topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 1.5.2017 | Dnes je Sviatok práce

30.04.2017 18:39 Vinníka poškodených stromov na Karloveskej ulici zatiaľ nezistili (Bratislavské noviny)
Prípad stromov na Karloveskej ulici, ktoré niekto poškodil jedovatou chemikáliou, stále nie je uzavretý. TASR to potvrdil Branislav Heldes, hovorca mestskej časti Bratislava-Karlova Ves. „Polícia prerušila trestné stíhanie, keďže sa ešte nepodarilo zistiť páchateľa. Po páchateľovi bude polícia naďalej pátrať, keď zistí, kto to je, bude pokračovať v trestnom stíhaní," uviedol hovorca mestskej časti.

30.04.2017 15:34 Nová Cvernovka pozýva 1.mája na Deň otvorených ateliérov (Bratislavské noviny)
Na novú Cvernovku, ktorá v týchto dňoch vzniká v priestoroch bývalej chemickej priemyslovky na Račianskej, sa už predstavitelia samosprávy i ľudia Nového Mesta veľmi tešia. Keďže miestnych obyvateľov veľmi zaujíma, čo všetko Cvernovka chystá, tak sa pred niekoľkými dňami konalo spoločné stretnutie so zástupcami tejto umeleckej komunity.

30.04.2017 14:39 VIDEO: Za vernosť futbalovému Slovanu dostal doživotnú pernamentku (Bratislavské noviny)
František Palkovič z Dudiniec je príkladom obdivuhodnej vernosti k svojmu milovanému klubu. Od svojich pätnástich rokov, keď začal v Bratislave navštevovať priemyslovku, drží palce Slovanu a cestuje za ním nielen na domáce i vonkajšie zápasy. A bratislavský klub si ho uctil dresom s podpismi hráčov a doživotnou permanentkou.

30.04.2017 13:24 Od začiatku mája bude premávať nová autobusová linka č. 97 (Bratislavské noviny)
Nová autobusová linka MHD s číslom 97 začne v Bratislave premávať už od začiatku mája. Spojí mestskú časť Petržalka s autobusovou stanicou na Mlynských nivách na skúšobné obdobie troch mesiacov. Táto linka má byť alternatívou ku skrátenej linke 95, ktorá spájala ešte nedávno Petržalku so Starým Mestom. Jej spustenie potvrdzuje aj Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej webovej stránke.

30.04.2017 12:04 Premenovanie Námestia hraničiarov v Petržalke je zatiaľ v nedohľadne (Bratislavské noviny)
Možné premenovanie ulíc Námestie hraničiarov a Čapajevova ulica v bratislavskej Petržalke je stále v nedohľadne a mená ulíc ostávajú aj po vyše polroku bez zmeny. Myšlienku ich premenovania totiž opätovne ešte v auguste minulého roka otvorila mestská poslankyňa Iveta Plšeková na pietnom podujatí odhaľovania pamätníka 18-ročnému Hartmutovi Tautzovi. Išlo o obeť bývalého komunistického režimu, ktorý pred vyše 30 rokmi tragicky zahynul na československo-rakúskej hranici na úteku za slobodou.

30.04.2017 11:09 VIDEO: V Devínskej Novej Vsi uhynuli tisícky včiel (Bratislavské noviny)
V Devínskej Novej Vsi zaznamenali masívny úhyn – asi stotisíc včiel. Na svedomí ich zrejme má poľnohospodársky postrek. Podobných prípadov je podľa včelárov čoraz viac a zabrániť im nedokážu.

30.04.2017 10:09 Polícia pátra po páchateľovi, ktorý prepadol banku v Auparku (Bratislavské noviny)
Policajti vyšetrujú okolnosti lúpežného prepadnutia, ktoré sa odohralo včera (dňa 29.04.2017) vo večerných hodinách v priestoroch nákupného centra Aupark na Einsteinovej ulici v mestskej časti Bratislava – Petržalka.

30.04.2017 09:29 FOTO: Novou Miss Slovensko sa stala Bratislavčanka Hanka Závodná (Bratislavské noviny)
Najkrajšou ženou Slovenska je tento rok 21-ročná Hanka Závodná z Bratislava, keď zvíťazila na súťaži Miss Slovensko 2017, ktorého finále sa konalo v sobotu večer v Incheba Expo Aréne a v priamom prenose ho odvysielala aj televízia JOJ. Prvou vicemiss sa stala Petra Varaliová z Bardejova a druhou vicemiss Michaela Cmarková z Kanianky.

30.04.2017 08:24 Vodič MHD môže odmietnuť prepravu dvoch psov bez schránky (Bratislavské noviny)
Pri preprave psov vo vozidlách bratislavskej MHD musia mať cestujúci na pamäti, že v jednom vozidle môže byť prevážaný spravidla iba jeden pes, ktorý nie je umiestnený v uzavretej schránke, prípadne dva psy prepravované jedným majiteľom. Vodič vozidla MHD musí dať k preprave súhlas.

29.04.2017 19:24 Na vojenskom cintoríne v Petržalke si uctili pamiatku zosnulých Srbov (Bratislavské noviny)
Pamiatku srbských vojakov, ktorí zomreli na území Bratislavy počas prvej svetovej vojny si dnes na vojenskom cintoríne v Petržalke-Kopčanoch prišla uctiť delegácia Ministerstva práce a sociálnej politiky Srbskej republiky, v ktorého agende je i oblasť vojnových veteránov. Delegáciu viedol štátny tajomník srbského ministerstva Milan Popovič.

29.04.2017 17:04 Na stáž do NR SR sa doteraz prihlásilo 47 vysokoškolákov (Bratislavské noviny)
Na stáž v Národnej rade (NR) SR sa doteraz prihlásilo 47 uchádzačov. Na posielanie prihlášok majú čas do 1. mája. Vybraných uchádzačov pozvú na vstupné interview, ktoré sa bude konať v júni. Zvyčajne na stáž prijímajú 35 až 40 stážistov. Na aktuálne prebiehajúcu stáž prijali 41 študentov. TASR to potvrdila Kancelária NR SR. Tento rok pôjde už o 20. ročník stáže. Za uplynulých 19 ročníkov stážovalo v kancelárii približne 650 vysokoškolských študentov.

29.04.2017 16:09 Fanúšikovia stolových hier oslavujú medzinárodný sviatok (Bratislavské noviny)
Dnešný deň môžu ľudia prežiť naozaj hravo. Stačí sa pridať k tým, ktorí aktívne oslávia dnešný Medzinárodný deň stolových hier (Table Top Day). „Stolové spoločenské hry sú obľúbené na celom svete. Vďaka nim sa hráči nielen zabavia, ale môžu sa aj mnohému naučiť," pripomína psychologička Lýdia Žáková.

29.04.2017 15:09 Motorkári sa zo Záhorskej Bystrice dnes mali jarný výjazd Záhorím (Bratislavské noviny)
Dnes popoludní mali v Záhorskej Bystrici zraz motorkári. Práve z bratislavskej mestskej časti vyrazia na jarný výjazd Záhorím, ktorý zakončia vo Vrbovom.

29.04.2017 15:04 Nové Mesto opäť podporí občianske projekty, rovnako aj Petržalka (Bratislavské noviny)
Nové Mesto opäť podporí niektoré občianske projekty. Ide o šesť projektov z environmentálnej oblasti či sociálnej oblasti, ale aj z oblasti kultúry a športu. Miestna samospráva na ne zo svojho rozpočtu vyčlení viac ako 23.000 eur, o čom rozhodli novomestskí poslanci na ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva schválením jednotlivých dotácií.

29.04.2017 11:54 Depeche Mode môžete vidieť v Bratislave už 4. mája! Zatiaľ len v kine... (Bratislavské noviny)
V máji pokračuje obľúbený cyklus Music & Film v Kine Lumiere projekciou záznamu koncertu Depeche Mode Live in Berlin (2014) od režiséra Antona Corbijna. Film vznikol počas mimoriadne úspešného turné k albumu Delta Machine. Doteraz bol dostupný len na DVD nosiči, no vo štvrtok 4. mája na dvoch projekciách v Kine Lumiere o 18.00 a 20.30 hod. budú mať diváci jedinečnú šancu vidieť ho vo vysokom rozlíšení s výborným zvukom na veľkom plátne.

29.04.2017 10:44 Na bratislavskej výstave 500 rokov reformácie sú grafiky z niekoľkých storočí (Bratislavské noviny)
Galéria mesta Bratislavy (GMB) sprístupnila v Mirbachovom paláci výstavu 500 rokov reformácie. Grafické diela sú zo zbierky Thomasa Emmerlinga. Expozícia na druhom poschodí galérie je venovaná päťstoročnému jubileu reformácie Martina Luthera (1483-1546), ktorý 31. októbra 1517 pribil na bránu zámockého kostola vo Wittenbergu 95 téz reformy vtedajšej cirkvi.

29.04.2017 09:34 Prvomájová veterán Tatra rely Bratislava prejde Malokarpatskou vínnou cestou (Bratislavské noviny)
Prvomájová veterán Tatra rely Bratislava 2017 sa vo svojom 14. ročníku vyberie z Bratislavy po Malokarpatskej vínnej ceste a späť. Fanúšikovia historických automobilov si ich budú môcť obzrieť aj pred štartom v hlavnom meste alebo počas zástavky na modranskom námestí pod súsoším Ľudovíta Štúra v pondelok (1.5.) popoludní.

29.04.2017 08:39 V SND bude stretnutie s poéziou P. O. Hviezdoslava Časy, časy, mrcha časy... (Bratislavské noviny)
Slovenské národné divadlo (SND) pozýva na stretnutie s poéziou. Činohra SND uvedie dnes v Modrom salóne premiéru divadelnej inscenácie komponovanú z textov Pavla Országha Hviezdoslava s názvom Časy, časy, mrcha časy...

28.04.2017 19:49 Na diaľnici D1 je na výjazde z mesta kolóna až po Blatné (Bratislavské noviny)
Kto sa chce momentálne pohnúť z hlavného mesta smerom na východ či na sever Slovenska, riskuje, že skôr bude stáť.

28.04.2017 18:54 Pomôžte, polícia pátra po Írovi , ktorý zmizol v Bratislave (Bratislavské noviny)
Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po nezvestnom 33-ročnom Keithovi Boylovi z Írska. Naposledy ho videli vo štvrtok v jednom z reštauračných podnikov na Sedlárskej ulici, odvtedy ho nikto nevidel ani nepočul a ani muž nikoho nekontaktoval.

28.04.2017 16:19 Nočná naháňačka cez celé mesto: Muža nezastavila ani streľba (Bratislavské noviny)
Policajti pred jednou v noci v Bratislave spozorovali auto, ktoré prešlo na červenú. To ešte netušili, čo ich čaká.

28.04.2017 15:49 Kde v Bratislave prespávali filmové hviezdy - Jennifer Lawrence a Jeremy Irons? (Bratislavské noviny)
Mnoho filmových nadšencov bolo tento týždeň vo vytŕžení, keď sa prevalilo, že v našom hlavnom meste nakrúcajú film Red Sparrow také hollywoodské hviezdy, akými sú herečka Jennifer Lawrence a jej o čosi predsa len slávnejší kolega Jeremy Irons. Dočasným domovom týchto amerických celebrít sa stal luxusný bratislavský Grand Hotel River Park situovaný na brehu Dunaja.

28.04.2017 15:09 Chodíte do legálnej ambulancie? Po novom to spoznáte ľahko (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj v uplynulých mesiacoch riešil prípad kliniky plastickej chirurgie, ktorá v Bratislave fungovala bez povolenia. Bratislavská župa spustila iniciatívu jasnej a viditeľnej identifikácie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí splnili zákonom stanovené podmienky a majú župou vydané platné povolenie. Prvé nálepky dnes označili legálne ordinácie v Poliklinike Karlova Ves.

28.04.2017 14:49 Novinka, ktorá poteší: Vydajú album s tematikou Márie Terézie (Bratislavské noviny)
V roku 2017 si pripomíname 300. rokov narodenia panovníčky Márie Terézie. Bratislavský okrášľovací spolok pri tejto príležitosti pripravil sériu podujatí, prvým z nich je vydanie reprezentatívneho albumu 12 reprodukcií grafických listov s námetom Márie Terézie v spolupráci s Galériou mesta Bratislavy.

28.04.2017 13:59 Otrasná bilancia: Tri nehody, trikrát úradoval alkohol (Bratislavské noviny)
Za obdobie uplynulých dní na území hlavného mesta zaznamenali ďalšie prípady, keď sa po dopravnej nehode ukázalo, že vodiči pili alkohol.

28.04.2017 13:04 Most SNP uzavrú - mesto ide kontrolovať technický stav mostovky (Bratislavské noviny)
Most SNP je jedným z najvyužívanejších mostov v Bratislave a jeho stav nebol komplexne kontrolovaný od čias jeho výstavby. Preto mesto v súvislosti s rekonštrukciou a opravou mostovky rozhodlo preveriť jeho stav formou sondáže, ktorej cieľom je zistiť stav korózie oceľových súčastí mostovky. Na základe výsledkov tejto odbornej kontroly mesto rozhodne o spôsobe rekonštrukcie mosta. Ide o druhú etapu rekonštrukcie, ktorá nadväzuje na minuloročnú prvú etapu.

28.04.2017 12:59 Kuriózny zásah policajtov: Išlo o život 1,5-ročného chlapčeka (Bratislavské noviny)
Medzi hlavné úlohy polície nepatrí len odhaľovanie páchateľov trestnej činnosti, ale aj ochrana nášho života a zdravia. A práve tomu sa včera naplno venovali bratislavskí policajti.

28.04.2017 12:24 Policajti kuriózne pomáhali pri záchrane života 1,5-ročného chlapčeka (Bratislavské noviny)
Medzi hlavné úlohy Policajného zboru nepatrí len odhaľovanie, vyšetrovanie a zisťovanie páchateľov rôznych druhov trestnej činnosti, ale aj ochrana osobnej slobody, bezpečnosti, života a zdravia osôb. Práve túto časť úloh vyplývajúcich zo zákona o Policajnom zbore v priebehu včerajšieho dňa splnili policajti Odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

28.04.2017 11:39 Novinka, ktorá poteší: Vyjde album s tematikou Márie Terézie (Bratislavské noviny)
V roku 2017 si pripomíname 300. rokov narodenia panovníčky Márie Terézie. Bratislavský okrášľovací spolok pri tejto príležitosti pripravil sériu podujatí, prvým z nich je vydanie reprezentatívneho albumu 12 reprodukcií grafických listov s námetom Márie Terézie v spolupráci s Galériou mesta Bratislavy.

28.04.2017 11:04 A opäť zvrat: Súd prikázal pozastaviť práce v lokalite Pri kríži (Bratislavské noviny)
Ešte včera to vyzeralo tak, že hlavné mesto výstavbu 68 náhradných bytov v lokalite Pri kríži v Dúbravke nezastaví. Poslanci totiž neprelomili veto primátora. Dnes je však opäť všetko inak, na miestny úrad prišlo nariadenie súdu prikazujúce stavebníkovi zdržať sa všetkých stavebných a výrubových prác.

28.04.2017 10:19 Takto rozryl nákladiak lúku v obľúbenej rekreačnej lokalite Bratislavčanov (Bratislavské noviny)
Pohľad na jedno z obľúbených výletných miest obyvateľov hlavného mesta vás môže naštvať. Iba kúsok od turistického altánku rozrylo lúku nákladné auto, pričom zhruba 10 metrov vedľa sa nachádza asfaltová cesta.

28.04.2017 09:14 Čistotu v uliciach Dúbravky pomáhajú udržiavať aj ľudia s mentálnym postihnutím (Bratislavské noviny)
Pomôcť Dúbravke a najmä ľuďom s mentálnym postihnutím – rozvíjať sa, nadobúdať pracovné zručnosti, integrovať sa. S takouto ideou a projektom pod názvom Pomáhame Dúbravke oslovil mestskú časť Bratislava Dúbravka Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya

28.04.2017 08:34 Preteky áut na vodíkový pohon predstavili automobilovú budúcnosť (Bratislavské noviny)
V bratislavskom zážitkovom centre vedy Aurélium odštartovali včera prvý ročník slovenského kola medzinárodnej súťaže vodíkových áut Hydrogen Horizon Automotive Challenge. O prvenstvo a účasť na medzinárodnom finále vo Francúzsku súťažilo 18 stredoškolských tímov.

27.04.2017 19:20 Plánuje cez víkend vycestovať z Bratislavy? Pozor na dopravné obmedzenia na diaľnici (Bratislavské noviny)
Dopravná polícia informovala, že cez víkend budú na diaľnici D1 medzi Trnavou a Bratislavou výrazné dopravné obmedzenia.

27.04.2017 17:55 Rešpektujú vodiči pruhy pre MHD a cyklistov? Zamerali sa na to policajti (Bratislavské noviny)
Všeobecné rešpektovanie vyhradených pruhov pre linky mestskej hromadnej dopravy či cyklistov ostáva v Bratislave stále nedosiahnuteľným cieľom. Vyplýva to i z kontroly počas stredajšej (26.4.) dopravnej špičky, počas ktorej sa príslušníci bratislavskej Mestskej polície (MsP) zamerali na motoristov zneužívajúcich vyhradené pruhy.

27.04.2017 17:00 Poznajú naše deti históriu svojho rodného mesta? (Bratislavské noviny)
(pr) Myslím si, že veľmi málo. A ako sme na tom s vedomosťami o Bratislave a Starom Meste my dospelí? Možnože len o niečo lepšie... Náučné prehliadky SPOZNAJ STARÉ MESTO by to mohli zmeniť!

27.04.2017 16:40 Areál nemocnice na Patrónke získal v aukcii Eset (Bratislavské noviny)
Areál bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke získala spoločnosť Eset. Na dnešnej neverejnej dražbe zaň ponúkla najvyššiu sumu, a to 26,2 milióna eur. TASR to potvrdil hovorca ministra vnútra Ivan Netík. Predaj ešte musí potvrdiť ministerstvo, podľa hovorcu pôjde o formalitu.

27.04.2017 16:00 FOTO: Mýtny domček zrekonštruujú za minimálne 100-tisíc eur, pozrite si ho zvnútra (Bratislavské noviny)
Mýtny domček pri Starom moste v Bratislave sa dočká po rokoch rekonštrukcie. Zriadia v ňom stálu expozíciu colníctva a finančnej správy. Bratislavskí mestskí poslanci totiž dnes schválili jeho prenájom Finančnému riaditeľstvu SR na päť rokov za 100 eur ročne. Finančné riaditeľstvo však musí zrealizovať do roka od účinnosti zmluvy rekonštrukciu domčeka za minimálne 100-tisíc eur.

27.04.2017 15:50 Aj Záhorská Bystrica pripravila tradičný majáles (Bratislavské noviny)
Záhorská Bystrica oslávi v nedeľu 30. apríla symbolickým stavaním mája silu prírody, života, ale aj krásy a zdravia miestnych žien. Majáles privíta návštevníkov Záhorskej Bystrice, či okolitých obcí tradičným ceremoniálom stavania mája, pestrým programom a občerstvením o 17.00 h na Námestí Rodiny v centre mestskej časti.

27.04.2017 14:45 Další zvrat, výstavbu náhradných bytov v Dúbravke mesto nezastaví (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto nezastaví výstavbu 68 náhradných nájomných bytov v Dúbravke v lokalite Pri kríži. Hoci o to koncom marca požiadali bratislavskí poslanci primátora Iva Nesrovnala, ten uznesenie nepodpísal. Jeho veto však dnes mestské zastupiteľstvo neprelomilo, a tak výstavba, proti ktorej protestuje mestská časť a niektorí Dúbravčania, naďalej pokračuje.

27.04.2017 14:05 Poznáte totožnosť ženy na fotkách? Mohla by pomôcť objasniť krádež peňazí... (Bratislavské noviny)
Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V vyšetrujú okolnosti krádeže, ku ktorej došlo začiatkom tohto mesiaca v priestoroch nákupného centra na Einsteinovej ulici. Podľa doterajších informácií v jednej z predajní s oblečením doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil poškodenej žene z kabelky, ktorú mala prevesenú cez ľavé rameno peňaženku, s obsahom finančnej hotovosti vo výške 150 ,- €.

27.04.2017 12:45 Primátor Nesrovnal: Náhla nevoľnosť, skončil v nemocnici (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ešte včera sedel na zastupiteľtve, no dnes je všetko inak. O tom, že sa momentálne nachádza v nemocnici, informoval mestských poslancov priamo počas zasadnutia zastupiteľstva riaditeľ magistrátu Martin Maruška.

27.04.2017 12:10 Bývalá nemocnica na Patrónke sa dnes predáva v dražbe (Bratislavské noviny)
Areál bývalej Vojenskej nemocnice na bratislavskej Patrónke sa dnes doobeda predáva v neverejnej dražbe. Podľa hovorcu ministra vnútra Ivana Netíka aukcia stále prebieha, cena sa mala zatiaľ zvýšiť o milión eur.

27.04.2017 11:50 FOTO: Nové bývanie medzi Devínskou a Lamačom už rastie (Bratislavské noviny)
Developer projektu Bory bývanie zverejnil aktuálne fotografie, ako napreduje výstavba projektu. Budúce bytovky už majú betónové základy.

27.04.2017 10:15 ROZHOVOR - Sochár Juraj Čutek: Chceli by sme znovu postaviť synagógu (Bratislavské noviny)
Odborníci považujú jeho chápanie komornej plastiky, jej spracovanie z remeselnej, technickej, výtvarnej a ideovej stránky v rámci slovenského sochárstva za jedinečné. Pri umeleckej tvorbe spája klasicky opracované drevo s detailmi, predmetmi úžitkovej spotreby, ktoré sa nachádzajú bežne okolo nás. Prinášame vám rozhovor s jedným z najosobitejších slovenských výtvarníkov svojej generácie - akademickým sochárom Jurajom Čutekom.

27.04.2017 09:05 Pred takýmto problémom ešte Bratislava nestála. Ide o osud veľkej skupiny bezdomovcov (Bratislavské noviny)
Búranie garáží v lokalite Zátišie v bratislavskom Novom Meste ohrozuje osud zhruba 40 starších ľudí bez domova, ktorí tu už roky žijú. Na magistráte sa preto včera konalo pracovné stretnutie, na ktorom hľadali riešenie pre bezdomovcov, ktorí sa ocitli v bezvýchodiskovej situácii.ľudí

27.04.2017 08:05 Ružinov podporí nápady za viac ako 157-tisíc eur (Bratislavské noviny)
Na aprílovom miestnom zastupiteľstve schválili ružinovskí poslanci pridelenie finančnej podpory formou grantového programu 48 projektom. Spolu tak mestská časť podporí tento rok nápady fyzických a právnických osôb pôsobiacich v Ružinove sumou 157 213 eur. Celkovo sa o finančnú podporu uchádzalo tento rok 69 projektov.

26.04.2017 19:35 Krúpa: V Záhorskej Bystrici kolabuje doprava a minister ignoruje dôvody (Bratislavské noviny)
V Záhorskej Bystrici v ranných a popoludňajších špičkách kolabuje doprava. Dôvodom je prejazd enormného množstva osobných vozidiel z okolitých obcí z cestného ťahu zo Stupavy a Mariánky mestskou časťou. Starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa oslovil ministerstvo dopravy s požiadavkou o vyňatie úseku diaľnice D2 od Lamača po križovatku Stupava – Juh od spoplatnenia, aby sa neúnosná situácia zmenila. Minister dopravy Árpád Érsek žiadosť zamietol.

26.04.2017 18:35 Poslanci neschválili ani metodiku vyplácania kompenzácie pre reštituentov (Bratislavské noviny)
Metodiku vyplácania rozdielu medzi trhovým a regulovaným nájomným pre vlastníkov reštituovaných bytov dnes bratislavskí mestskí poslanci neschválili.

26.04.2017 17:10 Poslanci opäť neodsúhlasili americkej ambasáde prenájom pozemkov (Bratislavské noviny)
Bratislava neprenajme Veľvyslanectvu Spojených štátov amerických zhruba 1300 štvorcových metrov mestských pozemkov pred budovou ambasády.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad