topspravy.sk mať prehľad
nedeľa, 30.4.2017 | Meniny má Anastázia

27.04.2017 11:10 Krásna a zdravá s balneoterapiou (Zzz)
Ak by sme mali vybrať jednu aktivitu, ktorá je typická pre 21. storočie a zároveň vôbec neprospieva ženskej kráse a zdraviu, rozhodne by ňou bolo sedavé zamestnanie. Je dokázané, že spôsobuje celý rad civilizačných ochorení. Vyžaduje si len minimum pohybu, v dôsledku čoho spomaľuje spaľovanie kalórií a tým sa významne podieľa na nezdravom zaobľovaní našich kriviek. Taktiež sa spája s dvojnásobne vyšším rizikom ochorení srdca a prispieva k ochabovaniu svalstva, ktoré my ženy túžime mať práve naopak, čo najpevnejšie. Je tiež významnou príčinou bolestí chrbtice a jedným z najčastejších spúšťacích faktorov ischiasu – zápalu sedacieho nervu.

26.04.2017 11:15 Nátierka Notella z lieskových orieškov (Zzz)
Táto verzia hrejivej a olejnatej čokoládovej nátierky si dáva záležať na ľahkosti. Pri jej príprave sa namiesto rafinovaných tukov a plnotučného sušeného mlieka používajú mandle a kokosové mlieko. Namáčanie a olúpanie mandlí z nej urobí pochúťku, ktorá sa jednoduchšie trávi a metabolizuje. Lúpanie orechov je namáhavé, a to vám zabráni zjesť ju príliš rýchlo. Keď vás pochytí chuť na sladké, je vynikajúca na hrianke z chleba z naklíčeného obilia. Nezabúdajte však na umiernenosť, a to hlavne na jar. Na jednu porciu zjedzte iba 1 polievkovú lyžicu.

26.04.2017 11:05 Detoxikačná fazuľová polievka (Zzz)
Táto polievka je redšia a ľahšia ako jej verzia do chladného počasia – hrejivá paradajková polievka. Obsahuje chladivé koreniny, letnú zeleninu a dostatok limetky na osviežujúce, no pritom výdatné jedlo. Uvarí sa rýchlo, aby ste počas horúceho dňa nemuseli pri sporáku tráviť veľa času.

26.04.2017 10:50 Raňajková polievka pho (Zzz)
Tento recept je obmenou tradičných raňajok na juhu Vietnamu. Prenikavosť slanej a mierne pikantnej chuti na raňajky (v porovnaní so sladkosťou a chladom, na ktoré sme zvyknutí pri studených cereáliách) počas vlhkej sezóny naštartuje tráviaci oheň, ktorý má vtedy tendenciu slabnúť.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad