topspravy.sk mať prehľad
streda, 24.5.2017 | Meniny má Ela

23.05.2017 19:15 Google plánuje sledovať nákupy ľudí aj v kamenných obchodoch (eTREND)
Americká internetová spoločnosť Google doteraz monitorovala len internetové nákupy, s cieľom predať viac webovej reklamy však teraz plánuje sledovať aj nákupy v kamenných obchodoch. Dáta jej majú ukázať príčinný vzťah medzi online reklamou a offline predajom. Napísala to v utorok agentúra AP.

23.05.2017 16:15 Čo ste o Nokii nevedeli: Legenda začínala ako celulózka v Rusku (eTREND)
Pravdepodobne väčšina čitateľov narodených pred rokom 1995 vlastnila a používala produkt pôvodom fínskej značky Nokia. Tí mladší už zažili skôr dobu, keď to začalo ísť s Nokiou dole kopcom. Pre ostatných to je legendárnych päť písmen, ktoré boli súčasťou revolúcie v komunikácii. K Lumiám cez modely 3310 to však bola púť trvajúca 150 rokov a začala sa na brehu rieky na juhozápade Fínska. Nokia je ukážkou raritnej transformácie globálne uznávanej firmy, ktorá začínala v úplne odlišnej oblasti.

22.05.2017 18:15 Testovali sme najľahší biznisový notebook. Aký je? (eTREND)
Notebooky sú viac-menej rovnaké. Preto vždy poteší možnosť vyskúšať si model, ktorý je trochu odlišný. AsusPro je zo sorty biznisových strojov, podobne ako má Lenovo rodinu ThinkPad. AsusPro B9440U vyzeral pri nedávnom predstavení na fotografiách lákavo a parametre boli tiež prémiové. Po rozbalení nás však aj tak čakalo jedno prekvapenie za druhým. Hoci sa tento model profiluje ako biznisový, pár chýbajúcich drobností môže túto cieľovku odradiť. Na druhej strane môže zajať masu používateľov, ktorí hľadajú unikát. A tým tento AsusPro je.?

20.05.2017 08:15 Syberia 3 a spol.: Otestovali sme päť nových adventúr pre PC aj konzoly (eTREND)
Recenzia | Keď sa pamätníkov opýtate, čo hrali v 80. a 90. rokov, určite si spomenú na nejednu adventúru od LucasArts, interaktívne chuťovky ako The Pandora Directive (mali často aj 6 CD, s ktorými žonglovali v mechanike) alebo ešte dávne textové tituly, keď o grafike tvorcovia ešte len snívali... Vybrali sme pre vás päticu nových adventúr, ktoré ukazujú, kam sa v rozličných aspektoch tento žáner posunul.

19.05.2017 17:15 Recept na zúfalé štátne e-schránky sa volá GovBox (eTREND)
Vychytávka týždňa | Od prvého júla začnú firmám prichádzať úradné rozhodnutia či oznámenia elektronickou formou do ich e-schránky na portáli Slovensko.sk. Aby sa k nim konateľ, člen predstavenstva alebo nimi poverená osoba dostali, potrebujú čipový elektronický preukaz (eID) a čítačku kariet. Vlastne, nie je to jediná možnosť - združenie Slovensko.Digital prichádza s alternatívnym riešením s názvom GovBox.

19.05.2017 11:15 Slovenský smarthome start-up Domotron získal investora z Česka (eTREND)
Po sérii rokovaní s potenciálnymi investormi zo stredoeurópskeho regiónu sa napokon tím okolo spoluzakladateľa a CEO Martina Budaja dohodol s českým investičným fondom Bohemia Venture Capital. Získané prostriedky chce využiť na „agresívnu obchodnú expanziu“, cez ktorú chce rýchlo vstúpiť na zahraničné trhy.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad