topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 20.6.2019 | Meniny má Valéria

20.06.2019 00:00 Komentár Miroslava Draguna: Bratislavská rozprávka o transparentnosti pri výber šéfov mestských podnikov (Bratislavské noviny)
(pr) Bratislava má dlhé roky rôznorodé skúsenosti s výberom šéfov mestských podnikov. Od politických nominácií poslancov do predstavenstiev firiem cez Ftáčnikových odborníkoch vo vedení firiem až po nie celkom transparentné výberové konania šéfov mestských podnikov bývalým primátorom Nesrovnalom.

19.06.2019 20:15 Vlaky na trati Zohor - Záhorská Ves budú premávať len do konca roka (Bratislavské noviny)
Vlaková linka na trase Zohor - Záhorská Ves bude cestujúcim k dispozícii len do konca roka, respektíve do decembrovej aktualizácie cestovných poriadkov.

19.06.2019 18:35 V Dóme budú opäť korunovať M. Ludoviku,sprievod bude mať aj formu protestu (Bratislavské noviny)
Bratislava si v najbližších dňoch pripomenie korunováciu Márie Ludoviky, vnučky Márie Terézie a tretej manželky rakúskeho cisára a uhorského kráľa Františka. V hlavnom meste sa totiž bude konať 17. ročník Korunovačných slávností, ktorých hlavný program bude v sobotu (22. 6.).

19.06.2019 17:15 Aká je pravda v kauze motorestu, kde nepustili 15-ročného nevidiaceho chlapca s vodiacim psom? (Bratislavské noviny)
Majiteľ neslávne známeho motorestu Dubník v okrese Žiar nad Hronom sa včera konečne rozhodol vyjadriť k nepríjemnej udalosti, ktorá sa pred pár dňami odohrala v jeho stravovacom zariadení a pobúrila doslova celé Slovensko! Následne sa však ozvala asistentka slepého mladíka a obvinila podnikateľa z účelového klamstva!

19.06.2019 16:35 Zrevitalizujú park, vybudujú vyhliadkové plošiny. Na aké projekty sa môžu tešiť obyvatelia Rače? (Bratislavské noviny)
Komplexná revitalizácia parku J. M. Hurbana na Detvianskej ulici, vybudovanie vyhliadkových plošín nad Račou, zavedenie rezidenčného parkovania, zriadenie školského autobusu či vytvorenie interaktívnej mapy developerských projektov. Aj to sú projekty, s ktorými počíta programové vyhlásenie starostu bratislavskej Rače Michala Drotována a miestnych poslancov na roky 2019 až 2022.

19.06.2019 16:25 Je rádio vaším každodenným spoločníkom? Stiahnite si novú app-ku: Je zadarmo (Bratislavské noviny)
Cestujete a chcete počúvať slovenské rozhlasové stanice? Prečítajte si o novej aplikácii SK Radio, s ktorou budete mať vaše najobľúbenejšie rádiá vždy so sebou a zadarmo.

19.06.2019 15:05 Staré Mesto má nového vicestarostu: Dane Kleinert sa nepozdáva, že nie je z Teamu Vallo (Bratislavské noviny)
Staré Mesto má od dnes druhého vicestarostu. Stal sa ním miestny poslanec Mgr. arch. Miro Vrábel. Oblasť, ktorej sa bude venovať je architektúra, územný rozvoj a verejný priestor. Staromestská poslankyňa Dana Kleinert s týmto výberom veľmi nesúhlasí. Dôvody uviedla na svojej sociálnej sieti.

19.06.2019 14:30 Dobrá správa: Vo Vrakuni finišujú s dokončením novej cyklotrasy. Cez víkend ju už môžete využívať (Bratislavské noviny)
Práce na cyklochodníku, ktorý povedie od Ihličnatej ulice v bratislavskej Vrakuni až po letisko (Zálesie), sa už úspešne blížia k záveru. Čoskoro ho môžu aj oficiálne využiť cyklisti.

19.06.2019 14:10 Motoristi vyhnite sa Mostu SNP - sú tam hlásené až dve nehody! (Bratislavské noviny)
Dopravná situácia v našom hlavnom meste bola ráno a predpoludním relatívne pokojná, len s drobnými kolónami a zdržaniami, ale poobede sa premávka na niektorých úsekoch začala spomaľovať. Napríklad aj v súvislosti s dopravnými nehodami, ktoré hlási mobilná navigácia WAZE na výjazde z Mosta SNP...

19.06.2019 12:00 V lesoparku zavreli bezpečnostné zložky prístupovú cestu - čo sa tam deje? (Bratislavské noviny)
Na facebookovej stránke Metských lesoch sa dnes objavila informácia o tom, že cesta vedúca medzi Spariskami a Červeným krížom bude uzavretá. Krížom cez cestu bola policajná páska s nápisom Zákaz vstupu a na miesto sa predpoludním nedostali už ani pracovníci lesoparku...

19.06.2019 11:20 Kalamita komárov: Odborník prezrádza zaujímavosti, ktoré ste asi nevedeli (Bratislavské noviny)
Komáre sú v Bratislave momentálne asi témou číslo jeden. Magsitrát sa chystá pre ich veľký počet monitorovať ich liahniská, kde by ekologicky vhodným prípravkom zlikvidoval ich larvy. Má to však ešte význam? K téme komáre sme oslovili docenta Tomáša Derku, spoluatora a koordinátora projektu Monitoring liahnisk komárov Bratislavskom samosprávnom kraji, vedúceho Katedry ekológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, ktorý sa venuje ekológii vodných tokov a vodnému hmyzu

19.06.2019 10:25 V Lamači celopološne kontrolujú dodržiavanie VZN a právnych predpisov (Bratislavské noviny)
V Lamači sa koná v stredu od ranných hodín preventívno-bezpečnostná akcia zameraná na kontrolu dodržiavania všeobecno-záväzných nariadení (VZN), vyhlášok a právnych predpisov.

19.06.2019 10:05 FOTO: V Devínskej Novej Vsi zaplatil vodič za riskantnú a rýchlu jazdu vlastným životom! (Bratislavské noviny)
Doslova hrôzostrašne vyzerala dopravná nehoda, ku ktorej došlo včera o 21,00 hod. pri kultúrnom dome na Istrijskej ulici v Devínskej Novej Vsi. Podľa doteraz známych informácií išiel muž vo volve obrovskou rýchlosťou, predbiehal vozidlá v jeho pruhu a čelne sa zrazil s protiidúcim autobusom. V aute mal zahynúť nielen on, ale aj jeho pes...

19.06.2019 08:30 Bratislava hostí 1. ročník konferencie o dobre fungujúcich mestách - City Fórum (Bratislavské noviny)
V bratislavskej Starej tržnici sa v stredu koná 1. ročník česko-slovenskej odbornej konferencie o dobre fungujúcich mestách – City Fórum 2019.

19.06.2019 00:05 Výhodné riešenie pre každé podnikanie (Bratislavské noviny)
(pr) Kvôli vysokej konkurencii na trhu musí každý podnikateľský subjekt okrem iného neustále myslieť na efektívne vynakladanie finančných prostriedkov. A to nie len kvôli vyšším ziskom. Prinášame vám tip na jeden moderný spôsob šetrenia, ktorý v sebe spája aj množstvo ďalších výhod.

18.06.2019 19:20 Vallo: Zvýšenie nezdaniteľnej časti základu dane môže zvlášť Bratislave uškodiť (Bratislavské noviny)
Návrh zvýšenia nezdaniteľnej časti základu dane, ktorý chcú presadiť poslanci koaličnej strany Most-Híd, podľa primátora Bratislavy Matúša Valla regiónom, samospráve a zvlášť Bratislave bez ďalších finančných kompenzácií výrazne uškodí.

18.06.2019 18:00 Oficiálne potvrdené: Výskyt komárov dosiahol kalamitný stav (Bratislavské noviny)
V katastroch obcí v povodí Moravy na Záhorí i mestských častiach Bratislavy dosiahol výskyt komárov vysoký až kalamitný charakter. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave na základe prieskumu, ktorý realizoval v katastroch obcí a mestských častí. Niektoré samosprávy už avizujú postreky.

18.06.2019 17:10 VIDEO: Vedeli ste, že v Starej tržnici sú aj takéto skryté zákutia, ktoré sprístupňujú iba raz za mesiac? (Bratislavské noviny)
Dlhých päť storočí slúžilo dnešné Námestie SNP trhovníkom, neskôr sa z neho začali vytrácať a pred desiatimi rokmi sa dokonca hovorilo, že v Starej tržnici bude možno diskotéka... Dnes to v nej opäť žije naplno. Ukážeme vám miesta, kam sa bežný návštevník hocikedy nedostane. Šancu vidieť ich na živo však máte už túto sobotu - 22. júna!

18.06.2019 16:00 Aj medzi Bratislavčanmi sa hromadne šíri výzva na ignoráciu motorestu Dubník - čo sa v ňom stalo? (Bratislavské noviny)
Sociálne siete doslova masovo ovládol príbeh, ktorý sa mal pred nieľkoľkými dňami odohrať v motoreste Dubník. Ten sa nachádza pri jazere prezývanom Baywatch na ceste medzi Žiarom nad Hronom a dedinou Nová Lehota s miestnou príslušnosťou k obci Lovčica - Trubín. Majiteľ tejto stravovacej prevádzky mal odmietnuť pustiť dovnútra rodinu, ktorej súčasťou bol aj nevidiaci 15-ročný chlapec. Dôvodom bol jeho vodiaci pes...

18.06.2019 13:15 FOTO: Čo máte robiť, ak vám automat DPB vydá cestovný lístok na MHD bez potlače? (Bratislavské noviny)
Viacero cestujúcich bratislavskou MHD nás upozornilo na to, že niektoré automaty im dnes vydali čisté cestovné lístky, teda bez potlače. Fotografie týchto kazových lístkov zverejnili aj na sociálnej sieti, kde sa v diskusii objavili rôzne rady a názory, čo majú s nimi urobiť. My sme správny postup v takomto prípade zisťovali u hovorkyne Dopravného podniku Bratislava Mgr. Adriany Volfovej.

18.06.2019 12:50 Vallo prezradil, ktorých štyroch kandidátov navrhne do čela mestských podnikov (Bratislavské noviny)
Primátor Bratislavy Matúš Vallo už vie, koho navrhne na čelo mestských podnikov a organizácií Dopravný podnik Bratislava (DPB), Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) a Mestské lesy v Bratislave (MLB). Posledné slovo však budú mať bratislavskí mestskí poslanci.

18.06.2019 12:05 Aj Staré Mesto chce vo svojich škôlkach zvýhodňovať miestne deti (Bratislavské noviny)
Bratislavské Staré Mesto sa plánuje pridať k mestským častiam, ktoré chcú vo svojich materských školách (MŠ) zvýhodňovať miestne deti. Vyplýva to z návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN).

18.06.2019 10:25 Policajné razie v Bratislave: Dôvodom je sledovanie novinárov (Bratislavské noviny)
Policajti aktuálne vykonávajú domové prehliadky okrem hlavného mesta aj v Senci a Prievidzi.

18.06.2019 10:20 VIDEO Ján Gordulič otvorene: S akými problémami bojuje na Gorkého ulici? (Bratislavské noviny)
Scenárista a zabávač Ján Gordulič bojuje už dlhší čas s aroganciou majiteľov áut a ľahostajnosťou úradov. V centre Bratislavy na Gorkého, kde býva, sa potýka s naozaj bizarnými situáciami. Všetko sa vystupňovalo v súvislosti s nedávnou rekonštrukciou na spomínanej ulici. Viac si pozrite v jeho videu.

18.06.2019 08:45 Nemocnica by s výstavbou heliportu v Ružinove mohla začať v auguste (Bratislavské noviny)
S výstavbou heliportu v bratislavskej Nemocnici Ružinov by sa mohlo začať už v auguste. Potvrdila to hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) Eva Kliská.

17.06.2019 20:40 VIDEO: Pri policajnej kontrole nafúkali piati kamionisti aj vodiča autobusu (Bratislavské noviny)
Bratislavskí dopravní policajti pri pondelňajšej kontrole namerali isté množstvo alkoholu v dychu u piatich vodičov kamiónov a jedného vodiča autobusu.

17.06.2019 20:00 Kedy otvoria policajnú stanicu na Obchodnej? (Bratislavské noviny)
Otvorené pracovisko mestskej polície na Obchodnej ulici v Bratislave má byť zriadené najneskôr do konca júla tohto roka. Pre Tablet TV to deklaroval primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

17.06.2019 17:10 Hasiči z Rače majú o životný zážitok postarané - stretli sa s chorvátskou prezidentkou! (Bratislavské noviny)
Požiarnici z Dobrovoľného hasičského zboru Bratislava – Rača sa ocitli vo všetkých veľkých chorvátskych médiách! Počas návštevy svojho družobného zboru v chorvátskej obci Hrašče sa totiž stretli s prezidentkou Chorvátskej republiky Kolindou Grabarovou Kitarovićovou. Pochopiteľne, že sa s ňou na pamiatku nezabudli aj odfotiť...

17.06.2019 17:05 Skúšobná prevádzka električky „trojičky“ sa zaobišla sa bez porúch: Poslednýkrát sa ňou odveziete v piatok (Bratislavské noviny)
Dopravný podnik Bratislava nasadil do premávky od 13. mája 2019 na skúšobnú prevádzku 47 metrov dlhý električkový vlak 3xT6 – trojičku na linku č. 7. Z technického pohľadu podnik doteraz nezaznamenal s jej prevádzkou žiadne problémy.

17.06.2019 15:55 Bratislavský obchvat diaľnica D4 určite nebude napojená na D1 do roku 2020 (Bratislavské noviny)
Diaľnica D4 nebude určite napojená na D1 do roku 2020. Plné využitie križovatky D1/D4, prepojenie na všetky smery, sa očakáva až v roku 2023.

17.06.2019 15:00 VIDEO: Ako to momentálne vyzerá na Molecovej ulici v Karlovej Vsi, kde bude konečná električiek? (Bratislavské noviny)
Už 22. júna zasiahne fungovanie električkovej dopravy v Bratislave významná zmena, ktorá sa dotkne najmä obyvateľov mestských častí Karlova Ves a Dúbravka. Električkou sa už z mesta či Rače priamo do Dúbravky nedostanete. Počas rekonštrukcie Dúbravsko-karloveskej radiály bude dočasná konečná na Molecovej ulici. Už v týchto dňoch tam počas rozširovania koľajiska panuje iný dopravný režim...

17.06.2019 13:55 V Malokarpatskom múzeu v Pezinku budú rekonštruovať podkrovie (Bratislavské noviny)
Malokarpatské múzeum v Pezinku hľadá zhotoviteľa rekonštrukcie podkrovia hlavnej budovy múzea. Výzvu na predkladanie ponúk zverejnili v pondelok vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). 

17.06.2019 13:00 Už túto sobotu štartuje Karloveské kultúrne a športové leto (Bratislavské noviny)
Najbližšia sobota 22. júna sa v Karlovej Vsi ponesie v znamení množstva podujatí na viacerých miestach Karlovej Vsi. Mestská časť nimi otvorí obľúbené, tradičné kultúrne a športové leto.

17.06.2019 12:15 Posun v prípade vyšetrovania smrti novorodenca - jeho matku obvinili z vraždy! (Bratislavské noviny)
Polícia dnes oznámila, že učinila posun vo vyšetrovaní úmrtia novorodenca na toaletách v jednej z firiem v okrese Senec, ku ktorému došlo v piatok 14.6. Ženu, ktorá dieťa porodila, obvinili policajní vyšetrovatelia z vraždy!

17.06.2019 11:45 FOTO a VIDEO: Na Ondrejskom cintoríne pokosili najmä časť, kadiaľ išla prezidentka Čaputová (Bratislavské noviny)
Nová prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala po inaugurácii bohatý program. Počas neho navštívila aj Ondrejský cintorín, kde položila kyticu na hrob bývalého prezidenta Michala Kováča. No niektorí miestni obyvatelia si sťažujú, že na cintoríne vykosili iba časť, kadiaľ mala prejsť hlava štátu.

17.06.2019 11:05 Rusovce sa zaradili medzi obce so zónami bez pesticídov (Bratislavské noviny)
Mestská časť Rusovce sa zaradila medzi obce so zónami bez pesticídov. V piatok 14. júna to potvrdila samospráva podpisom zmluvy s občianskym združením Zóny bez pesticídov. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

17.06.2019 10:30 FOTO: Tak toto je otrasná arogancia. Mladá dáma sa takto rozvalila v autobuse MHD (Bratislavské noviny)
Naša čitateľka neverila vlastným očiam pri pohľade na správanie mladej slečny v autobuse. Stalo sa tak počas uplynulého týždňa.

17.06.2019 09:00 Dúbravka chystá na Rosničke plaveckú súťaž (Bratislavské noviny)
Pred letom do bazéna! Mestská časť Bratislava-Dúbravka, Komisia športu v Dúbravke a Správa telovýchovných a rekreačných zariadení organizujú už tradičnú plaveckú súťaž žiakov základných škôl. Naplánovaná je na štvrtok 23. júna na Kúpalisku Rosnička v Dúbravke. Začína sa o 9.30 h.

17.06.2019 00:05 Keď nám letáky plnia poštové schránky... (Bratislavské noviny)
(pr) Určite sa už každý človek stretol s tým, že mal poštovú schránku plnú rôznych letákov. Niektorých to možno nahnevalo, iní ich vybrali a automaticky hodili do koša a zasa ďalší sa potešili, doma si ich začali pozorne listovať a vyberať akciový tovar.

16.06.2019 21:05 TIP NA VÝLET: Vítanie leta v rakúskom Marcheggu - zážitok zo sviečkami osvetlenej Moravy (Bratislavské noviny)
Tisíce plávajúcich sviečok na rieke Morave a vizuálne večerné divadlo, z ktorého budete mať zimomriavky po celom tele. Presne takto vyzerá každý rok vítanie leta kúsok za hranicami v rakúskom Marcheggu. Aj tento rok si môžete krásne predstavenie vychutnať už o pár dní, konkrétne v sobotu 22. júna.

16.06.2019 19:50 Hasiči na vrtuľníku ratujú paraglajdistu uviaznutého na strome. A na tom istom mieste ako v januári (Bratislavské noviny)
Miesto je rovnaké, strom hádam nie a či ide o toho istého paraglajdistu, nevieme. Hasiči boli vyslaní na pomoc paraglajdistovi, ktorý uviazol na strome vo výške asi 20 metrov.

16.06.2019 19:30 Krásy Bratislavy ukazuje turistom Talian Claudio: Aký unikát u nás objavil? (Bratislavské noviny)
Spoznáte ho podľa slameného klobúka, bez ktorého si za volant Prešporáčika nesadne. Talian Claudio Agrifoglio pozná pamätihodnosti Bratislavy možno lepšie ako mnohí z domácich a približuje ich turistom spoza hraníc. Tvrdí, že máme unikát, ktorý nie je ani v jeho rodnom Ríme.

16.06.2019 16:55 ANKETA: Kompetentní z magistrátu kontrolovali Obchodnú! Cítite sa v meste bezpečnejšie? (Bratislavské noviny)
Zvýšený výskyt štátnych, ale aj mestských policajtov. Také sú posledné dni v centre hlavného mesta, ale hlavne na Obchodnej ulici, ktorá v posledných rokoch jednoznačne patrí k najnebezpečnejším zónam v Bratislave.

16.06.2019 15:15 Nahnevaní ľudia zo Sibírskej ulice: Oklamali nás, aj magistrát! (Bratislavské noviny)
Namiesto autoservisu nový polyfunkčný objekt – také sú plány v blízkosti rušnej Križovatky Jozefa Čabelku a Račianskej ulice, vedľa známej výškovej budovy Manhattan. Prečo sú obyvatelia z okolia rozhorčení? A majú vlastne pravdu?

16.06.2019 14:30 Dočkáme sa vôbec na Kamzíku otvorenia verejných toaliet za takmer 130 tisíc eur? (Bratislavské noviny)
To je neuveriteľné! Aj keď je už letná sezóna v plnom prúde, tak verejné záchody na Kamzíku, ktorých vybudovanie stálo priam neskutočnú sumu - 128 250 eur sú stále zatvorené. Prečo neboli už dávno sprístupnené verejnosti? Kde nastal problém?

16.06.2019 13:55 Na železničnej stanici v Senci objavili mŕtveho muža - polícia už zistila ako zomrel... (Bratislavské noviny)
Dnes krátko pred 06.30 hod prijalo operačné stredisko polície z Bratislavského kraja informáciu o tom, že na železničnej stanici v Senci leží zranený muž. Hliadky PZ toto oznámenie preverili a potvrdili. Bohužiaľ jeho zdravotný stav bol taký, že napokon na mieste skonal.

16.06.2019 12:15 Nedeľná Paráda s Dáždnikovým pochodom si pripomenie osudy utečencov (Bratislavské noviny)
Každý 113. človek na svete bol donútený utiecť zo svojho domova pre vojnu alebo prenasledovanie. Slovenská verejnosť si pri príležitosti Svetového dňa utečencov (20. 6.) môže pripomenúť ich neľahké osudy na podujatí Nedeľné Paráda v bratislavskej Starej tržnici. Podľa informácií organizátorov bude jeho súčasťou aj Dáždnikový pochod.

16.06.2019 10:55 BSK je za obnovenie Filiálky, očakáva rokovania k železničnému uzlu Bratislava (Bratislavské noviny)
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude podporovať a presadzovať všetky infraštrukturálne opatrenia na železniciach, ktoré vychádzajú zo štúdie realizovateľnosti uzla Bratislava. Tá má zásadným spôsobom ovplyvniť vývoj železničnej dopravy v hlavnom meste a jeho blízkom okolí.

16.06.2019 10:00 VIDEO: Prekvapení cestujúci na bratislavskom letisku - pozrite sa, čo tam Rumuni stvárali! (Bratislavské noviny)
Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave sa tento týždeň a to konkrétne v stredu 12. júna stalo miestom nakrúcania tzv. Flash mobu (prekvapujúceho vystúpenia), ktorého hlavnými aktérmi boli členovia Rumunského symfonického orchestra. Z nič netušiacich cestujúcich sa stali účastníci koncertu, ktorý im však určite spríjemnil chvíle čakania na svoj len za pracovnými povinnosťami či do dovolenkovej destinácie...

16.06.2019 09:15 Hrozné nešťastie v Senici: Zo studne vytiahli dve mŕtve osoby - jedna z nich bol policajt! (Bratislavské noviny)
Hasiči z Bratislavského kraja boli v sobot pred ôsmou hodinou večer vyslaní k pádu 2 osôb do studne v meste Senica. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa obe osoby nachádzajú asi v 5 metrovej hĺbke v nedýchateľnom prostredí. Obe osoby boli zo studne vytiahnuté bez známok života a aj napriek veľkej snahe záchranárov sa ich nepodarilo oživiť. Jeden z mŕtvych bol príslušníkom Polície SR.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad