topspravy.sk mať prehľad
streda, 29.3.2017 | Meniny má Miroslav

29.03.2017 21:15 Byť opatrovateľkou je poslaním, no prežila dni, ktoré kropili slzy i smiech (Topky)
Prízemný výrok ,, utieranie zadkov" ? Opatrovateľstvo si vyžaduje oveľa viac rozhľadu ako iné odbory. Úcta, obdiv a veľký rešpekt patrí každej opatrovateľke, ktorá vydržala v tejto práci dlhé roky. Náročnosť tejto práce sa nedá porovnať so žiadnou v oblasti sociálnych služieb. Ale len opatrovateľka môže objasniť o akú prácu vlastne ide, čo obnáša, čo si vyžaduje, a naopak čo prináša.... Opatrujeme totiž ľudí...

29.03.2017 16:05 Prišla o dieťa. Teraz možno príde o svoj život! (Topky)
Predstavte si, že by ste prišli o dieťa. Uniesli by vám sotva polročnú dcérku a vy sa nejako naučíte s tým žiť, hoci nikdy nezabudnete. Nedokážete na to myslieť a už nikdy nebudete takí istí... až vám jedného dňa ktosi zaklope na dvere a povie, že vie, kde je vaša dcéra dnes. Po takmer dvadsiatich rokoch...

29.03.2017 13:15 Miro Jaroš: Do školy som sa strašne tešil! (Topky)
„Pamätám si úplne presne, ako som sa tešil, že pôjdem po prvýkrát do školy,“ spomína Miro Jaroš. „Mama mi kúpila parádnu školskú tašku, peračník, pravítko aj nové pastelky. Keď prišiel ten deň, vstal som z postele skôr ako obyčajne, rýchlo som sa naraňajkoval a novej pani učiteľke sme priniesli kvietok z našej záhradky. Sadol som si hneď do prvej lavice a zoznámil som sa s novými kamarátmi. Spolu sme sa učili čítať, písať aj počítať.“

28.03.2017 19:15 Počuli ste už o ňom? Šlabikár výchovy pre rodičov (Topky)
Ako žiť a nezblázniť sa? Na túto otázku dáva začínajúcim aj „pokročilým“ rodičom odpovede autorka, ktorej prednášky bývajú plné poslucháčov, pretože o obyčajných ľudských veciach hovorí zrozumiteľne a s nadhľadom.

28.03.2017 12:10 Päť tajomstiev šťastného vzťahu medzi človekom a psom (Topky)
Pes je najlepší priateľ človeka, kamarát a spoločník. V tom sa asi zhodneme. Medzi človekom a psom odnepamäti vládne prirodzené spojenectvo. No nie vždy je vzájomný vzťah taký harmonický, ako by sme si želali.

27.03.2017 13:20 Toto nezmeškajte! Spisovateľ Patrick Ness v Bratislave! (Topky)
Neuveriteľne sa tešíme zo správy, že nás v Bratislave navštívi britsko-americký spisovateľ Patrick Ness, ktorý je slovenským čitateľom známy najmä vďaka románu Sedem minút po polnoci. V roku 2016 sa román dostal aj na plátna svetových kín pod názvom A Monster Calls – zahrali si v ňom oceňovaní herci a herečky ako Sigourney Weaver, Felicity Jones či Liam Neeson.

26.03.2017 22:10 Svedectvá a dôkazy o posmrtnom živote a večnosti (Topky)
Objavte poučné, utešujúce a pravdivé príbehy Marka Anthonyho, ktorý pomáha ľuďom komunikovať so svojimi blízkymi v duchovnom svete. Vydajte sa na povznášajúcu cestu, ktorá vás oboznámi so záhadami posmrtného života a zároveň odstraňuje strach a predsudky sprevádzajúce kontakty so svetom duchov.

26.03.2017 19:15 SKUTOČNÝ PRÍBEH: Rodina bola viac ako 40 rokov rozdelená železnou oponou (Topky)
Oslňujúca, plná nádeje a úžasne inšpirujúca. Taká je kniha 40 jesení, na ktorú tak skoro nezabudnete. V tomto výnimočnom románe podľa skutočnej udalosti sa skrýva život piatich žien - rodiny, ktorá bola viac ako štyridsať rokov rozdelená železnou oponou.

26.03.2017 14:05 Takéto polievky vás vyliečia! (Topky)
Viete, prečo je vlastne polievka taká liečivá? Tu je pár dôvodov!

25.03.2017 18:05 Zlatníkova chovanica (Topky)
Zlatníkova chovanica je jej prvý romantický príbeh Jany Pronskej, ktorý v ničom nezaostáva za ľúbostnými romancami anglických a amerických spisovateliek. Hradní páni, rytieri, manželstvá z rozumu a nad všetkým stojaca láska. Stredoveké Slovensko a Ľubovniansky hrad fascinujúco ožívajú v pôvabnom dobovom príbehu.

25.03.2017 14:15 Matkin denník v synových rukách. Ako ho ovplyvní tajomstvo, ktoré sa dozvedel? (Topky)
Univerzitný profesor Thomas Hardy sa práve rozišiel s manželkou a dospievajúcim synom, navyše mu nedávno umrela matka, s ktorou mal silné citové puto. Právnik mu v pozostalosti odovzdá jej denník.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad