topspravy.sk mať prehľad
sobota, 25.2.2017 | Meniny má Frederik/Frederika

24.02.2017 11:15 Matka Googlu viní Uber z krádeže, zrady a špionáže (eTREND)
Americká spoločnosť Waymo zo skupiny Alphabet vo štvrtok obvinila službu Uber z krádeže obchodného tajomstva, špionáže, zrady a chamtivosti. Waymo obviňuje svojho bývalého vrcholového manažéra Anthonyho Levandowského, že ukradol kľúčovú technológiu, ktorá Uberu pomáha so zavádzaním flotily samoriadiacich vozidiel. Informujú o tom zahraničné agentúry.

23.02.2017 17:15 Revolučný AMD Ryzen. Prečo je príchod týchto procesorov dôležitý pre každého (eTREND)
Zaspávanie na vavrínoch je akousi tradíciou dvoch najväčších výrobcov počítačových procesorov. Posledné roky tomuto segmentu jednoznačne dominoval Intel. Predstavenie rodiny procesorov Ryzen od AMD však môže výrazne zamiešať karty. Čo je však najdôležitejšie, nie je to téma len pre technologických nadšencov alebo hráčov. Môže ísť o malú technologickú revolúciu, ktorá ovplyvní takmer každého.

23.02.2017 14:15 Rok, v ktorom vás hacker vymkne predo dvermi (eTREND)
Zneužívanie informačných technológií na vydieranie je takmer také staré ako samotné IT. Už v roku 1985 ítečkár americkej poisťovne naprogramoval logickú bombu, ktorá mala zmazať nenahraditeľné údaje v prípade, keď by ho niekedy vyhodili.

23.02.2017 10:15 Apple sa sťahuje. Prstencový komplex plánoval ešte Steve Jobs (eTREND)
Americká spoločnosť Apple v apríli otvorí v kalifornskom meste Cupertino svoju novú centrálu. Sťahovanie 12-tisíc zamestnancov do novej budovy nazvanej Apple Park, ktorá je jedným z posledných plánovaných projektov spoluzakladateľa firmy Steva Jobsa, potrvá viac ako šesť mesiacov, napísal portál Financial Times. Stavba podľa odhadov stála približne päť miliárd dolárov.

22.02.2017 19:55 Galaxy Note 7 vstáva z mŕtvych. Zatiaľ len na vývojových trhoch (eTREND)
Samsung nebude mať príjemné spomienky na poslednú jeseň. Po afére "batterygate" mu v skladoch ostalo okolo 2,5 miliónov. Zdroje blízke kórejskému výrobcovi tvrdia, že firma sa chystá tieto kusy renovovať a predať na špecifické trhy.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad