topspravy.sk mať prehľad
streda, 29.3.2017 | Meniny má Miroslav

29.03.2017 21:05 Nehoda: Na križovatke pri YMCE zrazilo auto dôchodkyńu (Bratislavské noviny)
Policajti vyšetrujú okolnosti dnešnej dopravnej nehody, ku ktorej došlo krátko pred 14.00 h. na križovatke ulíc Karpatská – Šancová – Žilinská.

29.03.2017 20:05 V Petržalke pribudne oáza oddychu (Bratislavské noviny)
Priestor pri dome na Pankúchovej ulici v Petržalke, ktorý slúžil na oddych mamičiek s deťmi a tínedžerom na rôzne pohybové aktivity, dostáva novú tvár.

29.03.2017 19:05 FOTO: Na Námestí SNP vysadili 3 stromy (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto vysadilo ako náhradu za odstránené dreviny na Námestí SNP, ktorých asanácia bola podľa odborníkov nevyhnutná, tri nové zdravé stromy. Ďalšie štyri stromy vysadia v priebehu tohto roka na Slavíne.

29.03.2017 18:05 FOTO: V Čunove vynovili zastávku MHD a má aj digitálnu informačnú tabuľu! (Bratislavské noviny)
Obyvatelia Čunova majú uprostred obce, konkrétne pri kostole novú – krásnu a modernú zastávku MHD, ktorá disponuje dokonca aj digitálnou informačnou tabuľou. Na tom by nebolo nič zvláštne, kebyže do dediny nechodí iba jedna linka DPB.

29.03.2017 17:15 Starosta Jambor: Takto zareagoval na obvinenie z korupcie (Bratislavské noviny)
Poslanec hlavného mesta a starosta bratislavskej Devínskej Novej Vsi Milan Jambor čelí obvineniu z trestného činu nepriamej korupcie, ktoré voči nemu vzniesla polícia. Starosta na situáciu už zareagoval, či dostatočne, posúďte sami.

29.03.2017 16:10 Počas nedeľného maratónu budú presmerované a skrátené linky v centre mesta a v Ružinove. (Bratislavské noviny)
V nedeľu 2. apríla 2017 sa uskutoční ďalší ročník Bratislava Marathonu, ktorého trasa povedie mestskými časťami Staré Mesto a Ružinov. Podujatie výrazne zasiahne do premávky mestskej hromadnej dopravy, cestujúcim preto DPB odporúča v uvedenom čase zvýšiť pozornosť.

29.03.2017 15:20 V Karlovej Vsi vymieňali piesok v škôlkach a čistili verejné priestranstvá (Bratislavské noviny)
V materskej škole Pod Rovnicami sa deti budú hrať v novom a čistom piesku. Pracovníci VPS postupne vymieňajú piesok v pieskoviskách v areáloch karloveských materských škôl i na verejných pieskoviskách.

29.03.2017 14:15 Nervózny šofér po nehode napadol 61-ročného vodiča druhého auta (Bratislavské noviny)
Včera krátko po 21.00 h spozorovala policajná hliadka zrážku dvoch motorových vozidiel, ku ktorej došlo na križovatke ulíc Kukučínova a Hálkova. V uvedenej križovatke došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke osobného motorového vozidla zn. Toyota Corolla a vozidla Dacia. A policajti museli riešiť nielen nehodu, ale aj oddeliť od seba vodičov, ktorí sa najskôr pohádali a potom aj pobili.

29.03.2017 14:15 Poslanci neschválili prenájom vinice podnikateľovi Rozinovi za euro (Bratislavské noviny)
Na prenájom približne 9000 štvorcových metrov vinice hlavného mesta v katastrálnom území Vinohrady vyhlási primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal do konca júna obchodnú verejnú súťaž. Rozhodli o tom bratislavskí mestskí poslanci na svojom dnešnom zasadnutí.

29.03.2017 13:40 Nervózny šofér po nehode napadol 61-ročného vodiča druhého auta. Zadržala ho polícia! (Bratislavské noviny)
Včera krátko po 21.00 h spozorovala hliadka PZ počas výkonu služby zrážku dvoch motorových vozidiel, ku ktorej došlo na križovatke ulíc Kukučínová a Hálková. V uvedenej križovatke došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k zrážke osobného motorového vozidla zn. Toyota Corolla a vozidla Dacia. A policajti museli riešiť nielen nehodu, ale aj oddeliť od seba vodičov, ktorí sa najskôr pohádali a potom aj pobili.

29.03.2017 12:25 Bratislava má vlastnú módnu mapu (Bratislavské noviny)
Pridanou hodnotou Bratislavy je módny a kultúrny turizmus a módna mapa je dôkazom toho, že slovenskí dizajnéri majú svetu čo ponúknuť. Na krste Bratislava Fashion MAP to povedala Zuzana Šajgalíková, riaditeľka odboru turizmu a kultúry Úradu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

29.03.2017 11:45 Čistenie brehov Dunaja: Zapojiť sa môže každý (Bratislavské noviny)
Asociácia bratislavských vodáckych klubov (ABVK) pripravuje tradičné jarné upratovanie. Vodáci ho organizujú v apríli v spolupráci s ochranárskymi združeniami, mestskými časťami a partnerskými inštitúciami, no akcia je určená pre širokú verejnosť.

29.03.2017 10:50 Falošný plastický chirurg z Adelais clinique už čelí prvému obvineniu (Bratislavské noviny)
Polícia sa naďalej zaoberá prípadom súkromného zariadenia Adelais Clinique, kde mali vykonávať kontroverzné plastické operácie. V jednom z vyšetrovaných prípadov už vzniesla obvinenie. Pre TASR to uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

29.03.2017 10:00 Až tretina školákov už vyskúšala drogy – v Bratislave je riziko ešte väčšie (Bratislavské noviny)
Podľa prieskumu ESPAD na školách totiž takmer tretina mladých ľudí na Slovensku niekedy užila nelegálnu drogu. Práve preto prišlo občianske združenie Odyseus s projektom, ktorého cieľom je hovoriť s mladými o drogách otvorene a bez predsudkov. Projekt podporila nielen Nadácia pre deti Slovenska zo zbierky Hodina deťom a bol financovaný aj z prostriedkov hlavného mesta, keďže nočný život v Bratislave prekvitá aj medzi mládežou.

29.03.2017 09:20 Protest: Východniari prídu do Bratislavy blokovať dopravu (Bratislavské noviny)
Prešovčania budú opäť blokovať cesty s cieľom dosiahnuť výstavbu obchvatov v meste. Občianske združenie Lepší Prešov pripravuje v piatok 31. marca na hodinu zastavenie premávky na troch mimoriadne exponovaných cestných uzloch v Prešove a na pol hodiny v Bratislave na priechode pri autobusovej stanici Mlynské Nivy.

29.03.2017 09:15 Mercedes-Maybach G 650 Landaulet: luxus pod holým nebom na ceste i v teréne (Bratislavské noviny)
(pr) Mercedes-Maybach G 650 Landaulet poháňa najsilnejší motor V12 Mercedes-AMG s prepĺňaním dvoma turbodúchadlami (463 kW/630 k; 1 000 Nm). S elektrickou látkovou sklápacou strechou a exkluzívnou výbavou v priestore pre cestujúcich vzadu spĺňa novinka úplne osobité očakávania zákazníkov, ktorí kladú na svoje vozidlo tie najvyššie nároky.

29.03.2017 09:10 Mesto sa zapojí do celonárodnej súťaže Do práce na bicykli (Bratislavské noviny)
Bratislava sa aj tento rok aktívne zúčastní májovej kampane Do práce na bicykli. Cieľom participácie je podporiť alternatívne formy dopravy v meste.

29.03.2017 08:00 Poslancov čaká dvojdňové rokovanie, hlavnou témou je opäť hazard (Bratislavské noviny)
Dnes a zajtra sa budú bratislavskí mestskí poslanci venovať prenájmu mestskej vinice pre podnikateľa Alexandra Rozina, petícii proti výstavbe náhradných nájomných bytov v Petržalke či dodatku štatútu hlavného mesta k parkovacej politike. Hlavnou témou však bude opätovné rokovanie o zákaze hazardu v Bratislave.

28.03.2017 20:05 NESROVNAL: Problémy pomenúvam a riešim (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal podľa vlastných slov problémy hlavného mesta pomenúva, rieši a navrhuje správne rozdelenie kompetencií, no nie všetkým takýto prístup vyhovuje.

28.03.2017 19:10 Výstavba v lokalite Pri kríži: Obyvatelia sa chystajú prísť na mestské zastupiteľstvo (Bratislavské noviny)
Dúbravčania sa chystajú za primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom. Zajtra popoludní chcú využiť rokovanie mestského zastupiteľstva a v rámci otvorenej hodiny pre Bratislavčanov sa ho chcú opýtať na výstavbu nájomných bytov v lokalite Pri kríži.

28.03.2017 18:05 Župan Pavol Frešo ocenil učiteľov a označil ich za vznešených ľudí (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) pri príležitosti dnešného Dňa učiteľov ocenil 20 pedagógov, ktorí pôsobia na stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávneho kraja. Pedagógovia si prevzali ocenenia počas slávnostného podujatia na pôde Konzervatória v Bratislave, ktoré takisto patrí pod správu kraja.

28.03.2017 17:05 V debate sa dozviete odpovede na otázky o materských školách (Bratislavské noviny)
Kedy prihlásiť dieťa do materskej školy? Ako to urobiť? Čo má dieťa vedieť? A má vôbec šancu, aby sa tam dostalo? Také aj mnohé iné otázky zodpovie Mestská časť Bratislava-Dúbravka na debate 3. apríla, ktorú organizuje v spolupráci s Rodinným centrom Macko.

28.03.2017 15:45 Budeme mať dve nové električkové trate? Navrhujú to mestskí poslanci (Bratislavské noviny)
V Bratislave je lepšie investovať peniaze do výstavby nových električkových tratí ako do elektrickej nadzemnej dráhy. Tvrdia to poslanci hlavného mesta Martin Chren a Martin Kuruc. Za 50 miliónov eur, ktoré chce developer do dráhy investovať, by sa podľa nich dali vybudovať dve nové električkové trate.

28.03.2017 14:35 Ožije legendárne Lido? Takto by mohlo vyzerať (Bratislavské noviny)
Populárne Lido na petržalskej strane Dunaja kúsok za Starým mostom poznal pred rokmi každý Bratislavčan. Rokmi zdevastovaný priestor môže opäť ožiť v novej kráse. Pribudnúť by mal park, verejná pláž, prístav či promenáda.

28.03.2017 14:30 Dúbravka vystaví staré fotografie, zobrazujú aj prvý bicykel v obci (Bratislavské noviny)
Pripomenúť si ducha starej Dúbravky, vrátiť sa k udalostiam, ktoré sa odohrali v minulosti, zadívať sa do tvárí ľudí, ktorí nás dávno opustili. Presne o tom bude výstava starých fotografií, ktorú pripravuje Dúbravské múzeu. Vernisáž v Dome kultúry Dúbravka bude v stredu 29. marca o 17-tej. Výstavu otvorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič a vernisáž bude spojená s ochutnávkou suchých klobás.

28.03.2017 13:20 Prevádzkovatelia herní ponúkajú mestu prieskum o hazarde (Bratislavské noviny)
Veľký prieskum o hazarde v Bratislave ponúkajú prevádzkovatelia herní bratislavskému magistrátu. Ak by s tým hlavné mesto súhlasilo, jeho realizáciu by zaplatili a na jeho príprave by spolupracovali s magistrátom i zástupcami z Iniciatívy zastavme hazard.

28.03.2017 12:15 Ružinovčania si majú kde zahrať petang – postavili im ihrisko na Rumančekovej (Bratislavské noviny)
Za účasti starostu Ružinova Dušana Pekára bolo pred niekoľkými dňami otvorené nové ihrisko na čoraz populárnejšiu športovú hru - petang. Samotné otvorenie ukázalo, že medzi jej vyznávačov patrí čoraz viac starších ľudí – dôchodcov, podobne ako je to vo Francúzsku, odkiaľ „petanque" pochádza...

28.03.2017 11:10 FOTO: Národný futbalový štadión na Tehelnom poli už rastie do výšky! (Bratislavské noviny)
Výstavba národného futbalového štadióna na Tehelnom poli v súčasnosti pokračuje v takom vysokom tempe, že výsledky vidno doslova z hodiny na hodinu. Na viacerých miestach sa už betónujú budúce tribúny, na ktoré sa má v roku 2018 zmestiť vyše 22-tisíc ľudí i administratívne priestory, kde by mal po dokončení celého areálu sídliť Slovenský futbalový zväz. Pozrite si aktuálne fotografie zo stavby.

28.03.2017 10:25 Bratislavský maratón bude športový sviatok aj s charitatívnym zámerom (Bratislavské noviny)
Bratislavský mestský maratón, ktorého hlavné disciplíny sa uskutočnia v nedeľu 2. apríla bude športovým sviatkom v našom hlavnom meste. Okrem rekordnej účasti vyše 11.000 prihlásených ľudí všetkých vekových kategórií to potvrdzuje viacdňový pestrý program.

28.03.2017 09:35 Pri koľajniciach vo Vlčom hrdle našli mŕtveho muža - zrazil ho vlak? (Bratislavské noviny)
Policajti odboru železničnej polície vyšetrujú okolnosti, za akých došlo k usmrteniu muža doposiaľ neznámej totožnosti, ktorého telo bez známok života bolo nájdené dnes v blízkosti železničnej trate v druhom bratislavskom okrese.

28.03.2017 09:05 Na pol litra so starostom: V Dúbravke môžete opäť darovať krv (Bratislavské noviny)
Už tretí rok začína mestská časť Bratislava Dúbravka s hromadnými odbermi krvi pod názvom Na pol litra so starostom. Vedenie mestskej časti ho organizuje v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR.

28.03.2017 08:05 Odovzdaním starých elektrospotrebičov pomôžete vlkom v ZOO (Bratislavské noviny)
Karlovešťania sa budú môcť opäť zbaviť starých a nepoužívaných elektrospotrebičov. Nepotrebné elektrospotrebiče si môžu nechať z domácností bezplatne odviezť na ekologickú recykláciu v sobotu 1. apríla 2017.

27.03.2017 18:10 Policajti budú zajtra kontrolovať vodičov (Bratislavské noviny)
Policajti budú v utorok (28.3.) kontrolovať vodičov na cestách v Bratislavskom kraji. Zamerajú sa na ich disciplinovanosť či na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

27.03.2017 16:20 VIDEO: Futbalistky Slovana uspeli na horúcej pôde v Trenčianskych Tepliciach (Bratislavské noviny)
Jarná časť I. futbalovej ligy žien začala pre družstvo ŠK Slovan Bratislava úspešne, keď v nedeľu 26. marca zvíťazili na pôde MŠK Slovan Trenčianske Teplice 2:0 gólmi Alexandry Hollej a Terézie Kulovej. Obhajkyne majstrovského titulu tak stále vedú tabuľku o skóre pred druhým Partizánom Bardejov.

27.03.2017 15:40 Kauza Maják nádeje: Dražba budovy bola opäť neúspešná (Bratislavské noviny)
Budova na Karpatskej ulici v bratislavskom Starom Meste nezmenila majiteľa ani po treťom kole verejnej dražby. To bolo, rovnako ako dve predchádzajúce, neúspešné, keďže sa do neho nikto neprihlásil. Uviedla to staromestská hovorkyňa Nora Gubková.

27.03.2017 15:30 VIDEO: Na Riazanskej ulici pribudli vďaka dobrovoľníkom pri zastávkach MHD lavičky (Bratislavské noviny)
Minulý týždeň pribudli na Riazanskej ulici pri zástavkách MHD kúsok od Polusu dve nové lavičky, ktoré vyrobili dobrovoľníci z betónových kociek a drevených dosiek. Za prvých 12 hodín od inštalácie ich využilo celkovo 141 čakajúcich a mnohým ostatným poslúžili na odloženie tašiek. Celý priestory bol totiž v danom čase snímaný kamerou...

27.03.2017 14:20 Medzi petržalských škôlkarov prišla ministerka (Bratislavské noviny)
Správaniu sa v lese a jeho ochrane musia deti naučiť najmä ich rodičia. Uviedla to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, ktorá sa dnes stretla pri príležitosti vyhláseného Roka ochrany lesov a Svetového dňa lesov s deťmi z Materskej školy Turnianska v Petržalke.

27.03.2017 13:20 BVS: Vo vode z domácich studní je nadlimitné množstvo dusičnanov (Bratislavské noviny)
Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) pri príležitosti Svetového dňa vody (22.3.) bezplatne preverila 1395 vzoriek vody z domácich studní. V jej laboratóriách zisťovali v nich v prítomnosť dusičnanov a celkovú tvrdosť vody.

27.03.2017 12:10 Na Bratislavskom hrade sa možno veľa dozvedieť o živote Keltov u nás (Bratislavské noviny)
Historické múzeum Slovenského národného múzea (SNM) na svojej výstave Kelti z Bratislavy pripravuje v rámci sprievodného programu sériu voľne prístupných tematických prednášok v Hudobnej sieni Bratislavského hradu. V jeho podzemných priestoroch je do 1. októbra výstava, ktorá približuje podobu Bratislavy ako keltského mesta spred vyše 2000 rokov.

27.03.2017 11:25 V záhradkárskej oblasti našli zastreleného staršieho muža (Bratislavské noviny)
Dnes v čase krátko po 08.30 h polícia na linke 158 prijala oznámenie o náleze tela muža bez známok života, ktoré bolo nájdené v blízkosti jednej zo záhradkárskych oblastí v druhom bratislavskom okrese.

27.03.2017 10:35 FOTO: Na diaľnici D1 zhorelo auto (Bratislavské noviny)
Pohľad na horiace auto sa naskytol vodičom, ktorí išli včera po diaľnici medzi Sencom a Bratislavou.

27.03.2017 10:30 Divadelný ústav oslávi jubileum časopisu a spustí divadelnú galériu (Bratislavské noviny)
Mesačník kod – konkrétne o divadle oslávi 10. výročie svojej existencie na Svetový deň divadla 27. marca. Počas večera zaznie aj posolstvo Medzinárodného divadelného inštitútu ITI, ktorého autorkou je tentoraz francúzska herečka Isabelle Huppert. V ten istý deň sprístupní Divadelný ústav novú divadelnú galériu.

27.03.2017 10:05 VIDEO: Porucha na železničnom priecestí ráno zablokovala premávku po Ivanskej ceste (Bratislavské noviny)
Poriadne zaskočení zostali vodiči, ktorí dnes o deviatej ráno potrebovali prejsť cez železničné priecestie na Ivanskej ceste. Svetelná signalizácia červeným svetlom neustále blikala a upozorňovala na blížiaci sa vlak, ale žiaden niekoľko minút nechodil. Viacerí stratili trpezlivosť a cez železničné priecestie, ktoré nie je zabezpečené závorami, so značnou dávkou rizika prešli...

27.03.2017 10:05 Požiar: Na Miletičovej horí obchod (Bratislavské noviny)
Bratislavskí hasiči momentálne zasahujú pri požiari obchodu na Miletičovej ulici v hlavnom meste.

27.03.2017 10:00 Hluchonemí v hlavnom meste majú výročie (Bratislavské noviny)
Stredné odborné vzdelávanie žiakov so sluchovým postihnutím v hlavnom meste si tento rok pripomína 70. výročie. Stredná odborná škola pre sluchovo postihnutých bola zriadená 1. januára 1947, vyučovať sa začalo 1. apríla toho roku.

26.03.2017 18:20 Za vraždu manžela svojej priateľky strávi Ján za mrežami 17,5 roka (Bratislavské noviny)
Krajský súd (KS) v Bratislave odsúdil tento týždeň Jána Csaszneho na trest odňatia slobody v dĺžke 17 rokov a šesť mesiacov pre trestný čin vraždy a Oľgu Kalinay pre prečin nadržovania na 22-mesačný trest odňatia slobody. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

26.03.2017 18:05 Otužilci ukončia sezónu. Plávaním v Dunaji (Bratislavské noviny)
Naposledy v studenej vode. V nedeľu 9.apríla budú plávať v pravobrežnej časti ešte stále chladného Dunaja (pod 12°C) otužilci a otužilkyne z Bratislavy i iných miest Slovenska.

26.03.2017 13:20 Pre milovníkov turistiky: Rozhľadňa na Veľkej homoli sa dočká novej podoby (Bratislavské noviny)
Technický stav jedného z obľúbených cieľov bratislavských turistov - rozhľadne Veľká homoľa pri Moder - je po 16 rokoch používania nevyhovujúci, preto bude demontovaná. Na financovanie výstavby a sprístupnenie novej rozhľadne mesto Modra vyčlenilo financie zo svojho rozpočtu a časť z prostriedkov chce získať aj z dobrovoľnej zbierky.

26.03.2017 11:20 Rozdelenie peňazí mesta si môžete pozrieť aj cez interaktívny rozpočet (Bratislavské noviny)
Bratislavčania môžu jednoduchšie sledovať rozdelenie mestských financií. Hlavné mesto totiž aj tento rok pripravilo pre obyvateľov interaktívny rozpočet, prostredníctvom ktorého môžu spoznať príjmy i výdavky samosprávy. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

26.03.2017 10:15 Petržalku čaká veľké upratovanie. Tu sú podrobnosti (Bratislavské noviny)
Ako sme už informovali, v Petržalke sa počas nasledujúcich týždňov rozbehne jarné upratovanie, do ktorého sa môže zapojiť každý. Prinášame vám ďalšie podrobnosti o tejto akcii.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad