topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 18.6.2018 | Meniny má Vratislav

18.06.2018 12:15 V Dúbravke obnovujú ďalšiu sochu. Páči sa vám? (Bratislavské noviny)
Farebný kvet na námestíčku pri Obchodnom dome Saratov v bratislavskej Dúbravke postupne chradol,, praskal, menil farbu. Uplynulý týždeň ho začali oživovať reštaurátori a umelci.

18.06.2018 12:00 Dovolanie v prípade vlámania do domu M. Kňažka Najvyšší súd prejedná až v júli (Bratislavské noviny)
Pojednávanie v trestnej veci Pavla N., ktorý sa vlámal do domu expolitika a herca Milana Kňažka naplánované na Najvyššom súde na 27. júna bolo zrušené. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

18.06.2018 11:05 Viete, ktoré sú typické bratislavské priezviská? Patria k nim aj tie s chorvátskym rodokmeňom (Bratislavské noviny)
Aj keď Bratislava bola vždy multikulturálnym priestorom, v ktorom sa miešali národnosti, konfesie a jazyky, priezviská starousadlíkov prezrádzajú, že hlavné mesto Slovenska výrazne poznačil chorvátsky element.

18.06.2018 10:15 VIDEO: Otrasný pohľad na mŕtveho bobra v Jarovskom ramene, aktivisti už žiadajú o stretnutie ministra (Bratislavské noviny)
Zatiaľ neznámy páchateľ vyváža stavebný odpad do vôd Jarovského ramena v Bratislave. Polícia už v tejto súvislosti začala trestné stíhanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Ako sa môžete presvedčiť na videu, neumierajú už iba ryby, ale aj iné chránené živočíchy.

18.06.2018 08:25 Petržalka pokračuje v odstraňovaní autovrakov z parkovísk (Bratislavské noviny)
Bratislavská Petržalka naďalej pokračuje v odstraňovaní vrakov áut. Od januára do konca mája tohto roka sa mestskej časti podarilo z verejných priestranstiev odstrániť takmer 30 vozidiel, ktoré ohrozovali alebo poškodzovali životné prostredie. Ďalších 27 nepojazdných vozidiel odstránili ich vlastníci, ktorí tak zareagovali na výzvu samosprávy.

18.06.2018 00:05 Zaujímavosti: Viete, prečo je futbal najobľúbenejším športom na svete? (Bratislavské noviny)
(pr) Futbal je globálny šport. Predpokladá sa, že jeho korene siahajú do Anglicka v 12. storočí. Odvtedy sa však stal sa tak populárnou hrou, že králi Henrich II a Henry IV ho museli na čas zakázať.

18.06.2018 00:05 Politická špina (Bratislavské noviny)
(pr) Máte nepriateľov? Výborne. To znamená, že ste v živote za niečo bojovali. Na tento výrok Winstona Churchilla si spomeniem pred každými voľbami, keď sa vynorí politická špina.

17.06.2018 16:50 VIDEO: Cez Železnú studničku migrujú malé žabky – buďte voči nim ohľaduplní! (Bratislavské noviny)
Viacerí Bratislavčania si pri prechádzkach všimli, že cez cesty a chodníky v okolí Železnej studničky opäť migrujú žabky. Tento raz to však nie sú dospelé jedince, ktoré chodia na jar do vody klásť vajíčka, ale práve ich novonarodení potomkovia – maličké žabky.

17.06.2018 14:55 Občania Bratislavy a okolia spisujú petíciu proti smradu a hluku zo Slovnaftu (Bratislavské noviny)
Ľudia, ktorí bývajú v okolí rafinérie Slovnaft spísali petíciu. Riešiť ňou chcú hluk a smrad z rafinérie, ktoré im v súčasnosti poriadne znepríjemňujú život. Na dym a ohne šľahajúce vo dne – v noci si už možno aj zvykli, ale najnovšie sa nielen Podunajskými Biskupicami šíri silný chemický zápach.

17.06.2018 13:50 Polícia začala konať v prípade možného znečistenia Jarovského ramena (Bratislavské noviny)
Polícia začala v prípade možného znečistenia Jarovského ramena v Bratislave trestné stíhanie vo veci zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi. Pre TASR to potvrdila samotná polícia. K znečisťovaniu ramena má podľa niektorých aktivistov i zástupcov mestských častí Jarovce a Rusovce dochádzať pri budovaní bratislavského obchvatu.

17.06.2018 10:00 FOTO a VIDEO: Takto to včera vyzeralo na Dni Petržalky aj s hviezdnou Kate Ryan (Bratislavské noviny)
Areál dostihového závodiska v Ovsišti sa stal už tradične miestom konania tradičného podujatia Deň Petržalky, ktorý tento rok vyšiel na sobotu 16. júna. Pre obyvateľov či návštevníkov mestskej časti bol pripravený bohatý kultúrny program, ktorý vyvrcholil koncertnými vystúpeniami kapely Inekafe, speváčky Kate Ryan a skupiny Tublatanka.

17.06.2018 00:00 Opatrenia pre lepšiu bezpečnosť a budúcnosť v bratislavskej doprave? (Bratislavské noviny)
(pr) Doprava je pre mnohých z nás neoceniteľným a nenahraditeľným spôsobom fungovania. Zohráva v živote moderného človeka veľmi veľkú úlohu pri plnení nielen komunikačných úloh, ale aj pri preprave tovaru medzi mestami, krajinami a kontinentmi.

16.06.2018 17:40 Bratislavská samospráva si od posilnenia prímestských vlakov veľa sľubuje (Bratislavské noviny)
Nové vlakové spojenia medzi Bratislavou a Trnavou i Bratislavou a Sencom umožnia cestujúcim príjemnejšie a rýchlejšie sa dostať do cieľa a zároveň odľahčia bratislavské cesty. Je o tom presvedčený aj primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

16.06.2018 13:35 Hľadáte miesto na opekačku? Vyskúšajte koliby a altánky pri jazere na Zlatých pieskoch... (Bratislavské noviny)
Dobrých miest, kde sa dá v bratislavskej prírode opekať alebo grilovať nikdy nie je dosť. Ak sa má vaša rodina či partia pri tejto obľúbenej letnej aktivite cítiť dobre a komfortne, tak jej asi nestačí len ohnisko uprostred lúky. V čoraz väčšej obľube verejnosti sú rôzne altánky a koliby vybavené krbom či grilom. Dobré podmienky ponúkajú napríklad aj Zlaté piesky...

16.06.2018 11:15 V Bratislave sa dnes fandí ženám a v ružových tričkách pochoduje za zdravé prsia (Bratislavské noviny)
Hlavné mesto a areál Bratislavského hradu sa stanú v sobotu dejiskom jubilejného 10. ročníka AVON Pochodu za zdravé prsia. Podujatie je tento rok o fandení ženám. Štartuje o 10.00 h sprievodným detským programom.

16.06.2018 10:20 Slovenský národný archív otvára dnes svoje brány verejnosti. Čo všetko tam môžete vidieť? (Bratislavské noviny)
Slovenský národný archív (SNA) na Drotárskej ceste v Bratislave v sobotu otvorí svoje brány verejnosti. Návštevníci budú mať možnosť od 09.00 do 17.00 h spoznať priestory, ale aj činnosť tohto najväčšieho a najvýznamnejšieho verejného archívu v SR.

16.06.2018 08:25 Hasiči mali rušné sobotné ráno - po nehode začal unikať plyn a Stupavčanov museli evakuovať! (Bratislavské noviny)
Dopravná nehoda, ku ktorej došlo skoro ráno v mestečku Stupava pri Bratislave vyvolala poriadny rozruch a dala do pozoru až tri hasičské zbory. Osobný automobil vrazil do plynovej prípojky pred jedným z domov a do ovzdušia začal unikať plyn. Ľudí z bezprostredného okolia museli evakuovať.

16.06.2018 00:00 Dobrý tip: Športom ku zdraviu sa môžu dopracovať už všetci (Bratislavské noviny)
(pr) Športové podujatia sú niečo ako balzam pre dušu a jej pohladenie. Samozrejme, že to viac menej platí pre mužov, no nikto nebude brániť ani ženám v tom, aby si toto leto naplánovali univerzálny výlet za športom. Prezradíme vám, ako si tým môžete pomôcť.

15.06.2018 18:00 FOTO VNÚTRI: Tohto muža hľadajú v súvislosti s napadnutím ženy na autobusovej stanici (Bratislavské noviny)
Polícia vyšetruje fyzické napadnutie ženy, ku ktorému došlo začiatkom júna v areáli autobusovej stanice v Bratislave.

15.06.2018 16:25 Magio pláž štartuje sezónu, čo ponúka svojim návštevníkom? (Bratislavské noviny)
Milovníci oddychu sa môžu aj tento rok tešiť na Magio pláž na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Tá v piatok otvorila pomyselné dvere svojho 12. ročníka. Verejnosti bude prístupná do 2. septembra.

15.06.2018 14:35 FOTO: Aká budova napokon bude stáť na mieste zbúranej školy na Vajnorskej? (Bratislavské noviny)
Po zbúraní objektu bývalej základnej školy na rohu Vajnorskej a ulice Odbojárov sa v týchto dňoch začalo s výstavbou nového bytového domu, ktorý sa však nebude týčiť do výšky tak ako si to predstavoval investor. Ten napokon musel z pôvodného projektu ustúpiť pod tlakom novomestskej samosprávy i miestnych obyvateľov.

15.06.2018 10:15 Video rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach: Toto si o ňom myslí komora architektov (Bratislavské noviny)
Rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky - kaštieľa a parku v Rusovciach za astronomických 75 miliónov eur, ktorú predstavili na Úrade vlády, vyvolala rozpačité reakcie. Prezentačné video sa stalo dokonca hitom internetu. Svoje vážne výhrady k projektu za desiatky miliónov už vyslovila aj Slovenská komora archiitektov.

15.06.2018 00:00 Čoraz viac sa učíme využívať internet aj na iné, ako osobné účely (Bratislavské noviny)
(pr) Žijeme v storočí, ktoré je vekom informačnej technológie. Vďaka jej výdobytkom prúdi ku každému z nás a z rôznych zdrojov niekoľko informácií, pričom najväčšiu zásluhu má na tom samozrejme internet.

15.06.2018 00:00 Inšpirácie v bývaní (Bratislavské noviny)
(pr) Blížiace sa leto v nás prebúdza energiu. Aj vy ste sa rozhodli pre letný refresh vášho bývania či pracoviska? Veď teplé počasie a dovolenkové obdobie sú ideálne pre rekonštrukciu bytu, či vymaľovanie a veľké upratovanie... Tak vám prajeme veľa energie, nápadov, úspechov a pripájame k tomu pár inšpirácií.

14.06.2018 20:15 Policajti pomohli žene, ktorá sa na Moste SNP nakláňala cez zábradlie (Bratislavské noviny)
Bratislavskí mestskí policajti pomohli dned poobede 55-ročnej žene zo stredného Slovenska, ktorá sa prechádzala po pešej lávke Mosta SNP, pričom sa podľa svedkov nakláňala ponad zábradlie.

14.06.2018 17:00 Kultúrne leto: Môžete sa tešiť na takmer 300 programov (Bratislavské noviny)
Ulice v Bratislave budú najbližšie mesiace zaplnené hudbou, koncertmi, tanečnými a divadelnými vystúpeniami a rôznymi workshopmi. V hlavnom meste totiž odštartoval 43. ročník najstaršieho a zároveň najväčšieho mestského festivalu Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava 2018. Od júna do septembra ponúkne verejnosti do 300 kultúrnych programov.

14.06.2018 15:35 Polícia varuje: Dajte si pozor na novú formu podvodu na internete, ak nechcete prísť o peniaze! (Bratislavské noviny)
Na novú formu podvodu súvisiacu s ponukou práce finančného manažéra upozorňuje Polícia SR na svojej facebookovej stránke. Zatiaľ bolo oklamaných vyše 90 ľudí a celková škoda sa vyšplhala na 22 500 eur. Nenechajte sa oklamať a nikam svoje peniaze neposielajte! ad

14.06.2018 15:25 Nehoda: Na Moste Apollo narazilo do stĺpa auto odťahovej služby (Bratislavské noviny)
Na Moste Apollo dnes došlo knehode, ktorá patrí skôr k tým výnimočným. Málokedy býva totiž aktérom takejto udalosti odťahovka.

14.06.2018 14:35 Dnes sa koná Eco Village: Čo všetko ponúka návštevníkom? (Bratislavské noviny)
Ulica administratívneho centra sa dnes premenila na ekologické trhovisko. Tešiť sa môžete na stánky s bio a eko produktami, street foodom, básničkou napísanou na mieru od pouličného básnika či na masáže zadarmo. V poradí už piaty ročník predstavuje stánkarov, program a aktivity, ktoré sa dotknú každého nadšenca tém, ako žiť ekologickejšie aj v mestskom prostredí.

14.06.2018 14:20 Vodič zrazil na priechode 12-ročné dievča a ušiel - pomôžte ho nájsť! (Bratislavské noviny)
Dnes v ranných hodinách došlo na riadne vyznačenom priechode pre chodcov k zrážke chodkyne a motorového vozidla. Vodič vozidla si nesplnil povinnosť účastníka dopravnej nehody a po zrážke z miesta ušiel.

14.06.2018 13:35 Univerzitu tretieho veku UK absolvovalo 364 študentov (Bratislavské noviny)
V akademickom roku 2017/2018 skončilo na Univerzite tretieho veku Univerzity Komenského (UK) v Bratislave 364 študentov, z toho 317 žien, vo štvrtok má promócie 177 z nich.

14.06.2018 12:55 Kauza nelegálnej skládky: Dvoch policajtov a civilistov obvinili z korupcie, súvisieť to má s Vassal EKO (Bratislavské noviny)
Dvoch policajtov a dve civilné osoby, ktoré v stredu (13.6.) zadržala inšpekcia ministerstva vnútra pre korupčnú trestnú činnosť, už vyšetrovateľ obvinil. Uviedol to rezort vnútra. Prípad má podľa zatiaľ nepotvrdených medializovaných informácií súvisieť s firmou Vassal EKO.

14.06.2018 10:20 FOTO: Starší muž si z obchodného domu odniesol mobilnú klimatizáciu za 500 eur - teraz ho hľadajú policajti (Bratislavské noviny)
V súvislosti s objasňovaním krádeže mobilnej klimatizácie, pátrajú policajti po totožnosti staršieho muža, ktorého podobu zachytili zábery bezpečnostných kamier. K udalosti došlo dňa 17. mája 2018 krátko pred 18.00 h v priestoroch obchodného domu na Slovnaftskej ulici. Doposiaľ neznámy páchateľ ju odcudzil z priestorov predajne bez použitia násilia. Policajný zbor žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení osoby na priložených fotografiách...

14.06.2018 10:15 Nasadnite do historického vozidla počas podujatia Rendez 2018 (Bratislavské noviny)
Počas nadchádzajúceho víkendu sa uskutoční 20. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel - Rendez 2018 v priestoroch starého rušňového depa Bratislava východ. Dopravný podnik Bratislava už tradične vypraví do ulíc hlavného mesta historické vozidlá.

14.06.2018 09:05 Divadelná kvapka krvi zavíta do Divadla P.O. Hviezdoslava, môžete prísť i vy (Bratislavské noviny)
Prispieť k záchrane ľudských životov a súčasne si pripomenúť Svetový deň darcov krvi je cieľom projektu Divadelná kvapka krvi, ktorá tento týždeň prebieha vo vybraných slovenských divadlách.

14.06.2018 00:00 Majú to podnikatelia v Bratislave v porovnaní s ostatnými regiónmi Slovenska jednoduchšie? (Bratislavské noviny)
(pr) Zhruba pred niečo viac ako dvoma rokmi sa objavila titulka s názvom, že Bratislava je 41. najlepšie mesto na podnikanie na najstaršom kontinente. Nie vždy ale o tom realita a aktuálna situácia v meste nasvedčuje.

13.06.2018 16:50 Dobrovoľníci idú čistiť Tyršovo nábrežie - nepridáte sa k nim? (Bratislavské noviny)
Tyršovo nábrežie, čo je petržalský breh Dunaja medzi Mostom SNP a Starým mostom budú zajtra, teda vo štvrtok 13. júna čistiť dobrovoľníci z Bratislavského okrášľovacieho spolku a študenti z Odborného účilišťa na Dúbravskej ceste. Môžete sa k nim pridať aj vy, ak máte chuť a záujem.

13.06.2018 15:46 Ind Nishit obvinený z vraždy Bratislavčana Braňa na súde – na čom postavil svoju obhajobu? (Bratislavské noviny)
Včera sa začal a dnes pokračuje súd so slovenským občanom indického pôvodu Nishitom T., ktorý je obvinený zo zavraždenia 37-ročného futbalistu Branislava B. Rodina zabitého Bratislavčana žiada prostredníctvom svojho advokáta okrem primeraného väzobného trestu aj státisícové odškodné.

13.06.2018 13:40 FOTO: Práce na novej lodenici v Karlovej Vsi sa už rozbehli (Bratislavské noviny)
Výstavba celé roky plánovanej lodenice v bratislavskej Karloveskej zátoke sa už rozbieha. Lokalita, ako sa presvedčíte, je naozaj krásna.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad