topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 17.1.2019 | Meniny má Nataša

16.01.2019 12:20 Bezpečnostné kauzy Huawei sú nebezpečne blízko hraníc Slovenska (eTREND)
Z ďalekej Kanady sa aféra okolo čínskej firmy Huawei sťahuje blízko slovenských hraníc. Problém s touto firmou majú najnovšie aj Poliaci a vyjadruje sa k nej aj český prezident. Čo na to slovenské úrady?

14.01.2019 18:20 Robopsy, pekáreň aj pivomat. Pozrite si top desať robotov, ktoré zahviezdili vo Vegas (eTREND)
CES 2019 | Autonómne stroje, teda roboty, sú tradičnou súčasťou veľtrhu CES v americkom Las Vegas každý rok. Firmy sa prichádzajú pochváliť hotovými produktmi, ktoré si už môžete kúpiť, ale tiež s plánmi a víziami, ktoré sa môžu, ale aj nemusia naplniť. Celé dohromady to potom vyzerá tak, že robotika síce naozaj napreduje, ale jej pokrok v mnohých prípadoch predbieha marketing. Inými slovami, za robota sa považuje aj stroj, o ktorého by Isaac Asimov možno ani pohľadom nezavadil.

13.01.2019 21:20 Autor bestsellera Koniec prokrastinácie: Nad instagramovou závislosťou zvíťazí len ... (eTREND)
Zbalil sa a pred dvoma mesiacmi sa presťahoval do USA, kde chce Američanov naučiť, ako prestať prokrastinovať. Kniha Petra Ludwiga Koniec prokrastinácie sa stala bestsellerom. Práva na jej preklad za Atlantikom predal za státisíce dolárov. Jej autor upozorňuje na riziká sociálnych sietí a na chorobné odkladanie našich povinností. Zároveň chce u ľudí podporovať kritické myslenie, ktoré podľa neho súvisí s pokorou. TREND sa s P. Ludwigom zhováral koncom decembra v jeho byte v Prahe.

12.01.2019 20:20 Fínsko skúša experiment: Chce naučiť percento populácie základom umelej inteligencie (eTREND)
Fínsko zrejme miluje experimenty. Pred dvoma rokmi rozbehlo experiment so základným garantovaným príjmom a vybralo dvetisíc ľudí, ktorí poberali mesačne 560 eur bez akýchkoľvek podmienok. Momentálne sa v krajine rozbehol ďalší a aktuálne zrejme aj praktickejší projekt: naučiť jedno percento populácie základom umelej inteligencie (AI), programovaniu a najnovším technologickým trendom.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad