topspravy.sk mať prehľad
piatok, 19.4.2019 | Meniny má Jela

19.04.2019 04:20 Prečo je americký sen len bájka (eTREND)
Tvrdenie, že „bohatí zostanú bohatými a chudobní chudobnými“, je dosť depresívne. Zvlášť keď snaha presadiť sa v spoločnosti a práci a zabezpečiť sebe a svojej rodine pohodlný život je základným pilierom kapitalizmu. Na druhej strane, meno rodiny a jej majetok zabezpečujú potomkom istý štandard života a lepší vstup do života. Tvrdia to sociológovia Daniel Laurison a Sam Friedman v knihe The Class Ceiling: Why it Pays to be Privileged (Triedny strop: Prečo sa oplatí byť privilegovaným).

18.04.2019 22:15 Požiar Notre-Dame pravdepodobne spôsobil skrat (eTREND)
Vyšetrovatelia sa domnievajú, že najpravdepodobnejšou príčinou požiaru, ktorý v pondelok zachvátil strechu parížskej katedrály Notre-Dame, je elektrický skrat. Pre tlačovú agentúru AP to vo štvrtok uviedol nemenovaný predstaviteľ francúzskej justičnej polície.

18.04.2019 19:20 Rusko zakázalo vývoz ropy a produktov z nej na Ukrajinu (eTREND)
Rusko zakázalo vývoz ropy a ropných produktov na Ukrajinu a zároveň dovoz niektorých ukrajinských výrobkov na ruský trh. Oznámil to ruský premiér Dmitrij Medvedev, podľa ktorého tak Moskva reaguje na nedávne kroky Ukrajiny proti Rusku.

18.04.2019 19:20 Hromadná zrážka áut, útok nožom, zranenie na horách. Ako by ste reagovali? (eTREND)
Mnoho ľudí stále nevie poskytnúť prvú pomoc. Niektorí si myslia, že to vedia, no držia sa starých postupov, ktoré už dávno neplatia. Iní sa zase boja čokoľvek urobiť, aby ranenému ešte viac neuškodili. Zdravotníci často opakujú, že je lepšie urobiť aspoň niečo, ako neurobiť nič. Dávame tak zraneným šancu prežiť, predísť trvalým následkom či urýchliť následnú liečbu. Až v 75 percentách sa odohrávajú nešťastia v prítomnosti rodiny či blízkych. Otestujte sa, či by ste im vedeli pomôcť.

18.04.2019 17:15 Amazon nepriamo priznal porážku, ukončí online predaj v Číne (eTREND)
Americký internetový gigant Amazon plánuje ukončiť svoj online maloobchodný predaj v Číne. Podľa analytikov je to zjavné priznanie porážky v súboji s miestnymi konkurentmi v oblasti elektronického obchodu, ako sú Alibaba a JD.com.

18.04.2019 17:15 Zlyhanie, ktoré ohrozuje našu demokraciu (eTREND)
Päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu na konci apríla rozhodne o návrhu generálneho prokurátora na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Aj keď jeho rozhodnutie ešte nie je známe, jedno je isté už teraz. Ani rozpustenie druhej strany Mariana Kotlebu nebude znamenať, že on a exponenti jeho partaje v slovenskej politike skončia.

18.04.2019 17:15 Samsung rieši aféru. Ohybný mobil Galaxy Fold má problém s displejom (eTREND)
Už budúci týždeň sa má začať Samsung Galaxy Fold, jeden z prvých smartfónov s ohybným displejom. No práve táto technológia je jeho achillovou pätou. Minimálne pri zariadeniach, ktoré kórejská firma poslala médiám a youtuberom na recenzovanie. Akcie Samsungu za posledný deň klesli o viac ako tri percentuálne body.

18.04.2019 16:15 V Amerike majú Mazdu 2 premenovanú na Toyotu Yaris (eTREND)
Na autosalóne v New Yorku Toyota ukázala nový lokálny Yaris. Je iný ako ten, ktorý je v ponuke v Európe. Rozdielnosť vyplýva zo spolupráce s Mazdou a tiež z faktu, že automobilky zdieľajú výrobné podniky.

18.04.2019 16:15 Kiska vetoval Lubyovej zákon o učiteľoch (eTREND)
Prezident SR Andrej Kiska vetoval zákon o pedagogických a odborných zamestnancoch z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Informovala o tom Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

18.04.2019 14:20 Kanibalizácia alebo prestavba. Bratislave hrozí „vojna“ nákupných centier (eTREND)
Aj keď aj analytici poukazujú na to, že objem obchodných priestorov je na Slovensku na slušnej úrovni, priestor na ďalší rast tu je. Hlavne mimo krajských miest. Dokazuje to aj nová analýza od poradenskej spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorá mapovala situáciu na retailovom trhu v Európe. Tá však poukazuje na blížiace sa neľahké časy bratislavských nákupných centier.

18.04.2019 14:15 Problémy s eKasou. Servisné firmy nestíhajú upravovať staré pokladnice (eTREND)
Už vyše 9 500 podnikateľov požiadalo Finančnú správu SR, aby im pridelila kód pokladnice, z toho 6 912 sa týka novej eKasy a 2 618 virtuálnej registračnej pokladnice (VRP).

18.04.2019 14:15 Ako sa pripraviť na dôchodok? Sporiť môžete aj vo štvrtom pilieri (eTREND)
Nový ústavný zákon o zastropovaní dôchodkového veku spôsobí, že budeme na dôchodku dlhšie, no v peňaženke budeme mať menej. Za predpokladu, že sa na to dobre nepripravíme. Michal Lehuta v novom dieli relácie Naj podľa Leška hovorí o tom, ako sporiť v druhom, treťom a štvrtom pilieri.

18.04.2019 14:15 Test Cupra Ateca: Pre tatkov, čo nezabudli na mladosť (eTREND)
Keď po jeden a pol hodinovej ceste vykladám tri štvrtiny zo štvorčlennej rodiny v hoteli, nevydržím to a vydávam sa sám na krátku jazdu naspäť. Veď vybaľovanie kufrov zvládnu aj bezo mňa a tmavosivá Cupra Ateca, ktorá sa ešte nestihla schladiť prišla aspoň o pár desiatok kilogramov živej aj neživej váhy. Prichádzam pod známe Buchlovské kopce nanešťastie lemované aj množstvom krížov.

18.04.2019 12:20 Smer v prieskume Focusu klesol pod dvadsať percent (eTREND)
Smer má v prieskume preferencií Focusu 19 percent a prvýkrát za 16 rokov padol pod hranicu 20 percent.

18.04.2019 12:20 Samsung na Slovensku ďalej chradne, vykázal výrazné straty (eTREND)
Samsung Electronics vykázal vlani najhorší hospodársky výsledok za desať rokov, priebežne prepúšťa a ďalší z jeho dodávateľov zatvoril závod. Odchod zo Slovenska naďalej odmieta.

18.04.2019 11:20 Aj v Bratislave bude málo študentského bývania. Je to príležitosť pre developerov (eTREND)
Až 91 percent investorov očakáva, že sektor študentského bývania bude v regióne strednej a východnej Európy (CEE) v nasledujúcich ôsmich rokoch naberať na dôležitosti, čo vytvára priestor pre špecializovaných developerov. Tí sa podľa aktuálnej analýzy budú obzerať po investíciách aj na Slovensku.

18.04.2019 11:15 Plány na opravu Notre-Dame sa začali, pomáha videohra (eTREND)
Prejsť sa popri katedrále Matky božej v Paríži a kochať sa detailne spracovaným gotickým interiérom sa dá už približne osem storočí. Prebehnúť sa po strechách chrámu bez toho, aby ste museli navštíviť francúzsku metropolu sa dá od roku 2014. Vtedy vyšlo pokračovanie hernej série Assasins’s Creed od spoločnosti Ubisoft. Diel s názvom Unity sa odohrával koncom osemnásteho storočia počas francúzskej revolúcie.

18.04.2019 10:15 Prichádza bikesharingová jar. Koľko stoja zdieľané bajky v Bratislave, Žiline a Nitre? (eTREND)
Priaznivcov mestskej cyklistickej mobility čaká pomerne bohatá sezóna. Aspoň na slovenské pomery. Systém automatizovaného vypožičiavania bicyklov (bikesharing) po Bratislave spustili tento rok aj v Žiline. O pár týždňov na mape zdieľaných bicyklov pribudnú Košice. A do ďalšieho ročníka idú existujúce projekty v Prievidzi, Trnave a pravdepodobne aj v Nitre. Aké možnosti prinášajú pre používateľov? A čo bikesharing znamená pre mestá a ich financie?

18.04.2019 10:15 Mercedes-Benz GLS druhej generácie bude mať znova možnosť siedmich miest (eTREND)
Mercedes ukázal na autosalóne v New Yorku novú generáciu triedy GLS. Model je veľmi dôležitý pre trh v USA, keďže ide o veľké SUV s tromi radmi sedadiel. Nová generácia bude postupovať rovnakým dizajnovým smerom ako ostatné súčasné terénne zamerané modely automobilky.

18.04.2019 09:15 Teroristický obsah má na internete zmiznúť do hodiny od publikovania (eTREND)
Internetové spoločnosti majú odstraňovať teroristický obsah zo siete v priebehu jednej hodiny od prijatia nariadenia od príslušných orgánov. Vyplýva to z návrhu, ktorý odhlasoval v stredu Európsky parlament (EP).

18.04.2019 05:20 Nečakaný projekt vo Pharose, k obchodom chcú pristavať zábavné centrum (eTREND)
V bratislavskej komerčnej zóne Pharos neďaleko Letiska M. R. Štefánika čiastočne mení vlastník pozemkov plány. Na mieste, kde počíta s výstavbou administratívnej časti, vyhradí časť plochy pre nový projekt, ktorý označuje ako multifunkčné zábavné centrum.

18.04.2019 05:20 Kúpa akcií so zľavou pre zamestnancov a zdanenie (eTREND)
Naša firma poskytuje benefit ESPP. Ide o zamestnanecký plán nákupu akcií so zľavou. Znamená to, že ako zamestnanci si môžeme kúpiť akcie firmy s 15-percentou zľavou. Podľa informácií z oddelenia ľudských zdrojov vzniknutý rozdiel vo výške 15 percent je klasifikovaný ako benefit s tým, že zamestnancovi bude z neho zrazená daň a odvody. V prípade, ak zamestnanec predá akcie hneď v deň nákupu za cenu vyššiu o 15 percent, musí znova odvádzať daň zo zisku, aj keď už táto suma bola zdanená?

18.04.2019 05:20 S kým je Boris Kollár rodina (eTREND)
Boris Kollár už prestal s fyzickým rozširovaním svojej „rodiny“, ale zato rozširuje okruh politických subjektov, o ktorých môže povedať Sme rodina. Kollárovci sa prihlásili k projektu Európa národov a slobody, ktorý pred voľbami do Európskeho parlamentu vytvoril Matteo Salvini, šéf Ligy severu a minister vnútra talianskej vlády. Pozrime sa bližšie na to, ku komu a k čomu sa vlastne hlásia.

18.04.2019 00:20 Úspech firmy bude aj v budúcnosti závisieť od kvalifikovanej pracovnej sily (eTREND)
Inzercia | V posledných mesiacoch sa hovorí o kríze a viaceré nadnárodné firmy podnikajúce aj u nás na Slovensku zaznamenávajú pokles objednávok a tým aj pokles tržieb. Zároveň však prebieha veľký boj o kvalifikovaných zamestnancov s množstvom skúsenosti v danom odbore.

18.04.2019 00:20 L. Machara, SpicyBrown: Škrtanie rozpočtov nie je dôvod na zrušenie firemného eventu (eTREND)
Inzercia | Blížiaca sa letná sezóna prináša obdobie teambuildingov a podujatí pre zamestnancov. Čím sa tento rok zadania od klientov líšia od tých minuloročných a aké zmeny nastali v ich požiadavkách?

17.04.2019 22:15 Qualcomm vyriešil spor s Apple, jeho akcie raketovo vzrástli (eTREND)
Trhová hodnota amerického výrobcu čipov Qualcomm prudko vzrástla. Dôvodom je vyriešenie sporu s Apple, čo zaručuje firme líderské postavenie v oblasti čipov na smartfóny, ktoré budú vybavené 5G konektivitou, a môže vydláždiť cestu na podobné urovnanie sporu s čínskym koncernom Huawei Technologies.

17.04.2019 20:20 Premiér nevylúčil, že štát má záujem o nemocnicu v Boroch. ... (eTREND)
V utorok TREND informoval o tom, že na Úrade vlády sa uvažuje o kúpe súkromnej nemocnice Penty v Boroch. Malo by ísť o plán B, ako zabezpečiť v hlavnom meste moderné štátne ústavné zdravotnícke zariadenie. Výstavba Rázsoch sa naťahuje kvôli námietke jedného z účastníkov tendra na búracie práce starej rozostavenej budovy. Premiér Peter Pellegrini v stredu po rokovaní vlády nevylúčil, že to je pravda. Viac vraj prezradí o týždeň.

17.04.2019 20:20 Rozpočtová rada zrátala, komu najviac pomôže nižšia DPH na potraviny: bohatým (eTREND)
Predložený návrh novely zákona o dani z pridanej hodnoty (DPH), ktorým by sa mala znížiť daň na väčšinu potravín na 10 percent zo súčasných 20 percent, by v prípade schválenia spôsobil prepad príjmov štátneho rozpočtu približne o 400 miliónov eur ročne.

17.04.2019 19:15 EÚ a Kanada prisľúbili ochranu svojich firiem na Kube (eTREND)
Rozhodnutie Spojených štátov umožniť právne procesy proti zahraničným firmám pôsobiacim na Kube povedie k „špirále právnych krokov“, varovali v stredu Európska únia a Kanada v spoločnom vyhlásení.

17.04.2019 19:15 Predaj Bašternákovho bytu môže viaznuť ako dražba Piťovho majetku (eTREND)
Keď sa v októbri minulého roka správcovi majetku odsúdeného mafiána Juraja Ondrejčáka alias Piťa konečne podarilo na druhýkrát predať polovičný podiel na jeho známej vile v Lamači, bol to veľký úspech. Veď jeho pozemky na Donovaloch sa predávali už v siedmich kolách dražby a stále neúspešne. Napokon však bolo všetko inak a nádejný nový majiteľ o luxusnú vilu stratil záujem. Pohľad na urputnú a často bezvýslednú snahu speňažiť prepadnutý majetok mafiánskeho bosa Piťa môže načrtnúť, aké problémy čakajú nového konkurzného správcu bytu odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka v Bonaparte.

17.04.2019 19:15 Deň otvorených dverí u Fica v Bonaparte (eTREND)
Okresný úrad Bratislava, ktorý vedie nominant rezortu vnútra Maroš Karšňák, už vyžreboval konkurzného správcu majetku odsúdeného Ladislava Bašternáka, ktorý následne poputuje do dražby. Pre Roberta Fica, ktorý býva ako nájomník v Bašternákovom byte v komplexe Bonaparte, to môže znamenať nepríjemnosti. Na začiatok bude musieť strpieť, že správca pred dražbou usporiada v jeho luxusnom príbytku niečo ako Deň otvorených dverí.

17.04.2019 18:15 Slovenský Volkswagen sa chce úsporami prebojovať k novému modelu (eTREND)
Automobilka Volkswagen Slovakia odštartovala rozsiahly úsporný program. Cieľom je splniť plán koncernu zvýšiť produktivitu závodu o tridsať percent do roku 2025.

17.04.2019 17:20 Európsky parlament schválil smernicu o dvojakej kvalite produktov (eTREND)
Európsky parlament v stredu schválil smernicu, ktorá rozširuje aktuálnu definíciu klamlivých obchodných praktík. Za ne by sa mohla v budúcnosti považovať aj dvojaká kvalita tovarov, ktoré sú propagované v rôznych štátoch ako rovnaké, hoci majú výrazne odlišné zloženie. Smernica tiež upravuje informovanie spotrebiteľa o platených umiestneniach tovarov v online ponukách, informovalo o tom tlačové stredisko Európskeho parlamentu.

17.04.2019 17:20 Pulitzerove ceny vyzdvihli problém, ktorí Američania ignorujú. Masové streľby (eTREND)
Pulitzerove ceny, ktoré sú považované za vrchol novinárskych ocenení, boli tento rok krutým potvrdením toho, že Američania s prísnejšou reguláciou zbraní v zásade nič nerobia. Ocenenia získali novinárske materiály až z troch masakier, ktoré sa v USA vlani udiali.

17.04.2019 16:20 Špeciálna cena TRENDU ide za užitočnosť (eTREND)
Digitalizácia v bankovníctve je síce jedno s najviac skloňovaných slovných spojení a patrí medzi top priority manažmentov, zrodenie plne digitálnej hypotéky má ešte na Slovensku prekážky. Čas, keď sa záujemca o nové bývanie podobne ako v online shope dopracuje k novému bytu či domu, je v nedohľadne. No pozornosť si zaslúži aj hľadanie spôsobov, ako môžu banky uľahčiť klientovi cestu k novému bývaniu.

17.04.2019 16:20 Refinančná hypotéka roka ide za automat (eTREND)
Hoci trh úverov na bývanie dostal brzdy v podobe rôznych limitov pri posudzovaní schopnosti klientov splácať, stále má kam a pomerne rýchlo rásť. Bublajúc to žije aj na refinančnom trhu, kde existujúci hypodlžníci môžu získať u konkurencie lepšie úrokové podmienky. A banky bažiace po väčšom úverovom portfóliu zase nového klienta, ktorého úverovú disciplínu si vedia ľahko overiť. Najväčší priestor na refinancovanie sa síce vyčerpal pred pár rokmi po uvoľnení podmienok predčasného splatenia, no pre agresívnejšie či hladnejšie banky to zostane cesta, ako organicky rásť aj v prípade, že dopyt prestane byť taký silný, ako aktuálne je.

17.04.2019 16:20 Cena za hypotéku roka pristála v Slovenskej sporiteľni (eTREND)
V posledných ročníkoch si hodnotenie Hypotéka roka odnášala opakovane VÚB banka, ale tentoraz sa bude musieť uspokojiť s tým, že sa jej ušlo druhé miesto a pozíciu víťaza okúsi niekto iný.

17.04.2019 15:20 V kauze Rapid Life podali obžalobu na riaditeľa odboru NBS (eTREND)
V kauze bývalej poisťovne Rapid Life podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na súd obžalobu na generálneho riaditeľa odboru dohľadu nad trhom cenných papierov, poisťovníctvom a dôchodkovým sporením NBS Ivana B., informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

17.04.2019 14:20 Začiatok prác sa blíži. YIT pýta povolenia na stavbu projektu Zwirn (eTREND)
Jeden z očakávaných projektov v tesnom susedstve historického centra Bratislavy sa blíži k realizácii. Developer YIT Slovakia požiadal úrady o územné rozhodnutie pre prvú etapu projektu Zwirn, ktorá vyrastá v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne.

17.04.2019 14:15 Vadalova prvá spojka na politikov. Ako sa našli a kto ju posúval do funkcií (eTREND)
Slovenské médiá i monitorovania mobilov zo strany talianskych policajných vyšetrovateľov už naznačili, že ako prvá dostávala Antonina Vadalu bližšie k slovenským politikom jeho predchádzajúca partnerka Denisa Bahledová. Prostredníctvom ďalšej partnerky a asistentky expremiéra Roberta Fica Márie Troškovej sa k ním dostaval až neskôr.

17.04.2019 13:20 Nová Notre-Dame vyjde na miliardu eur. Strecha nech je z titánu, navrhol architekt (eTREND)
Na obnovu požiarom zničenej parížskej katedrály Notre-Dame bude zrejme treba vynaložiť až miliardu eur. Vo vysielaní rozhlasovej stanice France Inter to uviedol francúzsky architekt a urbanista Jean-Michel Wilmotte.

17.04.2019 12:15 Žije v Číne sedem rokov: Ekonomika je tam ako lavína. Čo jej stojí v ceste, nemá šancu (eTREND)
Čína bola jeho snom od detstva. Spustil to film Jackieho Chana, ktorý si zamiloval. Záujem o herca časom prerástol v záujem o Čínu samu. Už na základnej škole sa zaujímal o čínštinu, bojové umenia a históriu. Čiastočne aj pre povolanie jeho otca – historika. Od ukončenia štúdia sinológie v roku 2012 žije v Šanghaji a svoju vášeň k Číne premenil na povolanie. Pracuje ako tlmočník a je majiteľom cestovnej kancelárie, ktorá organizuje zájazdy do Číny.

17.04.2019 12:15 Asko ide v Bystrici medzi Kiku a Möbelix. Otvorí čoskoro (eTREND)
Reťazec Asko – nábytok už začal s výstavbou svojej siedmej predajne na Slovensku. Spoločnosť ju otvorí onedlho v Banskej Bystrici – v nákupnej zóne Radvaň Park. V bezprostrednej blízkosti má hlavných konkurentov – Kiku či Möbelix.

17.04.2019 12:15 Deti sú drahé. Ekonómovia zisťovali, či rodičom prinášajú šťastie (eTREND)
Myslíte si, že deti vás urobia šťastnými? Väčšina by sa zrejme v duchu zamyslela a odpovedala, že áno, určite. Deti predsa prinášajú šťastie. V skutočnosti to však zrejme také jednoduché nebude.

17.04.2019 12:15 Kiska vymenoval predsedu, podpredsedu a nových sudcov ÚS (eTREND)
Prezident SR Andrej Kiska v stredu vymenoval Ivana Fiačana za predsedu Ústavného súdu (ÚS) SR a Ľuboša Szigetiho za jeho podpredsedu. Urobil tak pri vymenovaní troch nových ústavných sudcov. Okrem I. Fiačana a Ľ. Szigetiho vymenoval za sudcu ÚS Petra Molnára.

17.04.2019 12:15 Polovica hydiny v nemeckých supermarketoch obsahuje nebezpečné baktérie (eTREND)
Polovica kuracieho mäsa v nemeckých diskontných supermarketoch obsahuje baktérie odolné voči antibiotikám, ktoré predstavujú veľké zdravotné riziko. Vyplýva to zo štúdie neziskovej organizácie Germanwatch, ktorej výsledky zverejnil v stredu webový portál stanice Deutsche Welle.

17.04.2019 12:15 Ficovi stále zostáva ochranka. Dôvody nechcú prezradiť (eTREND)
Bývalý premiér Robert Fico (Smer-SD) bude mať naďalej ochranku. V stredu pred rokovaním vlády to povedala ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD). Dôvody na ochranu podľa jej slov naďalej trvajú.

17.04.2019 11:15 Ovocie a zelenina by mali mať nižšiu DPH, tvrdí Matečná (eTREND)
Ovocie a zelenina by mali mať nižšiu daň z pridanej hodnoty (DPH) a zároveň, aby DPH ostala na tie produkty, ktoré obsahujú cukor, a teda škodia zdraviu. Povedala to v stredu ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (SNS) k zoznamu potravín so zníženou DPH.

17.04.2019 10:20 Úrad zrušil rozhodnutie, ktoré nariaďovalo zbúrať stavbu pod Mostom SNP (eTREND)
Okresný úrad Bratislava zrušil rozhodnutie petržalského stavebného úradu, ktoré nariaďovalo odstrániť kritizovanú stavbu pod Mostom SNP v hlavnom meste. Vysvetľuje to tým, že stavebný úrad postupoval v konaní procesne nesprávne, a vec preto vrátil na nové prejednanie i rozhodnutie. Potvrdili to okresný úrad i bratislavská mestská časť Petržalka.

17.04.2019 09:20 Polícia našla zbrane na miestach, ktoré označil obvinený z kauzy Kuciak (eTREND)
Miroslav Marček, jeden z obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, mal polícii ukázať miesta v Kolárove, na ktorých sa našli zbrane. Informuje o tom portál tvnoviny.sk, podľa ktorého M. Marček mal pred troma rokmi z jednej zbrane strieľať na zavraždeného podnikateľa Petra Molnára v Kolárove.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad