topspravy.sk mať prehľad
streda, 21.2.2018 | Meniny má Eleonóra

20.02.2018 21:00 Poslanci budú opäť rozhodovať o parkovacej politike (Bratislavské noviny)
Primátor Ivo Nesrovnal mestskému zastupiteľstvu znova predkladá dodatok štatútu hlavného mesta, ktorý má reguláciu v parkovaní zaviesť do praxe. Ten však mestskí poslanci dvakrát neschválili a hlasovanie o tomto bode predtým niekoľko rokovaní presúvali. Schválenie dodatku je aj tentoraz neisté.

20.02.2018 19:15 Petržalka hľadá dodávateľa prác v rámci projektu MŠ Turnianska (Bratislavské noviny)
Bratislavská Petržalka hľadá dodávateľa stavebných prác v rámci projektu novej materskej školy na Turnianskej ulici. Verejné obstarávanie na prebudovanie nevyužívaných priestorov základnej školy na škôlku so štyrmi triedami už zverejnila na svojej webovej stránke, ako aj vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

20.02.2018 18:00 Poslanci budú opäť diskutovať o parkovacej politike (Bratislavské noviny)
Primátor Ivo Nesrovnal mestskému zastupiteľstvu znova predkladá dodatok štatútu hlavného mesta, ktorý má reguláciu v parkovaní zaviesť do praxe. Ten však mestskí poslanci dvakrát neschválili a hlasovanie o tomto bode predtým niekoľko rokovaní presúvali. Schválenie dodatku je aj tentoraz neisté.

20.02.2018 17:10 Staromestská matrika bude od pondelka sídliť v nových priestoroch (Bratislavské noviny)
Obyvatelia bratislavského Starého Mesta budú mať pohodlnejší prístup k službám matričného úradu.

20.02.2018 16:00 Mesto opäť vyhlásilo súťaž na projekt opravy Devínskej cesty (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto opätovne vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie projektovej dokumentácie pre rekonštrukciu Devínskej cesty. Do súťaže s odhadovanou cenou zákazky 368.500 eur bez DPH sa záujemcovia môžu zapojiť do 21. marca. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

20.02.2018 15:41 V Ivankej pri Dunaji horela lokomotíva (Bratislavské noviny)
Dnes po 15 - tej hodine hasiči zasahovali pri požiari železničnej lokomotívy v Ivanke pri Dunaji.

20.02.2018 14:50 FOTO: Na Eisnerovej sa zrazilo niekoľko áut (Bratislavské noviny)
Známa križovatka v Devínskej Novej Vsi si opäť vybrala svoju daň v podobe dopravnej nehody. Tá na tomto mieste nebola zďaleka prvou.

20.02.2018 14:15 Ako bude vyzerať Petržalka? Bajan sa stretol s hlavnou architektkou mesta. (Bratislavské noviny)
Ako sme už informovali, projekt predĺženia električkovej trate na koniec Petržalky chce hlavné mesto spojiť i s vytvorením nového urbanistického konceptu v centrálnom petržalskom koridore, ktorým bude električková trať prechádzať. Ako bude okolie električkovej trate i Chorvátskeho ramena nakoniec vyzerať, bolo i témou nedávneho stretnutia starostu Petržalky Vladimíra Bajana s hlavnou architektkou Bratislavy Ingrid Konrad.

20.02.2018 13:50 Nefunkčné lampy verejného osvetlenia: Len v Novom Meste ich našli stovky (Bratislavské noviny)
V bratislavskej mestskej časti Nové Mesto zistili inšpektori verejného poriadku v uplynulom období takmer tri stovky nefunkčných verejných svietidiel. Keďže verejné osvetlenie v Bratislave je v priamej správe magistrátu a stará sa oň spoločnosť Siemens, mestská časť nahlásila zoznam nefunkčných svietidiel tejto firme. Informuje o tom Nové Mesto na svojom webe.

20.02.2018 12:05 Po Devínskej Novej Vsi sa pohybujú diviaky. Priamo pri obydliach ľudí (Bratislavské noviny)
Bratislavská Devínska Nová Ves upozorňuje na výskyt diviačej zveri v okolí ľudských obydlí v uplynulých dňoch. Miestny úrad v tejto súvislosti preto vyzýva obyvateľov, aby neprispievali k zvyšovaniu rizika stretu s diviakom, teda aby zver nekŕmili a aby zároveň udržiavali čistotu v okolí neohradených kontajnerov a nenechávali vedľa nich voľne položené potraviny.

20.02.2018 11:25 Bude stáť pred Carltonom táto socha Márie Terézie? Zajtra sa rozhodne, vyjadrite sa i vy (Bratislavské noviny)
Bratislavskí mestskí poslanci budú na zajtrajšom zastupiteľstve rozhodovať aj o tom, či na Hviezdoslavovom námestí pribudne socha cisárovnej Márie Terézie. Aký je váš názor? Vyjadrite sa v našej ankete.

20.02.2018 10:00 V Bratislave opäť sneží: Kolóny, nehody, MHD mešká do 20 minút (Bratislavské noviny)
V Bratislave momentálne sneží. Vodiči hlásia na viacerých miestach zhustenú premávku či dopravné nehody. MHD v hlavnom meste premáva podľa dopravného podniku zatiaľ bez komplikácií, no z dôvodu nepriepustnosti komunikácií zaznamenáva meškania spojov od desať do 20 minút.

20.02.2018 09:40 Potešia sa aj psíčkari: Dúbravka už posýpa ekologicky (Bratislavské noviny)
Mestská časť Bratislava-Dúbravka začala túto zimu posýpať zeolitom, materiálom, ktorý je priateľský k životnému prostrediu, neškodí zvieratám.

20.02.2018 08:05 V opere Rigoletto sa predstaví gruzínsky barytonista N. Lagvilava (Bratislavské noviny)
Medzi zahraničnými hosťami, ktorých v nasledujúcom období privíta Opera Slovenského národného divadla (SND), je aj Nikoloz Lagvilava. Gruzínsky barytonista stvárni 25. februára hlavnú postavu vo Verdiho opere Rigoletto.

19.02.2018 20:40 Požiar v Petržalke: Oheň zachvátil sklad s alkoholom (Bratislavské noviny)
V bratislavskej mestskej časti Petržalka na Panónskej ceste horí sklad s alkoholom.

19.02.2018 19:50 Aupark sa bude rozširovať na úkor vonkajšieho parkoviska... (Bratislavské noviny)
Známe nákupné centrum Aupark, ktoré sa nachádza pri Sade Janka Kráľa v Petržalke sa bude rozširovať. Spoločnosť UR P6 už požiadala o vydanie stavebného povolenia. Zastavať by chcela vonkajšie parkovisko vedľa pobočky McDonaldu – kúsok od hlavného vchodu.

19.02.2018 18:21 Tragédia: Žena spadla z lezeckej steny, je v kritickom stave (Bratislavské noviny)
Z lezeckej steny v Bratislave spadla dnes poobede mladá žena. Utrpela pri tom úraz hlavy.

19.02.2018 17:40 DPB reaguje na kritiku V. Bajana a tvrdí, že dopad na komfort pri dočasných zmenách MHD je minimálny (Bratislavské noviny)
Predĺženie intervalu niektorých liniek bratislavskej MHD pre chrípkové obdobie má zabezpečiť cestujúcim pravidelnosť intervalu, bez vynechania spojov. Týka sa to autobusových liniek č. 50, 68, 93, 94 a 99, ktoré majú od pondelka počas dvoch týždňov upravený grafikon. Dopravný podnik Bratislava (DPB) tak reaguje na kritiku zo strany petržalského starostu Vladimíra Bajana.

19.02.2018 17:05 Bratislavskí starostovia hovorili o mestských lesoch aj o správe majetku na ich území (Bratislavské noviny)
Regionálne združenie mestských častí hlavného mesta SR na svojom zasadnutí (16.2.) otvorilo niekoľko aktuálnych tém. Starostovia diskutovali o skúsenostiach s prevádzkou Integrovaných obslužných miest občana na miestnych úradoch, prebrali aktuálnu problematiku ťažby v lesoch na území a v okolí hlavného mesta, venovali sa tiež schválenej novele zákona o obecnom zriadení, ale aj problémom so starostlivosťou o majetok hlavného mesta na území mestských častí.

19.02.2018 15:31 Petržalská prepravná služba má za sebou stovku výjazdov (Bratislavské noviny)
Stredisko sociálnych služieb Petržalka od októbra minulého roka poskytuje aj prepravnú službu. Slúži nielen zariadeniam sociálnych služieb, ale všetkým občanom, ktorí majú trvalé bydlisko v Petržalke a ktorí sú na túto sociálnu službu odkázaní.

19.02.2018 14:40 Český spolok Bratislava má novú čestnú členku: Líviu Klausovú (Bratislavské noviny)
Veľvyslankyňa ČR na Slovensku Livia Klausová sa stala čestnou členkou Českého spolku Bratislava (ČSB). Zástupcovia jedného z najstarších regionálnych združení českej národnostnej menšiny u nás ocenili ambasádorku za prínos o rozvoj česko-slovenských vzťahov, života českej národnostnej menšiny na Slovensku i rozvoj ČSB.

19.02.2018 13:36 O využití budovy bývalej Konskej železnice sa bude opäť diskutovať (Bratislavské noviny)
O budove Konskej železnice na Krížnej ulici pri Trnavskom mýte sa bude opäť hovoriť. Po neúspešnej verejnej obchodnej súťaži na prenájom jej nevyužitých priestorov, ktorú mestská časť vyhlásila vlani v lete a do ktorej sa nikto neprihlásil, sa samospráva rozhodla pre stretnutie s občanmi, ktoré je naplánované na túto stredu o 17-tej hodine.

19.02.2018 12:45 Ústav pamäti národa sprístupní svoj archív verejnosti: Pripravené sú výstavy i vedecká konferencia (Bratislavské noviny)
Ústav pamäti národa otvorí v dňoch 22. a 23. februára svoj archív verejnosti. Pri príležitosti 70. výročia komunistického prevratu v bývalom Československu v roku 1948 pripravil Deň otvorených dverí.

19.02.2018 11:25 Dobrovoľní lekári zaočkovali bezdomovcov proti žltačke typu A (Bratislavské noviny)
Tím dobrovoľníkov – lekárov z neziskových organizácii začal s preventívnym očkovaním proti žltačke typu A u ľudí bez domova v bratislavskej lokalite Zátišie, kde žijú v opustených garážach. Informovala o tom Mariana Sýkorová z neziskovej organizácie Depaul Slovensko.

19.02.2018 11:20 Pre milovníkov umenia: V Ružinove bude vernisáž obrazov Ľuba Zelinu (Bratislavské noviny)
Milovníci umenia si môžu prísť na svoje dnes na vernisáž obrazov Ľuba Zelinu, ktorá sa bude konať v Ružinovskej galérii v priestoroch Domu kultúry Ružinov o 18.00 h.

19.02.2018 08:55 Novinka: Na opravu cesty vás týždeň vopred upozorní elektronická tabuľa (Bratislavské noviny)
Pri každom úseku komunikácií, ktorý hlavné mesto plánuje v tomto roku opraviť, bude týždeň dopredu upozorňovať na rekonštrukciu mobilné elektronické zariadenie.

19.02.2018 08:05 Vo vedeckej kaviarni sa bude hovoriť o sexuálnom správaní a alkoholizme u hmyzu a človeka (Bratislavské noviny)
V pravidelnej vedeckej kaviarni môžete opäť diskutovať s uznávaným vedcom. Vo februári o tom, prečo je dôležité zaoberať sa výskumom hmyzu a aký to má význam pre objasnenie základných pochodov ovplyvňujúcich rast, vývin a správanie u človeka a iných živočíchov.

19.02.2018 00:01 8 módnych trendov tejto jari: Zamilujete si ich! (Bratislavské noviny)
(pr) Milé dámy, pripravte sa na zhadzovanie jednotlivých vrstiev oblečenia. Čakali ste, že na zhadzovanie kíl? Aj to možno! Jarné slnko sa pomaly prediera a zimné výpredaje nahradili nové kolekcie. Povieme vám, je sa na čo tešiť!

18.02.2018 18:25 Kedy začnú rekonštruovať ulicu Mlynské nivy? (Bratislavské noviny)
Termín spustenia kompletnej obnovy ulice Mlynské nivy (na fotografii ulica, ako sme ju poznali celé roky, most už nestojí) v Bratislave a ani doba jej uzavretia stále nie je známa.

18.02.2018 15:30 Kastrácia pouličných mačiek: Blíži sa prvá tohtoročná akcia (Bratislavské noviny)
Dobrovoľníci z Bratislavy pripravujú prvú z piatich kastračných akcií pouličných mačiek v roku 2018. Konať sa bude 23. až 25. marca.

18.02.2018 14:05 Ružinov bude zelenší. Vyrastie tu unikátny jedlý park či mestské včelíny (Bratislavské noviny)
Namiesto ďalších budov vyrastie v Ružinove jedlý park. Jedinečný projekt vyjde Ružinov na približne 300-tisíc eur a hotový by mal byť v roku 2020.

18.02.2018 12:50 BEDEKER GURMÁNA: Sushi Mushi Restaurant nepodáva len sushi (Bratislavské noviny)
Značnú časť bratislav­skej gastronómie dnes pokrývajú donášky jedla. V posledných rokoch ide najmä o ázijskú kuchyňu, ktorá je veľmi populárna. Málokedy dôjde k prepojeniu donáškovej služby s kamennou prevádzkou, nájdu sa však aj výnimky. Jednou z nich je petržalská donášková služba, ktorá na Bosákovej ulici otvorila vlastnú reštauráciu SUSHI MUSHI RESTAURANT a my sme ju boli vyskúšať.

18.02.2018 11:16 Viete správne triediť odpad? (Bratislavské noviny)
Minulý týždeň otvorili ďalšie stanovište polopodzemných kontajnerov. Prvé boli osadené pri Zuckermadeli, vo Vrakuni pri Pentagone a najnovšie sa nachádza na Budatínskej ulici v Petržalke. Zároveň s nimi predstavili aj nové nálepky určené na zberné nádoby s presným popisom, aký odpad, kam hádzať.

18.02.2018 10:30 Pre milovníkov Franka Zappu: Film o legendárnom hiudobníkovi sa predstaví aj na Slovensku (Bratislavské noviny)
Americký umelec Frank Zappa bol jedným z najoriginálnejších hudobníkov 20. storočia. Vo februári sa v cykle Music & Film v Kine Lumiere predstaví v dokumente Frank Zappa: Vlastnými slovami (2016), ktorý nemecký režisér Thorsten Schütte pripravoval osem rokov. Ide o jediné uvedenie filmu na Slovensku.

18.02.2018 09:15 ROZHOVOR: Svetoznámy mím Milan Sládek "má rád južanský charakter Bratislavy" (Bratislavské noviny)
Mnohé nemecké mestá by sa mohli podľa neho inšpirovať Bratislavou. „Bratislava je útulná, ľudská, mám ju rád,“ hovorí mím Milan Sládek. Pri príležitosti jeho 80-tych narodenín sa 24. februára na pôde RTVS uskutoční Galaprogram pod názvom UMENIE OKAMIHU.

17.02.2018 20:40 V hre boccia si zmeralo sily 11 súťažiacich (Bratislavské noviny)
V Špeciálnej základnej škole na Nevädzovej ulici žiaci súťažili v hre boccia. Zorganizovali ju Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR a Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov.

17.02.2018 19:50 Starosta Starého Mesta nesúhlasí s kolaudáciou interiéru bývalého hotela Danube (Bratislavské noviny)
Podľa starostu Radoslava Števčíka kolaudovať interiér bývalého hotela Danube v centre hlavného mesta bez exteriéru je nezmysel. Na sociálnej sieti uviedol, že stavebné povolenie bolo vydané na hotel ako celok, a preto ho stavebný úrad bude kolaudovať ako celok.

17.02.2018 17:50 V Ružinove vyhlásili granty. Ktoré oblasti majú v pláne podporiť? (Bratislavské noviny)
Ružinov zverejnil oblasti grantových aktivít na rok 2018. Medzi tohtoročné špecifické priority grantového programu patrí sociálna oblasť.

17.02.2018 16:45 SHMÚ varuje: cez víkend môže napadnúť až 10 centimetrov snehu (Bratislavské noviny)
V Bratislave môže dnes a zajtra napadnúť päť až desať centimetrov snehu. Začať snežiť by malo dnes od šiestej.

17.02.2018 15:40 Kvôli chrípke bude dočasne upravená doprava MHD. Pozrite si, ktorých liniek sa to týka (Bratislavské noviny)
Interval niektorých liniek bratislavskej MHD bude pre chrípkové obdobie od pondelka 19. februára do piatka 2. marca upravený. Dotkne sa to liniek 50, 68, 93, 94 a 99.

17.02.2018 14:46 Úrad pre verejné obstarávanie posudzuje postup voči nastaveniu tendra na osvetlenie (Bratislavské noviny)
Úrad pre verejné obstarávanie v súčasnosti zvažuje svoj postup voči doterajšiemu priebehu a nastaveniu súťaže na nového prevádzkovateľa verejného osvetlenia v Bratislave magistrátom.

17.02.2018 13:45 Slovenské a vietnamské deti spojí štúdium vietnamčiny. Obnovia aj krúžok čínštiny (Bratislavské noviny)
V Novom Meste funguje v Základnej škole Odborárskej krúžok vietnamského jazyka a kultúry. Koná sa každý piatok popoludní a navštevuje ho zhruba 30 detí.

17.02.2018 12:30 Múzeum mesta Bratislavy vyhlásilo súťaž. Vyhrať môžete aj bicykel (Bratislavské noviny)
Od štvrtka prebieha súťaž Múzea mesta Bratislavy, ktorá je zaujímavá nielen pre vás, ale aj vaše deti. Hlavná cena je bicykel a venuje ju primátor Ivo Nesrovnal.

17.02.2018 10:45 Neviete kam cez víkend s deťmi? Cvernovka má pre nich program (Bratislavské noviny)
Nová Cvernovka na Račianskej ulici predstavila po premene na Kultúrne a kreatívne centrum svoj program. Čo chystá počas víkendu pre deti?

17.02.2018 09:45 Máte problém so smeťami? Neobviňujte hneď OLO (Bratislavské noviny)
Ak nájdete plné kontajnery pred vaším domom, neznamená to automaticky, že ich smetiari náročky nevysypali. Na vine môže byť aj váš sused.

17.02.2018 08:25 Predseda BSK Juraj Droba včera ocenil 55 najúspešnejších a najaktívnejších študentov (Bratislavské noviny)
Päťdesiati piati študenti stredných škôl v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) si v piatok za svoje výsledky a aktivity prevzali ocenenie predsedu BSK. Ide o najúspešnejších a najaktívnejších študentov, ktorých za každú školu vyberal učiteľský zbor a riaditelia. V jednom prípade boli ocenené dvojičky.

16.02.2018 20:05 Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia v Bratislavskom kraji opäť stúpla! (Bratislavské noviny)
Chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) v Bratislavskom kraji v siedmom kalendárnom týždni opäť vzrástla. Aktuálne predstavuje 5923,1 chorých na 100.000 obyvateľov. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v okresoch Bratislava I. a Senec, a najčastejšie sa týkala mladých ľudí vo veku 15 až 19 rokov. TASR o tom informoval regionálny hygienik Otakar Fitz.

16.02.2018 17:55 FOTO: Dopravní policajti a členovia Vodnej stráže kontrolovali prejazd vozidiel po hrádzi. Ako to dopadlo? (Bratislavské noviny)
V priebehu včerajšieho dopoludnia (15.02.2018) vykonali policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v spolupráci s Vodnou strážou kontrolu pohybu vozidiel po dunajskej hrádzi na petržalskej strane.

16.02.2018 16:40 Rekonštrukcia bývalého hotela Danube je ukončená - fasádu chcú zmeniť! (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia bývalého hotela Danube, v súčasnosti Hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava, v centre hlavného mesta je ukončená. Kolauduje sa však len interiér, investor totiž predložil návrhy na prepracovanie kritizovanej fasády hotela na Krajský pamiatkový úrad (KPÚ) Bratislava a zároveň požiadal o jej vyčlenenie z kolaudácie. Fasádu má čakať samostatné kolaudačné konanie, o čom médiá informoval samotný investor.

16.02.2018 15:35 V Bory Mall pri fitnes klube stavajú plaváreň - dokončená by mala byť na jeseň (Bratislavské noviny)
Na bratislavských Boroch, teda v lokalite medzi Lamačom a Devínskou Novou Vsou otvoria na jeseň plaváreň. Stane sa súčasťou fitnes klubu, ktorý sa nachádza v známom obchodno-zábavnom centre. Bazén by mal byť hotový do konca októbra.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad