topspravy.sk mať prehľad
piatok, 23.3.2018 | Meniny má Adrián

22.03.2018 17:15 Prichádza revolúcia vo fotení? Huawei chystá mobil s troma kamerami (eTREND)
Ako pri takmer všetkých vlajkových lodiach zo sveta smartfónov, aj tá od značky Huawei nie je ušetrená od únikov informácií a fotografií. A keďže model P20 má premiéru už 27. marca, posledné takéto tvrdenia sú veľmi uveriteľné. Ak sa potvrdia, môže ísť o malú revolúciu medzi mobilnými fotoaparátmi.

22.03.2018 00:15 Slovenské firmy s kybernetickou ochranou váhajú (eTREND)
Inzercia | Len pred dvoma týždňami zločinci v kyberpriestore prenikli do počítačových systémov nemeckého ministerstva obrany, krátko predtým sa hakeri snažili počas otváracieho ceremoniálu vyradiť infraštruktúru olympijských hier. Slová ako ransomvér či WannaCry už poznajú nielen IT odborníci a najnovšia správa o stave kybernetickej bezpečnosti Cisco Annual Cybersecurity Report varuje, že na útoky sú stále častejšie zneužívané aj legitímne služby.

21.03.2018 22:15 Zuckerberg konečne prehovoril po škandále s osobnými dátami: Priznal si chyby (eTREND)
Šéf internetovej spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg v stredu pripustil, že spoločnosť urobila chyby v kauze tajného získanie dát jej používateľov firmou Cambridge Analytica.

21.03.2018 15:15 Európska komisia prišla s návrhmi, ako lepšie zdaniť Google či Facebook (eTREND)
Členské krajiny Európskej únie by mohli v budúcnosti zdaniť zisky veľkých digitálnych firiem vytvorené na ich území tak, aby tieto firmy prispievali do verejných financií podobne ako „kamenné“ a off-line podniky. Návrh príslušnej reformy pravidiel pre zdanenie právnických osôb v stredu predstavil komisár pre hospodárske a menové záležitosti, dane a clá Pierre Moscovici.

21.03.2018 14:15 Spoločnosť AeroMobil ohlásila nový koncept lietajúceho auta (eTREND)
AeroMobil, spoločnosť vyvíjajúca aktivity v oblasti vývoja inovatívnych lietajúcich vozidiel, v stredu oznámila rozšírenie svojho plánovaného produktového portfólia a odhalila koncept AeroMobil 5.0 VTOL (vertikálny vzlet a pristátie).

20.03.2018 00:15 Plasty sme vynašli na záchranu slonov (eTREND)
PR Servis | Od začiatku tohto roka v našich obchodoch nedostaneme igelitové tašky zadarmo. Nápad presadila Európska únia.

19.03.2018 23:15 Vybrali sme top 7 jarných smartfónov do päťsto eur (eTREND)
Nový smartfón je niekedy nutnosť, inokedy náhoda a pre niekoho aj spôsob ako sebe alebo inému urobiť radosť. Tomu, kto si teraz vyberá nový telefón, môže pomôcť náš výber.

19.03.2018 18:15 50 miliónov „ukradnutých“ profilov. Ako si Facebook vyrobil historický problém (eTREND)
Pokročilé zacielenie reklám na sociálnej sieti Facebook pomocou psychometrie od spoločnosti Cambridge Analytica stálo volebný tím Donalda Trumpa údajne šesť miliónov dolárov a mohlo zohrávať zásadnú úlohu pri jeho volebnom víťazstve. Napadnuté a zneužité boli profily tretiny Američanov. Projekt verejnosti prezradil bývalý zamestnanec Cambridge Analytica Christopher Wylie. Jeho bývalý zamestnávateľ mal zneužiť milióny účtov z Facebooku.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad