topspravy.sk mať prehľad
štvrtok, 18.10.2018 | Meniny má Lukáš

18.10.2018 14:20 Obnova Cvernovky štartuje, začína sa s rekonštrukciou historickej Pradiarne (eTREND)
Obnova jednej z najvýznamnejších priemyselných pamiatok v centre Bratislavy odštartovala. Objekt Pradiarne, ktorý je súčasťou bývalej cvernovej továrne, začal rekonštruovať developer YIT Slovakia. Projekt Pradiareň 1900 bude súčasťou novej štvrte Zwirn kombinujúcej bývanie, administratívne a obchodné priestory.

18.10.2018 13:15 Cestovná agentúra Invia má nového šéfa (eTREND)
Michal Tůma bol vo štvrtok menovaný riaditeľom pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko Invia Group. Táto skupina je predajcom zájazdov stoviek cestovných kancelárií v regióne a má za cieľ stať sa celoeurópskym lídrom v oblasti ponuky zájazdov.

18.10.2018 13:15 Už aj Penta dáva ruky preč od Kočnera, jej banka mu milióny nepreplatí (eTREND)
„Skupina Penta vyhlasuje, že nikdy s  Mariánom Kočnerom nepodnikala a nemala s ním ani žiadne spoločné podnikateľské záujmy či projekty,“ uvádza sa v stanovisku finančnej skupiny, ktorú spolu so svojou Privatbankou vydala vo štvrtok doobeda.

18.10.2018 13:15 BMW X7 je najväčším crossoverom výrobcu, je väčší ako konkurenti (eTREND)
BMW začalo o veľkom SUV hovoriť už pred dvomi rokmi. Ale finálna verzia, po minuloročnom koncepte, prichádza až teraz. BMW X7 sa bude vyrábať v americkom Spartanburgu. Na trhoch sa objaví v marci budúceho roka.

18.10.2018 12:15 V Jaguari si vyrokovali nové nástupné platy, viac dostanú operátori aj koučovia (eTREND)
Moderné odbory Aios Jaguar Land Rover Slovensko vyrokovali s vedením firmy zvýšenie platov pre zamestnancov automobilky v Nitre. Kolektívna zmluva medzi vedením spoločnosti a odborovou organizáciou bola podpísaná 13. októbra tohto roka a platiť bude do konca budúceho roka.

18.10.2018 11:15 Vorarlberg netrápia cudzie obchodné reťazce. Vystačia si s vlastným (eTREND)
Na rozdiel od Slovenska v hornatej najzápadnejšej rakúskej spolkovej krajine Vorarlberg sa nik nesťažuje, že nadnárodné obchodné reťazce dusia domácich producentov a predajcov. Rozlohou po Viedni je to najmenšia a počtom 391 tisíc obyvateľov druhá najmenšia z deviatich rakúskych spolkových krajín a bezkonkurenčne v nej kraľuje miestny rodinný reťazec Sutterlüty Handels z triapoltisícového mestečka Egg. Patrí mu 23 supermarketov s regionálnymi výrobkami a vo väčšine nich má aj vlastné reštaurácie.

18.10.2018 11:15 Najväčšie omyly odvodu SNS. Namiesto zahraničných môže poškodiť skôr domáce siete (eTREND)
Názor | Slovenská národná strana a jej ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná už tento týždeň oznámili, že kontroverzný odvod z obratu pre obchodníkov s potravinami ešte nejako upravia. Najmä v zmysle množiacich sa námietok. Mali by ho však úplne zmiesť zo stola. Nielen preto, že akékoľvek selektívne oberanie nejakého sektora o ním získané zdroje nemá v zdravej trhovej ekonomike čo robiť. Ale aj preto, že SNS i rezort pôdohospodárstva môžu nakoniec v rozpore s vlastnými cieľmi odvodom najviac ublížiť tým obchodníkom, ktorí predávajú viac domácich potravín.

18.10.2018 10:20 Hotel s kritizovanou fasádou môžu zavrieť. Rozhodnúť má stavebný úrad (eTREND)
Či bude zrekonštruovaný hotel Park Inn by Radisson Danube Bratislava v centre mesta otvorený aj v novembri, alebo ho zatvoria, rozhodne stavebný úrad Starého Mesta. Ten by mal do konca mesiaca rozhodnúť, či stavebníkovi predĺži predčasné užívanie hotela na ďalších päť mesiacov, kým sa nepodarí obnoviť kritizovanú fasádu hotela. Pôvodný termín totiž vyprší 31. októbra.

18.10.2018 09:15 Aj na Slovensku máme zelené školy. Titul dostanú len tie, ktoré sa snažia (eTREND)
Celkovo 103 aktívnych škôl na Slovensku získalo vlajku, certifikát či diplom programu Zelená škola. Tieto školy počas uplynulých dvoch rokov realizovali environmentálnu výchovu a praktické aktivity s priamym zapojením žiakov.

18.10.2018 09:15 Škoda predstavila nové SUV-kupé, Kodiaq GT (eTREND)
Škoda ukázala novú verziu Kodiaqu. Má karosériu kupé-SUV ako BMW X4, či Mercedes GLC Coupe. Veľké SUV tak získalo naviac imidž a stratilo trochu praktickosti. Kodiaq GT, ako sa bude auto s novou karosériou volať má jednu, v týchto geografických končinách, výraznú nevýhodu.

18.10.2018 05:20 Pošta kúpila od rodiny Andreja Danka budovu, teraz ju núka so stratou (eTREND)
Keď v roku 2008 kupovala Slovenská pošta administratívnu budovu od rodiny Andreja Danka v Revúcej, sľubovala jej nové využitie. Nestalo sa tak ani po desiatich rokoch a nič na tom nezmení ani budúcnosť. Štátny zamestnávateľský gigant sa totiž nevyužívanú budovu rozhodol predať.

18.10.2018 05:15 Ako zaúčtovať kúpu stromov (eTREND)
Spoločnosť predložila na zaúčtovanie faktúru za kúpu 6 ks listnatých stromov (javor) v hodnote do 1200 €. V areáli firmy bol totiž vyrúbaný veľký strom a miestnym úradom bola nariadená náhradná výsadba, inak by spoločnosť platila pokutu, resp. vyššiu finančnú náhradu. Hodnota stromov bude vekom rásť, preto sa nevieme zhodnúť, ako správne zaúčtovať kúpu týchto stromov. Kolegyňa tvrdí, že do 025-pestovateľské celky trvalých porastov to nepatrí. Na aký účet správne zaúčtovať kúpu stromov?

18.10.2018 05:15 Keď Andrej miluje Vjačeslava (eTREND)
Názor | Časy, keď vyjadrenia Andreja Danka k zahraničnopolitickým témam bolo možné považovať za trápnu, ale inak neškodnú zábavu, sa definitívne skončili. Keď predseda Národnej rady SR robí a hovorí to, čo šéf SNS, už nejde o žiadne insitné umenie ani o exces, ale o bezpečnostnú hrozbu pre krajinu.

18.10.2018 02:15 Za najlepším suši už netreba chodiť do Petržalky (eTREND)
Iasai Food Bar

18.10.2018 00:20 Podpora pre Vašu imunitu je práve teraz v akcii (eTREND)
Inzercia | Podporte vlastnú imunitu aj imunitu Vašich detí vitamínmi z ovocia, zeleniny a byliniek, ktoré aj v októbri nájdete v letákových akciách predajcov naprieč celým Slovenskom.

18.10.2018 00:20 Hľadáte špecialistu v oblasti priemyselnej distribúcie? Potrebujete DEXIS SLOVAKIA (eTREND)
Inzercia | Poskytovať zákazníkom najlepší servis v oblasti priemyselnej distribúcie. S týmto poslaním došlo k zlúčeniu spoločnosti DELUX s.r.o. a SLS-TECHNACO, s.r.o.

17.10.2018 23:15 SNS chce nižšiu DPH aj pre školské internáty (eTREND)
Nižšia desaťpercentná daň z pridanej hodnoty (DPH) by sa mala vzťahovať na všetky ubytovacie služby. Teda napríklad aj na ubytovanie v školských domovoch a internátoch. Navrhujú to v pozmeňujúcom návrhu k novele zákona o DPH poslanci vládnej SNS. Práve z ich dielne pochádza aj samotná novela zákona.

17.10.2018 23:15 Čo robí Smer preto, aby ovládol Ústavný súd a dostal Fica do talára (eTREND)
Vo februári 2019 vyprší mandát deviatim z trinástich sudcov Ústavného súdu SR. Poslanci tak musia najneskôr do konca roka zvoliť ich nástupcov, aby inštitúcia nezostala paralyzovaná. Je povzbudivé, že parlamentné strany sa bez výhrad zhodnú na tom, že systém výberu a voľby kandidátov na tieto prestížne posty sa musí zmeniť k lepšiemu. Tam sa však potenciál ich zhody končí. Názory na to, ako nájsť a zvoliť „všeobecne uznávané osobnosti v oblasti práva s morálnou integritou“, sa líšia nielen medzi vládnou väčšinou a opozíciou, ale aj v rámci samotnej koalície. Schopnosť dohodnúť sa ešte komplikuje časový stres, hoci o probléme sa verejne diskutuje už 15 rokov a vládna strana Smer ju ústami svojho predsedu kritizovala už v roku 2006. Počas diskusie TRENDU Ako ďalej s Ústavným súdom to potvrdili zástupcovia koaličných i opozičných strán.

17.10.2018 19:15 Tri najmenej rozvinuté kraje chcú riešiť problémy spolu (eTREND)
Prešovský, Košický a Banskobystrický samosprávny kraj spolupracujú pri realizácii opatrení a akčných plánov najmenej rozvinutých okresov. Priority v rozvoji sociálnej ekonomiky, poľnohospodárstve, doprave, cestovnom ruchu v stredu na pôde Úradu Prešovského samosprávneho kraja definovali po rokovaní svojich pracovných tímov predsedovia troch najmenej rozvinutých krajov. Za PSK Milan Majerský, za Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) Ján Lunter a za Košický samosprávny kraj (KSK) Rastislav Trnka.

17.10.2018 19:15 Kočner v putách už nie je náš človek, ale náš problém (eTREND)
Policajti urobili sériu domových prehliadok v nehnuteľnostiach patriacich obvinenému Mariánovi Kočnerovi. Kedysi nedotknuteľný muž sa predviedol s putami na rukách. Úsmev však môže na tvári zamrznúť aj tým, ktorí ho kedysi chránili. Pozrite si nový diel relácie Zo zadného sedadla s Mariánom Leškom a Evou Mihočkovou.

17.10.2018 19:15 Kočner čelí novému obvineniu, pre DPH za byty vo Five Star (eTREND)
Pred siedmimi rokmi spoločná firma Mariána Kočnera a Petra Zemka Real Štúdio K.F.A. predala v jediný deň dokopy 31 bytov v luxusnej nehnuteľnosti v centre Bratislavy. Byty kúpili dvaja kupcovia. Zaplatili za nich každý po 1 (slovom jednom) eure.

17.10.2018 18:20 Splnomocnenec OSN pre Sýriu odstupuje z funkcie (eTREND)
Splnomocnenec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura v stredu oznámil, že v závere novembra odstúpi zo svojej funkcie. Informovali o tom tlačové agentúry DPA, APA a AP. O uvedenom zámere hovoril S. de Mistura na stredajšom zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku.

17.10.2018 17:15 Boj o charakter štátu: ríša Fica a kapitána sa rozpadá, majú poslednú šancu (eTREND)
Názor | Už tento mesiac by poslanci Národnej rady SR mali rozhodnúť o tom, akým spôsobom sa bude vyberať deväť nových sudcov Ústavného súdu. Ten bude potom na dlhých dvanásť rokov výrazne formovať kvalitu právneho štátu na Slovensku a úroveň demokracie v štáte. Je príznačné, že táto zásadná príležitosť prichádza v čase, keď sa v krajine zjavne mení spoločenská klíma.

17.10.2018 16:15 Masová vražda na krymskej škole: útočník zabil 18 ľudí (eTREND)
Ruskí vyšetrovatelia identifikovali muža, ktorý v stredu spustil paľbu na strednej škole v krymskom meste Kerč, pričom zabil 18 ľudí a spôsobil zranenia ďalším 40 osobám. Informuje o tom agentúra AP.

17.10.2018 15:20 Lubyová: Aj keby Danko ukázal prácu, tak sa to nezastaví nikdy (eTREND)
Je to plne v kompetencii univerzity, aby v prípade rigoróznej práce predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) konala podľa svojho uváženia. Uviedla to v stredu po rokovaní vlády ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová (nominantka SNS).

17.10.2018 15:20 Umierajúce aerolinky zmenil na špičku. Martin Sedlacký by si trúfol aj na naše železnice (eTREND)
Týždenník TREND pripravil výnimočnú logistickú akciu. Na konferencii TOP manažment sa v jeden deň na jednom mieste stretnú slovenskí manažéri, ktorí sa úspešne podieľajú na riadení svetových firiem a ich práca a podnikanie vzbudzujú rešpekt všetkých vrátane konkurentov. Do Bratislavy sa zlietnu z rôznych kútov planéty, aby 6. novembra v dialógoch „one to one“ s redaktormi TRENDU hovorili nielen o svojich osobných úspechoch, ale dovolia tiež nazrieť do diania v rôznych segmentoch a načerpať z ich know-how.

17.10.2018 14:20 Veže Polus Towers hlásia opäť plný stav nájomcov (eTREND)
Kancelárske veže Polus Towers pri rovnomennom nákupnom centre v Bratislave doplnili súbor nájomcov a momentálne hlásia takmer plnú naplnenosť. V uplynulých mesiacoch podpísal vlastník budov, spoločnosť Immofinanz Slovakia, zmluvy so štyrmi novými klientmi.

17.10.2018 14:15 Infiniti Project Black S využíva hybridné technológie z F1 (eTREND)
Infiniti, čo je obdoba Lexusu, ale od Nissanu, funguje aj ako spolupracovník tímu F1 RenaultSport. Aj to je dôvod, prečo technológie inšpirované práve motoristickým športom aplikovali do normálneho modelu. Sériová produkcia je otázna, zatiaľ existuje koncept Q60 Project Black S.

17.10.2018 14:15 NAKA riešila pozemkovú mafiu v Nitre, predávala cudzie nehnuteľnosti (eTREND)
Národná jednotka finančnej polície po zásahu v Nitre a okolí podala podnet na väzbu u šiestich ľudí, obvinených z obzvlášť závažného zločinu podvodu. Obvineným Roderikovi A. (42), Matušovi K. (26), Milošovi P. (22), Milošovi L. (25), Simone L. (28) a Marošovi M. (44) hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov, informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

17.10.2018 13:15 Brexitový výpadok: ak nebude dohoda, Ryanair môže zostať na zemi aj 3 týždne (eTREND)
Lietadlá írskej spoločnosti Ryanair by v prípade tvrdého brexitu mohli zostať na zemi až tri týždne. Ale najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe by takýto výpadok letov „prežili“, povedal generálny riaditeľ Michael O‘Leary počas návštevy v Berlíne, pred stredajším stretnutím lídrov Európskej únie (EÚ) v Bruseli.

17.10.2018 12:15 Je čas zatočiť s nenásytnými reťazcami. SNS vypustila pochybné argumenty (eTREND)
Názor | Koaličná SNS to s návrhom zavedenia osobitného odvodu pre obchodné reťazce myslí vážne. Napriek tomu, že po jeho zverejnení ho odmietli nielen oponenti vládnej garnitúry, ale aj jej tradiční podporovatelia ako odborári či podnikatelia z Klubu 500. Argumenty na obhajobu poslaneckej iniciatívy vytiahlo ministerstvo pôdohospodárstva. Jeho rétorika je v niektorých bodoch prinajmenšom scestná.

17.10.2018 12:15 Kto bude Manažér a Investor roka 2018? Hlasujte a zapojte sa do súťaže (eTREND)
TREND od augusta postupne predstavil päť osobností nominovaných na ocenenie Manažér roka 2018 a päť firiem nominovaných na Investora roka 2018. Ak sa zapojíte do hlasovania, môžete vyhrať vstup na konferenciu TOP manažment 2018 v cene 298,80 eura a 3x ročné digitálne predplatné TRENDU. Hlasovať je možné do 30. októbra do 12:00.

17.10.2018 11:20 Každá piata domácnosť na Slovensku nevyhovuje podmienkam bývania (eTREND)
Až jedna pätina domácností nemá vyhovujúce podmienky na bývanie. Vyplýva to z analýzy platformy Budova pre budúcnosť, ktorá združuje najdôležitejšie asociácie z oblasti výstavby a obnovy budov. Tento stav sa podpisuje aj pod zdravotný stav obyvateľov.

17.10.2018 11:15 UK stratila rigoróznu prácu, ktorá sa názvom zhodovala s tou Dankovou (eTREND)
Rigorózna práca s rovnakým názvom a rozsahom, ako má práca šéfa SNS Andreja Danka, sa stratila, píše Denník N.

17.10.2018 10:15 Ford pokračuje so sériami Red a Black aj v prípade novej Fiesty (eTREND)
Ford rozšíri ponuku Fiesty o nové športovo zamerané verzie. Tak ako v predchádzajúcej generácii, aj v súčasnej sa objavia verzie Red Edition a Black Edition. Budú sa odlišovať iba vo výzore, žiadne čarovanie s výkonom sa neuskutočňuje.

17.10.2018 10:15 Súd s obvineným v prípade vraždy Kuciaka za daňový podvod odročili (eTREND)
Zoltána A., jedného z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, v stredu priviedli členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) na pojednávanie na Okresný súd (OS) Bratislava V.

17.10.2018 09:15 Firmy skracujú lehoty splácania faktúr (eTREND)
Maj rád svojho obchodného partnera, no nie viac než treba. A najmä tlač na čo najkratšie lehoty splatnosti faktúr. Aj to by mohlo byť jedným z desatoro podnikateľa. Pretože čím sú lehoty splácania kratšie, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budú faktúry aj včas zaplatené. Európskym firmám sa za posledný rok darilo tento čas osekávať, no slovenské firmy patria k regiónu, ktorý je k svojim odberateľom v platobných lehotách stále štedrejší.

17.10.2018 09:15 Kanada sa stala najväčším legálnym trhom s marihuanou na svete (eTREND)
Kanada sa v stredu stala druhou krajinou na svete s legálnym predajom marihuany na trhu povolenom štátom. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

17.10.2018 05:20 Pozemok z inzerátu kúpil futbalista Mak. V Petržalke postaví novú halu (eTREND)
K športoviskám v hlavnom meste by už čoskoro mala pribudnúť nová futbalová tréningová hala, ktorú na okraji Petržalky plánuje postaviť futbalový reprezentant Róbert Mak. Stavba má vyrásť na nezastavenom pozemku, ktorý cez inzerát vlani predával prostredníctvom prepojených foriem podnikateľ Ivan Feješ, ktorý má blízko k developerovi Cresco.

17.10.2018 05:15 Streľba z luku a registračná pokladňa (eTREND)
Na miestnej akcii v obci plánujem poskytovať účastníkom možnosť zastrieľať si z luku za poplatok. Predpokladaný príjem určite nepresiahne 500 eur. Potrebujem na tento účel registračnú pokladňu alebo dokonca zakladať živnosť či iné povolenie na prevádzkovanie tejto činnosti? Možno to považovať za príležitostnú činnosť a príležitostný príjem?

17.10.2018 05:15 Na čo všetko sa polícia už pýta Kočnera (eTREND)
V súvislosti s „násilnou trestnou činnosťou“ v utorok navštívila polícia aj s väzobne stíhaným Mariánom Kočnerom rôzne nehnuteľnosti. M. Kočner sa domových prehliadok zúčastniť mohol, lebo má na to zo zákona právo.

17.10.2018 03:15 Odroda, ktorá môže spájať štáty (eTREND)
Vo svete sa nosí jedinečnosť, autentickosť, originalita – aj vo svete vína. Kto sa chce v ňom presadiť, musí vsadiť na odrody, ktoré sú charakteristické pre ten ktorý región a nikde inde sa vo väčšom nepestujú.

17.10.2018 00:20 Digitálne dvojča ladí zvuky spotrebičov (eTREND)
Brandcom | V košickom výskumnom centre strážia akustiku a vibrácie domácich spotrebičov značiek Bosch a Siemens, ako aj ďalších produktov koncernu Robert Bosch. Pomáhajú im pritom špičkové digitálne nástroje.

17.10.2018 00:20 Ekonomická cena – ako efektívne na servis komunálnej techniky? (eTREND)
Inzercia | Spoločnosť REDOX s.r.o. Lučenec líder na trhu komunálnej techniky na Slovensku poskytuje unikátny servisný paušál pre zákazníkov z komunálneho sektora.

16.10.2018 23:15 Objednávateľka Kuciakovej vraždy mala dostávať od Kočnera peniaze (eTREND)
Podozrenie, ktoré vyplynulo z rozhodnutia súdu o zadržaní štyroch obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa ďalej potvrdzuje. Pravdepodobná objednovateľka Alena Zs. mala od Mariána Kočnera každý mesiac dostávať peniaze na účet. Vyšetrovateľom to sama potvrdila.

16.10.2018 22:15 Dankove zmeny prešli parlamentom. OĽaNO čaká hľadanie desiatok členov (eTREND)
Právna norma určuje politickým stranám, ktoré chcú kandidovať do NR SR či Európskeho parlamentu, konkrétne počty členov. Tieto strany majú mať po novom dvojnásobok počtu kandidátov na listine, teda ak kandiduje 150 kandidátov, tak aspoň 300 členov, alebo aspoň 45 členov najvyššieho orgánu. Novela má tiež zabrániť kupovaniu strán a upraviť nakladanie s finančnými darmi.

16.10.2018 20:15 Matečná: Naša trpezlivosť s drakonickými reťazcami skončila, odvod pôjde výrobcom (eTREND)
Všetky financie z 2,5-percentného mimoriadneho odvodu obchodných reťazcov, ktorý by mal priniesť do štátneho rozpočtu asi 120 miliónov eur, pôjdu naspäť do agropotravinárskeho sektora, najmä na podporu slovenských prvovýrobcov, potravinárov a na opatrenia proti výkyvom počasia.

16.10.2018 19:15 Lex Žitný ostrov: Poslanci schválili zákon, ktorý má upratať v legislatívnej ochrane vôd (eTREND)
V chránených vodohospodárskych oblastiach bude zakázané používať nebezpečné postreky. Vyplýva to z návrhu zákona o chránených oblastiach prirodzenej akumulácie vôd (Lex Žitný ostrov), ktorý v utorok parlament schválil. Okrem zákazov zákon určuje aj kompetencie jednotlivých štátnych orgánov v oblasti ochrany vody.

16.10.2018 18:20 Danko zachraňuje „brata“ Orbána a Lajčák nenamieta (eTREND)
Názor | Predseda NR SR Andrej Danko už nevyznáva lásku len predsedovi ruskej Dumy Vjačeslavovi Volodinovi, ale aj maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. V slovenskom parlamente chce presadiť uznesenie, ktoré by sa ohradilo voči aktivácii sankčného článku 7 voči Maďarsku.

16.10.2018 17:15 Slovenky už hormonálnu antikoncepciu nechcú. Čísla každým rokom klesajú (eTREND)
Počet Sloveniek, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, každý rok klesá. Za posledné desaťročie sa znížil počet jej užívateliek takmer o polovicu. Vyplýva to z najnovšej štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad