topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 18.6.2018 | Meniny má Vratislav

18.06.2018 15:10 Jazda protestujúcich farmárov na traktoroch: Polícia je pripravená zakázať im pohyb po Bratislave (Bratislavské noviny)
Polícia neudelila poľnohospodárom výnimky na prejazd ich traktorov po diaľniciach a rýchlostných cestách v súvislosti s protestnou jazdou do Bratislavy. Uvádza sa to v stanovisku policajného prezídia.

18.06.2018 14:35 Vedecká cukráreň oslavuje 19. júna 10 rokov svojej existencie (Bratislavské noviny)
Možno ste už zaregistrovali, že Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky organizuje pravidelne – raz do mesiaca podujatie, ktoré nesie názov vedecká cukráreň. Tento rok si projekt pripomenie 10.výročie svojej existencie a oslávia ho už tento utorok, teda 19. júna.

18.06.2018 13:25 Drotárstvo je už skutočné umenie. V Primaciálnom paláci vystavia svoje diela desiatky autorov (Bratislavské noviny)
Slovenské drotárstvo je  vo svete výnimočným fenoménom Z tradičného remesla potulných drotárov  v súčasnosti prerástlo do umeleckej podoby. Jeho výstavu si už čoskoro budete môcť zdarma pozrieť v priestoroch Primaciálneho paláca.

18.06.2018 12:15 V Dúbravke obnovujú ďalšiu sochu. Páči sa vám? (Bratislavské noviny)
Farebný kvet na námestíčku pri Obchodnom dome Saratov v bratislavskej Dúbravke postupne chradol,, praskal, menil farbu. Uplynulý týždeň ho začali oživovať reštaurátori a umelci.

18.06.2018 12:00 Dovolanie v prípade vlámania do domu M. Kňažka Najvyšší súd prejedná až v júli (Bratislavské noviny)
Pojednávanie v trestnej veci Pavla N., ktorý sa vlámal do domu expolitika a herca Milana Kňažka naplánované na Najvyššom súde na 27. júna bolo zrušené. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

18.06.2018 11:05 Viete, ktoré sú typické bratislavské priezviská? Patria k nim aj tie s chorvátskym rodokmeňom (Bratislavské noviny)
Aj keď Bratislava bola vždy multikulturálnym priestorom, v ktorom sa miešali národnosti, konfesie a jazyky, priezviská starousadlíkov prezrádzajú, že hlavné mesto Slovenska výrazne poznačil chorvátsky element.

18.06.2018 10:15 VIDEO: Otrasný pohľad na mŕtveho bobra v Jarovskom ramene, aktivisti už žiadajú o stretnutie ministra (Bratislavské noviny)
Zatiaľ neznámy páchateľ vyváža stavebný odpad do vôd Jarovského ramena v Bratislave. Polícia už v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Ako sa môžete presvedčiť na videu, neumierajú už iba ryby, ale aj iné chránené živočíchy.

18.06.2018 09:10 FOTO: Poznáte ho? Je až neuveriteľné, s akými ľuďmi sa naživo stretol tento extravagantný Bratislavčan (Bratislavské noviny)
Pravdepodobne ste si už všimli v uliciach Bratislavy pána v rokoch, ktorý chodí na verejnosti s pionierskou šatkou okolo krku. No možno neviete, že ide o svetovo uznávaného fotografa Andreja Palacka, ktorý na svojich snímkach zachytil desiatky slávnych ľudí z celého sveta i Slovenska. Rovnako nezvyčajný je i dom, v ktorom žije a ktorý momentálne predáva.

18.06.2018 08:25 Petržalka pokračuje v odstraňovaní autovrakov z parkovísk (Bratislavské noviny)
Bratislavská Petržalka naďalej pokračuje v odstraňovaní vrakov áut. Od januára do konca mája tohto roka sa mestskej časti podarilo z verejných priestranstiev odstrániť takmer 30 vozidiel, ktoré ohrozovali alebo poškodzovali životné prostredie. Ďalších 27 nepojazdných vozidiel odstránili ich vlastníci, ktorí tak zareagovali na výzvu samosprávy.

18.06.2018 00:05 Zaujímavosti: Viete, prečo je futbal najobľúbenejším športom na svete? (Bratislavské noviny)
(pr) Futbal je globálny šport. Predpokladá sa, že jeho korene siahajú do Anglicka v 12. storočí. Odvtedy sa však stal sa tak populárnou hrou, že králi Henrich II a Henry IV ho museli na čas zakázať.

18.06.2018 00:05 Politická špina (Bratislavské noviny)
(pr) Máte nepriateľov? Výborne. To znamená, že ste v živote za niečo bojovali. Na tento výrok Winstona Churchilla si spomeniem pred každými voľbami, keď sa vynorí politická špina.

17.06.2018 19:25 ROZHOVOR - Tenistka Rebecca Šramková: Ktoré miesta v Bratislave by sa nehanbila ukázať návšteve z cudziny? (Bratislavské noviny)
Pred niekoľkými týždňami vyvolala rozruch informácia o tom, že známa tenistka Dominika Cibulková si zmenila trvalý pobyt z Bratislavy na Dubaj. Momentálne je tak jedinou reprezentantkou nášho hlavného mesta vo vrcholovom tenise bratislavská rodáčka Rebecca Šramková, s ktorou sme sa zhovárali o jej detstve, súčasnom živote, ale aj plánoch do budúcnosti. Čo všetko nám čoskoro už 22-ročná hráčka o sebe prezradila?

17.06.2018 16:50 VIDEO: Cez Železnú studničku migrujú malé žabky – buďte voči nim ohľaduplní! (Bratislavské noviny)
Viacerí Bratislavčania si pri prechádzkach všimli, že cez cesty a chodníky v okolí Železnej studničky opäť migrujú žabky. Tento raz to však nie sú dospelé jedince, ktoré chodia na jar do vody klásť vajíčka, ale práve ich novonarodení potomkovia – maličké žabky.

17.06.2018 15:50 Ak chcete, tak vo vajnorskej galérii sa môžete naučiť výtvarne aj remeselne tvoriť (Bratislavské noviny)
Združenie Deti a umenie v bratislavských Vajnoroch pokračuje v letných tvorivých dielňach pre deti aj dospelých. Ich 16. ročník sa uskutoční počas prázdnin v Galérii Typo & Ars v dvoch týždňových turnusoch: od 2. do 6. júla a od 20. do 24. augusta. V záverečný piatok (24.8.) účastníci dielní predstavia svoje vytvorené diela verejnosti na vernisáži výstavy o 17. hodine, po ktorej si ich zoberú domov.

17.06.2018 14:55 Občania Bratislavy a okolia spisujú petíciu proti smradu a hluku zo Slovnaftu (Bratislavské noviny)
Ľudia, ktorí bývajú v okolí rafinérie Slovnaft spísali petíciu. Riešiť ňou chcú hluk a smrad z rafinérie, ktoré im v súčasnosti poriadne znepríjemňujú život. Na dym a ohne šľahajúce vo dne – v noci si už možno aj zvykli, ale najnovšie sa nielen Podunajskými Biskupicami šíri silný chemický zápach.

17.06.2018 13:50 Polícia začala konať v prípade možného znečistenia Jarovského ramena (Bratislavské noviny)
Polícia začala v prípade možného znečistenia Jarovského ramena v Bratislave trestné stíhanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Pre TASR to potvrdila samotná polícia. K znečisťovaniu ramena má podľa niektorých aktivistov i zástupcov mestských častí Jarovce a Rusovce dochádzať pri budovaní bratislavského obchvatu.

17.06.2018 12:55 Svetový deň utečencov si v meste pripomenú Dáždnikovým pochodom (Bratislavské noviny)
Bratislava si v nedeľu pripomenie Dáždnikovým pochodom a komunitným programom v Starej tržnici Svetový deň utečencov (20.6.). Ten pripomína, že každý 113. človek na svete bol donútený utiecť zo svojho domova pre vojnu alebo prenasledovanie. Najrôznejšie podujatia sa konajú vo viac ako 100 krajinách.

17.06.2018 11:40 FOTO: Zbúrali historický dom Kesselbauerovcov na Námestí 1.mája - na jeho mieste má vyrásť rovnomenná rezidencia (Bratislavské noviny)
Dom Kesselbauerovcov, ktorý stál na dnešnom Námestí 1.mája od 19. storočia je už minulosťou. Pred niekoľkými dňami ho kompletne zrovnali so zemou a na jeho ruinách by mala v nasledujúcich rokoch vyrásť nová bytová rezidencia nazvaná Kesselbauer.

17.06.2018 10:00 FOTO a VIDEO: Takto to včera vyzeralo na Dni Petržalky aj s hviezdnou Kate Ryan (Bratislavské noviny)
Areál dostihového závodiska v Ovsišti sa stal už tradične miestom konania tradičného podujatia Deň Petržalky, ktorý tento rok vyšiel na sobotu 16. júna. Pre obyvateľov či návštevníkov mestskej časti bol pripravený bohatý kultúrny program, ktorý vyvrcholil koncertnými vystúpeniami kapely Inekafe, speváčky Kate Ryan a skupiny Tublatanka.

17.06.2018 09:15 Mesto vymáha od Slovana súdnou cestou vyše 700-tisícový dlh za prenájom zimného štadióna (Bratislavské noviny)
Hokejový klub HC Slovan Bratislava aktuálne dlhuje za prenájom bratislavského Zimného štadióna Ondreja Nepelu takmer 800 000 eur. Prevádzkovateľ štadióna Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) Bratislavy sa rozhodla väčšinu dlžnej sumy vymáhať súdnou cestou.

17.06.2018 00:00 Opatrenia pre lepšiu bezpečnosť a budúcnosť v bratislavskej doprave? (Bratislavské noviny)
(pr) Doprava je pre mnohých z nás neoceniteľným a nenahraditeľným spôsobom fungovania. Zohráva v živote moderného človeka veľmi veľkú úlohu pri plnení nielen komunikačných úloh, ale aj pri preprave tovaru medzi mestami, krajinami a kontinentmi.

16.06.2018 19:10 FOTO: Račiansky amfiteáter bude počas prázdnin slúžiť ako letné kino - aké filmy v ňom budú premietať? (Bratislavské noviny)
Filmové premietanie pod hviezdami v račianskom amfiteátri si za posledné roky získalo priazeň nielen Račanov, ale aj návštevníkov z celej Bratislavy. Preto mestská časť Rača pripravila filmové lahôdky pod holým nebom aj na blížiace sa prázdninové mesiace. Na svoje si prídu všetci – deti, dospelí, priaznivci komédií či drám.

16.06.2018 17:40 Bratislavská samospráva si od posilnenia prímestských vlakov veľa sľubuje (Bratislavské noviny)
Nové vlakové spojenia medzi Bratislavou a Trnavou i Bratislavou a Sencom umožnia cestujúcim príjemnejšie a rýchlejšie sa dostať do cieľa a zároveň odľahčia bratislavské cesty. Je o tom presvedčený aj primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

16.06.2018 16:45 Mesto sa odvolalo voči vyhláseniu Mosta SNP za kultúrnu pamiatku (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto sa odvolalo voči rozhodnutiu Pamiatkového úradu SR o vyhlásení bratislavského Mosta SNP za národnú kultúrnu pamiatku. Rovnako tak s ním urobila aj mestská časť Staré Mesto a spoločnosť Vydrica. Prekáža im totiž časť rozhodnutia pamiatkarov, ktoré zahŕňa do objektovej skladby mosta aj jeho nájazdy.

16.06.2018 15:35 FOTO: Turistický autobus Malokarpatský expres štartuje svoju druhú sezónu (Bratislavské noviny)
Turistický autobus Malokarpatský expres štartuje v sobotu svoju druhú sezónu. Do jesene bude premávať každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Častá s prípojmi do rakúskeho mestečka Neusiedl am See. Expres je pripravený aj na prepravu bicyklov. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

16.06.2018 14:15 Na Dni Petržalky dnes budú vystupovať Inekafe, Tublatanka či speváčka Kate Ryan (Bratislavské noviny)
Bohatý hudobný program, zónu ľudových tradícií i novodobých remesiel, burzu kníh i tvorivé dielne ponúkajú v sobotu Dni Petržalky na dostihovej dráhe v Bratislave. Podujatie pripravili pri príležitosti 740. výročia odovzdania územia Petržalky bratislavskej kapitule. Informuje o tom mestská časť na svojom webe.

16.06.2018 13:35 Hľadáte miesto na opekačku? Vyskúšajte koliby a altánky pri jazere na Zlatých pieskoch... (Bratislavské noviny)
Dobrých miest, kde sa dá v bratislavskej prírode opekať alebo grilovať nikdy nie je dosť. Ak sa má vaša rodina či partia pri tejto obľúbenej letnej aktivite cítiť dobre a komfortne, tak jej asi nestačí len ohnisko uprostred lúky. V čoraz väčšej obľube verejnosti sú rôzne altánky a koliby vybavené krbom či grilom. Dobré podmienky ponúkajú napríklad aj Zlaté piesky...

16.06.2018 12:10 Vo Faustovej sieni Starej radnice sa koná stretnutie s Mariánom Labudom ml. (Bratislavské noviny)
Na šieste stretnutie s témou 10 múzeí – 10 umelcov – 10 stretnutí pozýva dnes, teda v sobotu 16. júna 2018 o 14:30 hod Múzeum J. N. Hummela. Akcia sa bude konať vo Faustovej sieni v Starej radnici a jej hlavnou postavou bude herec Marián Labuda ml.

16.06.2018 11:15 V Bratislave sa dnes fandí ženám a v ružových tričkách pochoduje za zdravé prsia (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto a areál Bratislavského hradu sa stanú v sobotu dejiskom jubilejného 10. ročníka AVON Pochodu za zdravé prsia. Podujatie je tento rok o fandení ženám. Štartuje o 10.00 h sprievodným detským programom.

16.06.2018 10:20 Slovenský národný archív otvára dnes svoje brány verejnosti. Čo všetko tam môžete vidieť? (Bratislavské noviny)
Slovenský národný archív (SNA) na Drotárskej ceste v Bratislave v sobotu otvorí svoje brány verejnosti. Návštevníci budú mať možnosť od 09.00 do 17.00 h spoznať priestory, ale aj činnosť tohto najväčšieho a najvýznamnejšieho verejného archívu v SR.

16.06.2018 09:45 FOTO: Na Rybničnej ulici sa čelne zrazili dva autá - vodiči to našťastie prežili len s ľahkými zraneniami (Bratislavské noviny)
K hrozivo vyzerajúcej dopravnej nehode dnes o pol piatej ráno došlo na Rybničnej ulici v Bratislave, kde sa čelne zrazili dve osobné autá. Podľa toho ako boli pri náraze obe vozidlá poškodené, je malý zázrak, že obaja vodiči vyviazli len s ľahkými zraneniami.

16.06.2018 08:25 Hasiči mali rušné sobotné ráno - po nehode začal unikať plyn a Stupavčanov museli evakuovať! (Bratislavské noviny)
Dopravná nehoda, ku ktorej došlo skoro ráno v mestečku Stupava pri Bratislave vyvolala poriadny rozruch a dala do pozoru až tri hasičské zbory. Osobný automobil vrazil do plynovej prípojky pred jedným z domov a do ovzdušia začal unikať plyn. Ľudí z bezprostredného okolia museli evakuovať.

16.06.2018 00:00 Dobrý tip: Športom ku zdraviu sa môžu dopracovať už všetci (Bratislavské noviny)
(pr) Športové podujatia sú niečo ako balzam pre dušu a jej pohladenie. Samozrejme, že to viac menej platí pre mužov, no nikto nebude brániť ani ženám v tom, aby si toto leto naplánovali univerzálny výlet za športom. Prezradíme vám, ako si tým môžete pomôcť.

15.06.2018 19:05 K oceneniam BSK pribudla Historická osobnosť regiónu, a to in memoriam (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude môcť po novom udeľovať štyri druhy ocenení významným osobnostiam regiónu. Umožní mu to zmena štatútu Ocenení Bratislavského samosprávneho kraja, ktorú v piatok schválili krajskí poslanci na rokovaní Zastupiteľstva BSK. Pribudlo nové ocenenie Historická osobnosť regiónu a udeľované bude výhradne in memoriam.

15.06.2018 18:00 FOTO VNÚTRI: Tohto muža hľadajú v súvislosti s napadnutím ženy na autobusovej stanici (Bratislavské noviny)
Polícia vyšetruje fyzické napadnutie ženy, ku ktorému došlo začiatkom júna v areáli autobusovej stanice v Bratislave.

15.06.2018 17:20 Park Andreja Hlinku v nedeľu ožije Ružinovskou promenádou aj s Bárou Basikovou (Bratislavské noviny)
Nedeľné popoludnie na Ružinovskej promenáde sa bude niesť v znamení najznámejších filmových hitov.

15.06.2018 16:25 Magio pláž štartuje sezónu, čo ponúka svojim návštevníkom? (Bratislavské noviny)
Milovníci oddychu sa môžu aj tento rok tešiť na Magio pláž na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Tá v piatok otvorila pomyselné dvere svojho 12. ročníka. Verejnosti bude prístupná do 2. septembra.

15.06.2018 14:35 FOTO: Aká budova napokon bude stáť na mieste zbúranej školy na Vajnorskej? (Bratislavské noviny)
Po zbúraní objektu bývalej základnej školy na rohu Vajnorskej a ulice Odbojárov sa v týchto dňoch začalo s výstavbou nového bytového domu, ktorý sa však nebude týčiť do výšky tak ako si to predstavoval investor. Ten napokon musel z pôvodného projektu ustúpiť pod tlakom novomestskej samosprávy i miestnych obyvateľov.

15.06.2018 13:20 Tip na sobotu: Do Sadu Janka Kráľa príde stredovek (Bratislavské noviny)
V sobotu 16. júna 2018 sa v Sade Janka Kráľa bude konať historické podujatie Stredovek v Sade. Návštevníci sa môžu tešiť na historické stanové tábory, rekonštrukciu stredovekej bitky, šermiarske turnaje, dobové remeslá a množstvo inej zábavy.

15.06.2018 11:20 Motoristi pozor - Polícia dnes bude možno musieť uzavrieť Cestu na Senec! (Bratislavské noviny)
V súvislosti s piatkovým večerným podujatím na Zlatých pieskoch v Bratislave môže dôjsť k uzavretiu cestnej komunikácie na ulici Cesta na Senec. Upozorňuje na to polícia s tým, že v takom prípade nebude možné sa dostať s motorovými vozidlami k areálu Zlatých pieskov zo žiadneho smeru.

15.06.2018 10:45 Z bufetu si odniesol televízor, kolieskové korčule a alkohol - nepoznáte muža na týchto záberoch? (Bratislavské noviny)
Polícia pátra po doposiaľ neznámom mužovi, ktorý z priestorov bufetu odcudzil televízor a kolieskové korčule a niekoľko fľiaš alkoholu. K majetkovej trestnej činnosti došlo v časovom rozmedzí medzi 8. a 11. júnom 2018 a okolnosti tejto majetkovej trestnej činnosti v súčasnosti vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II.

15.06.2018 10:15 Video rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach: Toto si o ňom myslí komora architektov (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky - kaštieľa a parku v Rusovciach za astronomických 75 miliónov eur, ktorú predstavili na Úrade vlády, vyvolala rozpačité reakcie. Prezentačné video sa stalo dokonca hitom internetu. Svoje vážne výhrady k projektu za desiatky miliónov už vyslovila aj Slovenská komora archiitektov.

15.06.2018 00:00 Čoraz viac sa učíme využívať internet aj na iné, ako osobné účely (Bratislavské noviny)
(pr) Žijeme v storočí, ktoré je vekom informačnej technológie. Vďaka jej výdobytkom prúdi ku každému z nás a z rôznych zdrojov niekoľko informácií, pričom najväčšiu zásluhu má na tom samozrejme internet.

15.06.2018 00:00 Inšpirácie v bývaní (Bratislavské noviny)
(pr) Blížiace sa leto v nás prebúdza energiu. Aj vy ste sa rozhodli pre letný refresh vášho bývania či pracoviska? Veď teplé počasie a dovolenkové obdobie sú ideálne pre rekonštrukciu bytu, či vymaľovanie a veľké upratovanie... Tak vám prajeme veľa energie, nápadov, úspechov a pripájame k tomu pár inšpirácií.

14.06.2018 21:01 Na Filmový chodník slávy pribudla pamätná dlaždica B. Turzonovovej (Bratislavské noviny)
Deviata pamätná dlaždica na bratislavskom Filmovom chodníku slávy má meno a podpis Božidary Turzonovovej.

14.06.2018 20:15 Policajti pomohli žene, ktorá sa na Moste SNP nakláňala cez zábradlie (Bratislavské noviny)
Bratislavskí mestskí policajti pomohli dned poobede 55-ročnej žene zo stredného Slovenska, ktorá sa prechádzala po pešej lávke Mosta SNP, pričom sa podľa svedkov nakláňala ponad zábradlie.

14.06.2018 18:20 Úhyn rýb v Malom Dunaji: BVS reaguje na zistenia inšpekcie (Bratislavské noviny)
Bratislavská vodárenská spoločnosť odmieta tvrdenia, že jej čistiareň odpadových vôd (ČOV) v bratislavskej Vrakuni spôsobila minulotýždňový úhyn rýb v Malom Dunaji. Tie podľa Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) neprežili pre nedostatok kyslíka v rieke.

14.06.2018 17:00 Kultúrne leto: Môžete sa tešiť na takmer 300 programov (Bratislavské noviny)
Ulice v Bratislave budú najbližšie mesiace zaplnené hudbou, koncertmi, tanečnými a divadelnými vystúpeniami a rôznymi workshopmi. V hlavnom meste totiž odštartoval 43. ročník najstaršieho a zároveň najväčšieho mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2018. Od júna do septembra ponúkne verejnosti do 300 kultúrnych programov.

14.06.2018 15:35 Polícia varuje: Dajte si pozor na novú formu podvodu na internete, ak nechcete prísť o peniaze! (Bratislavské noviny)
Na novú formu podvodu súvisiacu s ponukou práce finančného manažéra upozorňuje Polícia SR na svojej facebookovej stránke. Zatiaľ bolo oklamaných vyše 90 ľudí a celková škoda sa vyšplhala na 22 500 eur. Nenechajte sa oklamať a nikam svoje peniaze neposielajte! ad

14.06.2018 15:25 Nehoda: Na Moste Apollo narazilo do stĺpa auto odťahovej služby (Bratislavské noviny)
Na Moste Apollo dnes došlo knehode, ktorá patrí skôr k tým výnimočným. Málokedy býva totiž aktérom takejto udalosti odťahovka.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad