topspravy.sk mať prehľad
pondelok, 27.3.2017 | Meniny má Alena

26.03.2017 21:20 Bulharsko volí nový parlament. Prieskumy veštia víťazstvo strane expremiéra (eTREND)
Nedeľňajšie predčasné parlamentné voľby v Bulharsku vyhrala podľa odhadov stredopravá strana Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB) expremiéra Bojka Borisova. Získala viac ako 32 percent hlasov.

26.03.2017 19:15 Lovci lacných leteniek učia Slovákov cestovať (eTREND)
Martin Hanzel bol od detstva fascinovaný lietaním a cestovaním. Nestal sa síce pilotom, ale k cestovaniu má dodnes veľmi blízko. Len vlani absolvoval vyše šesťdesiat letov a navštívil všetky kontinenty.

26.03.2017 18:15 Rusi vyšli hromadne do ulíc, v celej krajine sa protestovalo proti korupcii (eTREND)
Z ruského Ďalekého východu od nedeľňajšieho rána smerovala do západných oblastí krajiny vlna demonštrácií, ktorú svojím nedávnym filmom o rozprávkovom bohatstve premiéra Dmitrija Medvedeva odštartoval vodca opozície Alexej Navaľnyj. Jeho Fond boja s korupciou vyzval obyvateľov nespokojných s pomermi a rozmáhajúcou sa korupciou k protestom.

26.03.2017 17:15 Pozrite si slovenské hory očami blogerov (eTREND)
Pozrite si výber krásnych fotografií zo slovenských hôr od blogerov zo stránky daybyme.com. V spolupráci s ňou vám každý týždeň prinesieme tematickú, nielen cestovateľskú, galériu od amatérskych fotografov.

26.03.2017 16:15 Uber sťahuje z ciest všetky samoriadiace autá (eTREND)
Americký prevádzkovateľ alternatívnej taxislužby Uber stiahol z prevádzky všetky svoje samoriadiace autá. Urobil tak po tom, čo sa jedno z vozidiel firmy počas jazdy v automatickom režime zrazilo s iným automobilom. Polícia uviedla, že Uber je obeťou nehody, pretože ju spôsobilo iné vozidlo.

26.03.2017 16:15 Pohodlne neznamená v teplákoch a botaskách (eTREND)
Časy, keď po uliciach bežne kráčali elegantné dámy a štýloví uhladení džentlmeni, pozná väčšina z nás už len z krásnych fotografií a filmov. Doba sa zmenila, zrýchlila a praktickosť prevalcovala eleganciu. Je potrebné podávať vysoké výkony a oblečenie pri tom ľudí nemá limitovať. To je v poriadku. V posledných rokoch sa však hranica toho, čo je vhodné alebo nevhodné na určitú príležitosť, posúva čoraz ďalej.

26.03.2017 14:15 SIEA znížila domácnostiam príspevok na fotovoltaické panely (eTREND)
Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zmenila výšku podpory na kúpu a inštaláciu fotovoltaických panelov. Ako uviedol vedúci komunikačného oddelenia SIEA Stanislav Jurikovič, zmeny sa týkajú žiadostí v ďalších kolách a nie sú výrazné.

26.03.2017 14:15 Instagram začína s cenzúrou: Ako bude vyzerať? (eTREND)
Digitálny týždeň | Samojazdiaci Uber mal nehodu / YouTube opúšťajú veľké ryby / Samuel sám o sebe / Myslite za hranice webu

26.03.2017 13:20 Z kameňov sa chlieb piecť nedá (eTREND)
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania)

26.03.2017 11:15 Toto sú top aplikácie, ktoré by ste si mali nainštalovať pre lepší život (eTREND)
Skôr či neskôr aj zarytý odporca smart­fónov podľahne alebo možno niekto ďalší dostane na narodeniny tablet. Všetko je spustené a hlavné konto zaregistrované a čo ďalej? Krása mobilných zariadení je práve v aplikáciách, ktorých sú tisíce.

26.03.2017 09:20 USA a EÚ vyzývajú Bielorusko, aby prepustilo stovky zatknutých demonštrantov (eTREND)
Spojené štáty vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova. Vo vyhlásení veľvyslanectva USA v Minsku sa uvádza, že rozsiahle zatýkanie demonštrantov, ochrancov ľudských práv a novinárov odporuje základným demokratickým zásadám. Washington bude vývoj v Bielorusku „ďalej pozorne sledovať“.

26.03.2017 00:15 František Gaulieder bol bojovník. Aj preto známi neveria, že si siahol na život (eTREND)
Názor | V tvrdej ére mečiarizmu aj v komunálnej politike mal František Gaulieder povesť nezlomného bojovníka. Aj preto jeho známi pochybujú, že si mohol sám siahnuť na život.

25.03.2017 20:15 Exšéf daňového úradu odsúdený za úplatkársku kauzu žiada obnovu konania (eTREND)
Odsúdený bývalý riaditeľ Daňového úradu v Dunajskej Strede Dušan Klvaňa žiada Špecializovaný trestný súd o povolenie na obnovu konania. Na stredu je preto na súde v tejto veci vytýčené verejné zasadnutie.

25.03.2017 19:15 Crowdberry: Ako skupinové investovanie uchopili Slováci (eTREND)
Ecocapsule je mobilný, energeticky sebestačný príbytok pre ľudí, ktorí sa chcú, aspoň na nejaký čas, odtrhnúť od civilizácie. Na nápade, ako vystrihnutom zo sci-fi či postkatastrofického filmu, pracuje tím slovenských architektov už niekoľko rokov.

25.03.2017 18:15 Veľká Británia je na nohách: Tisícky ľudí protestujú proti brexitu (eTREND)
Tisíce demonštrantov sa zhromaždili v sobotu v Londýne a Edinburghu, aby protestovali proti plánovanému vystúpeniu Británie z Európskej únie. Odporcovia takzvaného brexitu vyšli do ulíc iba niekoľko dní pred tým, ako má britská vláda formálne uplatniť článok Lisabonskej zmluvy o ukončení členstva krajiny.

25.03.2017 17:15 Tescu hrozí za prešľapy v účtovníctve mastná pokuta (eTREND)
Najväčšia britská maloobchodná spoločnosť Tesco by v blízkej dobe mohla s britským Úradom pre vyšetrovanie závažných podvodov (SFO) uzavrieť dohodu ohľadom svojho účtovného škandálu, v rámci ktorého by zaplatila značnú pokutu. S odvolaním sa na zdroje z právnických kruhov to v sobotu uviedla televízia Sky News.

25.03.2017 17:15 Hipsterský bicykel od Ikea, óda na betón a miesta, kde žiť nechcete (eTREND)
Záložky na víkend | Cez pracovný týždeň človek často natrafí na mnoho zaujímavých článkov, ktoré sú však také dlhé, že nie je čas sa na ne sústrediť. A kým príde víkend, stratia sa vo víre internetu. V rubrike Záložky na víkend vám ponúkame zaujímavé články, na ktoré sa najlepšie sústreďuje pri dlhej sobotnej či nedeľnej káve.

25.03.2017 16:15 Eurokomisárka pre dopravu presadzuje jednotný systém platenia za diaľnice v EÚ (eTREND)
Eurokomisárka pre dopravu Violeta Bulcová v sobotu vyzvala k zavedeniu celoúnijného systému platenia diaľnic, ktorý by umožňoval motoristom voľne prechádzať Schengenským priestorom. Platené diaľnice sú bežnou praxou vo viacerých krajinách Európskej únie, ale poplatky sa líšia a systém je obmedzený národnými hranicami.

25.03.2017 14:15 Bielorusko očakáva veľké demonštrácie, v Minsku už zatkli desiatky ľudí (eTREND)
Bieloruská polícia v sobotu vtrhla do minského sídla organizácie Vjasna, najaktívnejšieho miestneho združenia ochrancov ľudských práv. Zadržaných bolo 57 ľudí vrátane niekoľkých novinárov. V Breste na juhozápade krajiny bol v noci na sobotu zatknutý Uladzimir Njakljajev, jeden z hlavných opozičných vodcov a kandidát na prezidenta vo voľbách plánovaných na rok 2010.

25.03.2017 14:15 Kde sa dá (naozaj) dobre najesť a zrelaxovať na Slovensku (eTREND)
Tráva, ktorá rastie u susedov, je zelenšia ako tá naša. Nie je príslovie, ktoré by sa viac hodilo na posudzovanie gastronómie a hotelierstva na Slovensku Slovákmi ako toto. Nadávanie na úroveň služieb je národným športom a veta, že „v Rakúsku sa za tie isté peniaze najem a vyspím oveľa lepšie“, je najmä na západe Slovenska okrídlená.

25.03.2017 12:15 Bývalého poslanca za HZDS Františka Gauliedera usmrtil vlak (eTREND)
Bývalého poslanca Národnej rady SR 66-ročného Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak. Udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa), informáciu agentúre SITA potvrdila nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

25.03.2017 11:15 KĽDR chystá ďalší jadrový test, prezradil člen juhokórejskej armády (eTREND)
Severná Kórea je pripravená uskutočniť nový jadrový test. Podľa agentúry Reuters to vyhlásil jeden z predstaviteľov juhokórejskej armády.

25.03.2017 10:15 Keňa ako prvá krajina na svete predáva ľuďom dlhopisy cez mobil (eTREND)
Keňa sa stala prvou krajinou sveta, ktorá umožňuje svojim občanom kúpiť si štátne dlhopisy cez mobilný telefón. Táto africká krajina neustále hľadá nové spôsoby, ako si zabezpečiť peniaze a je napríklad priekopníkom v oblasti mobilných platieb. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

25.03.2017 05:15 Komu holandský premiér ďakuje za znovuzvolenie (eTREND)
Členské krajiny Európskej únie čaká tento rok séria prezidentských a parlamentných volieb. Pozorovatelia na starom svetadiele i mimo neho ich považujú za skúšku odolnosti európskeho integračného procesu.

24.03.2017 23:20 Trump viní z neúspechu boja proti Obamacare demokratov (eTREND)
Americký prezident Donald Trump požiadal šéfa Snemovne reprezentantov Paula Ryana, aby hlasovanie o zrušení programu zdravotného poistenia známeho ako Obamacare bolo stiahnuté z programu.

24.03.2017 22:20 Saudská Arábia čelí žalobe za podporu útokov na newyorské dvojičky (eTREND)
Saudská Arábia čelí obnovenému súdnemu procesu ohľadne šiestich miliárd dolárov, ktoré ako odškodné požadujú desiatky poisťovní. Podľa nich je táto blízkovýchodná krajina zodpovedná za škody na podnikaní a nehnuteľnostiach, spôsobené teroristickými útokmi na USA z 11. septembra 2001.

24.03.2017 22:20 Rakúšanka dala omylom psa do sušičky bielizne. Z jeho smrti obvinila suseda (eTREND)
Rakúšanka obvinila susedov zo zabitia jej psa, ale nakoniec sa ukázalo, že vinníčkou je ona. A okrem toho aj jej bubnová sušička bielizne. Uviedla to v piatok rakúska polícia.

24.03.2017 20:20 Bugár s Dankom vedú v prieskume dôveryhodnosti, Kotleba skončil na chvoste (eTREND)
Z lídrov politických subjektov je najdôveryhodnejší predseda Mostu-Híd Béla Bugár, ktorému dôveruje 47 percent opýtaných. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, s.r.o., ktorý uskutočnila 13. až 15. marca formou telefonického dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1 000 respondentov, ktorá bola reprezentatívna voči populácii SR z hľadiska veku, pohlavia, vzdelania, národnosti a kraja.

24.03.2017 19:15 Do basy? Zatiaľ len za klobásy (eTREND)
Tradičné slovenské všimné sa nevypláca. Veľká korupcia áno. Taký je predbežný výsledok protikorupčného snaženia vlády, polície, prokuratúry, súdov.

24.03.2017 18:15 Poľská mrkva prepadla v testoch, veterinári v nej našli ťažký kov (eTREND)
Štátna veterinárna a potravinová správa stopla predaj mrkvy od poľského dovozcu. Dôvodom sú alarmujúce výsledky testov, ktoré v nej namerali nadmerné množstvo kadmia.

24.03.2017 18:15 Gumení medvedíci začnú s kolonizáciou Ameriky (eTREND)
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Na letný čas prejdeme už tento víkend

24.03.2017 18:15 Srbsko nikdy nevstúpi do NATO, vyhlásil premiér Vučič (eTREND)
Srbský premiér Aleksandar Vučič v piatok vyhlásil, že jeho krajina nikdy nevstúpi do NATO ani do nijakej inej vojenskej aliancie. Vučič to povedal pri príležitosti 18. výročia začiatku leteckých útokov síl NATO, ktorých cieľom bolo zastavenie srbského vojenského ťaženia v Kosove.

24.03.2017 17:15 Ruská práčka preprala miliardy dolárov. Viedla aj cez Slovensko (eTREND)
Cez zložitý mechanizmus 21 fiktívnych firiem, niekoľkých bánk a najmenej 500 ľudí dokázali ruskí oligarchovia preprať v rokoch 2011 až 2014 najmenej 25 miliárd dolárov. Do siete neprehľadných transakcií boli zapojené aj slovenské a české banky.

24.03.2017 17:15 Z ekonomickej knihy Havlovho poradcu spravili divadelnú hru (eTREND)
Kniha Ekonómia dobra a zla českého ekonóma Tomáša Sedláčka sa stala predlohou hry, ktorú cez víkend uvedie bratislavské divadlo Štúdio L+S. V inscenácii vystúpi autor predlohy.

24.03.2017 16:20 Slovenská výroba liekov: malý biznis plný vplyvných kontroverzných mužov (eTREND)
Domáca výroba liekov neoplýva uprostred iných významnejších súčastí slovenského priemyslu ani veľkosťou, ani prílišnou inovatívnosťou. Tržby všetkých tunajších farmaceutov predstavujú len okolo dvesto miliónov eur. V krajine sa, navyše, vyrábajú iba generiká. Teda kópie liekov, ktorým už vypršala doba ochrany. Aký-taký originálnejší cveng majú iba biotechnológie ľupčianskej Biotiky či modranský vývoj a testovanie generík.

24.03.2017 16:20 Natália Blahová: V Čistom dni sa diali veľmi zaujímavé veci s dotáciami z Úradu vlády (eTREND)
Publikovala blog, ktorým sa začala kauza Čistý deň. Opísala v ňom zážitky neplnoletých dievčat umiestnených v resocializačnom zariadení, ktoré mali zneužiť a znásilniť zamestnanci. Hoci jej neskôr vyčítali nepresné informácie, text aj dnes obhajuje.

24.03.2017 16:20 Odborníci a politici hľadajú cestu z elektrického chaosu (eTREND)
Nedávny chaos v cenách elektriny chce vláda riešiť v novele zákona o regulácii v sieťových odvetviach. Schváliť by ho mali poslanci v skrátenom legislatívnom konaní už na marcovej schôdzi a platiť by mal už od júna.

24.03.2017 15:15 Ftáčnik bude kandidovať za bratislavského župana (eTREND)
Bývalý bratislavský primátor či starosta mestskej časti Bratislava – Petržalka a exposlanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Milan Ftáčnik bude v novembrových voľbách do vyšších územných celkov kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Oznámil to v piatok na tlačovej konferencii s tým, že pri riadení kraja chce ľuďom ponúknuť svoje skúsenosti s vedením samosprávy. Zároveň dodal, že kandidovať bude ako nezávislý.

24.03.2017 15:15 Bratislavu zamoruje tisíce bilbordov, vypratať ich je zložité (eTREND)
Hlavné mesto SR Bratislava podľa primátora Iva Nesrovnala pokračuje s odstraňovaním nelegálnej reklamy, budúci týždeň chcú odstrániť približne 30 reklám z parkov.

24.03.2017 14:15 Chyby v poistení nehnuteľnosti, na ktorých sa môžete popáliť (eTREND)
Nedostatky v poistných zmluvách vyplávajú na povrch často až po poistnej udalosti. Niektorí klienti napríklad zistia, že poistka nekryje riziko, ktoré by mala, alebo vyplatenie poistky stroskotá na zdanlivej maličkosti. Poradíme, ako tomu predísť.

24.03.2017 14:15 Rusi stopli činnosť Jehovistov (eTREND)
Ruské ministerstvo spravodlivosti pozastavilo činnosť organizácii Jehovovi svedkovia pre jej údajný extrémizmus, informovala agentúra TASS.

24.03.2017 14:15 Keď nechránime deti, nestojíme za existenciu (eTREND)
Názor | Pred rokom a pol môj známy žiadal úrady o príspevok na benzín a preukaz pre invalida. Jeho dcérka sa liečila na leukémiu na bratislavských Kramároch. Žili v malom meste neďaleko Bratislavy v prenajatom byte, za ktorý platil tristo eur. Jeho PN-ka, rodičovský príspevok, pomoc od Dobrého anjela a výživné na dieťa od exmanželky mu mesačne priniesli necelých päťsto eur. Na život tak zostávali ani nie dve stovky.

24.03.2017 12:15 Za nemecké diaľnice sa bude platiť od roku 2019 (eTREND)
Vodiči osobných áut budú musieť od roku 2019 platiť za jazdu na nemeckých diaľniciach. O zavedení mýta v piatok rozhodol Spolkový snem. Opatrenia kritizujú niektoré európske krajiny aj nemecká opozícia.

24.03.2017 12:15 Ako gradovala kauza Čistý deň (eTREND)
Poslankyňa SaS Natália Blahová vlani začiatkom septembra zverejnila na portáli Denníka N blog, v ktorom vyrozprávala príbeh Natálie a Rebeky. Neplnoletá Natália mala byť zneužitá zamestnancom v resocializačnom zariadení Čistý deň. Rebeku a ďalšie klientky zase podľa nej opil a znásilnil terapeut na chate, kde boli na výlete.

24.03.2017 12:15 Britská cestovka zoberie bohatých turistov k Titanicu (eTREND)
Britská cestovná kancelária Blue Marble Private, ktorá sa špecializuje na nevšedné turistické zážitky, chystá výlety k potopenému vraku Titanic. Aj keď cena vychádza v prepočte na viac ako 96-tisíc eur, prvá cesta k najslávnejšiemu vraku lode pre rok 2018 je už obsadená. Záujemcovia to však nemusia vzdávať, ďalšiu cestu firma chystá na leto 2019.

24.03.2017 11:20 Mladí nechcú stavať, firmy ich nahrádzajú cudzincami (eTREND)
Zastaraný stavebný zákon, pokračujúci výrazný pokles výkonov v stavebnom odvetví najmä pre nedostatok infraštruktúrnych projektov, malý záujem mladých ľudí o stavebné profesie a nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Tieto problémy najviac znepokojujú profesijnú organizáciu Zväz stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS).

24.03.2017 11:15 Od mája sa zvýši materské aj matkám, ktoré ho už dostávajú (eTREND)
Od 1. mája si matky na materskej prilepšia. Parlament schválil v novele zákona o sociálnom poistení zvýšenie materského zo súčasných 70 percent denného vymeriavacieho základu na 75 percent.

24.03.2017 11:15 Čistý deň a špina v systéme (eTREND)
Názor | Mám štyri deti, milujem ich tak, ako rodičia ľúbia svoje ratolesti. A som stále presvedčený, že rovnako by svoje deti mal ochraňovať aj náš štát. Ak už nie z dôvodov, ktorými sa riadia ľudia, tak aspoň z ekonomického hľadiska. Veď nové generácie budú musieť tento štát živiť.

24.03.2017 10:20 Špekulatívne prevody s pozemkami pod Jaguarom sa dostali na súd (eTREND)
Prevody pozemkov určených na výstavbu závodu automobilky Jaguar Land Rover v Nitre skončili na súde. Okresný úrad Nitra zrušil všetky prevody pozemkov, ktoré napadla nitrianska prokuratúra.

24.03.2017 09:15 Na brazílskom letisku sa usadil turista. Žije tam tri mesiace (eTREND)
Na letisku brazílskeho mesta Guarulhos v metropolitnej oblasti Sao Paulo žije už tri mesiace tajomný Nemec, ktorý zmeškal v decembri nadväzujúci let. Podľa spravodajského portálu Globo nemal dostatok peňazí na kúpu novej letenky.

 

Všetky kategórie   Spravodajstvo   Ekonomika   Veda a technika   Šport   Kultúra   Bulvár   Lifestyle   Názory

© 2008 ALAP s.r.o. - Všetky práva vyhradené  |  e-mail  |  O nás

topspravy.sk | mať prehľad