topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 21.3.2019 | Meniny má Blahoslav

21.03.2019 07:15 Výsledky zápasov NHL 21.03.2019 (Hokej)
Výsledky zápasov NHL 21.03.2019: Buffalo : Toronto (2:4) Washington : Tampa Bay (4:5) Anaheim : Winnipeg Jets (0:3) Vancouver : Ottawa (7:4)

21.03.2019 07:00 Tampa aj s Černákom vyhrala vo Washingtone tesne 5:4 po predĺžení (Hokej)
Klub zámorskej hokejovej NHL Tampa Bay Lightning v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazil v nočnom zápase NHL na ľade Washingtonu Capitals 5:4 po predĺžení. Tampa tak natiahla víťaznú sériu na šesť duelov a s 118 bodmi jasne kraľuje celej profilige.

21.03.2019 06:30 Je tomu 50 rrokov, čo sa štokholmské víťazstvá nad ZSSR stali symbolom odplaty za inváziu 1968 (Hokej)
Pred 50 rokmi sa v Štokholme konali majstrovstvá sveta (MS) v hokeji, ktoré mali výraznú politickú príchuť. Reprezentanti Československa počas pamätného šampionátu v roku 1969 dvakrát zdolali výber vtedajšieho Zväzu sovietskych socialistických republík (ZSSR), ktorého vojská od 21. augusta 1968 okupovali vtedajšiu Československú socialistickú republiku (ČSSR).

20.03.2019 23:55 Nagy potvrdil koniec: Takto som si to nepredstavoval (Hokej)
Prehra košických hokejistov 2:4 na ľade Popradu predstavovala zároveň bodku za jednou veľkou kariérou. Tridsaťdeväťročný útočník HC Košice Ladislav Nagy môže povedať svoje definitívne adieu v reprezentačnom drese na majstrovstvách sveta, no na klubovej scéne povedal svoje posledné slovo v stredu, 20. marca.

20.03.2019 21:55 Branko Radivojevič ukončil bohatú kariéru: Najviac ma mrzí olympiáda vo Vancouveri (Hokej)
Slovenský hokejový útočník Branko Radivojevič v stredu definitívne ukončil svoju bohatú kariéru. Dvojnásobný medailista z MS sa s ňou nerozlúčil najšťastnejšie, keď ako kapitán Trenčína vypadol vo štvrťfinále play off Tipsport Ligy s Nitrou: "Premietla sa mi celá kariéra, no nič, urobíme za tým bodku a od zajtra sa začína nový život."

20.03.2019 20:45 Nitra spečatila postup do semifinále, vicemajstra odpálila v záverečnej tretine (Hokej)
Tipsport liga 2018/2019 - 6. zápas štvrťfinále:

20.03.2019 20:45 "Kamzíci" definitívnym víťazom bitky východu, Košice končia opäť už vo štvrťfinále (Hokej)

20.03.2019 20:25 Ufa pokorila Jekaterinburg, blízko konferenčného finále i Omsk (Hokej)
V stredajšom štvrtom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie KHL zvíťazili hokejisti Salavatu Julajev Ufa na vlastnom ľade nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:2. V sérii vedú 3:1 na zápasy rovnako ako Omsk nad Astanou. Avangard si doma poradil s Barysom 3:1.

20.03.2019 19:55 Tybor s dvoma gólmi pri prehre Vítkovíc v Třinci (Hokej)
V stredajšom prvom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej súťaže zvíťazil Třinec na domácom ľade nad Vítkovicami 3:2. V drese domácich sa na prvom góle asistenciami podieľali Slováci Martin Gernát a Vladimír Dravecký. Oba góly hostí strelil útočník Radoslav Tybor, na druhý mu prihral Peter Trška. Domáci sa ujali vedenia v sérii 1:0.

20.03.2019 19:40 Súboj Trenčína s Nitrou naďalej nerozhodný (Hokej)

20.03.2019 19:40 "Kamzíci" zvyšujú náskok, Košice na pokraji vyradenia (Hokej)

20.03.2019 18:55 Košice ťahajú v Poprade za kratší koniec (Hokej)

20.03.2019 18:55 Súboj Trenčína s Nitrou po prvom dejstve bez gólov (Hokej)

20.03.2019 18:00 Ufa pokorila Jekaterinburg a priblížila sa k postupu (Hokej)
V stredajšom štvrtom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie KHL zvíťazili hokejisti Salavatu Julajev Ufa na domácom ľade nad Avtomobilistom Jekaterinburg 4:2. V sérii vedú 3:1 na zápasy.

20.03.2019 13:45 Baginovi sa opäť splašili ruky, žilinská líška si baráž užíva (Hokej)
Z barážových sérií, ktoré Žilinčania počas svojho pôsobenia medzi slovenskou hokejovou elitou odohrali, je aktuálna s Michalovcami najvyrovnanejšia. Nielen čo sa týka výsledkov, ale aj predvedenej hry. Navyše stále platí pravidlo, že domáci tím ešte na svojom ľade v tejto sérii neprehral.

20.03.2019 08:25 Ďalšia veselá oslava Caroliny - hráči tentoraz lovili kačky (Hokej)
Pozápasové scénky pre fanúšikov sú v aktuálnej sezóne v Caroline veľkým hitom a neoddeliteľnou súčasťou víťazných zápasov.

20.03.2019 08:15 Chára zložil na ľad Martina (Hokej)
Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili na ľade New York Islanders hladko 5:0 a triumfálne sa skončila aj bitka Zdena Cháru s Mattom Martinom.

20.03.2019 07:15 Výsledky zápasov NHL 20.03.2019 (Hokej)
Výsledky zápasov NHL 20.03.2019: NY Rangers : Detroit (2:3) Carolina : Pittsburgh (3:2) Philadelphia : Montreal (1:3) NY Islanders : Boston (0:5) New Jersey : Washington (1:4) Nashville : Toronto (3:0) St. Louis : Edmonton (7:2) Minnesota : Colorado (1:3) Dallas : Florida (4:2) Calgary : Columbus (4:2)

20.03.2019 06:25 Tatar prispel asistenciou k víťazstvu Montrealu, Chára s troma pluskami a s bitkou (Hokej)
Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na stredu v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Philadelphie 3:1. Boston triumfoval v aréne New Yorku Islanders 5:0. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral takmer 20 minút a na konto si pripísal tri plusové body.

19.03.2019 22:25 Čiliak s čistým kontom pri triumfe Komety, činili sa aj Konrád s Janusom (Hokej)
V druhom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej hokejovej súťaže zvíťazil HC Olomouc v bránke so slovenským reprezentantom Branislavom Konrádom na ľade Škody Plzeň 3:2 po predĺžení. Stav série je tak vyrovnaný 1:1.

19.03.2019 20:25 Ilves a Lukko do štvrťfinále fínskej ligy (Hokej)
Hokejisti Lukko Rauma zvíťazili v utorňajšom treťom stretnutí predkola play off fínskej Liigy na domácom ľade nad JYP Jyväskylä 4:1 a vyhrali celú sériu pomerom 2:1. Vo štvrťfinále narazia na Kärpät Oulu.

19.03.2019 20:25 Konrád vychytal triumf Olomouca, z výhry sa tešil i Janus (Hokej)

19.03.2019 20:25 Žilina si vybojovala barážový mečbal, Michalovce rozosmutnila po obrate (Hokej)
Tipsport liga 2018/2019 - 5. barážový zápas:

19.03.2019 20:10 Dinamo Moskva s Čajkovským podľahlo CSKA, Petrohrad zdolal Jaroslavľ (Hokej)
Hokejisti SKA Petrohrad zvíťazili v utorňajšom štvrtom zápase semifinále play off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 3:1. Rovnakým pomerom vedú aj v celej sérii.

19.03.2019 19:45 Petrohrad zdolal Jaroslavľ a je krok od konferenčného finále (Hokej)

19.03.2019 19:25 Žilina naďalej v tesnom vedení nad Michalovcami (Hokej)

19.03.2019 18:30 Žilina v prvom dejstve otáča priebeh zápasu s Michalovcami (Hokej)

19.03.2019 14:10 SZĽH pripraví pre fanúšikov počas majstrovstiev sveta fanzóny v piatich mestách (Hokej)
Počas blížiacich sa Majstrovstiev sveta IIHF v hokeji (10.-.26. mája 2019) budú môcť fanúšikovia podporiť našu reprezentáciu v piatich fanzónach slovenského hokeja rozmiestnených po celom Slovensku. Okrem oficiálnych fanzón IIHF v Bratislave a v Košiciach pribudnú fanzóny aj v Nitre, Trenčíne, Martine, Banskej Bystrici a Poprade.

19.03.2019 11:30 Poprad nedobyl šiestykrát Steel arénu, Brejčák chce v stredu koniec (Hokej)
Popradská dominancia v Steel aréne je po pondelku minulosť, "kamzíci" v nej stratili nádejne rozohraný zápas. Hokejisti HK Poprad v piatom štvrťfinálovom zápase play off Tipsport Ligy prehrali s HC Košice 3:4 po predĺžení a ani na druhý pokus nevyužili možnosť ukončiť sériu. Tá sa do Popradu vráti za stavu 3:2 a obranca Daniel Brejčák verí, že domácim na ceste za ukončením série pomôžu aj diváci.

19.03.2019 10:15 Rapáč berie Šimbocha na večeru, ten mu kúpi pivo (Hokej)
Piaty zápas vyrovnanej štvrťfinálovej série medzi Nitrou a Trenčínom sa zmenil na šachovú partiu. Dlho sa čakalo, kto strelí úvodný gól zápasu. Podarilo sa ho dosiahnuť domácemu tímu a presný zásah Samuela Bučeka mal napokon prívlastok víťazný.

19.03.2019 09:40 Vo vyspelejších ligách by ten gól možno uznali, myslí si Takáč (Hokej)
Jednu chvíľu už boli tretím semifinalistom, naskákali na ľad a oslavovali postup cez večného rivala. Brejk Samuela Takáča zakončený doklepnutím puku Justinom Buzzeom za chrbát Jána Laca spustil na striedačke Popradu gejzír radosti a tú následne zdieľali s hráčmi na ploche aj všetci členovia realizačného tímu.

19.03.2019 07:10 Pánikova asistencia nepomohla Arizone, Tampa Bay získala Prezidentskú trofej (Hokej)
Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v noci na utorok v domácom zápase NHL nad Arizonou Coyotes 4:1. Pri jedinom góle hostí asistoval slovenský útočník Richard Pánik, v drese domácich odohral 21:23 minúty bez bodového zápisu obranca Erik Černák. Tampa Bay si úspechom zabezpečila prvenstvo v Atlantickej divízii, Východnej konferencii i celej základnej časti, za čo získala Prezidentskú trofej.

19.03.2019 07:10 Výsledky zápasov NHL 19.03.2019 (Hokej)
Výsledky zápasov NHL 19.03.2019: Tampa Bay : Arizona (4:1) Chicago : Vancouver (2:3) San Jose : Las Vegas (3:7) Los Angeles : Winnipeg Jets (2:3)

19.03.2019 00:10 Oceliari prežili klinickú smrť. Podľa Šedivého sa prebudila sila (Hokej)
Vyše sedem tisíc divákov v Steel aréne zažilo v pondelok večer najväčšiu drámu aktuálnej sezóny. S nožom na krku hrajúci košickí hokejisti v piatom štvrťfinálovom súboji proti Popradu trikrát prehrávali a v predĺžení sa po góle Justina Buzzea ocitli na okamih v pozícii vypadávajúceho tímu. Rozhodcovia však gól pre posunutú bránku neuznali a rozuzlenie neuveriteľnej drámy tak priniesol až gól Eduarda Šedivého zo 77. minúty.

18.03.2019 22:45 Fehérváryho asistencia pri postupe HV71 do štvrťfinále (Hokej)
Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry prispel jednou asistenciou k triumfu HV 71 v druhom zápase predkola play off švédskej SHL na ľade Rögle BK 4:3 po predĺžení. Jeho tím tak vyhral celú sériu 2:0 a postúpil do štvrťfinále.

18.03.2019 22:00 Čerešňák s tromi asistenciami pri demolácií Olomoucu (Hokej)
V prvom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazil úradujúci majster Kometa Brno na ľade Hradca Králové 3:1. Hráči Plzne si schuti zastrieľali proti Olomoucu, ktorý zdolali vysoko 8:1.

18.03.2019 21:25 Košice zvrátili vlastný koniec v play off a zvíťazili nad Popradom po predĺžení (Hokej)
Výsledok po prvej tretine piateho štvrťfinálového zápasu play off Tipsport Ligy 2018/19

18.03.2019 20:55 V Košiciach sa predlžuje, stav po tretej tretine 3:3 (Hokej)

18.03.2019 20:55 Nitra po dvojgólovej tretej tretine zdolala Trenčín (Hokej)
Hokejisti HK Nitra zvíťazili v piatom zápase štvrťfinále play off Tipsport ligy na domácom ľade nad Duklou Trenčín 2:0 a v sérii vedú 3:2. Ďalší duel je na programe v stredu 20. marca o 18.00 h v Trenčíne.

18.03.2019 20:30 Ufa po víťazstve v predlžení vedie sériu, Omsk zdemoloval Astanu (Hokej)
V treťom stretnutí semifinále Východnej konferencie hokejovej KHL medzi Ufou a Jekaterinburgom rozhodlo o víťazstve domácich 2:1 predĺženie. Ufa tak vedie rovnakým pomerom aj sériu na zápasy. Omsk zvíťazil nad Astanou vysoko 5:0 a v sérii vedie 2:1.

18.03.2019 20:15 Baranka asistoval pri víťazstve Brna nad Hradcom Králové (Hokej)
V prvom zápase štvrťfinále play off najvyššej českej hokejovej ligy zvíťazil úradujúci majster Kometa Brno na ľade Hradca Králové 3:1.

18.03.2019 20:15 Fasel: Šampionát na Slovensku bude mať úspech (Hokej)
Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel je spokojný s prípravami majstrovstiev sveta 2019, ktoré sa o necelé dva mesiace uskutočnia v Bratislave a Košiciach. Povedal to počas pondelkovej návštevy, počas ktorej si pozrel aj Zimný štadión Ondreja Nepelu a stretol sa so slovenským premiérom Petrom Pellegrinim, primátorom Bratislavy Matúšom Vallom a predsedom bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom.

18.03.2019 19:55 Kamzíci po druhej tretine vedú nad Košicami (Hokej)

18.03.2019 19:55 Cháru čakalo na tréningu narodeninové prekvapenie (Hokej)
Kapitán tímu zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins Zdeno Chára oslávil v pondelok 42. narodeniny a spoluhráči mu pripravili na tréningu prekvapenie.

18.03.2019 19:40 Conor McDavid a Greiss medzi hráčmi týždna NHL (Hokej)
Hráčmi uplynulého týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa stali brankár New Yorku Islanders Thomas Greiss, krídelník Chicaga Blackhawks Brendan Perlini a center Edmontonu Oilers Connor McDavid.

18.03.2019 19:15 Nitra proti Trenčínu po prvej tretine bezgólovo (Hokej)

18.03.2019 19:15 Kamzíci sa ujali v Košiciach vedenia (Hokej)

18.03.2019 18:55 Ufa po víťazstve v predlžení nad vedie sériu nad Jekaterinburgom (Hokej)

18.03.2019 18:30 R. Fasel: Slovensko je hokejová krajina, pri šampionáte nebudeme čeliť problémom (Hokej)
Slovensko je hokejová krajina. Pri májových majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji určite nebudeme čeliť žiadnym problémom. Na tlačovej konferencii v Bratislave to v pondelok vyhlásil prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel, ktorý prišiel na Slovensko spolu so svojimi kolegami skontrolovať prípravy na hokejový šampionát. Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, je podľa neho útulný a panuje tu dobrá atmosféra.

18.03.2019 17:45 V NHL oslávili Deň svätého Patrika (Hokej)
Íri na celom svete oslavovali Deň svätého Patrika a v NHL neostali bokom. V ?typických zelených farbách a s írskymi motívmi sa na ľade objavili hokejisti viacerých tímov.

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory