v minulom týždni najviac ovplyvnili informácie o stave amerických komerčných zásob. Tie sa totiž znížili o 8,9 milióna barelov (barel = 159 litrov) na úroveň 466,5 milióna barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe. Nahor sa pohla aj cena zlata a priemyselné kovy zaznamenávajú svoje mnohoročné maximá.

22.08.2017 15:15 Lunter by predbehol Kotlebu, tvrdí nový prieskum (eTREND)
Ak by sa voľby predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) konali tento víkend, ich víťazom by sa stal Ján Lunter, za ktorého by hlasovalo 23,2 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS v dňoch 31. júna až 10. augusta na objednávku kandidáta na predsedu BBSK Martina Juhaniaka.

22.08.2017 15:15 Analytici vypočítali, koľko zarobia hoaxy. Môže to byť slušný biznis (eTREND)
Dve tretiny konšpiračných webov predávajú inzerciu cez reklamné siete. Na serveroch sa často objavuje aj reklama známych značiek. Zadávatelia pritom často netušia, že je ich inzercia umiestnená vedľa hoaxov.

22.08.2017 15:15 Už aj Volkswagen otvoril Pandorinu skrinku. Pripustil zamestnávanie cudzincov (eTREND)
Najväčší súkromný zamestnávateľ Volkswagen Slovakia dnes poslal jasný odkaz vláde. Potom, ako vlani prijal 1500 nových zamestnancov a v prvom polroku tohto roka ďalších štyristo, chce do decembrať prijať ešte ďalších tisíc pracovníkov.

22.08.2017 15:15 Prostriedok proti všiam veterinári na slovenských farmách nenašli (eTREND)
Slovenské hydinové farmy nosníc nepoužívajú prípravky, v ktorých by sa nachádzal pesticíd Fipronil. Vyplýva to z kontrol, ktoré Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) zrealizovalo prostredníctvom štátnych veterinárov.

22.08.2017 15:15 Age of Empires 4: Microsoft prekvapil, legendárna stratégia dostane pokračovanie (eTREND)
Po dlhých dvanástich rokoch sa hráči dočkajú štvrtého dielu Age of Empires, ktorý patrí do zlatého fondu strategických hier a má na svete milióny fanúšikov. Microsoft okrem toho začne na jeseň predávať výrazne vylepšenú verziu prvého dielu, ktorý sa na obrazovky počítačov dostal presne pred 20 rokmi.

22.08.2017 14:20 V Bojniciach pripravujú jeden z najväčších hotelov na Slovensku (eTREND)
Už budúci rok by mali v Bojniciach začať stavať jeden z najväčších hotelov na Slovensku. Kúpele Bojnice chcú zlepšiť a rozšíriť ponuku ubytovacích a kúpeľných služieb. Pomôcť im k tomu má nový hotelový komplex, ktorý by mal podľa predbežných plánov niesť meno Wellness hotela Čajka Bojnice.

22.08.2017 14:15 Poľská armáda láka vysokoškolákov, vytvára záložnú akademickú légiu (eTREND)
Poľské ministerstvo obrany spustilo nový program na posilnenie národnej obrany. Ponúka výcvik dobrovoľníkom z radov vysokoškolákov, ktorí potom majú posilniť záložnú armádu, informovalo dnes ministerstvo.

22.08.2017 14:15 Kaufland od základov prerobil vlajkovú predajňu na Slovensku. Pozrite si ju zvnútra (eTREND)
Nemecký reťazec Kaufland začal v uplynulých mesiacoch s veľkou modernizáciou predajní. Úplne nový dizajn už predstavil vo viacerých slovenských mestách, v Bratislave prišla ako prvá na rad vo februári tohto roka pobočka v Podunajských Biskupiciach.

22.08.2017 13:15 Francúzsky prezident si vyberá, pri svojej ceste vynechá Maďarsko a Poľsko (eTREND)
Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa pri nadchádzajúcej ceste do strednej a východnej Európy zameria na krajiny, ktoré sú podľa Elyzejského paláca najústretovejšia k európskej integrácii a nezíde sa s predstaviteľmi Maďarska a Poľska. Napísala to dnes agentúra Reuters.

22.08.2017 12:15 Taliansku Ischiu hromadne opúšťajú turisti aj miestni (eTREND)
Turisti aj miestni obyvatelia v čase prvého a najsilnejšieho otrasu pondelkového zemetrasenia na ostrove Ischia v Neapolskom zálive vybehli z hotelov a domovov do ulíc. Z obavy pred ďalšími otrasmi sa mnohí z nich rozhodli ostrov opustiť. Pri zemetrasení zomreli najmenej dve osoby a 39 ďalších bolo zranených, napísal denník Corriere della Sera.

22.08.2017 12:15 Exisport majú nakopnúť milióny z Poľska, otvorí nové obchody (eTREND)
Slovenská sieť predajní športových potrieb Exisport po čase opäť štartuje expanziu. Nakopne ju finančná injekcia vo výške niekoľkých miliónov eur, ktorú získala z fondov poľskej spoločnosti Credit Value Investments (CVI). Vlastníkmi Exisportu zostávajú Miroslav Blaško a Peter Vaľo, CVI do firmy majetkovo nevstupuje.

22.08.2017 11:15 Kalteneckeru hrozí, že pivovar budú musieť rozpredať (eTREND)
Aj po tom, čo firma Kaltenecker úspešne prešla reštrukturalizáciou, sa rožňavským pivovarom opäť zaoberajú súdy. Najstaršiemu slovenskému pivovaru hrozí konkurz.

22.08.2017 11:15 Nové BMW M5 je tu, má 600 koní (441 kW) a pohon všetkých kolies (eTREND)
Mercedes nedávno predstavil triedu E, ale verziu AMG E63S 4Matic. Má pohon všetkých kolies a dokáže prepnúť do drift režimu, kedy má prioritu zadná náprava a zvláda aj drifty. Rovnakou cestou sa aktuálne vybralo aj BMW s modelom M5.

22.08.2017 10:15 EuroGas v arbitráži neuspel, Slovensko môže sláviť dočasný úspech (eTREND)
Spoločnosť EuroGas nateraz neuspela v arbitráži so Slovenskom o údajne nelegálne odobratie licencie na ťažbu mastenca v Gemerskej Polome. Na svojom webe to priznal predseda predstavenstva EuroGas Wolfgang Rauball.

22.08.2017 10:15 USA sa z Afganistanu nestiahnu ani po 16 rokoch, Trump má novú stratégiu (eTREND)
USA budú pokračovať v boji proti teroristom v Afganistane, aby sa vyhli neprijateľným dôsledkom rýchleho stiahnutie americkej armády z krajiny. Povedal to v pondelok večer miestneho času prezident Donald Trump, ktorý predstavil novú americkú stratégiu pre Afganistan a južnú Áziu. USA posilnia svoju prítomnosť v Afganistane, koľko vojakov do krajiny pošlú po novom však prezident nespresnil. Radikálne hnutie Taliban v reakcii na prejav pohrozilo ďalším odporom proti Američanom.

22.08.2017 09:15 Za púder, ktorý mal spôsobiť rakovinu, žena vysúdila stovky miliónov (eTREND)
Porota v Kalifornii nariadila americkej spoločnosti Johnson & Johnson (J&J) zaplatiť 417 miliónov dolárov žene, ktorá tvrdí, že v dôsledku používania hygienických produktov firmy obsahujúcich mastenec dostala rakovinu vaječníkov. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

22.08.2017 09:15 Nemocnica sv. Michala porušila zákon, konštatuje ÚVO (eTREND)
Podľa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Nemocnica sv. Michala, ktorá patrí pod ministerstvo vnútra, pri obstarávaní svojho komplexného vybavenia porušila zákon. V tendri, ktorý pre nemocnicu robila spoločnosť Pro-Tender, našli tri pochybenia. Jedno mohlo podľa úradu ovplyvniť výsledok obstarávania, v ktorom získala firma E-BA TPZ zákazku za 22,7 milióna eur.

22.08.2017 08:15 Čím vie hostí prilákať hotelová koliba (eTREND)
Hotel Kaskády - Original Restaurant & Wine Bar

22.08.2017 07:15 Briti zisťujú, ako zastaviť útoky s požičanými autami (eTREND)
Veľká Británia skúma spôsoby, ako zabrániť zneužívaniu prenajatých vozidiel k terorizmu. Podľa vyhlásenia britského ministerstva dopravy chce zistiť, ako by mohli byť nápomocné požičovne áut. Reaguje na sériu európskych teroristických útokov uskutočnených prenajatými autami na chodcoch, naposledy minulý štvrtok v španielskej Barcelone.

22.08.2017 05:20 Na návšteve v Elbphilharmonie, novom symbole Hamburgu (eTREND)
Hamburg, druhé najväčšie a jedno z najbohatších nemeckých miest, získal začiatkom tohto roka novú dominantu. V rozvíjajúcej sa štvrti HafenCity na mieste bývalého nákladného prístavu vyhradili najlukratívnejšie miesto pre nový koncertný dom Elbphilharmonie. Dielo slávneho švajčiarskeho architektonického štúdia Herzog & de Meuron okamžite získalo celosvetovú pozornosť.

22.08.2017 05:15 BECEP: Najviac nehôd je v prvých piatich rokoch vlastníctva vodičského oprávnenia (eTREND)
Počet áut na cestách rastie, len medziročne narástla hodnota o 4 percentá (2015/2016) na 2 949 007. Evidovaných vodičov pritom bolo v roku 2016 až 3 466 023. Je to o 2 percentá viac ako rok predtým a až o štvrtinu viac ako v roku 2006. Viac vozidiel a viac vodičov znamená aj väčšiu pravdepodobnosť nehody.

22.08.2017 05:15 Nitriansky Jaguar bude výrazne väčší: chce až 6-tisíc ľudí, plánuje vyrábať i batérie (eTREND)
Jaguar Land Rover plánuje vo svojom pripravovanom závode pri Nitre montovať aj batérie do vozidiel. Dá sa teda predpokladať, že z liniek nitrianskej fabriky tak bude schádzať aj hybridný, prípadne elektrický model niektorej z trojice značiek automobilky.

22.08.2017 00:15 Ako sa buduje svetová zákaznícka podpora zo Slovenska (eTREND)
Inzercia | Slovenská firma Slido za posledné obdobie narástla v počte klientov ako aj eventov. Ich interaktívna webová aplikácia ponúka organizátorom spôsob, ako viac zapojiť publikum do diania, dať im priestor pýtať sa otázky, a tak vytvoriť dialóg. Ako zvláda zákaznícka podpora nových klientov? Jozef Dolinka, ktorý vedie tento tím, nám v rozhovore predstavil hlavné zásady a hodnoty, ktorých sa držia, ale aj to, ako sa vyrovnávajú s prešľapmi.

21.08.2017 22:15 Staré fokerry austrálskych aeroliniek dostávajú druhý dych v Bratislave (eTREND)
Fokker 70 je staré holandské prúdové lietadlo na krátke trate. Ak však malo preletieť z Bratislavy do austrálskeho mesta Perth, čo je takmer 22 hodín čistého letu, musela si posádka cestu rozplánovať na štyri dni s medzipristátiami v Turecku, Spojených arabských emirátoch, Indii, Malajzii a Indonézii. Aj kvôli dotankovaniu paliva, aj kvôli povinnému odpočinku pilotov na trase.

21.08.2017 20:15 Páchateľ štvrtkového útoku z Barcelony je mŕtvy (eTREND)
Španielska polícia v pondelok podvečer zastrelila páchateľa štvrtkového teroristického útoku z Barcelony Maročana Younesa Abouyaaqouba. Útočník, ktorý bol zlikvidovaný neďaleko katalánskej metropoly pri mestečku Subirats, mal na sebe falošný pás s výbušninou. Najskôr to oznámili miestne médiá a neskôr potvrdila polícia. Úrady v pondelok zároveň uviedli, že identifikovali obete útokov z minulého týždňa a že ich bolo celkovo 15. Deväť zranených je v kritickom stave.

21.08.2017 20:15 Štát má zálusk na peniaze od Uberu či Airbnb. Siahne im na zisky (eTREND)
Nové pravidlá zdaňovania zavádza novela zákona o dani z príjmov, ktorú schválila vláda. Na Slovensku by mali začať od januára platiť dane zahraničné spoločnosti Uber, Taxify či Airbnb, ktorých základom podnikania sú internetové platformy.

21.08.2017 19:15 Úrady naďalej vyžadujú od rodičov potvrdenia, hoci by si ich mali navzájom poskytovať (eTREND)
S príchodom dieťaťa rodine začína aj veľa nových, byrokratických povinností. Napríklad, ak chce žena dostávať materské, nemôže sa spoliehať na to, že materské za ňu vybaví jej zamestnávateľ. Nestačí nahlásiť rodné číslo dieťaťa telefonicky, ale sama musí doručiť Sociálnej poisťovni rodný list.

21.08.2017 18:15 Spor o kolektory na D1 pokračuje (eTREND)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) má zamietavé stanovisko k zmene stavby pred dokončením v prípade výstavby križovatky Triblavina na diaľnici D1. Zmena spočíva v rozšírení diaľnice D1 za Bratislavou na osempruhovú v oboch smeroch namiesto pôvodne šiestich pruhov, ale bez kolektorov. Ako v pondelok informoval predseda BSK Pavol Frešo, tento postoj kraja je v súlade s jeho územným plánom, ktorý stále počíta s kolektormi. Úrad kraja preto poslal Ministerstvu dopravy a výstavby SR list so zamietavým stanoviskom.

21.08.2017 18:15 Pohľad do podsvetia, v ktorom sa vyparili dobrovoľne tisíce Japoncov (eTREND)
Prázdne a tmavé ulice lemujú nízke ošarpané domy na predmestí Tokia severne od obrovských mrakodrapov. Na jednej z fasád budovy visí nápis firmy „Zber všetkého odpadu“. Za stolom špinavej kancelárie sedí Kazufumi Kuni, ktorý je majiteľom firmy. Narodil sa v roku 1943, vyštudoval prestížnu univerzitu a niekoľko rokov sa živil ako úspešný maklér. Darilo sa mu. Mal dom aj peniaze a ideálnu budúcnosť.

21.08.2017 17:20 Tesco otvorilo obrie distribučné centrum pri Galante (eTREND)
Britský reťazec Tesco otvoril nové distribučné centrum pre zákazníkov v strednej Európe. Po dokončení tretej haly v logistickom Prologis Parku Galanta-Gáň má celkovú plochu 146 500 štvorcových metrov a pracuje tu 1 200 ľudí.

21.08.2017 17:15 Po SUV divízii Fiatu sa obzerajú Číňania (eTREND)
Čínsky výrobca automobilov Great Wall Motors má záujem o značku Jeep, ktorá je divíziou športovo-úžitkových a terénnych vozidiel skupiny Fiat Chrysler. Správu, ktorú najskôr priniesol portál Automotive News, v pondelok potvrdili dvaja predstavitelia čínskej spoločnosti citovaní agentúrou AP.

21.08.2017 16:15 Bašternáka môžu stíhať ďalej, hoci oľutoval. Stačí odvážny prokurátor (eTREND)
Názor | Účinnú ľútosť pri vratkách DPH umožnil senát Ústavného súdu pochybným rozhodnutím. Ak by Ladislava Bašternáka stíhali ďalej, súd by musel vyniesť nový nález.

21.08.2017 16:15 Nemecká vláda podporuje vstup Lufthansy do Air Berlin (eTREND)
Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa získala väčšiu podporu zo strany nemeckej vlády, čo sa týka prevzatia veľkej časti aktív konkurenčnej Air Berlin, ktorá minulý týždeň vyhlásila platobnú neschopnosť. Nemecká ministerka hospodárstva Brigitte Zypriesová totiž uviedla, že takýto krok víta.

21.08.2017 15:15 Merkelová sa hnevá na nemecké automobilky (eTREND)
Nemecká kancelárka Angela Merkelová je naštvaná a rozčúlená na nemeckej automobilky. Dôvodom je spôsob, akým automobilový priemysel využil medzery v pravidlách, ktoré sa týkajú merania emisií. Kancelárka to povedala v živom rozhovore pre denník Bild.

21.08.2017 14:20 V Jasnej začali stavať najväčší hotelový komplex v Tatrách (eTREND)
Jeden z najväčších projektov cestovného ruchu u nás vstupuje do stavebnej fázy. Damian Jasná Hotel Resort & Residences, ktorý chce v Jasnej vytvoriť rozsiahly hotelový komplex s apartmánmi, reštauráciami a obchodmi, začali minulý týždeň stavať. Prvých hostí by mal privítať pred letnou sezónou 2019.

21.08.2017 14:15 Útočník z Barcelony zabil po útoku aj ďalšieho muža (eTREND)
Maročan Younes Abouyaaqoub, ktorý vo štvrtok na barcelonskej triede La Rambla dodávkou narážal do ľudí, je podozrivý, že pri úteku z Barcelony zabil ďalšieho muža. Uviedol to dnes katalánsky minister vnútra Joaquim Forn.

21.08.2017 13:15 Amazon posúva hranice, drobnosti dodá do dvoch minút od objednania (eTREND)
Americký internetový kolos Amazon spustil službu, v rámci ktorej si zákazník môže vyzdvihnúť tovar do dvoch minút od objednania. Služba s názvom „Instant Pickup“ je od začiatku dostupná v areáloch piatich amerických univerzít. Využíva existujúcu sieť odberných miest so schránkami, do ktorých si zákazníci chodia po zásielky z e-shopu.

21.08.2017 13:15 Dankova ďalšia SMS: Mojich ministrov na vláde tak skoro nečakajte (eTREND)
Situáciou v koalícii, ktorá vznikla po vypovedaní Koaličnej zmluvy zo strany SNS pred dvoma týždňami, sa bude vo štvrtok zaoberať predsedníctvo strany. Na jeho rokovanie majú prísť aj všetci poslanci za SNS v NR SR. Následne v piatok zasadne Koaličná rada.

21.08.2017 13:15 Autor detektívok bol po desaťročiach usvedčený z vrážd (eTREND)
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh

21.08.2017 12:15 Experti chcú zakázať robotov zabijakov (eTREND)
Viac ako sto popredných expertov na vyspelé technológie, vrátane miliardára a šéfa spoločnosti Tesla Elona Muska, vyzvalo OSN, aby zakázalo spojenie umelej inteligencie a zbraní.

21.08.2017 12:15 Živnostníci sa budú musieť popasovať s online daňovým priznaním (eTREND)
Od polovice budúceho roka budú musieť živnostníci komunikovať s Finančnou správou len elektronicky. Aj daňové priznanie budú musieť podávať len z počítača.

21.08.2017 12:15 V Marseille nabúralo auto do dvoch zastávok, jedna žena zahynula (eTREND)
Vo francúzskom meste Marseille nabúralo auto do dvoch autobusových zastávok v rôznych častiach mesta. Najmenej jedna žena zomrela a jeden človek bol zranený. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na políciu.

21.08.2017 11:20 Pri košických železiarňach prestavujú internát na byty (eTREND)
Premena lokality bývalých internátov učňovských škôl v košickej mestskej časti Šaca neďaleko areálu železniarní U.S. Steel pokračuje. Ďalší projekt nazvaný Byty Šaca 85X prinesie v osempodlažnom objekte 85 bytov.

21.08.2017 11:15 Štátnu propagáciu má robiť súkromná firma. Good Idea Slovakia? (eTREND)
Keď sa ministerstvo dopravy a výstavby rozhodlo k 1. januáru 2017 zrušiť národný tourist board, teda inštitúciu, ktorá robí propagáciu krajiny v zahraničí, celá turistická brandža nechápavo krútila hlavou. Aj keď treba povedať že na efektívnosť propagácie Slovenska tak, ako ju robila Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), veľa pochvál od ľudí z brandže nepočuť nebolo.

21.08.2017 10:15 Lietadlo, ktoré uviazlo v Egypte, sa vrátilo do Bratislavy (eTREND)
Lietadlo s turistami, ktoré kvôli poruche uviazlo zhruba na jeden a pol dňa v egyptskej Hurgade, sa ráno vrátilo do Bratislavy. Lietadlo českej spoločnosti Travel Service prevážalo hlavne turistov zo Slovenska. ČTK to oznámila hovorkyňa Travel Service Vladimíra Dufková.

21.08.2017 10:15 Čínske vlaky budú opäť najrýchlejšie na svete (eTREND)
Čína znovu spúšťa najrýchlejšie vlaky na svete, ktoré dokážu dosiahnuť rýchlosť 350 kilometrov za hodinu. Rýchlovlaky by mali od budúceho mesiaca jazdiť na 1 250 kilometrovej trase medzi Pekingom a Šanghajom, pričom by ju mali absolvovať za štyri a pol hodiny. Postupne by mali pribudnúť ďalšie linky.

21.08.2017 10:15 Fico: Nepovalím vlastnú vládu, ako to urobil Sulík (eTREND)
Premiér Robert Fico si odmieta „povaliť vlastnú vládu“, hoci pripúšťa, že nie je perfektná. Povedal to v nedeľu vo videu, ktoré zverejnil na Facebooku.

21.08.2017 09:20 Skrývame sa za pekné čísla o nezamestnanosti (eTREND)
Miera nezamestnanosti je na rekordnom dne, ale skutočné problémy s ekonomickou aktivitou pretrvávajú.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad