topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.10.2018 | Meniny má Lukáš

17.10.2018 15:00 Jeseň v Savoy Gallery (Topky)
Októbrová výstava v Savoy Gallery predstavuje pod názvom Bez súvislostí diela dvoch bratislavských autorov, ktorých na spoločnú výstavu spojila náhoda, a ktorých tvorba sa vyvíjala zdanlivo bez akýchkoľvek vzájomných súvislostí a väzieb. Je však otázne či je tomu naozaj tak. Výstava je otvorená denne do 23. novembra, vstup voľný.

17.10.2018 13:05 Aféry v histórii alebo história afér v Peterhofe. (Topky)
Vzťahy, manželstvá, škandály, majetky, silné ženy nie sú iba témou dnešnej doby, ale vždy určovali chod dejín. Je fascinujúce pochopiť ich súvislosti a vplyv na zlomové obdobia či kľúčové dátumy histórie. Učebnice dejepisu sú plné vedeckých tvrdení, mien vodcov či panovníkov a tiež udalostí s tým spojených, ale čo v učebniciach nenájdete, sú práve tie súvislosti a pozadie udalostí. Ako sa hovorí, za všetkým hľadaj ženu a v prípade výstavy Zlatý vek Peterhofu - od Petra I. po Katarínu II. to platí stopercentne.

17.10.2018 12:00 Jeden svet 2018 pozná víťazov: Hlavnú cenu získal český dokument o slovenských brancoch (Topky)
Po šesťdňovom filmovom maratóne sa v utorok večer zavŕšila bratislavská časť 19. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet. Na záverečnom ceremoniáli boli vyhlásené ocenenia súťažnej sekcie Slovensko a Česko za ľudské práva. Cena Jedného sveta 2018 putuje filmu Až přijde válka českého režiséra Jana Geberta, ktorý si osobne prebral hlavnú cenu.

17.10.2018 11:15 Český turista v Tatrách (Topky)
Návšteva najmenších veľhôr sveta je pre českých turistov veľkým lákadlom a zároveň aj rizikom. Ročne na Slovensku nájde smrť viac Čechov, ako ich zahynie celkovo vo všetkých alpských krajinách. Česi sú však pre slovenský trh cestovného ruchu kľúčovou skupinou a takmer všetci sa na Slovensko radi vracajú. V novinke Český turista v Tatrách si kapela Smola a Hrušky zobrala na mušku práve túto tému a svojich českých bratov a sestry chce svojím hudobným počinom nielen pobaviť, ale aj vyzvať, aby nepodceňovali naše hory a riešili situácie, ktoré ich postretnú vo Vysokých Tatrách s pokorou a riadili sa pokynmi Horskej záchrannej služby. Tatry nikomu neutečú a možnosť vrátiť sa, a užiť si tu nádheru opätovne je zážitok, za ktorý by sme mali byť vďační pri každej návšteve v horách.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad