topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.10.2018 | Meniny má Lukáš

18.10.2018 15:45 Vodiči DPB sú nespokojní a hrozia štrajkom – skolabuje MHD v hlavnom meste? (Bratislavské noviny)
Situácia s vodičmi v bratislavskej MHD je už niekoľko rokov kritická. Aj napriek rôznym opatreniam zo strany Dopravného podniku Bratislava je ich stále málo a navyše mnohí z nich sú dlhodobo nespokojní s pracovnými podmienkami a najnovšie zase dokonca uvažujú o vyhlásení štrajkovej pohotovosti.

18.10.2018 15:30 ROZHOVOR Martin Borguľa: Je potrebné veci meniť, nie rozprávať, ako sa to nedá (Bratislavské noviny)
Je najväčším vyzývateľom súčasného starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka. Dlhé roky pôsobí v komunálnej politike ako poslanec miestneho a mestského zastupiteľstva. Mnohí ho považujú skôr za podnikateľa. On sám sa tomuto označeniu nebráni a tvrdí, že práve podnikanie ho naučilo orientovať sa na výsledok. Prečo naozaj odišiel zo Smeru – SD? Čo chce robiť s chátrajúcimi budovami v Starom Meste? Viac Martin Borguľa.

18.10.2018 14:35 FOTO: Rekonštrukcia bratislavskej Pradiarne oficiálne odštartovala (Bratislavské noviny)
Obnova národnej kultúrnej pamiatky Pradiarne v Bratislave sa oficiálne začala. Slávnostným vložením tehál do steny budovy ju vo štvrtok potvrdili primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, starosta mestskej časti Ružinov Dušan Pekár a generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia Milan Murcko.

18.10.2018 11:15 FOTO: Na Miletičovej ulici nájdete aj takúto kuriozitu - odpadkový kôš len pre basketbalistov! (Bratislavské noviny)
Na facebookovej stránke venovanej mestskej časti Ružinov sa včera objavila fotografia odpadkového koša, ktorý sa nachádza na Miletičovej ulici, teda presnejšie na zastávke električiek smerom do centra. Nebolo by na tom nič čudné, pokiaľ by sa jeho otvor slúžiaci na vhadzovanie odpadkov nenachádzal v približne dvojmetrovej výške...

18.10.2018 10:40 Bratislavský kraj mal koncom roka 2017 o takmer 9000 obyvateľov viac (Bratislavské noviny)
Počet obyvateľov Bratislavského kraja koncom minulého roka dosiahol 650.838 ľudí a na celkovej populácii Slovenska sa podieľal 12 percentami (%). Medziročne množstvo obyvateľov tohto kraja vzrástlo o 8946 osôb. 

18.10.2018 09:30 Kauza zbabraná fasáda: Budú musieť v novembri hotel Danube zatvoriť? (Bratislavské noviny)
Či bude zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta otvorený aj v novembri, alebo ho zatvoria, rozhodne stavebný úrad Starého Mesta.

18.10.2018 09:00 Staré Mesto má stavebnú uzáveru pre lokalitu Brnianska - Patrónka (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto má vyhlásenú stavebnú uzáveru pre zónu Brnianska – Patrónka. Rozhodnutie o jej vyhlásení podpísal staromestský starosta Radoslav Števčík. Dôvodom uzávery je spracovávanie územného plánu zóny (ÚPZ) pre predmetnú lokalitu.

18.10.2018 08:05 Festival Hvalur venujú organizátorky najväčšiemu popularizátorovi Islandu Jurajovi Kušnierikovi (Bratislavské noviny)
Šesť rôznorodých islandských interpretov predstaví festival islandskej hudby Hvalur. Prvý ročník podujatia, ktoré prinesie ambient, indietronicu, synth-punk, ale aj elektropop, sa uskutoční v bratislavskom Ateliéri Babylon 24. a 25. októbra. Podľa organizátoriek Laury Loviškovej a Reginy Ulejovej pôjde o prvý festival islandskej hudby nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe.

18.10.2018 00:00 5 tipov ako ušetriť na pôžičke (Bratislavské noviny)
(pr) Život v Bratislave je dynamický, občas stresujúci a niekedy aj finančne náročný. Zvlášť v prípade, že medzi termínom vašej výplaty a termínom úhrady poplatkov je určitý časový rozdiel. V takom prípade logicky vstupuje do hry otázka pôžičky.

18.10.2018 00:00 Miroslav Dragun: Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená! (Bratislavské noviny)
(pr) Kvalita životného prostredia v Petržalke je ohrozená! Vo svojom komentári o tom píše Miroslav Dragun, ktorý zastavil ropovod cez Žitný ostrov a Petržalku, upozornil na skládku CHZJD vo Vrakuni, odhalil navážanie stavebného odpadu na stavbu bratislavského obchvatu a je jeden z hlavných iniciátorov národného parku Podunajsko.

17.10.2018 20:20 VIDEO: Hlavnú cenu festivalu Jeden svet získal český dokument o slovenských brancoch (Bratislavské noviny)
Po šesťdňovom filmovom maratóne sa v utorok večer (16.10.) zavŕšila bratislavská časť 19. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Na záverečnom ceremoniáli vyhlásili ocenenia súťažnej sekcie Slovensko a Česko za ľudské práva. Cena Jedného sveta 2018 putuje filmu Až přijde válka českého režiséra Jana Geberta.

17.10.2018 19:40 Petržalská samospráva: Patríme k najlepším na Slovensku (Bratislavské noviny)
Transparency International Slovensko pravidelne hodnotí transparentnosť 100 najväčších miest (vrátane mestských častí). Petržalka sa v rámci tohto rebríčka vždy umiestňuje na popredných miestach. Je to najmä preto, že sa snaží čo najviac priblížiť k občanovi, byť transparentnou mestskou časťou a nezabúdať ani na „ľudskú“ stránku pri riešení problémov svojich obyvateľov.

17.10.2018 18:35 Symfonický orchester Slovenského rozhlasu si piatkovým koncertom pripomenie až dve okrúhle jubileá (Bratislavské noviny)
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu vstupuje do jubilejnej 90. koncertnej sezóny. Otvorí ju v piatok 19. októbra o 19:00 slávnostným koncertom k 100. výročiu vzniku Československa.

17.10.2018 17:40 FOTO: Parkuje táto motorka v Dúbravke správne alebo zbytočne zaberá miesto pre auto? (Bratislavské noviny)
Na sociálnej sieti sa objavila fotografia z bratislavskej Dúbravky, na ktorej stojí motorka uprostred vyznačeného parkovacieho miesta využívané najmä autami. Jej autor chcel pravdepodobne poukázať na to, že motorka má až luxusne veľa priestoru a zabrala miesto pre ďalšie auto. Zisťovali sme či mal pravdu alebo nie...

17.10.2018 16:55 VIDEO: Vznikol študentský dokumentárny seriál o bývalých premiéroch - účinkujú v ňom Mečiar aj Fico! (Bratislavské noviny)
Študenti bratislavskej VŠMU nakrútili dokumentárny seriál o bývalých predsedoch vlád SR. Pred ich kamery sa im podarilo dostať dokonca aj kontroverzného expremiéra Vladimíra Mečiara či súčasného lídra SMER-u SD Roberta Fica, ktorý dal demisiu tento rok po občianskych protestoch vyvolaných vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

17.10.2018 16:05 Komplikácia pre vodičov: Na ceste do Devína pribudol tretí semafor! (Bratislavské noviny)
Vodiči jazdiaci po rušnej Devínskej ceste cez Devín či už do Devínskej Novej Vsi alebo ďalej na západ ostali včera zaskočení ďalšou komplikáciou v doprave. Po dvoch semaforoch dočasne osadených na Devínskej ceste pribudol tretí - nas Kremeľskej ulici pramo v centre Devína. Dnes ráno sa tu napríklad smerom do centra vytvorila kolóna siahajúca od Hradnej až k cintorínu.

17.10.2018 15:10 Zaskočená Nicholsonová: Keď vyšla na ulicu, z bilbordu sa dozvedela, že volí Mrvu (Bratislavské noviny)
Viacerých Bratislavčanov prekvapili bilbordy, na ktorých niekoľkí liberáli vyjadrili podporu pred voľbami primátora Jánovi Mrvovi. Ten je totiž známy ako kresťansky orientovaný konzervatívec. Bilbordy sa však z ulíc rýchlo stratili. Čo sa stalo?

17.10.2018 14:55 Hasiči zasahujú pri dopravnej nehode dvoch áut na Vajnorskej ulici (Bratislavské noviny)
Bratislavskí hasiči momentálne zasahujú pri dopravnej nehode na Vajnorskej ulici. Zrazili sa tam dve motorové vozidlá, pričom jedno skončilo v koľajisku a druhé blokuje cestu.

17.10.2018 14:36 Polícia počas zásahu zadržala 26 osôb v súvislosti s envirokriminalitou (Bratislavské noviny)
Vyšetrovanie neoprávneného nakladania s odpadmi pokračuje. Polícia počas pondelkového (15.10.) zásahu a viacerých prehliadok bytových i nebytových priestorov a pozemkov zadržala v tejto súvislosti 26 osôb, ktoré po vykonaní procesných úkonov prepustila. Obvinenie voči konkrétnej osobe polícia zatiaľ nevzniesla. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

17.10.2018 13:40 Hlavné mesto má ďalšiu smart novinku - mapový portál. Čo všetko obsahuje? (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto pripravilo pre Bratislavčanov ďalšie smart riešenie, ktorým je mapový portál nazývaný GIS. Ide o celopriestorovú mapu hlavného mesta, ktorá Bratislavčanom uľahčí vyhľadávanie informácií z rôznych dôležitých oblastí. Portál je plne k dispozícii na webovej stránke hlavného mesta: mapy.bratislava.sk

17.10.2018 12:10 Polícia zadržala 30-ročného muža z Litvy, ktorý sa špecializoval na krádeže automobilov Toyota (Bratislavské noviny)
Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zaznamenali za posledné obdobie zvýšený nápad krádeží motorových vozidiel zn. Toyota typu SUV, ku ktorým dochádzalo na území Bratislavského kraja. Policajti ihneď prijali opatrenia na zamedzenie krádeží týchto vozidiel a odhalenie ich páchateľov.

17.10.2018 10:20 Rača už priznala finančný príspevok na súkromnú škôlku prvým 15 rodinám (Bratislavské noviny)
Finančný príspevok na súkromnú škôlku vo výške 60 eur mesačne pre deti, ktoré neboli prijaté do žiadnej materskej školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Rača a do konca decembra dosiahnu vek 3 roky, priznala račianska samospráva už prvým pätnástim rodinám.

17.10.2018 10:20 FOTO Zisťovali sme: Parkujúce autá na Jarošovej budú čoskoro minulosťou! (Bratislavské noviny)
Na túto problémovú situáciu nás upozornil náš čitateľ. Zaujímalo ho budúce využitie novovyasfaltovaného chodníka na Jarošovej ulici, na ktorom po značnej časti dennodenne parkujú autá, ktoré ničia zeleň oddeľujúcu chodník od cesty.

17.10.2018 08:41 Výročie vzniku ČSR pripomenie aj filatelistická výstava na hrade (Bratislavské noviny)
Stému výročiu vzniku Československa, vydaniu prvej československej poštovej známky a 25. výročiu novodobej slovenskej známkovej tvorby bude venovaná Jubilejná filatelistická výstava C-S SALON 2018, ktorú slávnostne otvoria 26. októbra na Bratislavskom hrade.

17.10.2018 00:00 Ako si poradiť s automatickou prevodovkou a správnym riadením auta? (Bratislavské noviny)
(pr) Automobil je zariadenie, ktorého ovládanie sa dnes radí k jednej z najdôležitejších zručností dospelej osoby. Pre niekoho to môže byť ako maturita, vysvedčenie alebo dokonca titul a určite sa o tom presvedčíte aj pri prijímacom pohovore na konkrétnu pracovnú pozíciu.

16.10.2018 20:31 Ocenili 14 bratislavských seniorov. Toto sú oni (Bratislavské noviny)
Dnes sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca uskutočnil 8. ročník slávnostného odovzdávania cien Senior roka 2018, ktorý sa tradične koná  v októbri, Mesiaci úcty k starším.

16.10.2018 20:20 Odštartoval šiesty ročník Petržalskej super školy (Bratislavské noviny)
Tento projekt je ojedinelý svojím obsahom i cieľovou skupinou, pre ktorú je určený, preto našiel odozvu aj za hranicami - v parížskej centrále UNESCO sa rokuje o jej celoplošnom uplatnení v rámci EÚ. V jeho závere, na základe tém vyhlásených lektormi jednotlivých prednášok, vypracovali žiacke tímy svoje vlastné projekty.

16.10.2018 18:05 V Bratislave sa stretnú svetoví odborníci, ktorí sa zaoberajú výskumom rakoviny (Bratislavské noviny)
Biomedicínske centrum (BMC) Slovenskej akadémie vied (SAV) organizuje od stredy 17. októbra výročnú konferenciu medzinárodnej spoločnosti pre výskum metabolizmu rakoviny. Cieľom je nadviazať a upevniť medzinárodnú spoluprácu vedcov a lekárov v oblasti výskumu rakovinového metabolizmu a rozvinúť jej multidisciplinárny charakter.

16.10.2018 17:56 Pozor na nebezpečnú nylonovú naberačku z Číny (Bratislavské noviny)
Na slovenskom trhu sa môže nachádzať nebezpečná nylonová naberačka z Číny, z ktorej sa uvoľňujú aromatické amíny.

16.10.2018 16:00 Karlova Ves vyhlásila stavebnú uzáveru v zóne Líščie údolie (Bratislavské noviny)
Líščie údolie v mestskej časti Bratislava-Karlova Ves bude od neželanej výstavby chrániť stavebná uzávera. O jej vyhlásení a trvaní do schválenia územného plánu zóny, maximálne na najbližších päť rokov, rozhodol o tom karloveský miestny úrad.

16.10.2018 15:26 Ťažba dreva na Devínskej Kobyle: Aktivisti ubezpečeniam lesníkov veľmi neveria (Bratislavské noviny)
Obnovenie výrubov stromov vo vzácnej lokalite Devínskej Kobyly opäť vyvolalo pobúrenie Bratislavčanov. Lesníci sa bránia a sľubujú maximálne citlivý prístup, no ich kritikov to neupokojilo.

16.10.2018 14:36 Sú pre vás kandidáti na poslancov či starostov iba nudné mená v zozname? U nás sa o nich môžete dozvedieť viac (Bratislavské noviny)
Komunálne voľby, v ktorých si zvolíme miestnych poslancov, starostov či primátora, sa blížia. Konať sa budú už 10. novembra 2018. Možno ste si už pozreli zoznamy kandidátov, no z vypísaných mien ste sa pravdepodobne veľa nedozvedeli. Bratislavské noviny sa preto rozhodli vám pomôcť, aby ste vedeli, koho volíte a dali hlas ľuďom, ktorí si to zaslúžia a vedia nášmu mestu pomôcť.

16.10.2018 13:51 NEHODA: Pri ceste do Petržalky sa vyhnite Prístavnému mostu (Bratislavské noviny)
Ak smerujete autom či MHD do Petržalky, rátajte s kolónami, najmä ak chcete využiť na prechod cez Dunaj Prístavný most. V dôsledku dopravnej nehody sa tu totiž tvoria rozsiahle kolóny.

16.10.2018 12:30 Národný onkologický ústav dostal nové CT za 1,79 milióny eur (Bratislavské noviny)
Do Národného onkologického ústavu pribudol nový CT prístroj najvyššej piatej kategórie. V rámci centrálneho obstarávania ho zabezpečilo Ministerstvo zdravotníctva SR za 1,79 milióna eur. K vynovenému CT pracovisku pribudla aj nová prístavba.

16.10.2018 11:55 FOTO a VIDEO: V Rovinke uviedli nový film o folklóristovi Vilovi Meškovi (Bratislavské noviny)
V kultúrnom dome v Rovinke sa konalo slávnostné uvedenie nového dokumentárneho filmu o multiinštrumentalistovi Viliamovi Meškovi – rodákovi z Terchovej, dnes žijúci v Rovinke pri Bratislave.

16.10.2018 11:30 FOTO a VIDEO: Policajti prehľadávajú Kočnerove nehnuteľnosti, on sa tomu prizerá (Bratislavské noviny)
 Polícia dnes od rána vykonáva domové prehliadky v nehnuteľnostiach Mariana Kočnera. Muži zákona zašli aj do bytovky Bonaparte, väzobne stíhaný podnikateľ chodí s nimi.

16.10.2018 11:11 FOTO a VIDEO: Vo veži Dómu svätého Martina nestraší, ale skrýva pár historických predmetov i záhadných nápisov (Bratislavské noviny)
Dóm svätého Martina, ktorý sa nazýva aj katedrálou pochádza z 15. storočia a vďaka Márii Terézii sa stal v dobe Rakúsko-Uhorska aj korunovačným kostolom. Je to najvyššia historická budova v našom meste a jedna z dominánt Bratislavy. Obdivovanou je nielen zlatá koruna, ktorá sa nachádza na vrchole veže, ale aj v jej útrobách sa nachádza niekoľko predmetov hodných obdivu...

16.10.2018 10:23 Otestovali sme joga centrá v hlavnom meste: Kam sa oplatí ísť zacvičiť? (Bratislavské noviny)
Hľadáte pre seba ten správny typ jogy? My sme sa za vás urobili malý prieskum obľúbených joga centier v Bratislave, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Ak ste ju ešte necvičili, inšpirujte sa naším prieskumom a nejaké určite vyskúšajte.

16.10.2018 10:10 Pri Bernoláku vyrúbali stromy. Zisťovali sme dôvod (Bratislavské noviny)
Čitateľov Bratislavských novín zaskočil najnovší výrub stromov, ku ktorému došlo v Starom Meste. Ide o lokalitu vedľa známeho internátu "Bernolák", konkrétne pri križovatke ulíc Radlinského a Legionárska.

16.10.2018 09:06 Nesystémové a diskriminačné. BID kritizuje Nesrovnalove návrhy na zľavy v MHD (Bratislavské noviny)
Rozšírenie zliav v bratislavskej MHD, ktoré navrhuje primátor Ivo Nesrovnal považuje Bratislavská integrovaná doprava (BID) za nesystémové s diskriminačným charakterom. Ako koordinátor Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK) to konštatuje aj v liste adresovanom vedeniu hlavného mesta.

15.10.2018 19:15 Veľká filmová žranica: V Univerzitnej knižnici otvorili zaujímavú výstavu (Bratislavské noviny)
Výstavu filmových plagátov, ktorých spoločným menovateľom je jedlo a talianska kuchyňa, otvorili v pondelok v Bratislave za účasti veľvyslanca Talianskej republiky na Slovensku Gabriela Meucciho.

15.10.2018 18:25 Cyklomost Slobody prilákal 3 591 ľudí (Bratislavské noviny)
Priestor pod cyklomostom Slobody v DevínskejNovej  Vsi zaplnilo uplynulú sobotu množstvo ľudí. Dôvodom nebolo len slnečné počasie, ale najmä pestrý program plný vystúpení a atrakcií v rámci podujatia Deň európskej spolupráce 2018 – Namaľujme si budúcnosť spoločne. Zorganizoval ho Bratislavský samosprávny kraj.

15.10.2018 17:00 FOTO: Cestujúci musel dosť dlho hľadať funkčnú elektrickú zásuvku na Hlavnej stanici. V čom bol problém? (Bratislavské noviny)
Určite ste aj vy zaregistrovali, že na Hlavnej stanici v Bratislave nedávno slávnostne otvorili zrekonštruovanú čakáreň za takmer milión eur. Aj keď už takmer mesiac slúži verejnosti, tak stále nie je dokonalá, ani plne funkčná. Dokazuje to aj zážitok, o ktorý sa na sociálnej sieti so svojimi známymi podelil pán Jerguš...

15.10.2018 16:00 Dana Kleinert sa vzdala kandidatúry na post starostky Starého Mesta (Bratislavské noviny)
Dana Kleinert, kandidátka za Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU - občiansku demokraciu na starostku Starého Mesta dnes oznámila svoje rozhodnutie vzdať sa kandidatúry. Svojim voličom odporučila voliť Zuzanu Aufrichtovú.

15.10.2018 15:30 VIDEO: Prírodné unikáty hlavného mesta mapujú nové propagačné vidá (Bratislavské noviny)
Bratislava ako hlavné mesto v lone prírody je nosnou témou nového propagačného videa a štyroch video spotov, ktorých cieľom je prilákať turistov do slovenskej metropoly.

15.10.2018 13:46 Inda Nishita T. oslobodili spod obžaloby (Bratislavské noviny)
Senát Okresného súdu Bratislava I oslobodil v pondelok Inda Nishita T. spod obžaloby Krajskej prokuratúry v Bratislave. Obžalovaný bol z vraždy a ublíženia na zdraví. Incident Inda s dvoma mužmi sa odohral pred rokom v centre Bratislavy. Správu budeme aktualizovať.

15.10.2018 13:00 FOTO: Vynovený park na Ľudovom námestí dnes otvorili pre verejnosť (Bratislavské noviny)
Park na Ľudovom námestí v bratislavskom Novom Meste dnes sprístupnili pre verejnosť po tom, ako mestská časť v týchto dňoch ukončila jeho kompletnú rekonštrukciu.

15.10.2018 12:40 FOTO: Policajti v noci dávali kamionistom fúkať - ako ich nečakaná kontrola dopadla? (Bratislavské noviny)
Z dôvodu nepriaznivého vývoja nehodovosti v poslednom období na území Bratislavského kraja ako aj v nadväznosti na prípad nedávnej jazdy vodiča kamiónu v protismere na obchvate v Bratislave, vykonali policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave v priebehu uplynulej noci kontrolu zameranú na dokumentovanie priestupkov v cestnej premávke.

15.10.2018 12:20 Vozičkári zaparkujú jednoduchšie. Pomôže im inteligentný systém v mobile (Bratislavské noviny)
Občania s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) by to mali mať s hľadaním parkovacieho miesta o niečo jednoduchšie. Už čoskoro im má pomáhať systém inteligentného parkovania, ktorý pomocou mobilného telefónu vyhľadá a odnaviguje vodiča na najbližšie vyhradené parkovacie miesto.

15.10.2018 11:31 FOTO: Mladá dvojica si v detskom kočíku a taške odniesla z obchodu tovar za vyše 440 eur! (Bratislavské noviny)
V jednej z pobočiek známeho obchodného reťazca riešia kuriózny prípad. Ich predajňu navštívila 1. októbra 2018 vo večerných hodinách rodinka s dvomi deťmi, ktorá asi nemala drobné na vozík a tak si tovar odkladala do detského kočíka, v ktorom bolo malé dieťa a zvyšok si odniesla bez zaplatenia v športovej taške. Obchodu spôsobili škodu viac než 440 eur.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad