topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 16. 1. 2017 | Meniny má Kristína

15.01.2017 21:15 Facebook bude v Nemecku filtrovať falošné správy (eTREND)
Sociálna sieť Facebook v najbližších týždňoch zavedie v Nemecku systém overovania pravdivosti príspevkov a označovanie falošných správ. Prvýkrát tak začne takýto systém používať mimo Spojených štátov, informoval ekonomický denník Financial Times.

15.01.2017 08:15 Mafia III a Dishonored 2 – nezabudnuté hity vlaňajška (eTREND)
Mafia III a Dishonored 2 patria medzi väčšie hry vlaňajšej jesene. Každá tvorila očakávania a nemalé ambície – Mafiu berú hráči špecificky, keďže prvé dva diely sa vyvíjali v ČR. Dishonored 2 nadväzuje na mimoriadne kvalitný debut.

15.01.2017 05:15 Šéf start-upu BioBots: Tlačiť život je magické (eTREND)
Tlačiarne s prívlastkom 3D sa dnes stávajú bežnou spotrebnou elektronikou. Danny Cabrera spolu s Ricardom Solorzanom pred tromi rokmi vytvorili BioBots a pre masy sprístupnili aj 3D biotlač. Zatiaľ pre masy vedcov a lekárov. V decembri vystúpil Danny Cabrera (na úvodnej fotografii) na StartupAwards.SK. V rozhovore pre TREND vysvetlil, prečo sa do tejto exotickej oblasti vedy a podnikania pustil a čo vlastne 3D biotlač je.

14.01.2017 20:15 Asus ZenBook Flip UX360: krátky test kovového a tichého laptopu (eTREND)
Ultrabook s výklopným displejom o 360 stupňov sa od príchodu radu Yoga od Lenova stal bežným druhom týchto zariadení. Nie je to nutnosť, ale v niektorých prípadoch je možnosť zmeniť formu notebooku na nezaplatenie. Vyskúšali sme jeden z tejto sorty, Asus ZenBook Flip.

14.01.2017 15:15 Navigačné šortky aj kufor na jazdenie. CES bol aj festival technokuriozít (eTREND)
Veľtrh technológií a spotrebnej elektroniky nebol len prehliadkou nových televízorov, fitnes náramkov alebo pokroku v projektoch samojazdiacich áut. Popravde, veľká časť exponátov, najmä v segmentoch wearables a smart home, pre svoju kurióznosť vzbudzovala najprv úsmev a potom aj otázky o ich praktickom využití.

14.01.2017 14:15 Nintendo Switch príde o 7 týždňov aj na Slovensko, výzvou je cena a počet hier (eTREND)
Málokto si naplánuje plné odhalenie produktu na piatok trinásteho, ale Japonci si idú svoj štýl. Prvé načrtnutie Nintneda Switch prebehlo cez niekoľkominútové video a plné predstavenie sa odohralo po dlhých rokoch na domácej pôde v Japonsku. Už tento fakt potvrdzuje jednoznačné zameranie na domáci trh a veľký prísľub od lokálnych hráčov, ktorí preferujú riadnu mobilitu a trávia hodiny na cestách. Vďaka rovnakému dňu štartu sa rysuje aj jedna z mála globálnych premiér - všeobecná prístupnosť je novým spoločným menovateľom hráčov.

14.01.2017 10:20 Čína chce zakázať elektrošoky pre mládež závislú na internete (eTREND)
Čínska vláda chce zákonom zakázať používanie elektrošokov a ďalších fyzických trestov v táboroch pre závislých na internete. Do týchto stredísk často rodičia posielajú svoje deti, ktoré prepadli online hrám, napísal web denníka The New York Times.

13.01.2017 17:15 Vlajková loď HTC U Ultra má dva displeje a kov nahradilo sklo (eTREND)
HTC v tomto roku mení filozofiu pri vývoji toho najlepšieho, čo vie v segmente smartfónov ponúknuť. Končí sa modelové pomenovanie X alebo len jednoduché číslo. To najlepšie bude teraz patriť do rodiny U. Čerstvý model U Ultra je kus telefónu, ktorý používa unikátny dvojitý displej ako konkurenčný LG V20 a fotoaparát by mal byť totožný s tým z modelov Google Pixel. HTC tiež predstavilo „civilnejšiu“ verziu U Play.

13.01.2017 13:15 Google sa prepája s Uberom, na rezerváciu jazdy postačia Mapy Google (eTREND)
Internetová firma Google prepojila svoje mapy so spoločnosťou Uber. S novou aktualizáciou už nebude pre rezerváciu ani platbu jazdy s Uberom nutná žiadna ďalšia aplikácia. Postačí iba aplikácia Mapy Google. Aktualizácia bude za niekoľko dní dostupná pre operačné systémy Android a iOS. Oznámili to v piatok zástupcovia oboch firiem.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad