topspravy.sk mať prehľad
sobota, 25.3.2017 | Meniny má Marián

25.03.2017 08:15 Kandidát na najlepšiu hru všetkých čias? Zelda: Breath of the Wild (eTREND)
Recenzia | Pred tromi týždňami vstúpil do videoherného sveta nový fenomén. Popri štarte novej konzoly Nintendo Switch vyšiel nový diel ikonickej série The Legend of Zelda. Prvá recenzia v britskom magazíne Edge priniesla skóre 10/10, ktoré sa tam vyskytuje len sporadicky. Keď plných hodnotení pribudlo, na agregátore Metacritic zasvietilo nie často vídaných 98 percent. Je možné, že vyšla nová legenda, aká tu nebola dvadsať 20 rokov?

25.03.2017 05:15 Mŕtve a falošné duše: Na Facebooku je viac profilov než živých ľudí (eTREND)
Falošné profily na Facebooku nie sú novinkou. Simon Kemp, konzultant zo spoločnosti We Are Social, však ukázal, že vďaka nim je na Facebooku viac 18-ročných mužov, než je ich na svete vôbec.

23.03.2017 16:15 Kto získa kľúče od miešačky k doméne .sk? Štát a SK-NIC majú dohodnúť novú zmluvu (eTREND)
Správca slovenskej internetovej domény .sk mení majiteľa. V rámci tohto procesu má SK-NIC vyjednať so štátom aktualizáciu zmluvy, na základe ktorej vykonáva svoju činnosť. Zástupcovia internetovej komunity sa obávajú, že výsledný produkt rokovaní – najmä ak prebehnú za zatvorenými dverami – zhorší postavenie štátu ako vlastníka domény .sk.

23.03.2017 11:15 V amerických školách začínajú používať inú mapu sveta (eTREND)
Verejné školy v Bostone začali používať nový štandard máp. Lepšie povedané, prechádzajú zo storočia používaného štandardu na omnoho presnejšie Petersovo zobrazenie.

22.03.2017 11:15 V Pekingu proti zlodejom toaletného papiera používajú biometriu (eTREND)
V čínskom hlavnom meste sa zdvihla kritika po zavedení hi-tech automatov na vydávanie toaletného papiera na verejných toaletách. Vydávanie materiálu je založené na biometrii, konkrétne na rozpoznávaní tváre. Áno, aj takéto využitie má biometria. Aj keď v tomto prípade možno nie celkom efektívne.

21.03.2017 17:15 Apple nenápadne updatoval iPady a iPhone 7 (eTREND)
Apple má nové produkty. Fanúšikov ale sklameme, žiaden iPhone 8 a ani Watch 3 to zatiaľ nie sú. Len pridal novú farebnú verziu iPhonu 7 a predstavil nový iPad, ktorý sa volá iPad. Na ceste je aj nová aplikácia pre tvorbu nevšedných záberov a videí Clips.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad